Viber začne účtovať 4,500 dolárov mesačne od majiteľov chatovacích robotov

22. februára 2019, Debbie Doherty, vedúca marketingu B2B vo Viber, oznámila, že od 1. apríla budú majitelia chatu účtovať 4,500 dolárov mesačne. Za peniaze budú môcť posielať až 500 000 správ. Môžete získať až 1 000 000 správ za 6 500 USD.

Podľa Doughertyho sú potrebné nové tarify na zlepšenie kvality obsahu:

Bots môžu byť publikované zadarmo, ale s cieľom zabezpečiť kvalitu obsahu, čoskoro predstavíme obchodné záväzky pre majiteľov robotov. Kľúčovým cieľom tohto kroku je poskytnúť používateľom pripravený tok relevantného obsahu, preto je základným nástrojom platený základ.

Prečo potrebujeme roboty vo Viber

Chat roboty vo Viber sa používajú na interakciu s užívateľmi. S ich pomocou nahrádzajú:

  • Online konzultanti;
  • Poštová služba;
  • a mnoho ďalšieho.

S pomocou robotov, spoločnosti ušetrili peniaze za používanie služieb a prenájom zamestnancov. V kontraste, napríklad, od manažérov, topánok okamžite reaguje na všetkých užívateľov.

Môžete napríklad požiadať bota o kontakty na obchodné oddelenie, adresu kancelárie alebo harmonogram prác. Ušetríte tak čas, dozviete sa všetko priamo v posli, bez toho, aby ste si stiahli aplikáciu a prejdite na stránku. Spoločnosť šetrí zamestnancom, ktorí na tieto otázky musia odpovedať.

Avšak vývoj a podpora botov stojí peniaze - od platiacich programátorov až po nákup domény, hostingu a SSL certifikátu. Ale aj po tomto, neexistuje úplná istota, že topánok sa dostane k užívateľom, pretože stále musíte byť testované správou pre dodržiavanie pravidiel spoločnosti.

Ako podnik reaguje?

Podnikaniu sa už podarilo negatívne reagovať na toto vyhlásenie. Už najmenej 6 spoločností, ktoré vyvíjajú roboty pre banky, poisťovníctvo a médiá, uviedlo, že nebudú vytvárať projekty pre Viber. Tiež, spoluzakladateľ spoločnosti Eddy Travels, povedal, že strávil na vývoji topánok 6 mesiacov, ale teraz plánuje prejsť na Telegram a Facebook Messenger, ktorý vám umožní používať ich platformu zadarmo.

Uviedol, že pôvodne zvolil Viber kvôli otvorenej dokumentácii pre pripojenie k Viber API, ale teraz nie sú nové podmienky vhodné pre projekty v raných fázach.

Aj malé podniky reagujú negatívne. V komentároch k tejto správe na vc.ru používatelia vyjadrili názor, že toto je ďalší klinec v rakve posla.

Bolo by lepšie, keby to bol vtip aprílového blázna, pretože škoda na Viberovej reputácii už bola vykonaná. Nečakali sme na vyvrátenie alebo objasnenie situácie. Väčšina majiteľov topánok nie je ochotná zaplatiť 4 500 USD mesačne, ak ich iné stránky umožňujú používať bezplatne.

Podnikatelia sa tiež sťažujú, že neboli vopred varovaní o pripravovanom zavedení taríf. Preto spoločnosť stratí nielen tých, ktorí sa chystajú spustiť chatu vo Viber, ale aj tí, ktorí ju už majú.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár