Dodatočná propagácia príspevkov na úkor Instagramu "Hľadať" a "Odporúčania"

Vo výsledkoch vyhľadávania alebo v sekcii „Odporúčania“ v Instagrame môžete výrazne zvýšiť počet zobrazení vašich fotografií a získať možnosť prilákať nových používateľov.

Existujú aj spôsoby, ako použiť Instagram for Business pre "Hľadať" a "Odporúčania" - vyberte najčastejšie používané hashtags, prilákať cieľové publikum a nájsť mienkotvorcov (vlastníkov populárnych účtov) pre spoluprácu.

Rozdelili sme článok na 5 častí, z ktorých každý podrobne opíšeme, ako používať Instagram Search a Odporúčania pre podnikanie.

Ako funguje vyhľadávanie a tipy? Instagram

Po prvé, poďme sa pozrieť na to, čo môžete vyhľadávať pomocou funkcie vyhľadávania Instagramu. Kliknutím na ikonu lupy prejdete na položku Hľadať a Odporúčania.

"Search"

Môžete vyhľadávať v tejto sekcii:

  • "Top" (najobľúbenejšie publikácie);
  • „Ľudia“ (účty iných používateľov);
  • "Tagy" (hashtags - špeciálne značky s kľúčovými slovami na vyhľadávanie);
  • "Miesta" (značky pre konkrétne umiestnenia na mape).

Môžete použiť vyhľadávanie a na stránke Instagram. Jediný rozdiel medzi vyhľadávaním v aplikácii a na webovej stránke je, že na webovej stránke nemôžete vyhľadávať podľa kategórie (ľudia / hashtags). Budete musieť pridať "@" znak pre vyhľadávanie užívateľov a "#" pre vyhľadávanie hashtags.

Ako Instagram určuje výsledky vyhľadávania

Výsledky vyhľadávania, ktoré vidíte, závisia od rôznych faktorov, vrátane ľudí, ktorých ste prihlásili na odber aktualizácií, od ktorých ste odpisovali, a tiež na základe fotografií a videí, ktoré ste označili ako svoje obľúbené.

Keď kliknete na meno používateľa vo výsledkoch vyhľadávania, dostanete sa do jeho profilu. Keď kliknete na hashtag alebo na označené miesto, uvidíte fotografie týchto hashtags. V tomto prípade bude najobľúbenejších prvých deväť publikácií a potom budú nasledovať všetky ostatné fotografie, počnúc posledným nahraným.

"Odporúčania" / "Hľadať publikácie"

Pod vyhľadávacím panelom sú "Odporúčania". Služba vyberá publikácie založené na vašich akciách na Instagrame.

Publikácie sa vyberajú automaticky na základe tých, ktorým sa páčili používatelia, ku ktorým ste sa prihlásili, alebo na základe materiálov, ktoré sa vám páčili.

Teraz sa pozrieme bližšie na možnosti použitia vyhľadávania a odporúčaní pre podnikanie.

Ako sa dostať k vydaniu "Hľadať" a "Odporúčania" na Instagram

Dostať sa do výstupného výstupu vašej cieľovej skupiny, získate možnosť prezentovať značku väčšiemu okruhu užívateľov a prilákať viac nových účastníkov, okrem už zavedenej základne.

Ak sa chcete dostať do problému, vyskúšajte nasledujúce štyri metódy.

1. Pridajte svoju polohu a značky

Ak chcete, aby sa vaše príbehy a publikácie zobrazovali vo výsledkoch vyhľadávania, musíte ku každému príspevku pridať svoj štítok s geolokáciou a značky hashtag.

Ak chcete pridať umiestnenie do publikácie, kliknite na ktorúkoľvek z navrhovaných pozícií v predvoľbách publikácie. Ak navrhované možnosti nemajú požadovanú adresu, pridajte ju pomocou funkcie „Pridať polohu“.

Vezmite funkciu "Príbehy". Ak chcete pridať polohu do histórie, kliknite na tlačidlo Nastavenia a potom na položku Geodáta.

Ak chcete pridať hashtag, jednoducho zadajte znak "#" a potrebné slová bez medzier alebo interpunkcie, napríklad "#nizhnovgorod", "#dog" atď.

Ak chcete pridať príbeh do hashtagu, kliknite na tlačidlo Nastavenia a potom na položku Hashtags. Alebo vyberte textovú položku a manuálne zaregistrujte hashtag. Instagram tiež ponúkne výber z najpopulárnejších hashtags, ktoré sú blízke téme na vás.

Môžete pridať až 30 hashtags na každý príspevok, ale analytické firmy TrackMaven zistil, že vysielanie na Instagram s iba deviatimi hashtags funguje lepšie.

Ak chcete nájsť najlepšie hashtags, môžete použiť ďalšie aplikácie, ako je Focalmark (vytvára zoznam populárnych hashtags na základe fotografických titulkov) alebo Display Purpose. Nižšie sa bližšie pozrieme, ako používať vyhľadávanie a odporúčania na výber najvhodnejších hashtagov pre vás.

2. Vyberte správny čas na uverejnenie.

Keď pôjdete na „Search“, najskôr sa zobrazia naposledy odoslané materiály (okrem top 9 najpopulárnejších).

Ak chcete optimalizovať svoje publikácie v rámci vyhľadávania, rozložte fotografiu alebo video približne v čase, keď je cieľová skupina najaktívnejšia. Tak, dostanete viac šancí vypuknúť v hornej časti problému.

Ak máte podnikateľský účet, môžete presnejšie určiť dni a časy, kedy je väčšina vašich odberateľov najaktívnejšia. Pozrite si tieto informácie pomocou nástroja Instagram Insights analytics.

Ak máte neobchodný účet, môžete použiť bezplatné nástroje na analýzu inštagramu, napríklad bezplatnú kontrolu Instagram účtu Union Metrics alebo WEBSTA, aby ste vybrali optimálny čas na publikovanie.

Služba Analytics zobrazuje aktivitu vašich účastníkov, odtiaľ môžete predpokladať, že sa potenciálny cieľový návštevník správa podobne.

3. Vytvorte obsah, ktorý je zaujímavý pre vašu cieľovú skupinu.

Vo výsledkoch vyhľadávania zaberá 9 najobľúbenejších publikácií takmer celý priestor na obrazovke.

Podľa politiky Instagramu sa najvyššie príspevky vyberajú na základe ich popularity medzi používateľmi. Vyberú sa tí, ktorí zbierali viac rád, komentárov a repostov. V súlade s tým, aby sa dostal do top 9 výsledkov vyhľadávania "Instagram", musíte vytvoriť naozaj vysoko kvalitný obsah, ktorý je viac pravdepodobné, že apelovať na potenciálnych zákazníkov. A nesmieme zabúdať na označenie miesta a dať hashtags tak, aby táto publikácia bola nájdená prostredníctvom "Hľadať".

Tu je niekoľko tipov, ako vytvoriť obsah, ktorý sa neskôr dostane do top 9:

1. Urobte fotografiu vo vysokom rozlíšení: je zrejmé, že fotografia vo vysokej kvalite dostane viac rád a pripomienok.

2. Použite nika hashtags, to znamená, že tie, pre ktoré vaša cieľová skupina hľadá obsah, pretože pre takéto hashtags je menšia konkurencia a vyššie šance dostať sa do sekcie "Top Posts" v užívateľskom výstupe.

Ako používať "Hľadať" a "Odporúčania" na výber najlepších hashtags

Po prvé, definujme, čo pre teba znamenajú "najlepšie" a vhodné hashtagy. Správne vybrané hashtags bude môcť prilákať veľké publikum na vaše videá a fotografie. Hashtags umožňuje publikáciám zobrazovať sa vo výsledkoch vyhľadávania a odporúčaniach cieľovej skupiny.

Tu sú dva spôsoby, ako vybrať najlepšie hashtags pomocou vyhľadávania Instagram:

1. Výsledky vyhľadávania

Keď zadáte slovo alebo frázu do vyhľadávacieho panela a vyberiete "Hashtags", "Instagram" zobrazí zoznam hashtagov, ktoré zodpovedajú vášmu dotazu a podobnému.

Napríklad majiteľ exotickej reštaurácie na morské plody by mal hľadať všetko, čo súvisí s morskými jedlými zvieratami, napríklad „chobotnica“.

Instagram tiež zobrazí počet publikácií, v ktorých sa používa konkrétny hashtag. To pomôže vybrať najobľúbenejšie.

Naopak, fotograf Allen Harper, ktorý hovorí o tom, ako používať hashtags, odporúča, aby sa vyhlo príliš populárnosti.

"Niektoré hashtags sú oveľa populárnejšie ako ostatné, ale ich popularita nie vždy znamená účinnosť. Môžete si napríklad všimnúť, že hashtags #photooftheday, # like4like, #instagood, #iphoneonly, #VSCO a podobne sú neuveriteľne populárne. Ale bohužiaľ, veľké množstvo užívateľov používa tieto hashtags pre každú novú fotografiu. To vedie k tomu, že mnoho fotografií sa len pár sekúnd utopí vo výsledkoch vyhľadávania a už ich nemožno nájsť. Sú neutrálne a nespadajú pod osobitné záujmy užívateľov. Inými slovami, vaša publikácia môže a uvidí, ale bude to nezaujímavých používateľov. Okrem toho, roboty a spam účty sú často populárne hashtags, a vaše fotografie dostane veľa umelých rád a komentáre.

Ale aj vzácne hashtags tiež nemá zmysel používať, pretože To znamená, že tieto hashtags sú zaujímavé pre malú skupinu alebo jednotlivých užívateľov. Frekvenciu používania hashtagu môžete skontrolovať pomocou vyhľadávania, kde opäť ukazuje, koľko príspevkov používa jeden alebo iný hashtag. "

To naznačuje, že niektoré hašteky sú v záujme určitej skupiny ľudí. Ak chcete ukázať svoje príspevky konkrétnej komunite používateľov, potom budú mať takéto hašteky úžitok. Preto sa pred použitím tohto hashtagu pozrite, aké materiály sú s ním označené.

2. Súvisiace hashtags

Keď vidíte výsledky vyhľadávania hashtag, Instagram tiež ponúka podobné hashtags.

Napríklad, "Moskva".

Niekedy Instagram zobrazuje podobné hashtags, ktoré nie sú zobrazené vo výsledkoch vyhľadávania (napríklad # capital a # msk na obrázku vyššie). Preto, ak nemôžete nájsť vhodný hashtag pomocou prvej metódy, skúste tento.

Ako používať Instagram na zvýšenie aktivity účastníka

Vaši odberatelia môžu nahrať fotografie súvisiace s vašou firmou, ale bez hashtagu alebo umiestnenia. V tomto prípade nemôžete nájsť tieto materiály. Ale ak používajú váš značkový hashtag alebo geodata, potom môžete ľahko nájsť tieto príspevky a zanechať komentár.

1. Interakcia s užívateľmi, ktorí používajú váš značkový hashtag

Ak máte vlastnú značku hashtags a povzbudiť predplatiteľov, aby ich používali, bude užitočné, aby ste sa prihlásili v odpovedi na aktualizácie predplatiteľov a komunikovali s ich publikáciami a príbehmi.

Všeobecné spôsoby interakcie s obsahom používateľa

Ako, zanechať komentáre, robiť reposts, pridávať publikácie s vašou značkové hashtag na vaše webové stránky spoločnosti.

Napríklad, Alpenglow ponúka svojim používateľom označiť ich publikácie hashtag #alpenglowapp, a potom oficiálny účet alpenglow reposts týchto fotografií na svoju stránku.

Budete tiež môcť komunikovať s publikáciami označenými hashtagom v blízkosti vašej značky.

Napríklad kaviareň na to musí hľadať publikácie podľa značiek, ako sú # kovedya, # instakofe, #coffeeoftheday, #coffeetime a #instacoffee.

Ak chcete zanechať komentáre, je lepšie to urobiť zmysluplne. Opustenie generovaných komentárov (napríklad „Skvelé!“, „Máte dobré fotografie, existuje viac takýchto!“) Alebo komentárov, ktoré sa skladajú len z emotikónov, sklamete svojich predplatiteľov, pretože iba roboty radi komentujú takéto komentáre.

2. Interakcia s účastníkmi pomocou vašej polohy

Tento tip je vhodnejší pre miestne firmy: reštaurácie, kaviarne a hotely ako pre online podniky.

Ak máte umiestnenie značky, odporúčam vám pravidelne kontrolovať informačný kanál, aby ste našli fotografie, videá a príbehy používateľov, ktorí vás navštívili, aby ste sa k nim mohli prihlásiť, ďakujeme vám za návštevu vašej inštitúcie a získajte spätnú väzbu, keď sa budete zaujímať o vaše služby.

Ak nemáte geografickú polohu, vytvorte ju niekoľko krokov:

Krok 1: Otvorte mobilnú aplikáciu Facebook a vyberte ponuku Kde sa nachádzate.

Krok 2: do poľa „Kde sa nachádzate“ zadajte názov svojej firmy.

Krok 3: Prejdite nadol po obrazovke a vyberte možnosť „pridať (vaše meno) do (vašej polohy)“.

Krok 4: Vyberte najvhodnejšiu kategóriu.

Krok 5: vyplňte svoju presnú adresu a pridajte fotografiu predstavujúcu vašu polohu (napríklad fasáda budovy, v ktorej sa nachádza vaša kancelária, kaviareň atď., Analogicky s Yandex.Maps alebo Mapami Google).

Buďte opatrní, keď vytvoríte miesto, pretože po jeho vytvorení nebude žiadna možnosť ho zmeniť!

Krok 6: Kliknite na položku Vytvoriť.

Teraz môžete prilákať aj tých používateľov, ktorí sú hneď vedľa vás. Ak to chcete urobiť, prejdite na položku Poloha a vyberte možnosť Blízko vašej aktuálnej polohy.

Môžete tiež hľadať konkrétne miesta v blízkosti svojho miesta, kde cieľové publikum môže tráviť čas a fotografovať, ktoré môžete neskôr uverejniť vo svojom účte.

Ak nájdete fotografie alebo príbehy, ktoré sú relevantné podľa miesta, nezabudnite zanechať dobrý komentár.

Ako používať Instagram na nájdenie mienkotvorných vodcov

Posledný spôsob, ako použiť "Search" pre podnikanie, je ísť na majiteľov populárnych účtov, s ktorými by bolo pre vás výhodné spolupracovať.

Štúdia Dr. Johna Bergera z Wharton School of Business a Keller Fay Group, vedúceho marketingového výskumu v ústach (word of mouth), ukázala, že vedúci predstavitelia verejnej mienky by mohli efektívne ovplyvniť správanie používateľov.

"82% spotrebiteľov pravdepodobne dodržiava odporúčania mienkotvorcu, na rozdiel od 73%, ktorí budú počúvať rady priemerného používateľa."

1. Hľadanie ľudí

Prvým spôsobom, ako nájsť názorových lídrov, je vybrať kategóriu „Ľudia“ v ponuke vyhľadávania a vyhľadať profily ľudí, ktorí používajú relevantné kľúčové slová.

Napríklad majitelia kaviarní by mali vyhľadávať podľa slov „jedlo“, „jedlo“ alebo „kuchyňa“ a študovať výsledky vyhľadávania.

Táto metóda je opäť vhodná pre miestny biznis, pretože vyhľadávanie Instagramu sa prispôsobuje podľa vašej polohy a profilov, na ktoré ste prihlásení. Napríklad mnohí ľudia, ktorí vám budú ponúknutí, že vás budú hľadať, budú žiť v tom istom meste ako vy.

2. Vyhľadávanie medzi účastníkmi

Druhým spôsobom je zobrazenie zoznamu vašich predplatiteľov, pretože existuje možnosť, že medzi nimi môžu byť aj lídri verejnej mienky.

Ak máte niekoľko účastníkov, prečítajte si profil každého manuálne. Ak už máte veľa predplatiteľov, Shane Barker odporúča, aby medzi nimi hľadali tých, ktorých "prezývka" obsahuje kľúčové slová.

Použitie Shaneho rady, napríklad, Righteous Food, reštaurácia zdravej výživy, by mala hľadať účastníkov medzi účastníkmi, ktorých meno obsahuje slová "jedlo".

3. Vyhľadávanie podľa miesta a hašov

Tretím spôsobom je vyhľadávanie vhodných geolokácií a hašoviek. V tomto prípade stojí za to sa zoznámiť s profilmi, ktorých príspevky sú v top-9.

Hľadanie mienkotvorcov podľa umiestnenia je opäť vhodné pre miestne podniky a vyhľadávanie podľa hashtags je lepšie pre nájdenie mienkotvorných predstaviteľov medzi divákmi so spoločnými záujmami, ako sú fitness alebo kulinárske bloggerov.

Hľadali sme napríklad výraz „#digitalmarketing“:

Mali by ste venovať pozornosť publikáciám, ktoré sú v hornej časti, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou patria k používateľom s veľkým publikom účastníkov.

Môžete tiež vidieť najnovšie publikácie, ak chce nájsť konkrétne hashtags.

4. Oddiel "Odporúčania" / "Hľadať publikácie"

Štvrtým spôsobom je použitie časti odporúčaní, kde sa publikácie zbierajú na základe analýzy vášho profilu: ľudí, ktorých sledujete, a publikácií, ktoré sa vám páčia.

Môže to byť najefektívnejšia metóda, ak ste prihlásení na odberateľov, ktorí súvisia s vašou firmou a komunikujete s publikáciami z vášho segmentu.

5. Podobné profily

Piatym spôsobom je použitie odporúčaní Instagramu pre podobných používateľov.

Keď nájdeš potenciálneho partnera medzi mienkotvornými lídrami a prihlásiš sa k nemu, Instagram ti ponúkne možnosť prihlásiť sa na podobné účty. Ak sa odporúčania nezobrazia, môžete kliknúť na šípku smerujúcu dole napravo od tlačidla „Prihlásiť sa“ a zobraziť odporúčania.

Táto metóda je ideálna pre tých, ktorí už našli partnera medzi lídrami názorov a chcú nájsť viac.

úhrnom

Vďaka funkciám „Vyhľadávania“ a „Odporúčania“ na Instagrame budete môcť výrazne zvýšiť povedomie o značke tým, že dostávate publikácie do vydávania týchto sekcií. Môžete nájsť publikácie na interakciu s užívateľmi a nájsť mienkotvorcov, s ktorými môžete spolupracovať. Získajte možnosť vybrať si najlepšiu značku hashtag.

Chýbalo mi niečo? Bol by som rád, keby ste v komentároch zdieľali ďalšie skvelé spôsoby!

Materiál bol pripravený Alexejom Seleznevom, copywriterom agentúry Contempium.

Zanechajte Svoj Komentár