Výučba Instagramu od spoločností Fortune 500

Podľa štúdie marketingovej spoločnosti TrackMaven má štvrtina spoločností Fortune 500 účet Instagram. Od polovice septembra 2013 vydali 19 009 fotografií a 243 videí. Tieto spoločnosti zvyšujú povedomie o značke pomocou vizuálneho obsahu publikovaného v jednej z najobľúbenejších sociálnych služieb.

Instagram skrýva veľké obchodné príležitosti.

Nasledujúce fakty vysvetľujú, prečo sa najväčšie spoločnosti na svete zaujímajú o Instagram:

  • Počet aktívnych užívateľov služby presahuje 150 miliónov ľudí. Vývojári dosiahli tento výsledok za menej ako tri roky.
  • 60% používateľov Instagramu žije mimo USA. To potvrdzuje celosvetovú popularitu služby.
  • Užívatelia Instagramu uverejňujú každý mesiac približne 1,6 milióna fotografií.
  • Podľa psychológov človek vníma vizuálnu informáciu 60 000 krát rýchlejšie ako text.

V tomto článku sa dozviete, ako sa spoločnosti Fortune 500 sťahujú na Instagram. Tieto znalosti vám pomôžu využiť schopnosti vizuálneho obsahu a jednu z najobľúbenejších sociálnych služieb na podporu vlastného podnikania.

Na Instagrame zostáva nízka úroveň značiek Fortune 500

Účet Instagram má celkom 123 spoločností Fortune 500. Z nich približne 90% uverejnilo len jedno pracovné miesto. Len 15% z nich uverejnilo v septembri 2013 fotografie alebo videá. To znamená, že väčšina značiek má len registrované účty, ale na podporu svojho podnikania nepoužívajú Instagram.

Značky, ktoré aktívne zverejňujú obsah na Instagrame, však dosiahli pôsobivé výsledky. Potvrdzuje to nasledujúca tabuľka:

Top 5 značiek podľa počtu fotografií
Top 5 značiek podľa počtu videa
Top 5 značiek podľa počtu nasledovníkov
Skrinka na nohy (1018 obrázkov)
Cieľ (39 videí)
Nike (2 313 miliónov sledovateľov)
VF Corporation (954)
VF Corporation (17)
Starbucks (1,523 milióna)
Nordstrom (940)
Lowes (17)
Foot Locker (0,5 milióna)
Ralph Lauren (887)
Nordstrom (13)
Apple (0,4 milióna)
Macy's (839)
Macy's (10)
Ralph Lauren (0,38 milióna)

Tieto dve značky, ktoré patria medzi päť najaktívnejších používateľov Instagramu, patria medzi päť najlepších z hľadiska počtu nasledovníkov. Ďalšie dve spoločnosti (Nordstrom a Target) patria medzi desať najobľúbenejších značiek. Je možné tvrdiť, že aktívne zverejňovanie videí a fotografií prispieva k zvýšeniu počtu účastníkov.

Marketingové poradenstvo: Pravidelne publikujte fotografie a videá na Instagrame. To vám pomôže dostať sa okolo väčšiny značiek Fortune 500.

Rozdiel medzi vodcami a outsidermi zostáva veľký

Lídri, pokiaľ ide o počet nasledovníkov Nike a Starbucks, majú výrazne pred sebou Foot Locker, ktorý sa radí na tretie miesto. Najmä medzera medzi Srarbucks a Foot Locker presahuje 1 milión nasledovníkov.

Rozdiel v počte predplatiteľov je ešte výraznejší pri porovnaní top-5 spoločností so značkami, ktoré nepatria medzi lídrov. Preto niektoré spoločnosti už získali významný náskok z dôvodu skorého začiatku a neustálej aktivity na Instagrame.

Marketingové poradenstvo: Spustite marketingovú kampaň na Instagrame čo najskôr. To vám poskytne výhodu oproti konkurentom, ktorí s touto platformou zatiaľ nepracujú.

Tisíce publikovaných fotografií dali Foot Locker do vedenia

Foot Locker sa radí na prvé miesto v počte fotografií umiestnených na Instagrame. V septembri 2013 uviedla 1018 fotografií. Nike, na desiatom mieste, zverejnila 606 fotografií. Rozdiel medzi prvým a desiatym miestom je 400 fotografií.

Marketingové poradenstvo: Vytvorte si plán na publikovanie obsahu na Instagram pre nadchádzajúci rok. Určite počet pracovných miest týždenne, ktoré budú potrebné na prekonanie konkurencie v priemysle.

Video poskytuje viac príležitostí v porovnaní s fotografiou.

Značky len zriedka publikujú videá na Instagrame. Walt Disney sa umiestnil na desiatom mieste v zozname najaktívnejších značiek a publikoval len šesť videí.

Marketingové poradenstvo: Použite novú funkciu Instagram, aby ste získali pozornosť publika. Napríklad, vychovávajte spotrebiteľov s krátkymi videami.

Počet interakcií na Instagrame závisí od počtu nasledovníkov.

Instagram je sociálna služba. Preto sa počet pripomienok a rád publikácií zvyšuje s počtom nasledovníkov. Potvrdzuje to nasledujúca ilustrácia:

Nike a Starbucks, s 2,3 a 1,5 miliónmi nasledovníkov, dostávajú desiatky tisíc rád a komentárov mesačne za svoje publikácie.

Marketingové poradenstvo: Stimulovajte svoje publikum, aby sa prihlásilo na odber aktualizácií na stránke Instagram. Pamätajte, že používatelia sociálnych sietí často majú radi produkty, ktoré plánujú kúpiť.

Diváci Instagram sú leniví

Používatelia Instagramu zriedka uverejňujú komentáre k príspevkom. Zo sto užívateľských interakcií so značkou, 97 spadá na rád a len 3 na komentáre.

Na jednej strane to naznačuje potrebu zverejniť jednoduchý a zrozumiteľný obsah, ktorý nevyžaduje vysvetlenia a diskusie. Na druhej strane, komentovanie poznámok znamená väčšie zapojenie používateľa do interakcie so značkou.

Marketingové poradenstvo: Pokúste sa pravidelne posielať na Instagram fotografie, ktoré zahŕňajú používateľov do diskusie. Na tento účel musí byť váš obsah netriviálny.

Aké filtre sú najúčinnejšie?

Tri najobľúbenejšie filtre Instagramu sú Mayfair, Normal a Inkwell. Poskytujú 23, 18 a 16,4 interakcie na 1000 nasledovníkov, resp. Súčasne je filter Normal najobľúbenejší medzi užívateľmi programu Instagram.

Marketingové poradenstvo: Spracujte fotografie so zadanými filtrami, čím zvýšite odozvu publika.

Ako sa o hashtags

Hashtags výrazne ovplyvňuje popularitu príspevkov Instagramu. Fortune 500 značiek získať najviac rád a pripomienky pridaním 4-5 hashtags na fotografiu. Použitie viac ako piatich hashtagov vedie k poklesu počtu interakcií.

Marketingové poradenstvo: Pridať na Instagram príspevky 4-5 hashtags. Vyberte si najobľúbenejšie hashtags medzi cieľovou skupinou pre zvýšenie efektivity svojej marketingovej kampane.

Takmer štvrtina najväčších svetových značiek má Instagram účet. Túto platformu však ako marketingový nástroj aktívne využíva najviac 15% z nich. Popularita Instagramu je pomerne vysoká.

Pravidelným publikovaním tematických fotografií a videí na Instagrame môžu obchodné projekty rýchlo pritiahnuť pozornosť publika. To možno urobiť bez super úsilia, pretože činnosť značiek v tejto sociálnej sieti je stále nízka.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár