Hlavné spôsoby, ako si slušne zarobiť v Instagrame

Továrne stojí, niektoré Instagram bloggerov v krajine ©

To je samozrejme vtip. Nie je to tak, že by továrne boli v našej krajine, ale rozhodne to nestojí za to, aby sme popierali skutočnosť, že je v súčasnosti módne zarábať prostredníctvom Instagramu a môže byť.

Mimochodom, pre to nie je nutné, aby sa stal blogger. V tomto článku budem hovoriť o rôznych (nie vždy "čisté") metódy tvorby peňazí na Instagram, a čo je najdôležitejšie, o približný príjem z každého typu takejto činnosti.

Ako speňažiť Instagram, ak ste blogger

Wikipedia nevie, kto je blogger. Ale vieme o tom bez neho. Je to človek, ktorý vysiela svoj život prostredníctvom sociálnych sietí a zarobí na ňom peniaze.

V mojom osobnom presvedčení, hoci ja sám nepatrím k bloggerom, nie je táto profesia jednoduchá. Každý deň, bez víkendov a sviatkov, musíte dávať pozor na svojho účastníka. Niektorí v záujme tejto pozornosti sú pripravení na veľa vecí - dokonca aj po 5 minútach po plastickej chirurgii. A toto, verte mi, je stále najviac svetla.

Zrejmá výhoda tejto profesie (budem ju nazývať, že aj keď je blogovanie oficiálne nepovažuje za povolanie, samozrejme) je príjem. Populárny blogger (od milióna predplatiteľov a viac) môže zarobiť 200 000 až 2 milióny rubľov mesačne len z jeho účtu.

Možnosti zárobkov:

 1. Priama a natívna reklama v príspevkoch a príbehu.

Zvyčajne blogger cíti propagačné predmety a služby. Rovnako ako, pozrite sa - to mi prišlo / pomohlo, to znamená, že vám to pomôže.

Toto je jeden z typov natívnej reklamy. O ďalších typoch detailov napísaných v článku Victoria Kuchinov.

Cenovky pre reklamu v príbehu a príspevky sú rôzne - od 5 do 200 tisíc rubľov. To všetko závisí od počtu účastníkov a pokrytia. Pokrytie je nevyhnutne požadované inzerentmi, pretože sa môže ukázať, že existuje milión predplatiteľov a pokrytie - maximálne 2 tisíc ľudí.

 1. Propagácia ich kurzov (šport, tréning na internete, atď.).

Výnosy z reklamy sú nestabilné. Dnes je hustá, zajtra je prázdna. Preto niektorí blogeri používajú svoj vlastný účet na podporu osobných on-line kurzov: od správnej výživy až po učenie sa pracovať na internete. Verný publikum je už tam, nemôžete utrácať peniaze na reklamu so sebou. Pevné plusy!

Daria Pidtergerya (@dasha_pit) je autorom vzdelávacích kurzov pre copywriting.

Prvýkrát bol Instagram pre mňa zdrojom zákazníkov s objednávkami textov. Jeden text som stál 300-500 rubľov. Mohol by som písať 3-5 príspevkov za deň. Hľadanie takýchto zákazníkov je jednoduché. Dosť na to, aby ste udržali vašu stránku aktívnu. Preto je sila každého copywriter zarobiť na texty najmenej $ 500-1500.

Potom som si uvedomil, že existuje toľko príkazov, že som ich nemohol fyzicky naplniť. Tak som vytvoril svoje "Insta-texty od A do Z" samozrejme, aby som sa podelil o svoje skúsenosti s copywritermi a pomohol nováčikom zarobiť 1000 dolárov z príjmu. Kurz sa koná 1 krát za 2 mesiace. Na potoku, zvyčajne 40 ľudí. Snažím sa nebrať viac, aby som všetkým venoval pozornosť.

 1. Propagácia vlastného obchodu.

Približne rovnaký príbeh ako s kurzami. Blogger otvorí svoj vlastný internetový obchod v Instagrame a propaguje ho na vlastný účet. Najčastejšie predávať kozmetiku, šperky a oblečenie. Je to celkom rozumné, ak si myslíme, že približne 60-70% užívateľov Instagramu sú ženy (údaje z knihy Instagram administrátora D. Kudryashova).

 1. Konzultácie.

Inzerovaný účet Instagram je príležitosťou propagovať sa ako odborník v určitej oblasti a predávať, vrátane vlastnej platenej rady. Príklad: Christina Tips (@kristinas_tips) je internetový marketing, jej konzultácie stoja 4000 r. za hodinu, mesačne predáva od 10 do 30 platených konzultácií.

 1. Affiliate programy.

Toto je tiež druh reklamy na Instagrame. Iba blogger dostane peniaze, nie za skutočnosť reklamy, ale ako percentuálny podiel predaja produktu / služby. Zisky sa veľmi líšia: od 10 do 200 tisíc rubľov pre jeden affiliate predaj.

Tak zarobí blogger Artem Tagirov (@chronoscore_tv).

Každý mesiac sa dostávam inak. Na rozdiel od stereotypov si však ľudia objednávajú nielen lacné veci. Hodiny za 200-300 tisíc rubľov - v poradí vecí. Takže moje mesačné zárobky môžu byť od 50 do 100 tisíc rubľov.

 1. Značkoví veľvyslanci.

Tiež poddruhová reklamná spolupráca. V tomto prípade sa však blogger nezaplatí za jednu zmienku, ale za stálu spoluprácu so značkou. Povinnosťou bloggera je pravidelné uvádzanie produktov spoločnosti, navštevovanie tematických akcií.

 1. Organizácia súťaží, givov.

Tento spôsob zarábania peňazí na Instagram sa vzťahuje aj na poddruhy reklamy. Iba blogger propaguje konkrétny produkt alebo službu, ale iní začiatočníci alebo už propagovaní blogeri. Jediným cieľom je previesť svojich účastníkov na účty tých, ktorí zaplatili za účasť v ústave. Náklady na rôzne bloggerov - od 10 do 50 tisíc rubľov, výška závisí od sľúbeného príchodu.

Prirodzene, rovnako ako to, že ľudia nebudú predplatiť neznáme účty, tak organizátor giva organizuje remízy s hodnotnými cenami - od ciest do stredísk až po úplne nové smartphony. Čím strmšie sú dary, tým viac sa ochotní ľudia zúčastňujú na givách.

Koľko zarobí blogger-organizátor? Tamara Bloom (@tomabloom) má od 300 do 700 tisíc rubľov "čisté" z každej nominálnej giva. Ale príliš často je nemožné mať takéto súťaže - diváci sa rýchlo začnú nudiť.

Ako zarobiť peniaze bez toho, aby ste sa točili

Propagácia na Instagrame, hoci prináša v budúcnosti dobré dividendy, ale v súčasnosti si vyžaduje vážne finančné prílevy. Takže, na podporu svojho účtu na takmer 500 tisíc predplatiteľov, Marina Boroda (@ boroda.live) trvalo o niečo viac ako rok a asi 50-300 tisíc rubľov na podporu každý mesiac.

Ale môžete si zarobiť na Instagrame bez vlastnej propagácie. Tu sú najdostupnejšie spôsoby:

 1. Propagácia a údržba účtov iných ľudí.

Lia Canary (@yyla) sa venuje podpore inštancie účtov klientov.

Analyzujem výsledky reklamných kampaní (cielená reklama a umiestnenia s bloggermi), zostavujem obsahové plány a sledujem publikáciu. Príjmy z tejto práce: 70-100 tisíc rubľov mesačne. Výška príjmu závisí od frekvencie jednorazových projektov alebo konzultácií.

Vďaka jej práci, príjem z klientov Instagram presahuje stovky tisíc rubľov mesačne. V tom istom čase má sama Lia len asi 1 000 predplatiteľov.

Pre údržbu jedného klientskeho účtu (to zahŕňa písanie a umiestňovanie príspevkov, chatovanie v komentároch) si môžete vziať z 15 tisíc rubľov mesačne.

 1. Písanie príspevkov, skripty pre vayn.

Nie všetci inzerovaní bloggeri môžu písať krásny predajný text pre svoje post alebo skript video pre Vains (vtipné videá na 1 minútu, ktoré sú tak populárne dnes). Prichádzajú na pomoc copywriterom. Príspevok na Instagram stojí 300-1000 rubľov, scenár - od 2 do 5 tisíc.

 1. Inštalácia krátkych klipov a príbehu pre Instagram.

Rovnaký príbeh ako s príspevkami. Nie každý populárny blogger má čas a silu na montáž toho, čo on nasnimal na jeho go-pro alebo smartphone fotoaparát. Ľahšie a rýchlejšie zadávať. Video editori zarábajú 1000-5000 rubľov z jedného videoklipu. Súčasne nie je potrebné propagovať sa na Instagrame.

 1. Zisk na rád, komentároch a odberoch na Instagrame.

To je najjednoduchší, ale nie najziskovejší spôsob, ako zarobiť peniaze na Instagram. Vhodné pre tých, ktorí majú veľa času a minimálne užitočné zručnosti.

Tí, ktorí si želajú, sú pozvaní, aby sa zaregistrovali na špeciálnej burze (vktarget.ru, Forumok.com, Qcomment.ru, Smmok-in.ru - existuje ich toľko), vyberajú si úlohy, dopĺňajú ich a dostávajú peniaze. Môžete zarobiť až 1 000 rubľov za deň, avšak bez toho, aby ste sa dostali z počítača. Zahŕňa to aj manuálne sklápanie a masové sympatie - za to platia málo, zaberá veľa energie.

Chýbajú objednávky na takéto výmeny

 1. Predaj / internetový obchod na Instagram.

Ak chcete spravovať internetový obchod niekoho iného, ​​tiež nie je potrebné podporovať blogovanie. Povinnosťou špecialistu je aktualizovať príspevky a odpovedať na správy priamo. Zisk 15-30 tisíc rubľov mesačne plus bonusy za prekročenie objemu predaja (po dohode s majiteľom obchodu).

 1. Predaj umenia / fotografií bloggerom.

Ak chcete prekvapiť účastníkov, musíte im ukázať niečo neštandardné a nezvyčajné. Krásne spracované fotografie - dnes, dnes, umenie a štylizované fotografie získavajú na popularite. Ich bloggeri nakupujú s radosťou.

 1. Mailing o užívateľských smerniciach.

Priamy mailing je populárny spôsob propagácie vášho produktu alebo služby na Instagrame. V dopyte venuje pozornosť konkrétnemu účtu zákazníka.

Cena za 10.000 správ - od 2 do 5 tisíc rubľov. Špecialisti používajú špeciálnych odosielateľov-parsers, aby zhromaždili správne publikum. Ak ste majster parser, môžete si zarobiť mesačne na organizáciu priamych zásielok až 50-100 tisíc rubľov.

Veľa objednávok v predvečer sviatkov, potom sa obrátiť na online nakupovanie, väčšinou. Sú našimi hlavnými zákazníkmi, služby sú propagované menej často.

 1. Blog dizajn.

Ďalší spôsob, ako zarobiť peniaze pomocou Instagramu bez propagácie vášho účtu. Denne sa vytvárajú tisíce nových stránok - to je obrovské pole pre akciu. Cena za dizajn: od 2 do 10 tisíc rubľov (v závislosti od dizajnéra "chlad").

 1. Zacielená reklama.

Veľký a hrozný Instagram cieľ nie je tak veľký a hrozné. Ale nie každý sa s ním chce spojiť, preto si najímajú reklamných špecialistov. Služby pre takéto náklady od 2 do 10 tisíc rubľov (bez sumy rozpočtu na reklamu). Čo robí špecialista zacielenia: nájdite cieľovú skupinu, nastavte reklamu a sledujte pokrok. V tomto prípade nemusí sám propagovať.

V mesiaci môže byť 2-10 klientov. Ide o stabilný a pomerne vysoký príjem.

Koľko môžete zarobiť na Instagrame

Príjem blogger z podporovaného Instagram účtu môže dosiahnuť pár miliónov rubľov mesačne. V tomto článku sa zámerne nehovorím o popových hviezdach, hercoch a iných populárnych mediálnych osobnostiach. Ich zárobky z Instagramu sa niekedy merajú v desiatkach miliónov rubľov za cenu napumpovaného mena.

Takže Instagram môže:

 • blogger - od 100 000 do 2 miliónov rubľov,
 • nie blogger - od 10 do 150 tisíc rubľov.

Získal som tieto údaje analýzou viac ako 200 účtov a komunikáciou s takmer stovkou ľudí, ktorí nejako zarábajú na Instagrame. Napriek tomu, že stovky nových žiadateľov prichádzajú na Instagram každý deň za zárobkom, príjmy tých, ktorí sú už "v predmete", nespadajú, ale len rastú!

Ten, kto má podporovaný účet zarobí viac, a príjem "šedých kardinálov" je 5-10-20 krát nižší. Nakreslite si vlastné závery.

Špinavé metódy: od predaja účtov k hromadnej dislikácii

Bolo by nesprávne, keby sme o tom mlčali, ale na Instagrame sú aj tzv. Špinavé (šedé, čierne) systémy zárobkov. Medzi ne patria najmä:

 1. Predajné účty, Niekedy hacknutý a ukradnutý. Čím viac predplatiteľov, tým drahší účet na čiernom trhu. V priemere od 500 do 10 000 rubľov. Pri kúpe takéhoto účtu stojí za to pripomenúť, že: a) má majiteľa, ktorý môže byť čoskoro oznámený; b) činnosť na takýchto účtoch je zvyčajne nulová.
 2. Cheat roboty zvýšiť hmotnosť predplatného. To sa vykonáva ako špeciálne miesta a jednotlivé "remeselníci" - dostávam takéto ponuky v týždennej priamej. Podvádzanie predplatiteľov nevedie k ničomu dobrému, ak by to boli len sankcie zo sociálnej siete. Okrem toho skôr alebo neskôr zmiznú zosilnené roboty: tak fungujú obranné mechanizmy spoločnosti Instagram. 1 000 navštevujúcich predplatiteľov bude stáť asi 500-1000 rubľov.
 3. Blokovanie stránok niekoho iného, Tam je konkurent, a on naozaj chce obťažovať - ​​tak prečo nie blokovať? Zdá sa, že bezohľadní bloggeri a vlastníci insta si to myslia. Náklady na takúto službu je od 10 do 100 tisíc rubľov. Čím strmší je účet, tým drahšie bude jeho odstránenie. To sa vykonáva "špeciálne vyškolených" ľudí, rozbijú sa na stránku a blokujú ju z "vnútra" - zvyčajne umiestňujú informácie, ktoré nie sú vhodné pre Instagram.
 4. Mass Disliking, V Instagrame a na tomto zárobku. Táto metóda je nasledovná: určitý počet používateľov sa sťažuje na konkrétny profil, fotografiu alebo video na Instagrame a potom je zablokovaný. Vyhrá súťažiaceho, ktorý si objednal dislyking.

Ako si vybrať najlepší spôsob, ako zarobiť peniaze v Instagram: Neškodné tipy

Teraz, keď prakticky viete (prakticky preto, že nové sa objavujú takmer denne), všetky spôsoby, ako zarobiť peniaze na Instagrame, je na výber. Ak chcete nájsť perfektnú cestu pre seba, pamätajte:

 • Ten, kto robí prácu s dušou a maximálnu zodpovednosť, zarobí slušne. Ak tu srdce neklame - je lepšie nezačať.
 • Akýkoľvek spôsob zarábania si vyžaduje určité zručnosti - nebuďte leniví, aby ste absolvovali školenia vo zvolenom smere.
 • Každý spôsob, ako zarobiť peniaze, má svoje vlastné „úskalia“ - porozprávajte sa s tými, ktorí už takéto služby ponúkajú, a podrobnejšie sa ich spýtajte na prácu. Tak, aby nedošlo k okrúhlym očiam a neoslabiť pri najmenších ťažkostiach.
 • V Instagrame sa točia veľké peniaze, ale len preto, že im ich nikto nedá. Nestačí propagovať váš účet, musíte zachytiť maximálnu dôveru účastníkov - a to je už umenie.

A majte na pamäti slová Konfucia: "Vyberte si prácu, ktorú milujete, a nikdy nebudete musieť pracovať vo svojom živote." To platí aj pre Instagram!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár