Ako používať Instagram video pre marketingové účely

Priemerná dĺžka televíznej reklamy je 15 sekúnd. Týchto 15 sekúnd stojí veľa na podnikanie. Po prvé, značky musia vynaložiť obrovské množstvo peňazí na vytvorenie videa vo forme televíznej reklamy. Po druhé, náklady na populárne televízne kanály vo výške 15 sekúnd dosahujú astronomické hodnoty. Po tretie, účinnosť týchto nákladov je sporná. Podľa údajov CEB si publikum všimne iba 12% tradičných reklamných správ.

Čo by ste povedali, ak budete vyzvaní na vytvorenie videí na dobu 15 sekúnd pri prakticky žiadnych nákladoch? Zároveň budete môcť svojim divákom demonštrovať na obľúbenom kanáli zadarmo Navyše, ak to urobíte správne, používatelia budú vyhľadávať svoje video sami a skontrolovať ho. Táto možnosť existuje. Ide o používanie Instagramu v oblasti video marketingu.

Mimochodom, VelikaPlaza poskytuje video marketingové služby a robí to brilantne! Ak teda potrebujete naozaj skvelé a kvalitné video - kontaktujte nás! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Krátke videá Instagramu prinášajú dlhodobé marketingové výhody

Počet používateľov programu Instagram presahuje 200 miliónov ľudí. Samozrejme, dnes je Instagram pre podnikanie jednou z najdôležitejších sociálnych sietí, už sa stal hlavným predajným kanálom pre niektoré online projekty. Instagram je integrovaný s Facebookom, ktorý je považovaný za hlavnú sociálnu platformu pre B2C marketing. Medzi ďalšie skutočnosti, ktoré potvrdzujú význam používania videí Instagram na marketingové účely, patria:

 • V priebehu ôsmich hodín po spustení funkcie videa používatelia služby Instagram odovzdali do tejto siete videá, ktoré presahujú jeden rok. To potvrdzuje, že vytváranie a publikovanie videí na Instagrame je veľmi jednoduché.
 • Trvanie videí Instagramu je 15 sekúnd. Služba zdieľania videí služby Twitter od spoločnosti Vine vám umožňuje publikovať videá na 6 sekúnd.
 • V 90% prípadov používatelia zdieľajú videá z Instagramu na Facebook.
 • Podľa marketingovej spoločnosti Unruly Media, 40% z 1000 najpopulárnejších Instagram videí vydáva 80 značiek. To potvrdzuje záujem užívateľov sociálnych sietí o marketingový obsah.

Popularita videí Instagram potvrdzuje dlhodobý trend spojený s rastúcim významom vizuálneho obsahu. Užívatelia majú možnosť sledovať videá Instagram na svojich obrazovkách smartfónov, ktoré úspešne „zasiahnu“ ďalší trend: rastúci podiel mobilnej prevádzky na značkových stránkach a sociálnych sieťach.

Päť krokov k úspechu na trhu s videom Instagram

Mnohí začínajúci internetoví podnikatelia, aka startuperi, považujú za svoju povinnosť zvládnuť zručnosť výťahovej šachty. Naučia sa hovoriť o podstate svojho projektu za 30 sekúnd. V praxi sa úspešná reč pre výťah rozťahuje na minútu a pol. Ale ani majstri výťahovej šachty tisícinovej úrovne nebudú schopní zapracovať podstatu obchodnej ponuky do pätnásťsekundového videa na Instagrame.

Video spoločnosti Instagram by ste nemali používať na informovanie zákazníkov alebo generovanie potenciálnych zákazníkov. Publikované video by malo zvýšiť povedomie o značke, vytvoriť obraz, vytvoriť náladu. Nasledujúce pokyny vám pomôžu správne používať videá služby Instagram na propagáciu projektov:

1. Vytvorte si značku a produkt Instagramovou hviezdou.

Mnoho spoločností aktívne využíva túto sieť na propagáciu svojho produktu. Nezamáhajú finančné prostriedky pre profesionálnych fotografov a modely, aby zdôraznili vizuálnu príťažlivosť návrhu. Využite túto skúsenosť pri vytváraní videí. Nasledujúce postupy vám v praxi pomôžu:

 • Ukážte, že váš produkt je štýlový a módny.
 • Ukážte praktické schopnosti produktu.
 • Presvedčte cieľovú skupinu, že jej produkt vyhovuje.
 • Ukážte, že váš produkt používajú celebrity a bežní ľudia.
 • Prekvapte divákov netradičnými spôsobmi používania produktu.

Vašou úlohou je vytvoriť filmovú náladu, ktorá potvrdí status hviezdy vášho produktu.

2. Publikovať video správy o dôležitých udalostiach, priemysle a kultúrnych podujatiach týkajúcich sa vášho podnikania.

Videá Instagram je možné použiť ako nástroj na vytváranie novín. K tomu musíte pravidelne navštevovať podujatia zaujímavé pre vaše publikum, strieľať videá a publikovať ich na Instagrame.

Pätnásťsekundový formát nie je možné nazvať úspešným pre reportážne video. Existuje však východisko z tejto situácie. Vezmite si niekoľko desiatok fotografií udalosti a vytvorte z nich video koláž. To možno vykonať pomocou rôznych aplikácií, ako je napríklad Flipagram.

3. Ukážte svoju kuchyňu klientom a partnerom.

Použite video Instagram, aby ste ukázali, že vaši zákazníci sa nezaoberajú abstraktnou spoločnosťou XYZ, ale veselými, pozornými a zodpovednými špecialistami Ivanom, Vasiliou a Máriou. Za týmto účelom:

 • Post mini-rozhovory so zamestnancami.
 • Urobte si video prehliadku vašej kancelárie. Ak sa vám video formát v Instagrame zdá byť krátky, použite video koláž.

Pamätajte, že videá z Instagramu je možné zverejniť na blogu alebo v sekcii „O nás“ na firemnej stránke. Môžete tiež zdieľať svoje videá v komunite Facebook vašej značky.

4. Naučte sa žánru mini-série

Vytvorte sériu krátkych videí o vašej značke a produktoch. Mali by byť zjednotené spoločným sprisahaním. Oznámte vydanie nových videí, požiadajte účastníkov, aby vám ponúkli nápady na nové série.

Mini-séria odstraňuje obmedzenia, ktoré vznikajú z dôvodu krátkeho trvania videa na Instagrame. Napríklad úplná revízia produktu sa nezmestí do 15 sekúnd. Môžete však krátko hovoriť o jeho schopnostiach v piatich alebo desiatich mini-sériách.

5. Využite vlastný obsah

Iba jeden zo sto účastníkov aktívne komentuje vaše poznámky a fotografie. Instagram však umožňuje zvýšiť aktivitu publika. Ako sa to dá urobiť? Tu je niekoľko nápadov:

 • Pozvite účastníkov, aby uverejnili video súvisiace s vašou značkou alebo produktom.
 • Vezmite video svojich zákazníkov a video zverejnite.
 • Držať súťaž medzi účastníkmi. Ak napríklad predávate smartphony, požiadajte kupujúcich, aby súťažili v miere výmeny kariet SIM.

Použite moderné formáty

Video formát v Instagrame je výhodný v podmienkach nadmernej informovanosti a reklamy hluchoty publika. Spotrebitelia sa vyhýbajú reklamám a videoreklamám, ale vždy nájdu 15 sekúnd, aby mohli sledovať skvelé video. Použite ho: vytvorte a publikujte krátke videá na Instagram. Vaším cieľom je kontrolovať náladu svojich klientov, pripomínať si, formovať imidž vášho podnikania a stimulovať reakciu na vaše správy.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár