Aktualizované Telegram: chaty sa postupne menia na kanály

Prvá aktualizácia Telegramu v tomto roku sa ukázala ako užitočná pre správcov chatu. Majú viac právomocí na kontrolu obsahu, ktorý účastníci vysielajú.

Obmedzenia účastníkov

Ak niekto začne spamovať s nálepkami alebo gifmi, môžete jednoducho vypnúť tento typ správy.

  1. Prejdite na nastavenia kanálov.
  1. Vyberte možnosť Povolenia.
  1. Nastavte potrebné obmedzenia. Chat môžete uložiť nielen z gifov, ale aj z ľubovoľných mediálnych súborov, ankiet a dokonca aj správ. Iba administrátori môžu písať, čo skutočne zmení chat na telegramový kanál.

Obmedziť možnosti účastníkov je možné len v mobilnej verzii Messenger. Vo webovej verzii tejto funkcie zatiaľ.

Obnoviť obsah

Byť úprimný, nie úplne premyslené funkcie. Vývojári pridali možnosť obnoviť zmazané správy, ale iba v prvých 5 sekundách. Potom všetko finita. Vážne, 5 sekúnd je veľmi krátka. Je nepravdepodobné, že by niekto precvičoval odstraňovanie a obnovovanie konverzácií o rýchlosti. A ak bol chat omylom vymazaný, za 5 sekúnd nebude mať každý čas ani prísť na to, čo sa stalo.

Tlačidlo na zrušenie vymazania bolo skryté v najvzdialenejšom rohu, rovnako ako časovač (nerozumiem, prečo je to vôbec potrebné. Ak ho budete nasledovať, vynecháte vzácnych 5 sekúnd).

Dvojitá maximálna kapacita konverzácie

Teraz môžete pridať nie 100, ale až 200 tisíc ľudí. Ďalšia inovácia, ktorá mi nie je celkom jasná. Kto potrebuje také veľké chaty a ako tam komunikovať, ak sa za sekundu vaša správa utopí pod desiatkami nových? Pre kanály je tento počet účastníkov oprávnený, ale tu ...

Avšak, oni robili a urobili, to nebude horšie z tohto rovnako (ako pre mňa - a sto tisíc pre chat je neprimerane veľa).

Čo sa zmenilo

  • Pridané triedenie kontaktov abecedne a čas poslednej návštevy.
  • Zrýchlené načítanie mediálnych súborov. Načítané fotografie sa teraz zobrazujú ako rozmazané miniatúry, nie prázdne štvorce.
  • V desktopovej verzii Telegramu existujú rôzne možnosti zobrazovania Emoji - pre iOS, Android, Twemoji a EmojiOne (rozdiel medzi nimi je minimálny, takže ďalšia aktualizácia je pre kliešte).

Všeobecne platí, že všetko, čo je charakteristické pre Telegram - z celého balíka aktualizácií, dva alebo tri sú naozaj užitočné, zvyšok nebude všimol väčšina. Pokiaľ všetko pôjde podľa plánu. Demografický „Telegram“ Pavel Durov nedávno povedal, že rok 2019 bude pre posla vo svojej histórii najdôležitejší. S najväčšou pravdepodobnosťou mal na mysli spustenie vlastnej platformy blockchain TON, naplánovanej na jar. Začiatok projektu bol opakovane odložený, ale tentoraz je všetko vážne, píše The Bell s odkazom na kanál @Tgram. Platforma je pripravená na 90% a plánovaný audit siete je naplánovaný na február.

Samotný Durov túto správu nepotvrdil ani poprel. Úplne v jeho štýle - tvorca "Telegram" nikdy inzeruje, čo ešte nie je.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár