5 typov emailových rozhovorov, ktoré vám pomôžu prilákať novú prevádzku

Čo robiť, ak štandardné publikácie prestanú prinášať očakávanú návštevnosť? Aké ďalšie spôsoby môžu pritiahnuť pozornosť čitateľa? Rozhovor je skvelá cesta von. Znalecký posudok bude vždy zaujímavý, okrem vášho publika bude s najväčšou pravdepodobnosťou priťahovať svojich respondentov („rozhovor na stránke www. ***. Com“ a podobne). Ale ako správne viesť rozhovor? Najmä ak nemáte možnosť hovoriť s odborníkmi osobne alebo cez Skype? To vám pomôže akúkoľvek e-mailovú službu.

Typy rozhovorov, ktoré možno vykonať prostredníctvom e-mailu

1. Jedna otázka, mnohí respondenti

Jednoduchý a efektívny spôsob: poslať e-mail s rovnakou otázkou skupine ľudí a vyplniť všetky prijaté odpovede v jednej publikácii. Nezabudnite poskytnúť informácie o respondentovi. Nie je potrebné napísať úplný životopis - stačí uviesť meno experta, fotografiu a odkaz na webovú stránku / blog, ak sú k dispozícii.

výhody: čitatelia dostanú mnoho unikátnych odpovedí na tú istú otázku. Odborné posudky sa často líšia, takže takéto pole má veľký potenciál na diskusiu, preto bude určite obľúbený u vašich čitateľov.

nevýhody: Existuje mnoho názorov, ale len jedna otázka. Informačné pokrytie takéhoto pohovoru je spravidla venované úzkej špecifickosti a neprekračuje ho.

príklad"Čo čítať? SEO odborníci odporúčajú knihy a webové stránky"

2. Mnoho otázok, mnoho rozhovorov

Takmer to isté ako prvá taktika, ktorá sama obsahuje viac ako jednu otázku. Identifikovať niektoré z bodov, ktoré vás najviac zaujímajú a vašich čitateľov, a opýtajte sa opýtaných na ne.

výhody: Okrem výhod opísaných v prvom odseku získate zaujímavejší a rozsiahlejší materiál.

nevýhody: veľmi veľké množstvo práce.

príklad: "Čo robiť v SEO s 30 000 rubľov?"

Pozri tiež: 17 tipov, ktoré vám pomôžu získať čo najviac informácií pri rozhovoroch so zdrojmi

3. Veľa otázok, jeden respondent

Najčastejším typom rozhovoru je e-mail. Všetko, čo sa od vás vyžaduje, je poslať odborníkovi zoznam otázok a neskôr, ak je to potrebné, vykonať opravy prijatých odpovedí. Nebuďte leniví a pozorne študujte oblasť, v ktorej sa váš respondent otočí. Takže môžete vytvoriť zoznam otázok, ktoré neobsahujú nič absurdné a nadbytočné.

Pripravte si toľko otázok, koľko je možné vopred, aby si respondent mohol vybrať, ktoré z nich má odpovedať a ktoré ignorovať. Nenúťte ho, aby odpovedal na všetky otázky v rade, ktoré sa mu zdajú byť nepohodlné, alebo na ne nemôže dať istú odpoveď. Nežiadajte príliš veľa, oceňujte, že súhlasil, že vám dá svoj čas.

výhody: výstupom je klasický expertný rozhovor; odborné stanovisko je drahé; skvelé pre rozhovor so zahraničnými expertmi.

nevýhody: vyžaduje starostlivé plánovanie zoznamu otázok.

príklad: "Medzinárodný rozhovor - Lauren Baker, zakladateľ SearchEngineJournal.com"

4. Spontánny dialóg

Dialóg si bude vyžadovať oveľa viac času a pozornosti ako predchádzajúce metódy, ale konečný výsledok bude oveľa zaujímavejší. Okrem toho pri tejto forme rozhovoru nie je potrebné vopred zostaviť zoznam iných otázok, ako sú tie hlavné. Myšlienka každej ďalšej otázky bude vychádzať z odpovede na predchádzajúcu.

výhody: Živá konverzácia bude pre čitateľa vždy zaujímavá, najmä preto, že môže trvať najviac neočakávane.

nevýhody: zaberie veľa času; Takýto rozhovor, aj keď sa bude čítať živo a zaujímavo, ale je lepšie ho organizovať prostredníctvom iných elektronických služieb (napr. Skype alebo google hangouts), alebo osobne.

príklad: "Dmitry Shakhov aka Bablorub: vyhľadávací marketing je súčasťou celkového klasického marketingu"

Pozri tiež: Aké typy obsahu sa použijú, keď sa vaše publikum nudí jednoduchými článkami: 60+ nápadov

5. Séria rozhovorov

Je to jednoduché - berieme jednu z vyššie uvedených myšlienok a priebežne ju implementujeme. Ako séria rastie, budete môcť ponúknuť rozhovory pre viac a viac významných ľudí. Skvelým nápadom by bolo mať samostatný rozhovor. Týždenne.

Pri vykonávaní série rozhovorov, ktoré sa skladajú z rovnakých otázok, pridajte aspoň niekoľko otázok, ktoré obsahujú krátku jednoduchú odpoveď. Na základe týchto odpovedí bude možné zostaviť štatistiky neskôr.

výhody: Dobre premyslený plán pre sériový rozhovor je kľúčom k prilákaniu dopravy

nevýhody: obrovské množstvo práce.

príklad: "Odborný prieskum: Ako zistiť, koľko marketingového obsahu predaja prináša. Časť 1" a "Časť 2".

Kto na pohovor?

Všetko záleží na výklenku, ktorý zaberáte. Zrejmé možnosti sú: odborníci, populárne bloggerov, ľudia, ktorí sa stali slávnymi vo vašom výklenku pre určité zásluhy, a tak ďalej. Mnohí z nich s radosťou súhlasia s tým, že sa stanú vašim rozhovorom, a možno aj kandidáta nominuje. Koniec koncov, to dáva výhody obom stranám: expert získava ešte väčšiu slávu a postavenie experta a dostanete časť jeho publika.

Pozrite si tiež: Aké sú rôzne typy obchodných potrieb z marketingu obsahu? (Infographics)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár