5 život hacking z Sofia Gudim: ako objednať reklamu z blogger na Instagram a nie zlúčiť rozpočet

Bloggeri sú považovaní za všeliek. Ak chcete, aby všetci vedeli o podnikaní, zaplatili za príbeh alebo príspevok a žali odmeny. V skutočnosti je všetko oveľa zložitejšie.

Dobrý deň. Som Sofia Gudim, bloggerka, novinárka. Môj Instagram.

Často ma spoločnosti požiadajú, aby som propagoval ich produkt. Odmietam však 70% ponúk - klient ponúka produkt, ktorý je pre moju tému irelevantný alebo nedokáže jasne formulovať úlohy.

Niekedy dochádza k incidentom už v procese. Preto som sa rozhodol dať pár životných hackingov, ako správne komunikovať s bloggerom, nastaviť pre neho úlohy a nie byť sklamaný.

Preskúmajte tému blogu - možno to nevyhovuje vášmu produktu.

Prechádzajte posledných 10-15 príspevkov, študujte, o čom píše osoba. Vhodná platforma sa rovná správnemu zacieleniu a to sú peniaze.

Eko-aktivista nebude propagovať kvety. Zozhnik nebude propagovať McDonald's a sódy. Takýto oxymoron podkopá dôveryhodnosť bloggera a spôsobí odmietnutie produktu. Toto je spôsob, ako predať dušu diablovi. Ospravedlňujeme sa, predávajúci je škoda, ale budete chodiť okolo diabla na kilometer.

Príklad 1: Pravidelne sa venujem sociálnym a environmentálnym otázkam. Nemám rád obchod, ktorý poškodzuje prírodu. Niekedy uverejním príbeh s príbehom o nebezpečenstvách kvetinových fariem.

Ale podmienené "Milióny šarlátových ruží online" kvety stále zaklopať na priamu s návrhmi na reklamu. To znamená, že chlapci zozbierali základňu vodcov názorov, príliš dlho nerozumeli svojmu zázemiu a organizovali hromadné zasielanie ponúk.

Príklad 2: Nemám stráviť cukor. Zvýšiť povedomie čitateľov a vysvetliť, že odmietnutie cukru automaticky zlepšuje kvalitu života.

V ten istý deň mi cukríri napíšu návrh na spoluprácu. Bola by to "živá" čokoláda - nie, obyčajný zlo masový trh. V reakcii, ponúkol vidieť Storiz.

Na Instagrame je veľa bloggerov. Pozrite sa na stránky, na ktorých budú reklamy vyzerať organicky a divákov nebudú prekvapovať. Bude to dobrý príbeh, ktorý spôsobí pozitívnu reakciu namiesto nepríjemného vkladu.

Analyzovať miesto na podvádzanie predplatiteľov a rád

Moji známi mi o takýchto prípadoch povedali a rozhodol som sa o ne s vami podeliť.

Pozorne analyzujte oblasť pre podvádzanie. Počet rád a odberateľov nič nehovorí. Dnes sa štatistiky predávajú a kupujú.

Skontrolujte blogerov prostredníctvom týchto služieb:

  • FakeLike - Instagram.
  • LiveDune - LiveJournal, VKontakte, YouTube a Twitter.

príkladProjekt mojich priateľov. Aby sa na trh dostal nový produkt, obrátili sa na bloggerov. Pozreli sme sa na tému, počet predplatiteľov a rád. Hodnota 10-15 tisíc nasledovníkov a 1500 rád povzbudzuje.

Ľudia poslali TZ, zaplatili peniaze. A potom zozbierali štatistiky a plakali. Väčšina chlapcov využila službu "autolike" a s dvetisícmi rád pod post post - presne dvetisíc.

Ak je váš produkt je hovno - byť pripravený počuť.

Produkt alebo služba nie je vhodná pre každého, zvážte to normálne. Je to oveľa lepšie, keď vodca názorov úprimne opisuje pozitívne emócie, než vyžmýka nadšenie z poplatku. Cíti sa lož - odpudzuje to. Odporúčam umiestniť s bloggermi, ktorých filozofia platformy je v súlade so značkou.

príklad: Dámske oblečenie obchod chceli natívne reklamy. Za týchto podmienok si sám vyberám produkt, objednám si vec, ktorú mám rád, nosím ju a poviem o svojich dojmoch.

Čo sa stalo: Realita bez boja ustúpila očakávaniam. Na fotografiách všetko vyzeralo inak ako život. Poslali ma ošklivú na syntetickú syntetiku s krivými švami a zle hotovými hranami. Okamžite dosiahol post Ruska, poslal späť krásu.

Zákazník bol urazený, volal moje správanie nedostatočné a rozmarné. Nemám rád negatívny HYIP, inak by som nechal oblek na sebe, ukázal by som ľuďom švy s makro plánom.

To sa deje pravidelne. Predtým, ako sa porozprávam o potravinách, výrobkoch na starostlivosť alebo kozmetike, testujem výrobky aspoň dva týždne. Mám citlivú pokožku, určujem reakciou, či sú zložky v pohári alebo inom nezmysle. Často uvádzaná kozmetika zaradená do druhého odseku. Úprimne hovorím o svojich pozorovaniach a odmietam spolupracovať.

Takže sa všetci čestní bloggerov. Môj kolega, Catherine Nameless, o tom tiež písal v článku: "Prostitútka Kat o svojej kariére v LiveJournal a vzťahoch s inzerentmi."

Nastavte jasné ciele hneď.

Ak sú pre vás dôležité nuansy obrázkov a videa, pripravte si podrobný odkaz. Instagram nie je bitka psychiky. Ak hovoria, že trubica by mala byť v ráme - bude v ráme. Túžba byť v ľavom hornom rohu na úrovni očí, hlas okamžite.

Príklad 1: Federálna značka sa rozhodla povedať o sebe prostredníctvom lídrov názorov a usporiadala výberové konanie. Projekt viedol agentúru, dohodli sme sa na dvoch príbehoch a potriasol si rukami. Príprava obsahu vo fotografickom štúdiu, to dopadlo v pohode. Schválené v deň uverejnenia, schválené video. Potom som požiadal značku, aby zdvojnásobila množstvo príbehov na rovnakú sumu. To znamená, že môžete odstrániť ďalší obsah v rovnakom štýle a umiestnení zadarmo.

Opäť platí, že míňať peniaze na štúdio, čas na prípravu, cestu a fotografiu môže byť len v núdzových situáciách. Po zdĺhavých diskusiách zostal ten istý menovateľ. Čitatelia sa páčili odpoveď potešená. Ale sediment zostal.

Príklad 2: Pred piatimi alebo šiestimi rokmi sa na trhu objavili vznášadlá. Poslal som ich na test dvakrát. Opustili sme krajinu s fotografom, našiel malebné výhľady s hladkými chodníkmi, urobil tu desiatky pekných záberov.

Zákazník zrazu chcel, aby moje vlasy prúdili vo vetre. Pokojne som opísal tie pôvodné: počasie je bezvetrné a vznášadlo je tenké. Rýchlosť vývoja kučier vyžaduje hmatateľné. Ponúkli mi, aby som potriasol hlavou. Ale bola by to lož a ​​my sme nesúhlasili. Alebo poslať gadget rýchlosti, alebo si potriasť vlasy sami. Reklama nikdy nevyšla.

Upozornite, ak sa niečo zmenilo

Vo veľkých projektoch s veľkým počtom aktérov vytvára samotný zákazník vizuálny obsah. Blogeri sú zhromažďovaní na jednom mieste, fotografovaní a vytváraní videa.

Najhoršie je: naplánovať stylistu, vizážistu a kaderníka, informovať blogger o tomto rozhodnutí, a na poslednú chvíľu zmeniť názor a nikomu.

príklad: Online obchod s oblečením usporiadal mini blog turné. Desať ľudí z rôznych krajín odletelo do Moskvy nočnými letmi. Ihneď po príchode fotografovanie. Ticho sme pili kávu, čakali na make-up a kaderníkov.

"Ach, a ty si to nepovedal? Rozpočet, maľuj sa."

Jednodňová prehliadka blogu, nikto s hrebeňom na makeup. Bezsenná noc a let nikoho nenatierajú.

Uložené na make-up umelcov - dostali fotky unavených dievčat v reklame

Fotografie boli priemerné, obsah bol vytvorený bez potešenia.

Ako objednať reklamu od vodcu názorov, nestrácajte svoj rozpočet a nervy

Skúsenosti sú synom zložitých chýb. Je však lepšie ju formovať na chybách druhých. Tu je kontrolný zoznam, na ktorý sa môžete zamyslieť pri práci s bloggerom:

  • Analyzujte obsah blogu. Nepýtajte sa inzerovať predaj živých vianočných stromčekov, ak sa blogger utopí za záchranu prírody.
  • Analyzujte podvodníkov v kanáloch a rád na kanáli ukladá rozpočet.
  • Premýšľajte pred inzerciou produktu, o ktorom máte pochybnosti.
  • Podrobne si zapíšte úlohy a vaše želania.
  • Upozornite blogger na všetky zmeny zmluvy a situácie vyššej moci.

Doprajte s ohľadom na blogger. Aj toto všetko nie je jednoduché - unavujeme sa a takéto nezrozumiteľné situácie sú znepokojujúce.

Kvôli smiechu - video, ako o natáčaní:

Sme tiež ľudia a niekedy aj kosyachy

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár