Instagram pre počítač: ako registrovať, pridávať a spracovávať fotografie, ak nemáte mobilné zariadenie

Tento materiál je určený pre ľudí, ktorí chcú používať Instagram (bez ohľadu na to, či ide o obchodné alebo osobné použitie) prostredníctvom počítača, pretože:

  • Nemajú mobilné zariadenia bežiace na počítačoch Mac alebo Android.
  • Chcú robiť vysokokvalitné fotografie (napríklad pomocou DSLR), spracovať ich vo Photoshope a až potom nahrať na Instagram.
  • V práci majú k dispozícii len počítač a na tento účel nechcem používať svoj osobný tablet alebo smartphone (dôvod je relevantný pre manažérov SMM).

Ak sa chcete naučiť pracovať na Instagrame bez použitia mobilných zariadení, povieme vám, ako to urobiť. Povieme vám, ako sa zaregistrovať v Instagrame, ako nainštalovať avatar, nahrávať a spracovávať fotografie. A to všetko pomocou počítača.

Ako sa zaregistrovať v Instagrame z počítača?

Najjednoduchší spôsob, ako sa zaregistrovať v službe Instagram, je požiadať o pomoc kolegov alebo priateľov, ktorí majú správnu tabletu alebo smartfón. Ale čo ak neexistuje takáto možnosť? Čo ak máte k dispozícii len počítač alebo prenosný počítač a registrácia na Instagram je pre vás dnes nevyhnutná? Postupujte podľa našich tipov.

1. Stiahnite emulátor Bluestacks. Nasledujte odkaz a kliknite na veľké zelené tlačidlo v ľavom rohu obrazovky. Aplikácia funguje na všetkých moderných verziách systému Windows. Linux, bohužiaľ, nie je podporovaný, takže ak ste vlastníkom tohto OS, stále musíte požiadať o pomoc súdruhov.

2. Nainštalujte stiahnutú aplikáciu, Odporúčam nemeniť nastavenia, stačí kliknúť na tlačidlo „Pokračovať“ a „Ďalej“. Po dokončení inštalácie sa aplikácia spustí automaticky. Ak chcete ukončiť celú obrazovku, stlačte kláves F11 - je vhodnejšie pracovať. Po inštalácii sa na pracovnej ploche zobrazia dve ikony. Spustiť Bluestacks je ikona, ktorá spúšťa emulátor sám, a Apps je ikona, ktorá vám umožňuje prepnúť na aplikácie nainštalované na vašom virtuálnom mobilnom zariadení.

3. Prejdite na položku Hľadať., Zadajte "Instagram" z klávesnice počítača a stlačte kláves enter.

4. V okne, ktoré sa otvorí, kliknite na tlačidlo Pokračovať..

5. Zadajte svoje údaje, V nasledujúcom okne, ktoré sa otvorí, zadajte svoj gmail-mail a heslo (ak používate Google+, môžete si zobrať existujúci účet, ak nie, dostanete nový). V predvolenom nastavení by ste mali mať rozloženie v cyrilike a nebude fungovať na jeho zmenu z tejto obrazovky aplikácie. Preto, aby ste mohli zadať svoje údaje, jednoducho ich skopírujte z dokumentu programu Word, dlho stlačte prázdne pole a stlačte tlačidlo Prilepiť.

6. Znova zadajte svoje údaje, Po prvom zadaní údajov a stlačení klávesu Enter to musíte urobiť znova, ale v inom okne. Mimochodom, dlhé kliknutie nefunguje. Ak chcete zadať informácie, použite klávesy ctrl + c, ctrl + v.

7. Kliknite na tlačidlo „Prejsť!“..

8. Zadajte hľadané slovo "instagram".

9. Kliknite na ikonu a nainštalujte aplikáciu..

10. Otvorte Instagram a vyberte vhodnú metódu registrácie., To možno vykonať pomocou účtu Facebook alebo jednoduchého e-mailu.

11. Vyplňte navrhované polia a vychutnajte si výsledok..

Pozri tiež: Ako používať Instagram na podporu podnikania: 13 praktických tipov

Ako nainštalovať avatar?

Hneď ako sa zaregistrujete na Instagrame, môžete prejsť na oficiálnu stránku Instagramu, prihlásiť sa pomocou svojho používateľského mena a hesla, pozrieť sa na váš profil a vyplniť všetky potrebné údaje.

Na tejto stránke však nie je možné nahrať avatary a fotografie, takže na to budete musieť použiť aplikácie tretích strán. Ak chcete nainštalovať avatar, budeme používať aplikáciu Bluestacks a nahrať fotografiu, aplikáciu Gramblr (o tom budeme hovoriť neskôr).

Ako zmeniť avatar pomocou Bluestacks?

1. Prejdite do svojho profilu a kliknite na kruh s avatarom, Zobrazí sa dialógové okno s niekoľkými príkazmi.

2. Vyberte požadovaný príkaz. Ak chcete nasnímať fotografiu pomocou webovej kamery, kliknite na položku „Urobiť obrázok“. Ak chcete nahrať fotografie z počítača, kliknite na položku Vybrať zo zbierky - Vybrať zo systému Windows.

3. Vyberte požadovanú fotografiu a oblasť, ktorá bude viditeľná na avatare, Dbajte na to, aby časť, ktorú potrebujete, zapadla do uvedeného kruhu, fotografia by mala byť štvorcová. Ideálna veľkosť je 650 x 650.

Ako pridať fotografiu z počítača?

Teoreticky môžete pridať fotografie na Instagram pomocou aplikácie Bluestacks opísanej vyššie, ale táto funkcia v nej nefunguje. Keď začnete nahrávať fotografiu, emulátor na tejto pozícii visí.

Pozri tiež: InstaGuide: najpodrobnejší návod na podnikanie v Instagrame 30. januára

Preto budeme používať inú aplikáciu s názvom Gramblr.

1. Navigujte odkazom, Stiahnite si a nainštalujte aplikáciu Gramblr do svojho počítača.

2. Spustite ho a prihláste sa pomocou svojho účtu Instagram..

3. Vyberte fotografiu, ktorú chcete odovzdať, Jeho veľkosť by mala byť 650 x 650 pixelov a hmotnosť by nemala prekročiť 500 kilobajtov. A nevyhnutne vo formáte .jpg !!! V opačnom prípade sa fotografia nenačíta.

4. Príďte s podpisom.

5. Ak chcete, zdieľajte prepojenie s priateľmi..

Pozri tiež: Ako používať Instagram video pre marketingové účely

Ako pripraviť obrázky na odoslanie na Instagram?

1. Prispôsobte fotografiu požadovanej veľkosti, Postupujte podľa odkazu. Odovzdajte svoju fotografiu, vyberte v nastaveniach Instagramu Lightbox Image a určte, do ktorej oblasti fotografie pôjde.

2. Prekryvné filtre, Na tento účel použite servisný instagram. Kliknite na ikonu počítača, odovzdajte fotografiu a vyberte príslušný filter.

3. Kliknite na položku Uložiť a vytvorte názov.

Záverečná rada

Môžete si prezrieť aktualizácie, komentáre a páči sa, ako som povedal vyššie, na oficiálnych stránkach instagram. Tak napríklad náš profil vyzerá (avatar a všetky fotografie boli pridané prostredníctvom počítača!).

Ale môžete odstrániť fotografiu a zmeniť avatar len pomocou aplikácie Bluestacks, takže vždy majte jeho zástupca na ploche. Pomocou tohto emulátora môžete nainštalovať aj ďalšie užitočné aplikácie, napríklad Instasize (aplikácia, ktorá vám umožňuje posielať fotografie v ľubovoľnej veľkosti) alebo Instarepost (aplikácia, ktorá umožňuje preposielanie fotografií iných používateľov).

No, posledná vec, ktorú chcem povedať. Ak používate Instagram (alebo ho plánujete použiť po prečítaní tohto článku), pripojte sa k nám! Počnúc dnešným dňom tu uverejníme fotografie našej spoločnosti, a to počas pracovného procesu aj počas zvyšku. Som si istý, že to bude zaujímavé :)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár