Prostitútka Kat o svojej kariére v LiveJournal a vzťahoch s inzerentmi

Skutočnosť, že LJ je mŕtvy, som počul na konci nuly. O tomto aktívnom súdruhovi trúbili na každom rohu. Pre mňa, LiveJournal bol teplý a ako trubice, som čítal pár bloggerov tam, trochu komentoval a bol som trochu dal na životaschopnosť zdroja.

Ahoj, ja som Kate. Catherine Nameless, aby som bol presný. A 7,5 rokov sa venovali blogovaniu o Živom živote. Nachádza sa v LiveJournal na prostitutka-ket.livejournal.com.

Mnohí ľudia majú strach z mojich adries blogu. Kto nečítal, si myslí, že mám vulgárnosť a tému pre dospelých. A ja ich nemám. Dlho som písal o vzťahu mužov a žien, o manipulátoroch ao tom, ako sa dostať zo situácie, keď "vás zasiahne a vy znášate" o vašej starej mačke, o Jemovom psíku, o priateľkách a tetoch na ulici. Dievčatá a ženy všetkých vekových kategórií mi napíšu listy, požiadajú o radu, snažím sa odpovedať, ale nie vždy mám čas.

Som obyčajný človek, s normálnym životom, s priemerným príjmom, s bytom v Petrohrade, teraz žije v Moskve, prenajíma sa. Som rovnaký ako každý. Zažite viac cynizmu.

Keď sa myšlienka zrodila, aby sa začal blog, zo slov vôbec nepochybovali, voľba ani nespadla na LJ. Nevedel som žiadne iné stránky. Naozaj som chcela, aby ma čítalo tridsať až päťdesiat ľudí, a zdalo sa mi, že to môžem dosiahnuť, pretože som mal čo povedať svetu. Prvý príspevok bol napísaný v polovici mája 2011.

Naučte sa rok 2011. Ako fungoval mechanizmus "popularity"

Napísal som skoro každý deň. Zúfalo som chcela hovoriť. Osudy ľudstva v mene neznámeho bloggera neznepokojovali ľudí veľmi málo, ale príbehy o práci pokračovali a prví čitatelia začali dohnať.

Vyvinula som sa? Nie. Jediné, čo som urobil, som pokračoval v čítaní mojich obľúbených bloggerov a komentoval ich. Oni sa držali mojich pripomienok, pretože som vedel, ako spôsobiť podráždenie, a zrejme, oni šli vidieť, kto taký bol a zostal.

Chcete tajomstvo popularity bez peňazí? Tak tu je, napíšte, aby ste si všimli. Neskrývajte svoj názor, nesúhlasím, argumentujte!

Do konca mája sa nahromadilo asi sto priateľov v LJ. Bol to prelom. Potom som stále odpovedal na každý komentár. Ale čo môžeme povedať, potom som si prečítal všetky komentáre.

V júli sa "priatelia" stali tisíckami.

6. augusta 2011 som napísal príspevok "Goons" o obchodnom duchu žien, a ráno mojich čitateľov bolo 8000. Prebudil som sa "slávny".

Post začal komentovať: ženy podporované, muži boli nahnevaní, v komentároch všetci prekliate. Niekto poslal odkaz na iné sociálne siete, niekto skopíroval na fóra. Čitatelia exponenciálne rástli.

Na jeseň si ma všimol neskorý Anton Borisovič Nosik, napísal o mne pár riadkov a prišlo viac ľudí. Veľa ľudí.

Zadornov pripútal na jeden zo svojich koncertov, že môj LJ je viac populárny ako jeho.

Približne v rovnakom čase sa objavili prví inzerenti, ktorých som odmietol až do decembra. A potom ... vzdali sa.

LJ nakoniec zabil

Začal som inzerovať na blogu na samom začiatku roka 2012. Špeciálne vyvinutý pre túto značku „reklama“. Mal som zásadnú pozíciu, že by som nepisoval takzvané "džínsy". Ak mi niekto zaplatí peniaze, budem o tom čestne hovoriť svojim čitateľom. Môže to znieť čudne, nechcel som „predávať“. A písala len o tom, čo sa mi páčilo. Alebo aspoň nie je nepríjemné.

Mnohokrát kúzelníci a šarlatáni prišli, MMM-2012 a iní. Mali peniaze, mal som publikum. Odmietol som.

Často pracujem s obchodmi pre dospelých. Majú vtipné kópie a vo všeobecnosti, ktorí budú vzdelávať ľudí o hračkách? A môžem určite určiť, či dobrá hračka, alebo nie, stojí za kúpu, alebo čo. Raz som bol poslaný, aby som preskúmal jednu hračku pre dospelých a peniaze. Hračka je pomerne drahá, maloobchod asi 10 tisíc rubľov. Vrátil som peniaze, nepáčilo sa mi hračka (stále mám trochu ľútosť o peniazoch, bolo možné kúpiť si nový notebook alebo polodrážku, ale myslím, že som urobil správnu vec).

Sociálny kapitál (moje hodnotenie v LiveJournal) rástol, inzerenti boli postavení vo fronte. Začal som narúšať príspevky príbehmi o živote žien, mojom postoji k chudobe, materstvu atď. Stále som mal čo povedať svetu.

Získal niekoľko ocenení, ako napríklad "Škandál roka 2011", "Prielom roka", vyšiel na vrchole. Potom ešte niečo myslel. Top blogger LJ, woo-a.

Dokonca prišla, aby ju odmenila lopatkou v DolkaBare, osobne sa stretla v Sergey Dolyi, Varlamove a ďalších.

Kým moje publikum rástlo, výkriky, ktoré LJ zomrela, boli stále hlasnejšie a vedenie si najalo nových špičkových manažérov na nápravu situácie.

Zakaždým, keď sa objavil nový marketingový riaditeľ na LiveJournal alebo niečo tam, niečo zvláštne, zmenil logiku problému, trochu som sa vrátil, ale pokračoval som znova. Blog sa šíri ako mor. Spolu s vydavateľstvom Eksmo sme vydali knihu.

Obeh bol 20 000 kópií.

Medzitým sa v LiveJournalu opäť zmenila logika vydávania, nových foriem registrácie. Vedenie LJ sa snažilo prilákať nových užívateľov, ale v skutočnosti to všetko komplikovalo a ľudia odchádzali z časopisu. Nie moc, ale postupne.

Tam boli všetci-ruské udalosti, ktoré vyústili v škrty v marketingových rozpočtoch, škrty v ľuďoch, dolár 60, 70 a 80, reklama bola niekoľkokrát menej. Ale ja som pokračoval v čítaní. A pokračoval som v písaní.

V roku 2015 LJ spustila novú aktualizáciu. Manažment sa rozhodol posunúť sa smerom k svetu. A úplne aktualizovaný vzhľad "LiveJournal". Teraz sa stal nedostatočne zamestnaným. Veľké bloky s obrázkami na hlavnej, obrovské hlavičky, nové farby, nové editory. Zároveň bola aktualizovaná logika prepočítania hornej časti.

Od prvej desiatky som letel do 45, zdá sa, že je to miesto. Na jednu noc.

Veľmi som sa hnevala. Pochopil som, čo je LJ a ako to funguje, ale nie. Ale boli to inteligentní dospelí strýci so vzdelaním a ja som bol len blogger s raz vyššou pedagogickou.

LJ vstala z mŕtvych

Hlavná hodnota LJ - bloggerov. Sme to my, kto pozná naše publikum, sú to ľudia, ktorí k nám idú.

Veľa bloggerov je v tomto období preč. Jeden z mojich najobľúbenejších bloggerov, Sergej Mohammed, odišiel práve vtedy. Miloval som jeho blog draho, a stále mi chýba.

Čitatelia boli vystrašení novým pohľadom LJ.

Dizajn a rozhranie sa zmenili, dokonca som sa s ním nechcel zaoberať, ale prínos mohol fungovať v starej verzii. To sa zachránilo. (Aj naďalej v ňom pracujem, ale je už mierne upravená).

Ľudia prestali prichádzať z hlavnej stránky a zhora. Zostali iba tí, ktorí sa prihlásili na odber SMS a e-mailových upozornení, ktoré Kate napísal nový príspevok, a tí, ktorí majú môj blog v záložkách.

Niekto prišiel na odkazy z iných sociálnych sietí.

Diváci sa potopili, dvakrát som znížil náklady na reklamu. Inzerenti sa postupne začali vracať.

LiveJournal ako natívny reklamný kanál

Počas rokov mojich blogov som sa veľa dozvedel o reklame, marketingu, analytike a konverziách. Pochopil som, koľko nástrojov funguje. Dokonca som čítal niektoré užitočné knihy písať reklamné predmety lepšie. Hlavná vec je, že by som chcel, aby inzerent nebol na „jednej noci“, ale aby sa znovu a znovu vracal.

Mám takých inzerentov, ktorí zaslali viac ako dvadsaťkrát. Tam sú tie, ktoré sú umiestnené 5-10 krát, a prísť znova. Kúzlo je, že mi umožňujú písať reklamné príspevky, ako to vidím, a viem a cítim svoje publikum. Som k nim úprimný a oni - so mnou.

Každý nový inzerent v liste sa pýta, či môžem uverejniť text, ktorý napísali. Hovorím nie.

Čítali ma nie preto, že by som písal a písal všetko, ale preto, že ľudia majú radi moje listy. A sú pripravení počúvať môj názor. Každý reklamný príspevok, ktorý píšem od jedného týždňa do dvoch, zbieram svoje myšlienky, idem, myslím, že prepíšem, prečiarknem, môžem celkom sedieť na post až tridsať hodín.

Najlepšie sú získané a "prísť" hodnotenie príspevkov. Sú pre ľudí vždy zaujímavé.

Medzi mojimi čitateľmi je veľa žien, a preto sú internetové obchody všetkých druhov tsatsek, topánok alebo kozmetických značiek vynikajúce. Dlho som pracoval s párom.

Ako to funguje

Som poslaný do revízneho koša kozmetiky. Môžu posielať, čo by chceli, ale môžu posielať, čo majú na mojich stránkach, ktoré zbieram.

Snažím sa o testovanie aspoň mesiac, aby som všetko vyskúšal.

A potom napíšem príspevok. Dlhé, s obrázkami. Fotkayu na iPhone na stole alebo na parapete. Žiadne profesionálne svetlo, len denné svetlo. Špeciálne fotografické vybavenie nechcete kúpiť.

Bol som poslaný jeden doplnok tu pred mesiacom. Snažil som sa to na sebe, účinok nebol vôbec zo slova. A pretože bolo plánované poslať ten istý produkt, muselo byť opustené. Tu už nejde o peniaze, len povesť je drahšia.

Píšem úprimne o tom, ktorá rúž sa mi páčila, a ktorá z nich - nie. Čo spôsobilo radosť a čo nestojí za nákup.

Niekedy má inzerent kľúčový produkt, napríklad super-zázračnú masku zo semien okrídleného jednorožca. A keď inzerent prečíta môj príspevok pred publikovaním a vidí napríklad, že mám na tento produkt negatívnu odpoveď, snaží sa ma presvedčiť, aby som o tom dobre písal. Ale o odpadky nehovorím dobre, takže súhlasíme s tým, že o tejto maske nebudem písať. Ako keby nebola v balení.

Príspevky-recenzie sú vždy veľmi dlhé, ale zaujímavé. Ja sám som po čase rád a znova ich prečítal a preskúmal. Milujem čítať iné bloggerov s recenziami.

Inzerenti nie sú veľmi šikovní

Niekto strčí svoj text, niekto požiada o odstránenie značky „reklama“.

Dobre, chlapci, odstránim značku reklamy, ale čo je to za používanie? Mám publikum a nie sú blázni. Vstúpia na post, uvidia, že píšem o kožušinách a dávam odkaz na katalóg týchto veľmi kožušinových kabátov. Fu, reklama, povedia a urazia. Pretože hlavný. Otvorenie bolo? Bolo to. Prezeranie bolo? Bolo to. A výsledok? Oh, niečo, čo máme nízku konverziu.

A ak je tam značka, ľudia sa už so záujmom otvárajú, ako Katka predložila nový inzerát. Kto vôbec nepotrebuje - to nejde, no, tak to nie je vaša stredoázijská. Prečo na konci potrebujete goons?

Neviem ako sledovať

Zvlášť uporotyh (v dobrom slova zmysle) posielať utm-tagy. A na každý odkaz a každý obrázok v príspevku, pochopiť, čo fungovalo. A pre iných neexistuje ani Google Analytics, nehovoriac o pridružených konverziách, ktoré ukazujú, že človek najprv po 6 minútach klopýtal v mojom príspevku, potom ich našiel v kontexte a potom prišiel na banner. A vidia, oh, a Che je priamo z Katky, nie sú tam žiadne tržby. A kto si kúpi čistič vzduchu prvýkrát, dobre?)

S jedným predplatným filmovej služby bol zábavný príbeh. Prišiel inzerovať novú sériu. Celý víkend som ho sledoval cez uzavretý prístup. Zaujímavá bola séria, páči sa mi.

Dávam ich Grewovi, no, aspoň vám na niekoľko dní poskytneme propagačný kód na bezplatné prezeranie pre čitateľov, ale hovoria nie. O seriáli píšeme hlúpo.

Hovorím im, počúvajte, ale nie tak o vás, potrebujete, potrebujete plusy, mínusy, vaše hlavné výhody, propagačný kód pre vzorku.

Oni odmietli. Poslali príspevok o sérii.

Prišli o týždeň neskôr, aby sa sťažovali, hovoria, že registrácia nestačí.

Čo chceš palacinku? Čo sme inzerovali? Sériové alebo servisné? Séria. Ľudia to sledovali. Na inom mieste. Zadarmo s reklamou "Azino77".

Tieto sa nevrátili.

Čo sa stane

Niekedy sa uchýlil na dva dni po post, a-ah, predaj je málo, sa nevyplácal.

Som grue, ty che, stojíš, dva dni prešiel prúd, tiež nie všetko bolo čítané. A impulzné nákupy nie všetky. Počkajte, pozrite sa. Jeden príspevok v priebehu rokov ľudia kupujú, nič ma neodstraňujem.

Áno, hovoria o mesiac neskôr, odrazili sa.

Hovorím im, stále sa pozeráte za 2-3 mesiace, funguje to tak. Nie som kontextová reklama - takže milión nákupov naraz.

Aj keď to bolo aj raz. A tak som obdivoval dary z jedného kozmetického internetového obchodu (dokonca ani neplatili peniaze, len poslali chladnú krabicu kozmetiky), napísal príspevok a šťastné dievča prišlo o mesiac neskôr: tržby za 350 tisíc. Od teba Za mesiac. Direct! Už som bol veľmi rád.

LJ ako vynikajúci organický zdroj

A sú tu inzerenti, ktorí sú naozaj šikovní.

Tu ku mne prišiel súdruh. On-line obchod, hovorí, otvoril, pripravil, študoval niečo tam.

Príspevok uverejnený. Anchor požiadal o registráciu určitých utm-tagov.

O dva dni neskôr, potom o týždeň neskôr. Predaj bol, aj keď nie veľa, ale v Google s Google sa výrazne zvýšil v emisii.

Mimochodom, na to mnohí ľudia zabúdajú. LiveJournal je stále silnou platformou a mám dosť silný blog. Veľa názorov, veľa návštevníkov, čítať príspevok nie je 5 sekúnd a priemerne 2-3 minúty. A potom, čo odkazy sú usadené na mojom blogu, organické výsledky vyhľadávania rastú. A to je v pohode.

Som náhodou kúpiť niečo, budem páčiť, budem nafotku a post s odkazom na obchod. A majú tam analytika a chmeľ, neočakávané zvýšenie návštevnosti, ide vidieť, z čoho pochádza. A nájsť môj blog. Potom sa uchýlia k reklame. Šťastne.

Kto nevie ako písať v LJ

Aby bolo možné správne umiestniť blogger, musíte poznať blogger. Jeho špecifiká. A služba, v ktorej blogger "žije", musí byť tiež chápaná.

Teraz mnohí, ktorí nevedia o LiveJournal, ísť na zdroj, nejako nájsť vrchol, a písať chlapci z prvých dvadsiatich o reklame.

A TOP nie je to isté. Teraz sa tvorí celkom inak ako predtým. Teraz, kto píše viac, že ​​a tenisky. Píšem maximálne jeden príspevok za deň, niekedy každý druhý deň. Moje miesto v službe LiveJournal sa teraz pohybuje od 28 do 36. Inzerenti, ktorí inzerujú, ma často nedostanú.

A niekedy prídu, opýtajte sa, či pôst stojí za to? A ponúka päťkrát menej. Pre muža na ďalšom riadku so mnou top päťkrát menej. No, ja hovorím, takže zostaňte s ním, a ak chcete predaj, príďte si myslieť, aké krásne je písať.

Všeobecne, podľa skúseností, všetko, čo je ideálne pre moju ženskú dušu je najlepšie: topánky, tenisky, fondán, bling, darčeky, chutné jedlo, na konci.

Boli tam chlapci, ktorí hostili nejaký druh IT služieb. Nešlo to. Napriek tomu nie som o IT. A o tom nič nechápem.

pri lúčení

Musím so mnou pracovať. Neprichádzam k vám a nehovorím vám, ako vypočítať debet s úverom alebo napísať plán na financie, a vy, ak prídete ku mne, povedzte cieľ a úlohu a radšej vám poviem, ako o tom písať a písať.

Ak je to zaujímavé, môžem napísať podrobný kontrolný zoznam toho, ako pracovať s bloggermi v službe LiveJournal (nielen so mnou, ale všeobecne, ale pre mnohých je to nový úžasný svet), koniec koncov, nie je to Instagram, je to o vlastných pravidlách.

Ale to je inokedy.

Teraz je dôležité pamätať si jednu vec. LJ je stále nažive. A je vynikajúcou platformou pre správnu reklamu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár