Prečo nakupovať na Twitch a ako?

Dnes vám poviem o efektívnej reklamnej platforme - platforme Twitch. Poďme zistiť, kto je vhodný pre reklamu na ňom, aké formáty si môžete objednať, aké zložitosti by ste sa mali naučiť pred vyjednávaním so streamerom.

Čo ... Twitch?

Twitch je platforma pre vysielanie online hier alebo platformu pre streamovanie. Samozrejme, že na ňom pracujú fáborky. Vysielajú pasáž niektorých hier v reálnom čase alebo jednoducho "žijú na kameru" a dostanú za to zaplatené.

Prísnejšie príjmy pozostávajú z dvoch zložiek:

 • Platobná služba pre reklamu na kanáli;
 • zaplatené predplatné.

Twitch je určený pre hráčov rôznych úrovní. Niekto hrá na kamere rôzne hry, niekto sleduje, ako to robia iní. Hráči a fanúšikovia len relaxovať vo večerných hodinách na PC v niektorých strelec veľa. Preto platforma pre streamovanie zhromažďuje obrovské publikum po celom svete.

Podľa štatistík Twitch, 15 miliónov návštevníkov trávi každý deň v priemere 95 minút. 2,2 milióna streaming.

Prečo je potrebné venovať pozornosť Twitchovi

 • Stránka je obľúbená. Podľa šeku na pr-cy.ru dostáva každý deň viac ako 112 miliónov zobrazení od 29 miliónov unikátnych návštevníkov. Existuje mnoho používateľov, ktorí môžu váš produkt kúpiť v budúcnosti.
 • Používatelia sú lojálni k reklame. Podľa tých istých štatistík Twitch 82% respondentov sa domnieva, že sponzorstvo je nevyhnutné pre herný priemysel a 80% je otvorených pre značky sponzorujúce konkrétneho hráča alebo tím.
 • Publikum je solventné. Vráťme sa k správe Twitch. 81,5% užívateľov stránky sú muži. 55% z nich je vo veku 18-34 rokov. To znamená, že viac ako polovica mužov si môže kúpiť produkt a na úkor ostatných používateľov môžete zvýšiť povedomie o značke alebo urobiť reklamnú kampaň vírusovou.
 • Veľká časť rusky hovoriacich používateľov. Podľa podobného webového portálu je Rusko podľa počtu návštevníkov na druhom mieste za Spojenými štátmi. Naši krajania prinášajú viac ako 42 miliónov mesačných návštev na stránke. Napríklad od januára 2019 tvorili 6,99% všetkých návštevníkov stránok.

S jednou reklamou na Twitch, môžete získať veľa pokrytie - populárne streamery zbierať 25-30 tisíc divákov naraz. Úspešné vysielania získavajú ešte viac názorov. Napríklad ruské vysielanie finále turnaja Medzinárodný 2016 v hre Dota 2 na vrchole sledovalo 135 739 divákov.

Mnohí už začali propagovať produkty na Twitch. Napríklad značky Coca-Cola, Mars, Old Spice spúšťajú rozsiahle reklamné kampane. V roku 2017 podpísala spoločnosť Amazon zmluvy v celkovej hodnote viac ako 1 miliardu USD. Postupne vstupujú na trh ruské značky.

Digitálny obchod Zaka-Zaka uskutočnil svoju kampaň a dosiahol vynikajúce výsledky:

 • 11 remíz pokrývalo viac ako 199 000 ľudí.
 • 69% účastníkov súťaže ukončilo aspoň jednu cielenú akciu.
 • Jeden prechod z Twitch stojí 0,7 rubľov, predplatiteľ - 5,9 rubľov. Pre porovnanie: reklama v "VKontakte" stojí viac - za každý prechod som musel dať 14,8 rubľov, pre predplatiteľa - 50,5 rubľov.

Na Twitch je tak málo inzerentov. To je ďalší znak životaschopnosti platformy. Tí, ktorí prevádzkujú reklamné kampane, už teraz dosahujú dobré výsledky.

Kto je vhodný pre reklamu na Twitch

Stránky divákov - hráči. Preto inzerujú produkty o témach hry. Napríklad inzerujte výrobcov konzol, internetových obchodov hier, joystickov a iných zariadení pre hry a tak ďalej.

Aj na Twitch prichádzajú hlavné značky FMCG: tí, ktorí vyrábajú spotrebný tovar. Živým príkladom je reklamná kampaň Old Spice, ale o niečo neskôr.

Hlavnou časťou inzerentov na Twitch je obchod v téme hry a značiek FMCG. Ale tam častejšie môžete vidieť reklamy z iných výklenkov. Dôvodom je skutočnosť, že stránka vyvíja a otvára nové sekcie:

 • Tvorivé pre každého, kto chce ukázať svoj talent svetu.
 • Hudba a divadelné umenie pre hudobníkov.
 • Diskusné relácie a podcasty pre témy s blízkymi hrami.

Aké typy reklamy sú na Twitch

Všetka reklama na stránke môže byť rozdelená do troch veľkých skupín.

Priama reklama

Je k dispozícii tým, ktorí sú ochotní minúť veľa peňazí alebo sily. Zmyslom kampane je sponzorovať udalosť ako TwitchCon alebo vytvoriť vlastný kanál a prilákať divákov jedinečným obsahom.

"Z vyššie uvedeného" prišlo mnoho obrov trhu. Napríklad v roku 2015 Old Spice vytvoril vlastný kanál so skutočnou hrou. Vysielanie sa uskutočnilo z mužskej prilby v lese a užívatelia, ktorí vstúpili do kanála, dostali nad ním skutočnú moc - mohli hlasovať za ďalšiu akciu. Napríklad hrdina dokázal strieľať z obrovského praku a ochutnať kameň. Živé vysielanie sledovalo 703 tisíc ľudí a celé video videlo viac ako 2,65 milióna divákov.

Ďalším príkladom je výzva HP Omen Challenge. HP a PUBG spustili svoj turnaj medzi špičkovými tímami v Counter-Strike počas festivalu Gamescom v roku 2016. Diváci by mohli ovplyvniť hráčov - napríklad, aby ich zasiahli prúdom, hodili na nich paradajky, pustili páry pódií. Túto show prostredníctvom kanálov na Twitch a YouTube sledovalo viac ako 1,5 milióna ľudí.

Priama reklama je drahá - musíte prísť s nápadom, kúpiť vybavenie pre vysielanie, prilákať divákov.

Twitch Ads

Twitch ponúka umiestniť reklamy priamo. Nie je však k dispozícii vo všetkých krajinách (neexistuje žiadna reklamná jednotka pre Rusko). Budeme musieť ísť na triky - napríklad napísať na poštu pre reklamu vo Veľkej Británii.

Streaming platforma ponúka dva typy reklamy: video a obrázky.

 • Video má štyri samostatné formáty - cross, mobile, desktop, vložené do vysielania.
 • Obrázky majú päť formátov - od strednej strany obdĺžnika po celé pozadie domovskej stránky.

Pre každý formát videa a obrázky, ktoré sú k dispozícii, je k dispozícii niekoľko funkcií a požiadaviek. Viac informácií o nich nájdete v popise propagačných produktov.

Videá a obrázky môžu byť blokované službou AdBlock a ďalšími podobnými rozšíreniami.

Náklady na reklamu sa počítajú samostatne. Priemerná cena je 3,5 USD na 1 000 zobrazení.

Inzerujte so streamermi

Najbežnejším spôsobom inzerovania produktov je okamžite kontaktovať streamery. Napriek tomu, že dostávajú peniaze z týchto stránok, niektorí sa dohodnú, že zarobia peniaze navyše. Streamery môžu propagovať produkt niekoľkými spôsobmi:

 • umiestniť banner pod obrazovku vysielania v popise kanála;
 • umiestniť na vysielanie logo značky;
 • pravidelne písať o produkte v rozhovore a nechávať odkazy;
 • uviesť produkt niekoľkokrát v prúde;
 • vykonať samostatné vysielanie na výrobku;
 • používať značku vo vysielaní;
 • čerpať cenu v mene sponzora;
 • umiestnite výrobok na pozadie alebo ho pouzite pocas streamu.

Okrem toho niektoré streamery navyše propagujú produkty na iných platformách - píšu príspevky na sociálnych sieťach, uverejňujú odkazy na kanáli YouTube.

AdBlock môže blokovať banner pod videom, ale neurobí nič s názvom vysielania, správami chatu, streamer príbehom.

Náklady na reklamu závisia len od ambícií streamera. Napríklad 30-sekundový klip Kariny „Skuraming“ zo streameru v roku 2016 stál 60 000 rubľov.

Vlastnosti reklamy na streameroch Twitch

S reklamou zhora je všetko jasné - je to efektívne, ale nie každý má toľko peňazí a úsilia. Štandardná je aj reklama prostredníctvom samotnej stránky, aj keď bude potrebné o nej diskutovať individuálne. Interakcia so streamermi má však svoje vlastné charakteristiky.

Na platforme vysielať živé video. Streamery nezaznamenávajú viacnásobné duplikáty pre každé vydanie, ako napríklad blogeri na YouTube, ale doslova žijú v rámci, strávia väčšinu dňa na streame. Oceňujú dôveru účastníkov a snažia sa nerobiť nič navyše. Nepropagujte napríklad sporné produkty. Okrem toho len málo v zásade súhlasí s predajom reklamného priestoru, pretože streamery už majú príjem z lokality.

Tí, ktorí súhlasia s inzerciou produktu, majú minimálnu úlohu pri príprave kampane. Streamery nevyvíjajú stratégie, nevypracúvajú správy, snímky obrazovky a časové kódy. Napriek tomu nemôžu zaručiť nejaký druh KPI. Maximálne, čo môže sľubovať - ​​publikovať reklamu včas. Preto je lepšie prísť k nim s pripravenou technickou úlohou, aby mohli jednoducho splniť požiadavky.

Ako spustiť reklamy na Twitch

Ak chcete ísť na začiatok, pripravte sa okradnúť banku. Udalosť môžete sponzorovať v hernom prostredí. Ak chcete vytvoriť niečo vlastné, je oveľa zložitejšie a drahšie, ale je to tiež možné. Ako príklad vezmite Coca-Cola: značka zorganizovala turnaj Game-a-Thon 1.0. Najprístupnejšou možnosťou je otvoriť kanál a vysielať niečo vlastné. Ale toto „niečo“ by malo byť pre užívateľov veľmi zaujímavé.

Život hacking: ak chcete "ísť zhora" a zároveň ušetriť peniaze, môžete jednoducho vytvoriť značkový kanál a vykonávať pravidelné vysielanie populárnych hier. Prenajmite si na to nejakého neznáma, ale umeleckého hráča.

Ak chcete zobrazovať reklamy prostredníctvom služby Twitch, pošlite e-mailom reklamné oddelenie platformy a zorganizujte kampaň. Budete požiadaní o propagačné materiály - objednajte si ich vopred alebo si ich vytvorte sami.

Ak chcete objednať reklamu z páskovej jednotkysa bude musieť potiť. Ak chcete nájsť tú správnu, sledujte niekoľko vysielaní. Venujte pozornosť tomu, ako streamery komunikujú s publikom, či inzerujú niečo alebo nie, akú aktivitu v rozhovore pozorujú. Čím viac divákov, správy v chate, interaktívne s sledovaním, tým lepšie. Pozrite sa na popis profilu - ak pásková jednotka predáva reklamný priestor, môže to okamžite oznámiť a uverejniť cenník. Zistite, koľko nasledovníkov a ľudí sleduje vysielanie: čím viac, tým lepšie.

Keď si vyberiete 2-3 streamery, napíšte im na "VKontakte" alebo inú sociálnu sieť. Povedzte nám o projekte, ponúknite reklamu, uveďte náklady. Ak dostal odmietnutie, netlačte. S pozitívnym ohlasom diskutujte o podmienkach reklamy: aký formát je potrebný, keď vyjde, či bude existovať dodatočná podpora vo forme príspevkov v sociálnych sieťach, odkazy na YouTube.

Alebo použite hotové streamerové katalógy - napríklad reklamná agentúra AdsOnStream e-sports zverejnila svoj zoznam streamerov. V takýchto adresároch sú ponuky od tých, ktorí sú pripravení inzerovať: s hotovými štatistikami - počet „živých“ divákov, účastníkov, zoznam hier. Stačí si vybrať správnu osobu a kontaktovať ho, aby ste prediskutovali podmienky.

Pamätajte si: je lepšie prísť na fáborky s pripraveným TK, inak môže byť výsledok sklamaním.

Stručne o hlavnej veci

 • Twitch je sľubná platforma s solventným publikom. Schopnosti platformy v Rusku sú stále podhodnotené.
 • Reklama na Twitch je najvhodnejšia pre spoločnosti v blízkosti hier a pre tých, ktorí ponúkajú každodenný tovar.
 • Môžete propagovať produkty tromi spôsobmi: priamo, cez platformu samotnú alebo cez streamery.
 • Streamery už zarábajú peniaze na platforme a cenia si dôveru divákov, takže sa zdráhajú predávať miesta v porovnaní s tým istým YouTube.
 • Streamery pre reklamu možno nájsť nezávisle na stránke alebo v špeciálnych katalógoch.
 • Reklama na Twitch môže byť veľmi efektívna, ale ako na iných stránkach, s kompetentným prístupom k organizácii kampane.

Pozrite si video: A JDE SE NAKUPOVAT! Farming Simulator 19 Multiplayer #12 (Október 2019).

Zanechajte Svoj Komentár