Ako držať prezradí súťaže na Facebooku: pravidlá, nástroje a triky proti hranolom

Dobré livevies prinútiť účastníkov, aby sa zoznámili s produktom v detaile a priniesť lacnejšie predplatiteľov ako facebook reklamy. Analyzujme, ako fungovať úspešný giv, nezlúčiť ceny za nič a neotravovať účastníkov.

Tipy sú tiež vhodné pre súťaže na Instagram a Vkontakte.

Facebook pravidlá týkajúce sa súťaží a reklamy

prečítať Pravidlá podpory Facebook (3. bod). Facebook vyžaduje, aby ste:

 • registrované oficiálne pravidlá s požiadavkami a podmienkami pre účastníkov;
 • v súťažnom popise bol Facebook prepustený zo zodpovednosti;
 • pravidlá nepodporovali účastníkov, aby používali osobné kroniky a odkazy. Nemôžete napríklad požiadať o „zdieľanie príspevku“ a „označiť priateľa v publikácii“.

Tieto pravidlá sa pravidelne porušujú, ale neviem o žiadnej spoločnosti, ktorej konkurencia by bola zakázaná za nedodržanie týchto bodov. To znamená, že pri odvolaní na "zdieľanie publikácie", Facebook administrácia nezrušuje súťaže, ale robíte to na vlastné riziko a riziko. Odporúčam vám, aby ste tieto pravidlá prísnejšie dodržiavali len vtedy, keď plánujete rozsiahlu kampaň s drahou cenou a veľkým reklamným rozpočtom.

Ak sa chystáte inzerovať súťaž, potom študujte pravidlá reklamy, Reklama na Facebooku je prísne kontrolovaná. Sociálna sieť nebude schvaľovať propagáciu alkoholu, hazardných hier, výživových doplnkov, tabaku atď.

Existuje aj požiadavka na text na obrázku - je žiaduce, aby to nebolo viac ako 15% celkovej plochy obrazu. V opačnom prípade Facebook cielene zredukuje dosah vašej reklamy a menej ľudí to uvidí.

Množstvo textu je možné kontrolovať v oficiálnej službe Facebook. Ak je všetko v poriadku, služba zobrazí zelené začiarknutie.

Je jasné, že súťažné obrázky by mali byť urobené čo najinformatívnejšie a podmienky by mali byť vysvetlené slovami, ale ak chcete spustiť reklamu, musíte ju znížiť a prefíkať. Napríklad odstráňte textovú časť z loga alebo namiesto ikony „darček“ umiestnite ikonu.

Keď je to potrebné a nie je potrebné spustiť prezradí

Súťaže nie sú všeliek. Ak chcete získať čo najčistejšie a záujem divákov - to nie je vaša možnosť, pretože spolu s cieľovými účastníkmi prídu prizolov. Ak máte novú stránku bez predplatiteľov, a nie ste pripravení prideliť aspoň 10.000 rubľov na dar a propagáciu - aj tým, že súťaž pôjde bez povšimnutia. Ak predávate protézy a chcete hrať svoj produkt - nestojí to za to, pretože len málo ľudí sa bude chcieť zúčastniť v tombole. To platí pre všetky úzke výklenky.

Vyjadrujem 3 prípady, v ktorých bude mať prospech živý život.

Darčeky na počesť spustenia projektu

Jedná sa o lacný a rýchly spôsob, ako zozbierať prvých účastníkov, takže stránka vyzerá slušne od prvých dní. Hlavná vec - bude musieť pracovať na pokrytie. Na začiatku nebudete mať veľa účastníkov, čo znamená:

 • Registrovať hashtags # contest #giveaway. Ale len v prípade, že budete sledovať množstvo a nebojíte sa hranolov. Na tomto kanáli prídu hlavne.
 • Spustite reklamu. Zapíšte si možné cieľové skupiny a ich záujmy. A potom začnite inzerovať naraz niekoľkým divákom a hodnotiť, kto lepšie reaguje.

Nemá zmysel robiť reklamu cez komplikovaný Facebook účet. Spustiť priamo z pásky, nastavenie iba rozpočet, stránky a publikum.

Dôležité: pri vytváraní reklamy nezabudnite vylúčiť Instagram z lokalít na umiestnenie.

Zverejnite súťaž v skupinách. Publikácie je možné publikovať v skupinách voľných oznámení (v takýchto skupinách je zvyčajne veľa účastníkov), v tematických skupinách av skupinách „buy-sell“. Takéto skupiny možno ľahko nájsť vo vyhľadávači Facebook pre požiadavky typu reklamy: "reklamy", "reklama", "doska", "plagát".

Objednajte si reklamy od bloggerov alebo od používateľov s veľkým zoznamom priateľov. Nájsť populárnych ľudí vo svojom odbore a poslať im žiadosť o zdieľanie publikácie. Ak je to nováčik blogger alebo len spoločenský človek, môžete vyjednávať barter.

Požiadajte stránky s podobnou témou, aby ste sa mohli podeliť o svoju konkurenciu. S najväčšou pravdepodobnosťou bude takáto reklama lacnejšia ako blogeri. Obchodné stránky môžu byť tiež sľúbené, že ich reklamy umiestnite na svoje webové stránky hneď, ako budete mať viac fanúšikov.

Nepriťahujte priamych konkurentov, spolupracujte s tými, ktorí majú podobné publikum. Ak máte napríklad obchod s detským oblečením, obráťte sa na obchod s detskou výživou.

Rada: v prípade zverejnenia na komerčnej stránke preneste malú sumu správcovi na propagáciu - nechajte administrátora spustiť cielené reklamy pre odberateľov vašej stránky. To je dôležité, pretože Facebook ukazuje publikovanie približne 10% účastníkov a toto percento sa dá zvýšiť len prostredníctvom reklamy. Ak správca súhlasí s takýmto systémom, potom je potrebné, aby to nebol repost, ale nový obrázok s výzvou a odkazom na súťažnú publikáciu. To je dôležité, pretože Facebook neumožňuje inzerovať repost.

Súťaže s partnermi

Ak máte partnera, s ktorým máte podobné publikum, môžete si predplatiteľov vymieňať za pomoci obživy.

V mene nového obchodu s oblečením som začal súťaž so športovým klubom, ktorý sa nachádzal v tej istej budove. To umožnilo ľuďom, ktorí prechádzajú cez náš nový obchod niekoľkokrát týždenne o sebe. Toto a my a naši partneri nám tiež umožnili prilákať nových účastníkov, ktorí sa ešte neprihlásili k žiadnemu z nás.

Súťaže s partnermi sú stále prospešné, pretože text a obrázok môžu byť podobné. To šetrí čas pri vytváraní materiálov.

Konkurencia na počesť uvedenia nového produktu na trh

Jedným z dobrých spôsobov, ako predstaviť nový produkt, je hrať ho. Urobte jednoduché podmienky v súťaži a stručne povedzte o novinkách.

Čo uviesť v súťažnej publikácii

Určite:

 • akú cenu
 • čo robiť
 • keď remíza.

S takýmto minimom je súťažná publikácia stručná a lákavá.

Môžete tiež pridať:

 • malý popis ceny
 • ako si vybrať víťaza
 • ako kontaktuje víťaza a udelí cenu,
 • geografia (obyvatelia ktorých sa môžu zúčastniť krajiny / mestá)
 • obmedzenia / dodatočné podmienky
 • odkaz na podrobnosti / pravidlá.

Ak máte veľa cien a náročných podmienok, Odporúčam vám, aby ste vytvorili samostatnú stránku s podrobnosťami.

Začali sme súťaž, kde boli 3 sponzori a každý má svoju vlastnú cenu. Pri všetkých podmienkach sa publikácia ukázala ako dosť dlhá, a bolo by príliš veľa na to, aby sa žuvali.

V poste sme zanechali dôležité minimum a pre detailný popis darov a pravidiel sme vytvorili stránku na staviteľovi stránok - Readymag. Predpísali sme postup na získanie ceny, obmedzenia účasti a čo je najdôležitejšie - podrobnejšie opísali produkt každého sponzora. Uviedli tiež oslobodenie Facebook od zodpovednosti (tá istá klauzula, ktorá je opísaná v ich pravidlách pre vykonávanie propagačných akcií).

Ukážková stránka s pravidlami a popisom darčekov

Na vytvorenie týchto stránok môžete použiť Readymag, Tilda, poznámky na Facebooku alebo dokonca aj Dokumenty Google. Odkazy potom odporúčame znížiť službu Bitly.

Tu sú formulácie, ktoré môžu byť vysvetlené podrobne (vložte text namiesto kurzívy):

 • Organizátor súťaže - Spoločnosť Feyknews, Register. číslo - 123456789.
 • Súťaž sa koná na stránke / stranách Feyknyuz na Facebook a Instagram.
 • Do súťaže sa môžu zapojiť všetci obyvatelia. Rusku, Kazachstane a Ukrajine.
 • Účastníci musia mať viac ako 18 rokov.
 • Súťaž nezahŕňa užívateľov, ktorí počas uplynulého týždňa zdieľali viac ako 3 súťaže v páske.
 • Jeden používateľ môže odoslať neobmedzený počet aplikácií.
 • Organizátor súťaže môže vylúčiť účastníka, ak nespĺňal jednu alebo niekoľko podmienok.
 • Organizátor nezodpovedá za nedodržanie podmienok účastníkom.
 • Súťaž prebieha od 16. januára až 31. januára do 13:59 vrátane, Potom sa neprijímajú žiadosti o účasť v súťaži.
 • Ak sa chcete zúčastniť, potrebujete 1. Prihláste sa na stránku Feyknews; 2. V poznámkach uveďte svoje mesto.
 • Súťaž bude 12 víťazov, Každý dostane ročné predplatné časopisu.
 • Víťazi budú vyhlásení 31. január 2019, Organizátor ich kontaktuje prostredníctvom súkromných správ na Facebooku.
 • Vyberú sa víťazi náhodne pomocou služby random.org.
 • Dar je možné získať iba osobne, nemôžu byť prijaté v hotovosti alebo prevedené na inú osobu.
 • Odpovedať list organizátor o získanie výhry týždňov po odoslaní.
 • Súťaž nie je sponzorovaná, spravovaná alebo inak kontrolovaná Facebookom, Instagramom a inými sociálnymi sieťami.
 • Organizátor si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť pravidlá súťaže alebo zrušiť súťaž.
 • Účasťou v súťaži účastník potvrdzuje, že organizátor môže oznámiť svoje meno na Facebooku pri oznamovaní víťazov.
 • Fotografie, videá alebo texty vytvorené pre súťaž môžu byť použité na stránkach značky alebo v iných propagačných materiáloch.

Prichádza s podmienkami a nuansy pre súťaž, pamätajte na dôležité pravidlo: lacnejšie cenu - jednoduchšie podmienky by mali byť. Hodnota výhier a náklady na účasť musia byť porovnateľné.

Čo robiť, keď je súťaž spustená

Nedovoľte, aby súťaž pokračovala. A nečakajte, že sa bude šíriť po sieti bez akejkoľvek podpory.

 • Pripevnite príspevok v hornej časti stránky.
 • Nastavte si pripomienku dátumu, kedy musíte vybrať víťaza. Často na to zabudnú v určený deň.
 • Oznámte súťaž na svojich stránkach a iných sociálnych sieťach.
 • Zdieľajte publikáciu v skupinách s bezplatnými reklamami av tematických skupinách. Toto sa môže opakovať každé 2-3 dni.
 • Prezrite si komentáre - niekedy existujú otázky a sťažnosti, a nie iba žiadosti o účasť.
 • Dbajte na to, aby obsahový marketing fungoval obzvlášť dobre počas súťaže. Niektorí z účastníkov po súťaži sa odhlásili, dali im dôvod na pobyt. Umožnite používateľom zostať s vami kvôli výhodám, aj keď sa pôvodne prihlásili na cenu.
 • 1-2 dni pred koncom súťaže pošlite pripomienku, že súťaž čoskoro skončí a je tu posledná šanca zúčastniť sa.

Služby na výber víťaza

Ak si náhodne vyberiete víťazov, budete potrebovať servis. Mám rád tieto tri - random.org, Fanpage Karma a RandomPicker.

Random.org

Generátor náhodných čísel. Najjednoduchšia a najobľúbenejšia služba. Víťaz si s ním vyberám dvoma spôsobmi:

 1. Dávam všetkým účastníkom poradové čísla a potom na hlavnej stránke služby vygenerujem náhodné číslo.
 1. Prinesiem všetkých víťazov do tabuľky a skopírujem ich do zoznamov randomizerov.

Fanpage karma

S touto službou si môžete vybrať víťaza najrýchlejšie. Nemusíte zbierať mená účastníkov v zoznamoch, ako v iných službách. Mínus - bude musieť poskytnúť prístup k vášmu účtu.

Je to veľmi jednoduché: na hlavnej stránke sa musíte prihlásiť pomocou svojho facebookového účtu, vložiť odkaz na príspevok a spustiť program. Služba poskytne niekoľko výsledkov a budete si môcť vybrať, ktoré kritérium oznámi víťaz.

RandomPicker

Platené, ale spoľahlivé služby na určenie náhodného víťaza. Môže sa používať bezplatne len v malých súťažiach (do 100 účastníkov).

Výsledky remízy sú uložené na stránke a môžete ukázať používateľom, že lotéria bola vykonaná spravodlivo a podľa všetkých pravidiel.

Pomocou RandomPicker môžete publikovať vzorový protokol s pečiatkou a účastníci uvidia základné informácie o remíze, počte účastníkov, víťazoch atď.

Tipy a záchranné prostriedky

Použite svoj produkt ako darček.

Ak dáte iPhone a ďalšie drahé miniaplikácie, určite pritiahnete hráčov a váš produkt pôjde na pozadí a stratí pozornosť.

Nezdržujte výber víťaza na poslednú chvíľu

Dostaňte tabuľku pre mená účastníkov na prvý deň a pridajte mená čo najrýchlejšie. Zber mien trvá viac času, než by sa mohlo zdať. Je lepšie mať tabuľku v službe Dokumenty Google, aby ste k nej mohli pristupovať z akéhokoľvek zariadenia.

Ak sa ceny nezmestia do obrázka, dajte im odkaz

Ak nie je možné k príspevku pridať fotografie všetkých cien, uveďte odkaz na album alebo katalóg. Je dôležité, aby používatelia videli, že môžu vyhrať. Je jednoduchšie sa rozhodnúť: zúčastniť sa alebo nie. Ak sú fotografie lákavé, potom bude viac motivácie.

Súťažné súťaže trvajú najviac 3 týždne

Najlepšia možnosť je 1-2 týždne. Ak súťaž trvá niekoľko mesiacov, ľudia strácajú alebo spočiatku neprejavujú záujem.

Pridajte pravidlá proti hranolom

Napíšte jedno alebo viac z týchto pravidiel:

 • účty, ktoré zdieľajú súťaže viac ako 3-krát týždenne, sa nezúčastňujú súťaže;
 • účty bez profilovej fotografie sa nezúčastňujú;
 • Tí, ktorí začali účet menej ako pred mesiacom, sa nezúčastňujú.

Pridanie týchto bodov zníži vašu angažovanosť, ale kvalita publika sa zlepší. A ak určíte víťaza náhodou, zbavíte sa ceny práv na získanie výhry a dáte dar v dobrých rukách.

Môžete komplikovať pravidlá a dať cenu nie pre repost, ale pre najlepšiu fotografiu v komentároch, správnu odpoveď na otázku alebo inšpirujúci príbeh. Majte však na pamäti, že sa tým ešte viac zníži počet účastníkov a pokrytie.

Konali sme súťaž, kde sme namiesto štandardných podmienok požiadali účastníkov, aby zverejnili recept s našimi produktmi. Bolo to menej ako 20 účastníkov, ale boli to naši zákazníci, ktorí nám vytvorili podmienečne voľný obsah: recepty sme zverejnili na webovej stránke a na sociálnych sieťach.

Dajte bonus všetkým účastníkom.

Niekedy cena nie je dosť cenná a nepodporuje účasť. V takýchto prípadoch môžete pridať motiváciu vo forme zľavy: "Každý, kto preberie súťaž, dostane aj zľavu 10%." Takže môžete získať predaj na samom začiatku súťaže.

Ako bonus môžete tiež ponúknuť e-knihu, vzdelávacie materiály alebo predplatné na užitočný informačný bulletin.

Urobte si fotografiu víťaza a fotografiu zverejnite

Pre dary zvyčajne prichádzajú usmievavé osoby. Urobte si pár fotiek, opýtajte sa ľudí, že sa im páči viac, a posielať príspevky na sociálne siete. To ukazuje, že skutoční ľudia dostali sľúbené ceny, čo znamená, že sa môžete zúčastniť na vašich súťažiach.

Hrajte paralelne v niekoľkých sociálnych sieťach

Cena ceny zostáva rovnaká, ale pokrytie sa môže zvýšiť. Aj keď nie je veľa účastníkov v jednej zo sociálnych sietí - to nie je desivé, bude to v druhom. Urobte si štvorcový obrázok, pretože Tento formát vyzerá dobre vo všetkých sociálnych sieťach.

Nezabudnite pridať informácie do opisu súťaže, aby ste mohli nasmerovať používateľov, a tak, aby neboli prítomní „podvedení“ účastníci.

Vyberte si víťazov čestne, aby používatelia verili organizátorom livevays :-)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár