Ako vytvoriť profil Instagramu: návod na podnikanie

Prečo je dôležité krásne a správne spustiť Instagram

Existuje ruské príslovie: stretávajú sa v šatách, eskortujú mysľou. Vzťahuje sa na Instagram - akonáhle osoba zasiahne vašu stránku, vyhodnotí ju a rozhodne o predplatnom. Tu sú faktory hodnotenia (pridať, ak sa mýlim):

 • Je veľmi potrebné / zaujímavé písať / posielať;
 • chcete niečo kúpiť alebo si vybrať a potom kúpiť;
 • ako možnosť - chcete sa smiať, alebo ste neuveriteľne zúriví, toto je váš osobný nenávidiaci po mnoho ďalších rokov.

Mimochodom, dobrí nepriatelia musia byť tiež zarobení ;-)

Záver: vzhľad vášho účtu ovplyvňuje, koľko vašich odberateľov sa nakoniec stane vašimi zákazníkmi alebo fanúšikmi. Alebo kto tam chce prilákať.

Poďme zistiť, ako urobiť vaše inst kosher.

Ako vybrať prezývku pre účet

Máte blog alebo stránku kreatívy? Ak vaše meno nie je Evlampiada, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou vaše meno už použité na použitie. Potom odporúčam hrať v asociácii: napríklad Tanya Kazakova si vybrala krátky @fitlife_beauty. Združenia sú jasné, ak hovoríte po anglicky.

Pre obchodnú stránku je všetko tiež celkom jednoduché: môžete zadať názov značky a aktivitu. Príklad: @nikesportswear. Viac ako jasné. Alebo môžete vytvoriť názov profilu požiadavku, podľa ktorej budú ľudia hľadať váš účet: „Omsk nogotochki“, napríklad. Stačí použiť spoločné skratky: Kaliningrad - Klg, nie Kal (názvy miest z letov, ktoré vám pomôžu).

Nekomplikujte - snažte sa nepoužívať príliš dlhé a zložité prezývky, ktoré bude ťažké zapamätať a ešte viac tak, aby sa reprodukovali bez odkazu. Mimochodom, moja prezývka @ yyoula bola vynájdená dobrou starou prezývkou youla v ICQ predtým, ako sa objavila už známa aplikácia.

Pokúste sa hrať s bodkou, ak je požadovaná prezývka obsadená: @ s.tradivari. A majte na pamäti, že počet znakov - nie viac ako 30.

Nebudem písať o tom, kde presne v nastaveniach zaregistrovať prezývku. Všetky technické údaje sú uvedené v tejto príručke.

Čo je potrebné mať na pamäti pri indexovaní na Instagrame

Vyhľadávanie môže byť vykonané prezývkou, hashtagom a geotagging. Z tohto dôvodu:

 • Urob si svoj nick jednoduchý a nezabudnuteľný - užívateľ by mal byť ľahko nájsť v hľadaní sociálnych sietí.
 • Použite hashtags v popise profilu, pretože si ich teraz môžete objednať a nájsť si ho.
 • Ak hľadáte úzke publikum (mesto, región), zadajte zemepisnú polohu.

Popis profilu: odkaz, emoji a hashtags

Ak chcete profil popísať, vyberte jazyk blízky cieľovej skupine. Ale nezneužívajte cudzie slová.

Príklad: pre internetový obchod exkluzívnych tkanín z Európy sme použili slogan „UNIQUE FABRICS AND SEWING KITS“. Sme si dobre vedomí tých dizajnérov a remeselníkov, ktorí robia unikátne dizajnérske tkaniny z DG, Dior, Dráča a poznajú ich hodnotu. Nezameriavame sa na kupujúcich lacných látok vo veľkých nákupoch z Uzbekistanu (ako možnosť).

Uveďte spôsob komunikácie - nie iba pre kliešte, ale pre spoľahlivé. Mali by ste pravidelne kontrolovať svoj e-mail, odpovedať na hovory podľa telefónneho čísla, byť pripravený na stretnutie so zákazníkmi na adrese (ak je offline obchod).

V sekcii Webové stránky uveďte odkaz na webovú stránku.

Ak máte niekoľko propagačných kanálov a sledujete návštevnosť pomocou webových analytických systémov, vytvorte UTM pre odkaz z Instagramu pomocou špeciálnych služieb. Podľa môjho názoru, najpohodlnejší nástroj z Tilda, ale môžete si vybrať akýkoľvek vhodný.

UTM-label je potrebný, ak potrebujete nielen identifikovať stránku, ale aj získať ďalšie údaje. Napríklad, keď je zaujímavé, že používateľ nielenže prešiel z Instagramu, ale chcete jasne vedieť, či konal po riadení korešpondencie, prenesení z opisu profilu alebo z reklamy na blogger. Pri správnej konfigurácii môžete počítať nielen počet kliknutí na odkazy, ale aj počet potenciálnych zákazníkov a platieb / nákupov.

Ak chcete, aby váš odkaz zapadol do bio profilu a vyzeral atraktívnejšie, použite službu skrátenia odkazov, napríklad Bitly.

Popis profilu je obmedzený na 180 znakov, preto používajte emotikony na redukciu a vizuálne zvýraznenie štruktúrnych častí popisu. A použitie Emoji pomáha dať text emocionalitu. Takže telefón, spôsob doručenia (lietadlo, pošta atď.) Je jednoduchšie oddeliť grafickým znakom, ako napísať slovo.

Čo písať o sebe? Zoznam druhov tovaru, povedzte nám, čo robíte. Umiestniť ponuku: ponúknuť zľavu, voľný materiál a podobne. Prípadne kontaktujte svojho PR manažéra. Niektoré profily duplikujú komunikačné metódy. Použite multi-linkové služby na vytvorenie jediného odkazu pre všetky metódy rýchlej komunikácie s vami.

V poslednom čase popis profilu pridal možnosť pridať značky a prepojenia na iné účty inštagramu. Vývojári tvrdia, že toto je nový spôsob, ako sa vyjadriť a ukázať, čo vás zaujíma. Takéto odkazy sú klikacie: používateľ môže ľahko prepnúť na iný účet alebo vyhľadávať podľa hashtags. Týmto spôsobom môžete inzerovať prostredníctvom osobného účtu, napríklad svojho obchodu / značky, ktorej ste veľvyslancom. Mnoho bloggerov to robí.

Môžete zadať svoju značku / firemnú hashtag. Alebo populárny hashtag medzi cieľové publikum, ktoré vyhovuje vášmu popisu. Alebo napríklad zbierajte komentáre o hashtage o vašej udalosti / produkte / službe, aby sa s nimi mohol používateľ rýchlo zoznámiť.

V popise účtu Instagram sa zobrazuje nezvyčajné písmo? Ako možnosť - skúste použiť túto techniku. Môžete to urobiť na webovej stránke Sprezz Keyboard alebo pomocou aplikácie iOS s rovnakým názvom (hoci služba nepodporuje cyriliku).

O tom, ako správne vytvoriť avatara pre profil, som napísal v mojom instaide.

Príbehy Highlights: učenie sa po archivácii "Príbehy"

Najdôležitejšie sú „Príbehy“, ktoré sa zobrazia pod popisom profilu a po 24 hodinách sa neodstránia.

Ako vytvoriť príbehy zdôrazňuje

Ak chcete preniesť svoj „Story“ na Highlights, kliknite po publikovaní „Highlight“ → „Add to Current“. Existuje niekoľko takýchto sekcií.

V časti Stories Highlights môžete vybrať titul a pridať kryt (môžete ho upraviť).

Kryt môžete orezať podľa vlastného uváženia.

Ak do archívov pridáte nové „Príbehy“, budú aktualizované sekcie uvedené ako prvé.

Ak chcete archív upraviť, prejdite do profilu a podržte tlačidlo požadovaného archívu - zobrazí sa ponuka, ktorá vás vyzve na vymazanie alebo úpravu Stories Highlights.

Požiadavky na bannery v príbehu:

 • Pomer strán 1:91 až 4: 5.
 • Odporúčané rozlíšenie: 1080 x 1920, minimálne: 600 x 1067.

Čo uverejniť v "Príbehy"

 1. Oddelené katalógy vašich produktov a služieb, informácie o doručení a platbe. Propagácia a predaj, aktualizácia rozsahu. A, samozrejme, publikujte recenzie zákazníkov.
 2. Kategórie, podľa ktorých váš obsah ide do príbehu.

Mimochodom, v "Príbehy", môžete teraz zdieľať príspevky (vy a ďalšie), takže je ľahké robiť akékoľvek zbierky. Napríklad na zber v archíve všetky kresby / súťaže. Alebo recenzie čítaných kníh. Alebo vaše publikované články (ak máte možnosť pripojiť odkazy na príbeh, môžete okamžite viesť čitateľov z Instagramu na stránku). Cestovanie, rozhovory, opravy, kozmetika - niečo, čo medzi bloggermi nenájdete.

 1. Oznamovanie významných udalostí a udalostí, ak si myslíte, že je vhodné im venovať osobitnú pozornosť.
 2. Informácie o vás, vašom tíme alebo projekte.
 3. F.A.Q. (odpovede na otázky). Napríklad, ako zadať objednávku alebo ako sa dostať do obchodu. V F.A.Q. Môžete odpovedať na akékoľvek otázky od vašich predplatiteľov.

Vytvorte jedinečný štýl Instagramu: 2 pravidlá a 3 spôsoby usporiadania príspevkov v profile

Existujú dve základné pravidlá, ktoré musíte dodržiavať naraz:

 1. Všetko, čo robíte, robíte pre tých ľudí, ktorých považujete za cieľovú skupinu projektu.

Lyrická digresia. Niektorí ľudia si myslia, že analógie sú bezvýznamné. Ale nie ja. Hral som tu s mojou dcérou v "Lego". Masha postavil nestabilné domy, cudzie kurča a iné psychedelické budovy. A spýtala sa ma na tú istú otázku: "Ako sa máš?" Takže - ako dieťa stavia od dizajnéra, len aby zistil názor rodiča na jeho budovy, takže návrh vášho účtu na Instagrame nie je pre vás. To je otázka "Ako sa máš?" sa musí stretnúť s potenciálnymi zákazníkmi. Nie manželka (alebo manžel). Nie manželka redaktora. A nie vy sami.

 1. Ak vezmete do úvahy názory všetkých externých pozorovateľov registrácie, nikdy nebudete počuť jednomyseľný názor.

Takýto odpad sa deje všade. Preto sa môžete spoľahnúť na svoju intuíciu a skúsenosti konkurentov. A áno, stále sa môžete opýtať návrhára alebo vášho astrológa :-)

A teraz:

 1. Jeden farebný priestor (gama, ak ste spokojní). Jeden filter pre všetky fotografie je najjednoduchší spôsob, ako post-proces fotky.
 1. Šachovnica. Je už unavená každým, ale ako spôsob registrácie zostáva relevantná. Môžete sa pokúsiť nájsť modernejšiu verziu jeho realizácie.
 1. Koláže. Môžete to urobiť na samostatných pozíciách alebo gash celý účet (všetky rovnaké notoricky známe inštalácie, len lepšie). Domnievam sa, že nemá zmysel utrácať zdroje za koláž celého účtu, ale ak to urobíte pre dušu, prečo nie.

Tvorba textov pre publikácie atraktívne: 5 trikov, ktoré nie každý vie

 1. Teraz je text na Instagrame odstránený pod "Čítať celý" die. A TIETO SÚ VEĽKÉ PÍSMY VEĽKOSŤ TU. V zásade ako možnosť. Napríklad pre zrakovo postihnutých :-). Odporúčam vám začať s otázkami a provokáciami.
 2. Rozdeľujeme text na odseky. Prosím. Ak je veľa textu, lepšie odstrániť časť v prvom komentári. Používanie softvéru na automatické vyhľadávanie? Dokonca existuje aj funkcia prvej poznámky v publikácii.
 3. Hashtags čistí v suteréne alebo zadáva organicky do textu. Hlavnou požiadavkou je # not # write # here # tak # toto # je hrozné # otravné.
 4. Používajte emotikony na zvýraznenie kľúčových informácií alebo na emocionalitu.
 5. Použite vizuálne oddeľovače: môžu to byť elipsy a samozrejme emoji.

Spracovanie fotografií a videí na Instagrame: 15+ užitočných odkazov

Zhromaždil som výber všetkých potrebných článkov pre váš profil Instagramu.

Nástroje pre fotografie a videá:

inšpirácie:

A chcem dokončiť článok slovami Jeffreyho Zeldmana: "Obsah predchádza dizajnu. Dizajn bez obsahu nie je dizajn, je to dekorácia." Venujte pozornosť nielen vizualizácii, ale aj obsahu - textom, myšlienkam, významom. Buďte kreatívni a inšpirujte!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár