Pinterest vs. Instagram: Ktoré z týchto platforiem je lepšie používať v internetovom marketingu.

Ktorá sociálna platforma je najlepšia pre online marketing: Pinterest alebo Instagram? Na túto otázku neexistuje žiadna rýchla odpoveď, pretože tieto siete sú podobné. Obe stránky sú určené na publikovanie a zdieľanie vizuálneho obsahu. Avšak podobnosti tam končia. Pinterest sa líši od Instagram viac ako Facebook sa líši od Vkontakte.

Aký je rozdiel medzi týmito lokalitami a ktorý z nich je lepší použiť pre marketingové značky a produkty?

Pinterest a Instagram: čo je bežné

Pinterest je sociálna platforma pre publikovanie a zdieľanie fotografií a videí. Je k dispozícii pre majiteľov stacionárnych počítačov a mobilných prístrojov. Pinterest Členovia siete publikujú fotografie (pin) na doskách. Každá doska je tematickou fotografickou zbierkou. Pinterest začal pracovať na jar 2010. V súčasnosti je táto sieť treťou najobľúbenejšou v USA medzi všetkými sociálnymi platformami.

Instagram je mobilná aplikácia na vysielanie a zdieľanie fotografií a krátkych videí. A jedna z najúčinnejších platforiem pre podnikanie. Funkčnosť tejto siete umožňuje spracovávať fotografie pomocou filtrov. Tvorcovia tejto služby vyhlasujú, že umožňujú bežným používateľom vytvárať snímky v profesionálnej kvalite s použitím amatérskeho fotografického zariadenia. Instagram vstúpil na trh na jeseň roku 2010. V roku 2012 bola táto služba predaná na Facebook. Diváci Instagram presahujú 200 miliónov ľudí.

Pre obchodníkov je dôležité venovať pozornosť nasledujúcim všeobecným charakteristikám Instagramu a Pinterestu:

 • Tieto sociálne platformy sú určené na publikovanie a zdieľanie vizuálneho obsahu: fotografií a videí.
 • Pinterest a Instagram priťahujú podobné publikum. Používatelia týchto sietí uprednostňujú konzumáciu a distribúciu vizuálneho obsahu. Sú náchylné k emocionálnemu hodnoteniu publikácií. Pinterest a diváci Instagram často spotrebúvajú obsah na cestách. Upozorňujeme, že táto položka neznamená, že sú služby Pinterest a publikum Instagram rovnaké.

Podobnosť Instagramu a Pinterestu je obmedzená na tieto body. Z hľadiska internetového marketingu sú tieto sociálne stránky navzájom úplne odlišné. Obe platformy môžu byť použité na podporu podnikania. Rozsah úloh, ktoré je možné vyriešiť pomocou služby Pinterest a Instagram, sa však nezhoduje. Táto práca je odhalená porovnaním kľúčových marketingových charakteristík týchto sociálnych sietí.

Pinterest a Instagram publikum

Štyri pätiny divákov Pinterestu sú ženy. Podľa analytickej služby RJ Metrics uverejnil priemerný užívateľ tejto platformy 158 pinov. Podľa psychológie Dnes, používatelia Pinterest sadzby publikácie citovo, nie racionálne. Pre nich je dôležitá vizuálna príťažlivosť zobrazovaného objektu.

Instagram je tiež prevažne ženská platforma. Rodová zaujatosť divákov však nie je tak výrazná: podiel mužov v publiku tejto siete je 32% oproti 20% na Pintereste. Prevažná väčšina používateľov programu Instagram patrí do generácií Y a X. Venujte pozornosť tomu, pretože milénia patria do kategórie spotrebiteľov, ktorí nie sú citliví na tradičnú reklamu.

Podľa comScore patrí Instagram medzi 10 najobľúbenejších mobilných aplikácií na svete. Túto aplikáciu používa každý tretí majiteľ smartfónu v USA vo veku nad 18 rokov.

Tipy pre marketing:

 • Vyberte si sociálnu platformu, ktorú používa vaša cieľová skupina. Pinterest je najlepší pre predaj oblečenia, dekor, šperky, šperky a iné dámske výrobky. Instagram je vhodný na podporu stravovacích a zábavných zariadení.
 • Posúdiť potreby a preferencie publika, vytvoriť nákupné osoby.

Motivácia používateľa

Hlavným motorom činnosti divákov v službe Pinterest možno vyjadriť takto: „Chcem.“ Hlavným motívom publikovania fotografií účastníkov na tejto stránke je deklarácia túžob a zámerov. 62% používateľov pripája fotografie na svoje tabule, plánuje si kúpiť vybraný produkt a 21% používateľov ho skutočne kupuje.

Hlavným motívom na uverejnenie fotografie na Instagrame je: „Ja, ešte raz, môj milovaný.“ Užívatelia tejto stránky chcú ozdobiť realitu a prezentovať sa v najlepšom svetle. Funkčnosť Instagram rieši tento problém.

Tipy pre marketing:

 • Použite Pinterest ako virtuálnu prezentáciu. Pre každú kategóriu tovaru vytvorte samostatné tabule. Použite tematické hashtags. Uveďte v opise kontaktných údajov obchodného oddelenia.
 • Motivujte používateľov Instagramu, aby označili fotografie vo vašom zariadení. Relatívne povedané, vaši zákazníci by mali zverejniť fotografiu s názvom "Ako milovaný, mal som skvelý čas v nočnom klube X".

Spotreba a curation vs. tvorby obsahu

Pinterest je platforma pre konzumáciu a kurátorský obsah. To môže byť považované za svetlo, ktoré nájde a upozorní na účty a publikácie zaujímavých ľudí a značiek. Pinterest Používatelia vystupujú ako kritici a porota hodnotiaca obsah niekoho iného.

Instagram je prostriedok na vytváranie vizuálneho obsahu. Predinštalované filtre pomáhajú upravovať a zdokonaľovať fotografie používateľov a publikovať ich na Facebooku, Twitteri, Vkontakte a ďalších sieťach. Okrem toho môžu užívatelia pomocou Instagramu vytvárať krátke videá.

Tipy pre marketing:

 • Ak používate službu Pinterest, publikujte svoj vlastný obsah, ako aj tematický obsah iných autorov. To vám pomôže rozšíriť váš dosah a zapojiť potenciálnych zákazníkov do dialógu.
 • Použite Instagram na zvýraznenie vizuálnej príťažlivosti vašich produktov.
 • Uverejnite na stránkach Instagramu fotografie od vašich zákazníkov. Hovoríme o obrázkoch týkajúcich sa vašej značky a podnikania.
 • Pozrite sa, čo robia vaši konkurenti na Pinterestoch a Instagrame.

Distribúcia obsahu

Ako už bolo uvedené vyššie, Pinterest Používatelia hľadajú a publikovanie fotografií položiek, ktoré majú radi a chcú alebo plánujú kúpiť. Postupne rastie túžba divákov v službe Pinterest: v prvom roku pôsobenia na zdroji priemerný používateľ publikuje 42 fotografií a do štvrtého roka sa počet publikácií zvýši na 152.

Používatelia Instagramu vytvárajú obsah sami a zdieľajú ho s nasledovníkmi. Priemerný používateľ publikuje päť fotografií týždenne. Mnoho používateľov Instagramu sleduje trendy a zúčastňuje sa súťaží.

Pinterest a Instagram podpora hashtags.

Tipy pre marketing:

 • Poskytnite návštevníkom svojich webových stránok možnosť rýchlo uverejniť svoje fotografie na Pintereste. Použite tlačidlo Pin It alebo bezplatnú službu ImageSharer, o ktorej sme tu podrobne písali.
Zapnite ho
 • Vytvorte samostatnú fotografickú dosku, s ktorou ilustrujete články blogu.
 • Vytvorte fotogalériu na stránke, ktorú uverejníte na Instagram. Pomocou tejto služby uverejnite aspoň jednu relevantnú fotografiu za deň.

Pinterest alebo Instagram? Pinterest a Instagram!

Pinterest a Instagram sú úplne iné marketingové nástroje. Publikovaním obsahu na Pinterestu ho vystavujete potenciálnym zákazníkom. Ako je uvedené vyššie, túto platformu možno považovať za virtuálnu predajňu. Okrem toho, Pinterest môže byť použitý na zvýšenie dosahu divákov.

Pomocou Instagramu vytvoríte značku a zvýrazníte vizuálnu príťažlivosť vášho produktu. Túto službu možno použiť ako zdroj vlastného obsahu: publikum ochotne komentuje exkluzívne fotografické značky. Instagram je vhodný aj na propagáciu reštaurácií, zábavných podnikov, maloobchodných predajní určitých formátov.

Pinterest vám pomôže spravovať obsah a prilákať pozornosť vašich divákov. Instagram vám umožní vytvoriť exkluzívny obsah. Táto dvojica sociálnych služieb sa stane vašim nepostrádateľným nástrojom pre prácu s vizuálnym obsahom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár