Nie len čaj a cookies: 14 tipov na vytváranie HR stránok s príkladmi

Môžete si myslieť: ľudia budú chcieť pracovať a dostať za to zaplatené - budú posielať životopisy a portfóliá z akejkoľvek stránky. Povedzte, a tak šablóny voľné miesta, krivky rozloženie, absencia výzvy k akcii a nula naozaj užitočné informácie o budúcej práci. Ale nie.

Časť na stránke alebo samostatná vstupná stránka s otvorenými pracovnými miestami a popisom práce v spoločnosti nie je len o prijímaní zamestnancov. Je to nástroj pre HR branding, odlúčenie od konkurentov, ďalšie predplatné spravodajcov a zmienky v sociálnych sieťach / blogoch.

Hovoríme, ako vytvoriť HR stránky, ktoré sú efektívne zo všetkých strán - uvádzame 14 tipov a ilustrujeme ich 40 + príkladmi. Poďme!

1. Úprimne nám povedzte o pracovných podmienkach

Pre budúcich zamestnancov je dôležité poznať harmonogram práce a odpočinku, približné zaťaženie, čas na cestu. Tiež je vhodné si predstaviť, aký bude pracovný priestor a kontrola manažmentu.

2. Priamo uviesť požiadavky na žiadateľov

Stresová odolnosť, schopnosť učiť sa, sústrediť sa na výsledky - všetky tieto frázy nehovoria nič. Aby sme nestrácali čas, je lepšie definovať špecifické a zrozumiteľné všeobecné požiadavky na kandidátov na stránke HR.

3. Poskytnite skutočné materiálne výhody

Čaj s cookies nestačí. Žiadatelia chcú vedieť o stabilite spoločnosti, sociálnom balíku a ďalších zárukách, pracovných príležitostiach atď.

4. Povedzte nám o hodnotách spoločnosti.

Motiváciou je aj nehmotná motivácia. Mnohí - všetci ostatní sú si rovní - by bolo lepšie sa usadiť v spoločnosti, ktorá so všetkými rukami pre životné prostredie, boj o práva niekoho, atď.

5. Zobrazte príkaz

Prirodzene, kandidát chce vedieť nielen ako, na čom, ale aj s kým pracovať. Na stránke HR alebo vstupnej stránke stojí za to ukázať, ako vyzerajú zamestnanci.

Fotografie rozhodne nie sú možnosťou.

6. Zdieľať zamestnanecké príbehy

Príbehy jednotlivých zamestnancov sú oveľa zaujímavejšie ako len všeobecné informácie o spoločnosti a kolektívne fotografie. Skutočné živé príbehy pritiahnu viac pozornosti.

7. Povedzte nám o živote spoločnosti.

Práca v spoločnosti nie je len práca. Ide o vonkajšie podujatia, športové súťaže, sviatky, tradície. Určitá atmosféra, špeciálny firemný duch.

8. Detailný náborový proces

Budúci kandidát by mal mať jasné pokyny: čo robiť, kam ísť, kto by mal byť poslaný. V opačnom prípade budete musieť tráviť čas zodpovedaním mnohých objasňujúcich otázok.

9. Výzva na prijatie opatrení

Vstupná stránka s pracovnými podmienkami, pracovnými podmienkami, zamestnaneckými príbehmi atď. Je rovnaká vstupná stránka, funguje len pre značku spoločnosti HR. A nepredáva tovar / služby, ale túžbu nájsť si prácu. Vedenie v tomto prípade je zasielanie životopisu.

10. Jednoduchá navigácia

Navigácia je dôležitým bodom, ak existuje veľa podsekcií a desiatok rôznych voľných pracovných miest. Medzi sekciami by sa malo dať ľahko pohybovať a voľné pracovné miesta by sa mali filtrovať podľa geografických oblastí, predmetov.

11. Pridajte tlačidlá sociálnej siete

Tlačidlá sociálnych sietí budú užitočné, ak chce niekto zdieľať informácie s priateľmi. Alebo, napríklad, sa rozhodol, že pošle odkaz - na sekciu kariéry, pristátie HR alebo jednotlivé voľné miesta - do komunity hľadajúcich prácu.

12. Pridajte formulár na predplatné

Potenciálny zamestnanec môže prísť na náborovú stránku, ale nenájde tam vhodné otvorené pozície. V tomto prípade je potrebné si ho ponechať pri prihlásení na odber novín nových voľných pracovných miest.

Zároveň môžete ponúkať pravidelné odbery e-mailov a sociálnych sietí.

13. Nebojte sa experimentovať.

Ak je hlavná stránka obchodná a dôsledná, potom na stránke HR môžete experimentovať s prezentáciou, dizajnom, formátmi obsahu. Nepredstavujte budúcu prácu ako solídnu prísnosť a nekonečnú zodpovednosť.

14. Nezabudnite na prispôsobivosť!

Nábor sekcií / vstupných stránok / stránok bude slúžiť prospechu značky HR spoločnosti len vtedy, ak je všetko v poriadku s prispôsobivosťou. Jednoduché použitie na všetkých zariadeniach a prehliadačoch - v roku 2019 je to už dlho nevyhnutnosť, nie luxus.

A samozrejme, stránky HR by mali byť 100% funkčné, vždy dostupné na základe referencie.

Je lepšie to opraviť: 3 príklady nedostatočnej prispôsobivosti, 4 príklad - HR stránka vo všeobecnosti udáva chybu 404

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár