Tipy na efektívne fungovanie na Instagrame v roku 2018

Rok 2018 je už napoly, je čas podeliť sa o svoje postrehy o živote, podnikaní a trendoch na Instagrame.

Pozor, vyhľadávanie: ako vytvoriť obsah, ktorý potrebujete

Neexistujú žiadne "propagačné tajomstvo", obsah marketing na Instagram naozaj funguje pre všetky výklenky. Pamätajte na "modrú oceánsku stratégiu" - byť originálny, zaujímavý a komunikovať s publikom - ak chcete, aby vás ľudia milovali.

Postavte sa proti všeobecnému pozadiu, položte užitočný obsah, ukážte zmysel pre humor, buďte schopní vidieť nezvyčajné veci v obvyklých veciach, byť úprimní a priateľskí - vyhrať srdcia používateľov súčasne je jednoduché a ťažké. A tieto pravidlá platia pre akúkoľvek sociálnu sieť.

To, čo sme si mysleli, že je vlastnosťou Instagramu - dôraz na chladné obrázky už dlho chýba pre úspešný úspech. Všetci so zármutkom v polovici sa naučili, ako robiť dobré fotografie pomocou smartfónov, používať šablóny a služby na post-spracovanie fotografií.

Neužívajte množstvo, pracujte na kvalite. Pri výbere formátu obsahu sa riadte správaním svojho publika - uverejňujte obsah, s ktorým sú vaši účastníci ochotnejší komunikovať. Ak poznáte "bolesti" a otázky svojho publika a viete, ako navrhnúť konkrétne "riešenia", potom váš obsah bude vždy v dopyte.

Prax denne strieľať: pravidlá vysielania

Jadrom chronológie zobrazovania príspevkov Instagramu je umelá inteligencia. Mimochodom, algoritmy pre zobrazenie príspevkov Instagram nie sú jediní používatelia, ktorí používajú Storiz, živé vysielanie alebo iné špeciálne funkcie aplikácie. Tri veľryby, o ktoré sa AI opiera, sú: obsahový záujem, novosť a aktivita. Preto pošlite zaujímavý obsah vašej cieľovej skupine, vykonajte prieskumy na stránke, pravidelne ju robte a aktívne komunikujte v komentároch.

Krmte kone včas: o premávke

Menej obsahu, viac propagácie. Nestačí post exkluzívne, pre rast pokrytia a počet predplatiteľov, ktoré potrebujete prevádzku. Menej peňazí za obsah, viac peňazí na zacielenie a inzerciu od bloggerov. Urobte si nových priateľov a partnerov, organizujte súťaže a nezapadajte do pochybných giva.

Nechoďte do prérie sám: natívne reklamy z bloggerov

Inzeráty označené reklamou umiestnite, nepoužívajte "džínsy". Užívatelia nie sú blázni, každý si zvykol na skutočnosť, že dlžníci kupujú od bloggerov. Buďte úprimní so svojím publikom. To platí aj pre tých, ktorí predávajú reklamný priestor na svojich účtoch - správať sa eticky so svojimi odberateľmi. Otestujte produkty, ktoré vám poradia.

Starostlivo vyčistite svoj revolver: Kritériá pre výber propagačných nástrojov

V boji o pozornosť používateľov v brutálnej hre prichádza stále viac a viac komerčných účtov. Početné programy o podvádzaní vedú k tomu, že nie ste podpísaní skutočnými ľuďmi, ale spamermi, hromadnými lovcami a inými troskami. Spoľahlivá služba pre propagáciu na Instagrame môže byť identifikovaná nasledujúcimi všeobecnými funkciami:

 • na sociálnych sieťach je aktívna skupina alebo stránka,
 • blogov s kvalitným obsahom
 • odporúča ho skúsený odborník,
 • dobre vyvinutá základňa FAG,
 • rýchlosti reakcie technickej podpory.

Buďte zdvorilí k šerifovi: právne aspekty podnikania spoločnosti Instagram

Poskytovanie služieb prostredníctvom akejkoľvek sociálnej siete je tiež podnikateľskou činnosťou, čo znamená, že musí byť registrovaná podľa čl. 2 Občianskeho zákonníka Ruskej federácie. Činnosť podlieha registrácii, ak obsahuje tieto funkcie:

 • nezávislý charakter,
 • na vlastné riziko
 • systematického prijímania dávok (dvakrát alebo viackrát).

To je tiež účet špecialista, ktorý poskytuje SEO propagačné služby, obchod s šatkami a klobúky, a platené školenia webináre na pletenie ponožky, plávanie s tučniaky, a tak ďalej.

Sankcie za uhýbanie:

 1. Až 2 000 rubľov podľa správneho poriadku Ruskej federácie.
 2. Trestná zodpovednosť, ak príjem presiahne 2,25 milióna rubľov.
 3. A dokonca aj riziko dodatočných daní a zaplatenie dane - 10% z príjmu.

Aby sa predišlo obvineniam pri vykonávaní nelegálnych obchodných aktivít, môže to byť len vtedy, ak vylúčite jeho známky. Je jasné, že za jeden predaj za rok nebudete pokutovaní.

Pamätajte si, že nespokojní zákazníci nemôžu nechať recenziu, a vyhlásenie v dani. Alebo na políciu. Preto vytvorte profil Instagram v súlade s právom Ruskej federácie. Potrebujete:

 • Uveďte adresu (miesto) predávajúceho, celé meno predávajúceho.
 • Napíšte dodacie podmienky a podmienky platby za tovar a podmienky zmluvy.
 • Uveďte na pracovných miestach s informáciami o sortimente hlavné spotrebiteľské vlastnosti produktu, cenu a podmienky nákupu tovaru, miesto výroby tovaru, životnosť, životnosť a záručnú dobu.
 • Pri dodávke je potrebné uviesť adresu na vrátenie tovaru, názov technického predpisu alebo iné označenie ustanovené právnymi predpismi Ruskej federácie o technickom predpise a označujúce povinné potvrdenie zhody tovaru; informácie o základných spotrebiteľských vlastnostiach tovaru a vo vzťahu k potravinárskym výrobkom - informácie o zložení, cene v rubľoch a podmienkach nákupu tovaru a ďalšie informácie uvedené v článku 9 Pravidiel pre predaj tovaru diaľkovou metódou zo dňa 29.07.2007 č. 612.

Varovanie! Ak neuvediete termín na vrátenie tovaru a jeho objednávku, potom môže kupujúci odmietnuť tovar aj v dobrej kvalite do 3 dní odo dňa doručenia, ale do 3 mesiacov! A predávajúci je povinný vrátiť celú sumu zaplatenú za takýto tovar, s výnimkou sumy vynaloženej na dodanie od kupujúceho, a to najneskôr do 10 dní odo dňa, keď kupujúci požiadal o vrátenie tovaru.

Ak neposkytnete všetky uvedené informácie (môžete to urobiť na štítku alebo v brožúre pripojenej k balíku), potom sa na vás bude vzťahovať administratívna zodpovednosť podľa Čl. 14. 7, čl. 14.8 alebo 14.15 Správneho poriadku.

Udržujte svoj klobúk pred vetrom: pravidlá pre bezpečnú prácu s vaším účtom

 1. Prepojte svoj účet s platným telefónnym číslom, ktoré je vám vždy k dispozícii. A áno, na zabezpečenie pošty, hesla, z ktorého si presne spomeniete.
 2. Prečítajte si podmienky používania na Instagrame: o obmedzeniach akcií a obmedzení v pravidlách, aby ste neboli zablokovaní. Prečítajte si o porušovaní autorských práv, pamätajte, že je zakázané publikovať obrázky nahého tela (zadok, bradavky, genitálie), fotografie nahých detí, spomenúť omamné látky, výzvu na sebapoškodzovanie a samovraždu atď.
 3. Nie je potrebné zapisovať do hesla dátum narodenia a iné dátumy, ktoré sú ľahko uhádnuteľné bez psychiky a mien. Použite generátor náhodných hesiel a pri prvom podozrení na stratu osobných údajov okamžite zmeňte heslo svojho účtu.
 4. Bude užitočné umiestniť osobné fotografie alebo videá do obchodného profilu - to vám pomôže pri obnovení účtu v prípade hacku.
 5. Podpora Instagram nikdy nebude písať z ľavého účtu ako @ _insta.help, nepýtajte sa, aby ste nasledovali odkaz, atď To sú podvodníci!
 6. Zahrnúť "dvojfaktorovú autentifikáciu" pre úplnú ochranu.
 7. Vo webovej verzii Instagramu v nastaveniach môžete vidieť všetky autorizované aplikácie, ktorým ste povolili prístup do vášho profilu. Pozrite sa.

Shoot first: práca s konkurentmi

Súťažiaci sú vždy dobrí. Ak sú silní konkurenti, znamená to, že by ste sa mali pozrieť na to, čo robia: robiť dobre alebo lepšie. Ak je výklenok na Instagrame zle zastúpený, potom je šanca stať sa jeho lídrom. Vo všeobecnosti sa učte z chýb druhých a pokúste sa vybudovať:

Zverejniť len pochvalné príspevky? A poviete nám nielen o profesionáloch, ale aj o nevýhodách tovaru.

Sú konkurenti neustále rozprávaní o produkte a bombardujú predajné miesta? Snažte sa zamerať skôr na rozhovory s publikom ako na zvýšenie predaja.

Súťažiaci skryjú náklady a napíšu osobné? Zverejnite informácie o cenách.

Žiadajú súperi o lásku a pripomienky od predplatiteľov? Pokúste sa len napísať, že chcete. Prekvapenie a zvýšenie naozaj boľavé témy.

V komentároch na posty konkurenti reagujú s oneskorením alebo dokonca ignorujú? Vyrovnajte komunikáciu so zákazníkmi v profile Instagram so službou offline - rýchlo zareagujte na komentáre v priebehu 10-15 minút, až hodinu. V salóne krásy alebo obchode nečakáte cenu 6 hodín?

Povedzte príbehy v bare: Instagram funkcie rozprávania príbehov

Ukážte cieľovej skupine, čo chcú vidieť. Vaši odberatelia a budúci zákazníci chcú vedieť, z čoho robíte produkt, ako ho vyrábate a koľko stojí jeho výroba. Otvorenosť procesu tvorby vašich produktov bude klásť dôraz iba na etiku vašej výroby alebo na ťažkosti. Povedzte všetkým, ako navrhujete a vyvíjate nové produkty. A užívatelia oceňujú obchod s ľudskou tvárou: tak zdieľajte svoje osobné skúsenosti s nákupom auta, nepríjemnou situáciou v reštaurácii alebo zábavnou akciou na dovolenke.

Vaša otvorenosť povedie k tomu, že vás samotní používatelia odporučia a inzerujú!

„Značky, ktoré si vybrali dôveryhodnosť a otvorenosť (Dove, Airbnb), zrazu zistili, že kupujúci pre nich robia reklamu sami a značky, ktoré tento trend odmietajú (Uber, Pepsi) sú pod kontrolou davu a platia za každú chybu“ - z rozhovoru s Ashley Debert, viceprezidentkou marketingu iQ Media for Forbes.

Úsmev a mrknutie na krásnu špičku: o masslaykingu

Instagram sa snaží prinútiť všetkých svojich podnikateľov, aby sa obrátili na oficiálnu reklamu. Bans pre záľuby, prerušenia v práci masových sympatií a masových pascí - staré staré schémy masového predplatného a sympatií už nefungujú. Každý je unavený z hlúpych komerčných účtov, ktoré sa prihlásia na odber obľúbených populárnych hashtags - premýšľajte o tom, či sa vám páči. Orezať už obmedzené pokrytie, pretrvávajúce hmotnosť nasledovníkov v predplatiteľov. Tam je cesta von: prvý, zbierať s analyzátorom účty žijúcich užívateľov vo VKontakte, a už z nich - získať Instagram-profily, ktorých databáza môžete bezpečne stiahnuť do akejkoľvek služby a roll out v plnej miere.

Namiesto záveru

Instagram je jednou z najčastejšie aktualizovaných sociálnych sietí. Preto to, čo fungovalo dokonale pred rokom, nemusí fungovať vôbec dnes. Udržujte prst na pulse, kovboji, a veľa šťastia v podpore!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár