Ako prekvapiť stúpencov na Facebooku a Instagrame so skvelým časozberným videom

Sociálne siete bojujú o užívateľov a neustále im ponúkajú nové funkcie. Normálni ľudia nemajú čas sledovať inovácie, z ktorých väčšina je zaujímavá len pre geekov. Z času na čas však sieťové zdroje poskytujú používateľom skutočne skvelé funkcie. Jeden z nich si verejnosť všimla vďaka marketingovým špecialistom Starbucks. Toto je prvá známa spoločnosť, ktorá na svojom účte publikuje značkové video s časovým oneskorením. Ako urobili zamestnanci spoločnosti Starbucks časozberné videá a prečo by ste mali nasledovať ich príklad, aby ste mohli úspešne pokračovať na Instagram?

Najskôr si pozrite, čo sa stalo v službe Starbucks:

Video natočené na fotoaparáte smartfónu skóroval viac ako 100 tisíc "rád" a asi tisíc komentárov. Ako urobil Starbucks také skvelé video? Je to jednoduché: splniť bezplatnú aplikáciu Instagram Hyperlapse.

Čo je to hyperlapse?

Hyperlapse je aplikácia určená na zachytávanie videa s časovým odstupom. Program je dostupný pre používateľov systému iOS. Hyperlapse sa líši od podobných programov revolučnou technológiou stabilizácie obrazu. Táto technológia umožňuje vytvárať vysokokvalitné video v pohybe, napríklad pri cestovaní v aute, na bicykli, pri behu alebo chôdzi. Video jasne ukazuje možnosti tejto technológie:

Stabilizácia pre Hyperlapse z Instagramu z Instagramu na Vimeo.

Ako používať Hyperlapse v marketingu

Napriek zrejmej odpovedi na túto otázku je lepšie vysvetliť konkrétne príklady. Pozrite sa, ako štátna cestovná agentúra v Dánsku používa novú aplikáciu Instagram:

No, chcel som jazdiť na bicykli na moste v Kodani? Môžete tiež urobiť skvelé video. Urobte si video prehliadku kancelárie, ukážte používateľom prácu vášho predajcu alebo proces vytvárania produktu.

Pamätajte si, že počas streľby sa musíte pohybovať pomaly. Tým sa vaše publikum zbaví bolesti hlavy a obočia.

Pozrite si video uverejnené v službe Mazama Pottery:

Myslíš, že by si urobil hrnčiara? Sledovanie videa spôsobuje ohromnú túžbu vyskúšať si toto remeslo. Nie na ruke hrnčiarskeho kolesa? No, kúp si aspoň hrniec.

Foot Locker používa Hyperlapse, aby upozornil na nový produkt:

Sakra, ten chlapík na videu si len obliekol tenisky, ale vyzerá to neskutočne cool! Povedzte mi, že nemôžete potešiť publikum skvelým videom.

Ako vytvoriť časozberné video: návod

  1. Prevezmite aplikáciu Hyperlapse z iTunes.
  2. Dajte mu prístup k fotoaparátu. Spustite aplikáciu.
  3. Spustite snímanie klepnutím na kruh na obrazovke smartfónu.
  1. Ak chcete dokončiť prieskum, znova kliknite na kruh. Čísla pod kružnicou zobrazujú trvanie videa a trvanie ukážky.
  1. Ak chcete video uložiť, klepnite na zelené začiarknutie. Červený kríž odstraňuje zábery. Menu v spodnej časti obrazovky vám umožňuje zvoliť rýchlosť zobrazenia videa. K dispozícii sú 2, 4, 6, 8 a 12-násobné zrýchlenia.

Po uložení videa ho môžete okamžite zverejniť na Instagrame alebo na Facebooku.

Je potrebné poznamenať, že majitelia zariadení so systémom Android môže závidieť len majiteľom prístrojov Apple. Instagram neplánuje uvoľniť aplikáciu Hyperlapse pre Android z technických dôvodov. Vo voľnom prístupe existuje veľké množstvo podobných aplikácií a niektoré smartfóny dokonca majú vstavaný režim snímania s časovým odstupom. Alternatívnym riešeniam však chýba hlavná výhoda hyperlapse. Hovoríme o technológii stabilizácie obrazu, ktorá umožňuje snímať vysoko kvalitné video na cestách.

Potrebujete naozaj skvelé a vysoko kvalitné video? Potom kontaktujte Texterra! Máme profesionálov v našom podnikaní s rozsiahlymi skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite sem a požiadajte o bezplatnú konzultáciu!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár