Lacné, nahnevané, ale pomalé: VKontakte prezentoval reklamy v príbehoch

Od 12. februára je v reklamnej kancelárii VC k dispozícii nový reklamný formát „Reklama v príbehoch“. Platba za reklamu sa vypočíta na základe modelu CTZ, to znamená na tisíc zobrazení.

Ako vytvoriť reklamu

Vyberte formát reklamy v príbehoch:

Vyberte komunitu, v ktorej mene spúšťate reklamu. Potom sa automaticky načíta konštruktor histórie.

Vývojári sa stali veľkorysými a zaskrutkovali až 17 variantov tlačidla CTA. K dispozícii je dokonca "Kúpiť lístok" a "Prehrať". Môžete vložiť odkaz na externú stránku, stránku alebo publikáciu "VKontakte".

Zostávajúce možnosti sú podobné predchádzajúcim formátom reklamy - cieľová skupina, čas relácie, cena reklamy. Nič sa tu nezmenilo.

Funkcie formátovania

  • Maximálny počet obrazoviek - 3.
  • Dizajnér automaticky upraví obrazy na proporcie mobilnej obrazovky. Je lepšie vziať vertikálne orientovaný obrázok s minimálnou veľkosťou 720 x 1280 px. Je to možné a menej, ale dizajnér bude "jesť" kvalitu.
  • Obrázky vo formátoch JPG, PNG a GIF sú vhodné na vytváranie príbehov (v druhom prípade bude obraz stále statický, takže v prijímaní gifov nie je veľa miesta).
  • Namiesto obrázkov môžete nahrávať videá vo formátoch AVI, MP4, 3GP, MPEG, MOV, FLV, WMV, MKV maximálne 10 megabajtov a trvanie maximálne 15 sekúnd.
  • Staviteľ príbehu nezabezpečuje pridanie štítkov, samolepiek a emoji. Ak chcete zriediť reklamy s týmito prvkami, budú musieť byť vlepené vopred, vo Photoshope.

Aká je účinnosť?

Chalani z verejnosti TargetHunter: SMM pre biznis sa zúčastnili uzavretého testovania nového formátu od 29. januára do 8. februára a zdieľali s nami svoje dojmy. Celkový verdikt nie je dokonalý, ale potenciál je dobrý.

Reklamy sme testovali v príbehoch pre dvoch rôznych divákov. V oboch prípadoch, dostal dobrú kliknuteľnosť a veľmi lacné kliknutie cenu. Za 7 tisíc zobrazení - 278 prechodov s cenou za kliknutie 1,28 rubľov, za 6 tisíc zobrazení - 142 prechodov za kliknutú cenu 2,12 rubľov. V porovnaní s bežnými propagačnými príspevkami tento formát stále vyhráva. Ak sa reklamné miesta rýchlo posúvajú, potom príbehy visia v hornej časti pásky a oko ich drží. Okrem toho je miesto, kde sa obrátiť kreativitu - na troch obrazovkách sa zmestí viac ako jedna. Ďalším plus je, že existujú tlačidlá pre akúkoľvek úlohu (pozri, kúpiť, kontakt, atď).

Hlavnou nevýhodou, že by nebolo na škodu fixovať, sú nezrozumiteľné štatistiky. Nie je dostatok údajov na analýzu účinnosti: koľko ľudí sledovalo reklamu až do konca, koľko ľudí sa vrátilo po prvej obrazovke.

Pomaly, ale isto

Ak v “Instagram” príbehu vládnu, potom v “VKontakte” to nie je najpopulárnejší formát obsahu. VKontakte for Business odporúča použitie v kampaniach so širokým dosahom. Pri zacielení na úzke publikum bude reklama odskrutkovaná "za hodinu lyžičkou". Preto je nový formát v jeho súčasnej podobe vhodný pre dlhodobé kampane pre širokú verejnosť. Ak potrebujete vedie "tu a teraz", skúste "Objednať kolekciu" alebo "Record with a Button" formáty.

Stretli ste sa už s novým typom reklám?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár