Mail.Ru vytvoril konkurenta "Yandex.Den" - "Pulse"

Nedávno, na hlavnej stránke Mail.Ru, si môžete všimnúť novú sekciu - "Pulse". Nie je skrytá v záložkách, ako sú iné projekty vyhľadávacích nástrojov („Kino“, „Lady“, „Šport“ atď.), Ale zaberá celú spodnú časť obrazovky. Možno predpokladať, že Mail.Ru má vysoké nádeje na to.

"Pulse" robí "Yandex.DZen"?

Nový projekt Mail.Ru je "inteligentný informačný kanál", ktorý sa vytvára na základe záujmov používateľa. Jednoducho povedané, ukazuje, že nie sú populárne správy, ale tie, ktoré vás najviac zaujímajú. Ako to robí?

Odpoveď je jednoduchá - s pomocou umelej inteligencie. Neurónové siete sledujú všetky kliknutia a prechody konkrétneho používateľa, pričom vytvárajú "portrét" svojich záujmov (tu by fanúšikovia mali chodiť okolo zakázaných stránok). Veľa sa písalo o mechanizme fungovania vyhľadávacích neurónových sietí na Habré, napríklad na blogu Yandex.

Späť na "Pulse". Osobná páska odporúčaní nie je ani zďaleka nová, má skoršie náprotivky, Yandex.Dzen, inteligentný informačný kanál od spoločnosti Google (druhý v Rusku je v súčasnosti zastúpený iba mobilnou verziou). Ale "Pulse" má šancu vytlačiť časť publika z najbližšieho konkurenta vo forme "Zen". A publikum číta, nie píše. Porovnajme obidva projekty.

V "Pulse" nie sú žiadne kanály alebo predplatné - iba materiály z rôznych zdrojov. Ak užívateľ vstúpi na stránku, v budúcnosti bude inteligentná páska ponúkať ďalšie publikácie z tejto stránky. Teraz na "Pulse" otáčajúce materiály z hlavných spravodajských a analytických zdrojov. Explicitný obsah trosky ešte nie je viditeľný. To je veľké plus v porovnaní s Yandex.Dzen, kde novinky a "Bývalá hviezda domu-2" neustále bliká ukázal štíhle nohy. Ľudia, ktorí idú online len aby si prečítali správy, uprednostňujú Pulse.

"Pulse" exportuje všetky materiály cez RSS kanál. Neexistuje možnosť samostatne publikovať články, ktoré sú tiež plus - čitatelia sú chránení pred grafomanskim výtvory v štýle "Ako moja svokra sa stala mojou milenkou" alebo "Dôkazy sa zistili, že Lenin bol bábkou slobodomurárov" (nemôžem ručiť za presnosť titulkov).

Nakoniec, nie je monetizácia na “Pulse”, čo opäť šetrí čitateľa z nekvalitného obsahu nýtovaného kvôli zisku.

Pokiaľ ide o reklamu, je to tu, ale s mierou. Reklamné príspevky sú zamerané na myTarget (reklamná platforma Mail.Ru).

Ako urobiť publikáciu v "Pulse"?

Nový projekt Mail.Ru je užitočný nielen pre čitateľov, ale aj pre majiteľov webových stránok, ktorých zdroje sa dostávajú do informačného kanála RSS. Vzhľadom k účasti na hlavnej stránke Mail.Ru, "Pulse" môže priniesť dobrú prevádzku. Ak chcete získať odporučenie na pásku, musíte poslať krátku žiadosť a počkajte, kým prejde redakčnou kontrolou.

Už som to urobil. Možno čoskoro uvidíme v "Pulse" materiály z blogu Texterra.

"Pulse" zatiaľ funguje v beta formáte, to znamená, že sa zmení a bude doplnený. Plánujú zahrnúť aj ďalšie formáty, vrátane fotografií, videí a dokonca aj vlastného obsahu.

Tá však môže pokaziť celkovú kvalitu navrhovaných materiálov. Skúsenosti Yandex.DZen ukázali, že neurónové siete ešte nedokážu rozlíšiť vysokokvalitný obsah od trosky a žltačky. Dobrý dojem je ľahko pokazený.

Budeme sledovať vývoj projektu a včas vás informovať o inováciách.

Pozrite si video: How I held my breath for 17 minutes. David Blaine (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár