Sociálna sieť pre elitu: prečo naozaj "Yandex" "Aura" naozaj?

Len ten lenivý neuviedol posledné správy z Yandexu, zrod novej sociálnej siete. Dnes sa pripájame k univerzálnemu flash mobu. Pozrime sa, ako Yandex dokázal za pár dní riadiť milión divákov svojou Aurou.

"Aura" - dcéra strojového učenia

Inovatívna sociálna sieť, ktorá vzbudila celý internet, sa stala - Yandex.Aura. Vývojári označili svoj produkt za inteligentné riešenie. "Aura" kombinuje algoritmy strojového učenia a umožňuje komunikáciu v rámci siete len s ľuďmi, ktorí majú spoločné záujmy s vami alebo sú geograficky blízko vás.

Samotná „Aura“ je komplexne rozvinutá: dokáže rozlíšiť desiatky oblastí aktivít ľudí vrátane umenia, hier, cestovania, kníh, kina, vedy, medicíny, športu a podobne. Umelá inteligencia vám umožňuje nájsť pre vás najrelevantnejšie publikum. Ak to chcete urobiť, musíte pri registrácii povedať len o svojich záujmoch.

Vzhľad "Aura" sa podobá Instagram, rovnaké bloky s obrázkami, titulky a komentáre. Nemusí mať stovky účastníkov. Informačný kanál je vytvorený iba na základe záujmov uvedených v profile používateľa a pracuje na princípe Yandex.Dzen. Vidíte len obsah, ktorý sieť považuje za zaujímavú.

Yandex diktuje nové pravidlá

Vzhľad je klamný. Ak sa na prvý pohľad "Aura" nelíši od Instagramu, potom jeho vnútorné postupy zásadne menia vnímanie sociálnych sietí v zásade. Tu sú pravidlá, ktoré boli vytvorené:

Pravidlo 1: Žiadne roboty a mŕtve účty, len živí ľudia

Vytvoriť prázdny profil v "Aura" je nemožné. Pri registrácii musíte uviesť svoje osobné údaje: pohlavie, vek, geografickú polohu a zaznamenať záujmy, po ktorých bude nasledovať informačný kanál.

Avatary vo forme mačiek, zajačikov a dokonca aj fotiek po celej dĺžke tu neprejdú. Iba vysokokvalitné portrétne fotografie, kde môžete jasne vidieť tvár. Ak „Aura“ nedokáže rozpoznať vašu tvár, zobrazí sa výzva na vloženie ďalšieho obrázka. V tomto prípade sa vyžaduje overenie fotografie.

S pomocou takejto kontroly tváre „Aura“ vynecháva len skutočných živých ľudí.

Pravidlo 2: Žiadne reklamné a obscénne výrazy, len intelektuálny obsah a zdvorilá komunikácia

Mnohí žartom prezývali novú sociálnu sieť „svätú“ kvôli mimoriadne pozitívnemu obsahu. Tu nemôžete obscénne vyjadriť, vyjadriť negatívne, použiť vulgárnosť a dokonca aj žargón.

Čo si o tom myslia samotní užívatelia

V porovnaní s Instagramom, kde je každé druhé miesto sprevádzané voľnou slovnou zásobou a niekedy urážkami a urážlivými slovami, je voľná komunikácia v „Aura“ medzi užívateľmi stále predmetom záujmu. Prinajmenšom je to niečo nové, nezvyčajné, pripomínajúce VKontakte v roku 2010.

Okrem toho sieť nie je vítaná žiadne reklamy. Tvorcovia umiestňujú „Auru“ ako vysoko intelektuálny vývoj, ktorý má zmeniť postoj spoločnosti k komunikácii v sociálnych sieťach. Jej hlavným cieľom je zjednotiť používateľov s podobnými záujmami a životnými pozíciami, pomáhať pri vlastnom rozvoji a rozširovať obzory užívateľov.

Potvrdzuje to skutočnosť súkromia siete. Nie každý sa sem môže dostať. Ak chcete zadať, musíte prejsť moderovanie profilu. Človek má dojem, že Yandex si vyberá užívateľov a do svojich sietí umožňuje len smotanu spoločnosti.

Pravidlo 3: Potrebujete poznať cieľovú skupinu

Správa, že teraz nie je potrebné investovať silu a zdroje do podpory osobného účtu, šokovaní ľudia. Hodnotenie používateľa v novej sociálnej sieti nezávisí od počtu účastníkov, ale od témy komunity, v ktorej uverejňujete príspevok.

Faktom je, že uverejnené príspevky v Aura nie sú viditeľné predplatiteľmi, ale ľuďmi, ktorí ich zaujímajú. Napísali ste napríklad fotografiu z cesty. To budú vidieť iba tí, ktorí uviedli miesto vašej cesty vo svojich vlastných záujmoch. La navigácia na hashtags.

Môžete si tiež vybrať charakteristiky ľudí, ktorí chcú ukázať svoje správy. Sieť vám umožňuje vybrať presné aj demografické ukazovatele ľudí a ich záujmov.

Prvým je teda znalosť cieľovej skupiny. Čím lepšie poznáte svojich zákazníkov, tým presnejšie určujete miesto vysielania a tým viac informácií získate. Preto len tí, ktorí poznajú svoju Strednú Áziu ako chrbát svojich rúk, majú šancu na úspešnú propagáciu v novej sociálnej sieti.

Pravidlo 4: Navigácia iba potiahnutím prstom

Mechanika publikácií Aura je podobná Tinder. Prechod na nové používateľské materiály sa vykonáva posunutím doľava alebo doprava. Potiahnite doprava - "ako", potiahnite prstom doľava - "preskočiť".

Služba automaticky vytvorí pásku založenú na aktivite používateľa a používateľa. Publikácie, ktoré sa páčili mnohí rýchlo získavajú popularitu - ľudia ich uvidia ako prvý.

Pravidlo 5: Systém sám nájde používateľov, ktorí vás budú zaujímať.

Pomocou umelej inteligencie systém vyberie zoznam vašich priateľov a potenciálnych priateľov geolokácie a umožní vám nájsť partnerov so spoločnými záujmami.

Z nejakého dôvodu používatelia nehodnotili inteligentné vyhľadávanie priateľov

Služba poskytuje možnosť osobnej korešpondencie po vyjadrení vzájomnej túžby. Užívatelia si všimli, že "Aura" v ich neprítomnosti môžu nezávisle komunikovať s ľuďmi. Vedie dialógy, v ktorých vyhlasuje, že „som rád, že sa stretnem“ s partnerom, pýta sa ho na rôzne otázky a ponuky na stretnutie.

Nie je povolený žiadny záznam

Teraz Yandex.Aura je v beta testovaní. Časť divákov dostala automaticky prístup k sociálnej sieti po jej spustení. Títo šťastní mohli vidieť drahocennú ikonu "Auras" v aplikácii "Yandex". Mimochodom, nový produkt zatiaľ nemá vlastnú aplikáciu a je dostupný len z mobilnej verzie.

Do 17. marca bolo možné dostať sa do „Aury“ pomocou pozvánok (pozvánok) od ľudí, ktorí sa už zaregistrovali v sieti. Toto vyžadovalo krabicu na Yandex.Mail. Triky s poštou, gmailom a inými neprešli.

Teraz je prístup k službe pre všetkých uzavretý a nerozširuje sa ani prostredníctvom pozvánok. Vývojári dostali od používateľov dostatočné množstvo spätnej väzby a teraz pracujú na zlepšení systému.

Dômyselný marketing "Yandex"

Kvôli uzavretej komunite sociálnych sietí je každý veľmi dychtivý dostať sa tam, aby bol medzi prvými. Od zvedavej zvedavosti, užívatelia "dusiť v riadkoch" pre pozvánky a sú dokonca ochotní platiť peniaze za pozvanie.

V skutočnosti, aby sieť uzavretá je najlepší spôsob, ako spôsobiť rozruch a dostať sa na vrchol. Považujem to za vynikajúci marketingový krok spoločnosti Yandex. Ako inak upozorniť na novú sociálnu sieť? Ako presvedčiť, že sa vývojárom podarilo prísť s niečím radikálne novým? Akonáhle Yandex vytvoril obraz intelektuálnej siete, nejakej „vysokej spoločnosti“, každý sa chcel okamžite stať jej neoddeliteľnou súčasťou.

Predstavte si, koľko e-mailových adries s koncom yandex.ru sa teraz objavuje vo verejnej doméne pod veľkým počtom príspevkov v komentároch? Predpokladám, že väčšina z nich sa už nevedomky dostala do rôznych databáz pre e-mailové informačné bulletiny (nielen Yandex, ale aj iné značky, ktoré si na svoje stránky hádajú o zvýšenú aktivitu na svojich stránkach). Ako často ste sa v posledných dňoch stretli s frázou: "Mám 5 pozvánok, napíšte mi mail do komentárov - pošlem vám"? Áno, každá tretia osoba to robí.

Prečo Yandex potrebuje e-mailové adresy, naše osobné údaje, záujmy, miesta? Mnohí z nich už zistili, že Yandex, ktorý používa Auru, dostáva len veľké množstvo údajov o užívateľoch a potom ho použije v iných väčších projektoch a reklamných kampaniach.

Navyše, nová sociálna sieť už bola obvinená z porušenia ústavných práv občanov a dokonca nedodržania súkromia osobnej korešpondencie.

Čiastočne súhlasím s týmto stanoviskom. Posúďte sami: "Aura" je schopná reagovať na správy užívateľov v našom mene v našej neprítomnosti. A nie štandardnými frázami, ale celkom ucelenými odpoveďami. Znamená to, že jej intelektuálne schopnosti sú vyvinuté do takej miery, že dokáže rozpoznať text prijatej správy, má prístup ku všetkým korešpondenciám. Znamená to, že po univerzálnom otvorení siete a prijímaní údajov o všetkých užívateľoch bude systém „robiť veľké veci“ v našom mene alebo sa nezatvára celým súborom údajov, ako to bolo v minulosti?

"Aura" je veľmi kontroverzná

Dnes existuje mnoho nezrovnalostí so sociálnou sieťou:

  • Neexistuje žiadna mobilná aplikácia, ale môžete ju používať iba zo smartfónu.
  • Otvorí sa iba prostredníctvom prehliadača Yandex, ale služba nemá verziu pre stolné počítače.
  • Pozvánky sú distribuované bezplatne, ale predávajú sa všade v mene spoločnosti Yandex.
  • Vo vnútri siete sú zakázané nadávky a negatívne, ale v iných zdrojoch je na ňu veľa negatívnych odkazov.

Čo sa stane so sieťou potom, čo vývojári opravili chyby, ešte nie je známy. Možno bude viac otázok. Môžeme len čakať.

Znalecké posudky

Mnohým digitálnym špecialistom sa podarilo otestovať sieť pred jej uzavretím pre "rekonštrukciu". Zozbierali sme výber odborných posudkov.

Polina Ezhova, obchodník

Alexander Pyatnitsky, obchodník

Aura je ako Instagram. Vývojári vsadili na mobilných používateľov a vizuálny obsah. Od samého začiatku vidím veľmi nepríjemnú vec: niektorí neznámi ľudia sa mi prihlásili. Massfoloving niektoré. A je veľmi pravdepodobné, že v sieti je už veľa robotov, aj keď je v testovacej fáze. Ak je problém robotov vyhodený, je to zaujímavé. Z nejakého dôvodu sa zdá, že Aura má viac šancí na úspech ako Google+.

Podvodníci sa už snažia zarobiť na Aura

Hľadať v "VKontakte" poskytuje približne 30 výsledkov pre "Yandex Aura".

Myslíte si, že toto sú oficiálne sieťové komunity alebo nové fankluby? Nie.

Ideme do prvej skupiny.

Píšeme osobne:

Dobre, zachránime nejakú mool - pozrime sa do inej skupiny:

Hmm, podozrivé ... Ale zadarmo. Napriek tomu, že oči sú nejednoznačné s nápisom "Darovať".

Mimochodom, nemusel som nič obetovať, pozýva v tejto skupine dnes.

Pokračuj. Ako sa vám páči táto možnosť získať prístup k "Aura"?

Snažia sa predávať pozvanie v "Aura" nielen v sociálnych sieťach. Chcel sekta # aktívne rastie po celom internete. Dokonca sa nám podarilo splniť oznámenie o predaji pozvánok na Avito.

Vážne sa vás pýtam, nenechajte sa zmiasť takýmito návnadami a v žiadnom prípade nekupujte pozvánky. Všetci pozvaní posielajú bezplatne používatelia, ktorí sa už zaregistrovali v sieti.

Podnikanie na stránke „Aura“

Najinovatívnejšie už vytvorili komunity, v ktorých ponúkajú propagačné služby v novej sociálnej sieti.

Zo všetkých vyššie uvedených príkladov sa mi tento spôsob zarábania „Aury“ javí ako najrozumnejší. Je logické, že v súčasnosti nikto nevie presne pravidlá tejto siete a dopyt po nej bude veľký. Samotní „organizátori“ však ešte nezískali dostatok informácií a relevantných skúseností.

Ďalším príkladom je predaj hotových profilov na "Aura", ktorý sa za pár dní dokázal dobre rozvinúť, získal okolo 1 000 predplatiteľov a slušné pokrytie.

V skutočnosti je myšlienka predaja profilov a priori utopická:

  • Zmeniť názov profilu siete nepovoľuje. Váš účet bude mať vždy rovnaký názov ako pri prihlásení na Yandex.Mail. Prečo potrebujete prezývku @ armant777, ak ste napríklad Masha alebo Valentin?
  • Počas registrácie prechádza každý užívateľ tvrdou kontrolou. "Aura" si pamätá obraz vašej tváre a nenechá si ujsť cudzie fotografie. Preto je problém nedostatku možnosti publikovania osobných obrázkov po zakúpení profilu niekoho iného.
  • Ďalší bod - záujmy špecifikované užívateľom počas registrácie. Aj keď nie sú presné informácie o tom, či je možné nahradiť sekcie, o ktoré máte záujem. Ak nie, vždy budete musieť žiť so záujmami mladého mladého muža (z príkladu).

Všetky tieto nuansy je možné zistiť až po zakúpení profilu s rukami. A to, moji priatelia, je vážna investícia do hotovosti. Nenechajte sa ponáhľať ku kúpe účtov na "Aura", vývojári čoskoro sľubujú, že otvoria prístup do siete všetkým.

zhrnutie

K dnešnému dňu, recenzie o "Aura" sú pomerne protichodné. Skutočné motívy na vytvorenie novej sociálnej siete uprostred roka 2019 tiež zostávajú záhadou. Niektoré skutočnosti však vyžadujú vyvodenie záverov o osobnom záujme „Yandexu“ pri zhromažďovaní informácií o užívateľoch siete.

Môžete pevne povedať, že Yandex sa nebojí konkurencie a dúfa, že ich produkt bude "zakorenený" medzi masami. Ak chcete nalákať publikum, vývojári používať rôzne čipy, od vstupu špeciálnych slov, ako sú "svaypas" a "ľahkosť", k inštalácii radikálne nové, nezvyčajné pre sociálne siete pravidlá.

Zdá sa, že spoločnosť sa snaží zachytiť všetky sféry ľudských životov so svojimi výhodnými službami: Novinky, Mail, Zen, Taxi, Potraviny a ďalšie. Bude Yandex uspieť v konkurencii na trhu sociálnych sietí, zistíme to v blízkej budúcnosti.

Zanechajte Svoj Komentár