"Ruský Amazon" získava na sile: ako sa uvoľniť na trhu "Beriem"

Spoločné vytvorenie Yandex.Market a Sberbank je pôsobivé s dopravnými indikátormi. Podľa podobného webového portálu sa za posledných 6 mesiacov účasť Beru takmer strojnásobila - zo 4,5 milióna návštev mesačne na 12,92. V decembri na vrchole predaja pred Novým rokom vzrástla na úroveň 18,2 mil.

Ide o vynikajúci výkon, vzhľadom na silnú konkurenciu vo výklenku s Ozonom a Wildberries. V januári, prvý zozbieral 53,35 miliónov návštev, druhý - 59. Na pozadí týchto čísel, 13 miliónov "Beru" vyzerať skromne, ale človek by nemal zabúdať, že stránky boli plne funkčné len od minulého augusta.

Údaje podobné Webu možno dôverovať. Je to nezávislá služba pre analýzu návštevnosti webových stránok, ktorá odráža štatistiky po celom svete a jednotlivých regiónoch.

Hlavnými zdrojmi dopravy pre Beru sú odporúčania z ekologických vyhľadávačov, Direct hitov a priamych odkazov a odkazov. Tieto kanály poskytujú viac ako 80% návštev.

"Ruský Amazon"

V špecializovaných médiách bol "Beru" pôvodne porovnaný s trhom Amazon. Rozhrania oboch lokalít sú veľmi podobné. Ale nie viniť vývojárov "Beru" v plagiátorstve a nedostatku predstavivosti. Máme pred sebou dobrý príklad mimikry v reklame, keď je nový produkt spojený s dobre riadeným náprotivkom. Tvorcovia „Beru“ sa pôvodne chránili pred obvineniami z plagiátorstva, čím vyhlásili trh „ruský Amazon“ (to sú slová vedúceho Sberbank, nemecký Gref). Okrem toho, "Amazon" nie je tak populárne u nás. Dodávka do Ruska je drahá, pre mnoho výrobkov tam vôbec nie je.

Ako sa odvíja "beriem"

Tvorcovia trhu vsadili na video marketing. Hlavným propagačným nástrojom sa stali kreatívne videá, ktoré sa hrali na digitálnych aj televíznych kanáloch. Prvý klip v štýle klipu zozbieral 5,7 milióna zobrazení, druhý s hercami - 7,7. Silvestrovská reklama bola (v najlepších tradíciách ovplyvňovania marketingu) - dotýkala sa detí a listov Santa Clausovi.

Úspešné video marketing dal značke dobré uznanie. To dokazuje vysoké percento konverzií z vyhľadávačov. Ľudia už počuli o "Beru" a sú pripravení tam kúpiť. Takže úspech trhu dokazuje efektívnosť video reklamy pre hlavné značky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár