Ako previesť e-mailových účastníkov na klientov: 3 účinné spôsoby

Používateľ nás nedávno kontaktoval na živej stránke. Zaujal ho nasledujúca otázka: ako previesť odberateľov e-mailov na odberateľov? Čo by sa malo konkrétne urobiť, aby sa ľudia, ktorí majú záujem o vašu spoločnosť alebo obsah vašej spoločnosti, stali vašimi klientmi? Odpovieme.

Vytvorenie aktívnej a zapojenej účastníckej základne

Existuje pomerne málo spôsobov, ako previesť účastníkov na zákazníkov, av tomto článku sa zameriame na tri najbežnejšie, podľa môjho názoru. Ale skôr, než pôjdete k nim, dovoľte mi, aby som urobil malé varovanie - metódy, ktoré budú opísané nižšie, pravdepodobne neprinesú dobré výsledky, ak nemáte aktívnu a zapojenú účastnícku základňu. Existuje takýto názor (neviem, kto a kedy ho vyjadril, ale na internete som sa stretol viac ako raz), že užívateľ musí pred nákupom niečoho od neho vykonať aspoň 7 interakcií so značkou. A aj keď je táto štatistika fiktívna, je to pravda. V prvý deň predplatného s ponukami na kúpu nie je možné, aby sa používatelia dostali k používateľom. Je potrebné postupne zvyšovať zapojenie účastníkov a až potom pokračovať v ofenzíve. S týmto vám pomôže nasledujúcich päť pravidiel:

1. Nikdy nekupujte hotové bázy s adresami

Nezabudnite, že sa nemôžete zaregistrovať na žiadny informačný bulletin bez ich súhlasu (aj keď sú vaše listy naozaj zaujímavé a vysoko kvalitné), inak dostanete takéto písmená na vašej adrese:

2. Vytvorte kvalitný obsah

Pravidelne vytvárajte vysokokvalitný a jedinečný obsah (nie jedinečný z hľadiska vysokého záujmu o Advego Plagiatus, ale z hľadiska sémantického obsahu), zvyšujete lojalitu predplatiteľov a získavate si status experta. Prečo to a ako to ovplyvní rozhodnutie osoby kúpiť, myslím, že nie je potrebné vysvetľovať.

3. Dodržujte primeranú pravidelnosť.

Frekvencia distribúcie by mala byť taká, aby vaši účastníci vždy zostali "vlažnými". Ak im dávate príliš veľa pozornosti, budete presmerovaný do priečinka Spam. Ak naopak získate nízke percento otvorení a kliknutí a úplnú ľahostajnosť k značke. Ideálna pravidelnosť mailing, podľa môjho názoru, je 4-5 krát mesačne.

4. Odberatelia segmentov

Nezabudnite segmentovať vašu základňu odberateľov. Ako to urobiť a aké sú typy segmentácie, sme podrobne opísali v článku "Najviac podhodnotená stratégia e-mailového marketingu je segmentácia účastníckych báz." Vďaka kompetentnej segmentácii používateľov bude váš obsah vždy čo najviac prispôsobený a užitočný.

5. Nezastavujte na polceste

Čím kvalitnejší obsah vaši odberatelia konzumujú, tým rýchlejšie budú chcieť kúpiť váš produkt, a čím viac budú ochotní kliknúť na vaše predajné ponuky. Takže buďte trpezliví a snažte sa nepadnúť na reklamu dopredu.

Prečítajte si tiež: 40 + bezplatné zdroje fotografií pre váš blog

Výborne. Mám dobrý základ. Čo bude ďalej?

Teraz, keď ste získali dobrú účastnícku základňu a zapojili ste sa do interakcie s vašou značkou, môžete pokračovať v akcii. S týmto vám pomôžu nasledujúce metódy:

Metóda č. 1 - list s konkrétnym návrhom a odkazmi na vstupnú stránku

Stručne opíšte hlavné výhody vášho návrhu a prečo bude zaujímavé pre vašich účastníkov a poskytne odkaz na príslušnú vstupnú stránku. Pri zostavovaní takéhoto listu venujte pozornosť nasledujúcim nuansám:

 • List by mal byť zaslaný len tým účastníkom, ktorí by vás mohli zaujímať o vašu ponuku. Títo ľudia ľahko zistia, či používate segmentáciu.
 • Váš list by nemal obsahovať viac ako jednu propagačnú ponuku. Nesnažte sa predávať všetko, čo je vo vašom dosahu. Zamerajte sa na jeden produkt alebo službu, aby používatelia nemali problémy s výberom.
 • Text by mal byť jednoduchý a krátky. Len málo ľudí čítalo dlhé písmená do konca - príliš krátka doba a do našich schránok prichádza príliš veľa informácií. Škoda svojim predplatiteľom.
 • V texte Vášho listu by mali byť aspoň dva odkazy na vstupnú stránku.
 • Titul pristátia by mal byť relevantný pre výzvu na akciu, ktorá k nej vedie.
 • Samotné pristátie by malo byť jasné a informatívne.

Ako vytvoriť kvalitné vstupné stránky, napísali sme v nasledujúcich článkoch:

a) 21 typických problémov vstupnej stránky

b) 20 pravidiel, ktoré vám pomôžu vytvoriť vstupné stránky

c) Pristátie: rozptýlenie niektorých mýtov o vstupných stránkach

Praktický príklad

Máme dobrú predplatiteľskú základňu: aktívneho, zapojeného, ​​takmer žiadneho „mŕtveho“ účastníka a nedávno sme sa rozhodli, že jej pošleme reklamu jednej z našich služieb. Ihneď urobte rezerváciu, urobili sme to prvýkrát, pretože si naozaj vážime účastníkov a nechceme ich obťažovať akýmkoľvek druhom reklamy. Ale keďže podnikáme aj my a potrebujeme predaj nie menej ako naši používatelia, rozhodli sme sa vyskúšať. Tu je list, ktorý sme poslali. Ak ju chcete vidieť, kliknite na obrázok nižšie.

Keďže sa nezaoberáme segmentáciou odberateľov (áno, môžete sa smiať a osprchovať nás paradajkami, zatiaľ nie je čas, teraz sme sa zamerali na budovanie skupiny Vkontakte. Mimochodom, pripojte sa k nám, je to veľmi zaujímavé) list bol odoslaný v celej databáze. Obávali sa, že mnohí by sa odhlásili, ale výsledky boli viac než uspokojivé.

Z 3 000 predplatiteľov sa odhlásili len 4 osoby, 84 ľudí nasledovalo odkaz, 2 osoby podali žiadosť. Súhlasím, výsledok nie je brilantný, ale vzhľadom k tomu, že služby, ktoré sme inzerovali v liste náklady od 25 tisíc rubľov, je to celkom prijateľné. Ak by som použil segmentáciu, som si istý, že výsledok by bol ešte lepší.

Metóda č. 2 - séria vzájomne prepojených e-mailov

Táto metóda je zložitejšia ako tá predchádzajúca a teoreticky by mala byť efektívnejšia. Hovorím „teoreticky“, pretože som túto metódu nepoužil pre naše informačné bulletiny, ale čítal som veľa úspešných zahraničných prípadov.

Význam tejto metódy je nasledujúci. Prišli ste s radom e-mailov, ktoré budú zaslané účastníkovi po vykonaní určitej akcie (prihlásení sa na odber newsletteru, kliknutí na konkrétny odkaz, účasť na prieskume atď.) A nastavení vhodných autoresponderov vo vašej e-mailovej službe (o tom, ako to urobiť, V tomto článku som napísal veľmi podrobne). Uvádzame niekoľko príkladov takýchto sérií:

Prvý príklad

 • účinok - Prihláste sa k odberu newsletteru.
 • O 2 dni neskôr - list, ktorý hovorí o vašej firme, vašom tíme a odkazoch na najkvalitnejší obsah vašej stránky: články alebo predchádzajúce vydania bulletinu.
 • O 10 dní neskôr - list o vašich výrobkoch alebo službách.
 • O 15 dní neskôr - list obsahujúci niekoľko úspešných prípadov týkajúcich sa vašich produktov / služieb.
 • O 1 mesiac neskôr - list ponúkajúci objednávku vášho produktu alebo služby.
 • 1 mesiac a 1 týždeň - list ponúkajúci zľavu na výrobok alebo službu.
 • 1 mesiac a 10 dní - list s upozornením, že zľava už nebude platná a že účastník má poslednú možnosť ju použiť.
Časové intervaly a témy poštových zásielok môžete zmeniť sami. Počet e-mailov je neobmedzený. Ak sa zamyslíte nad logikou písmen a správne nakonfigurujete autoresponders, účinok tejto metódy môže byť veľmi významný.

Druhý príklad

 • účinok - Prihláste sa na odber skúšobnej verzie niektorých online služieb.
 • Rovnaký deň pošlete mu ďakujúci list.
 • O týždeň neskôr poslať list s podrobným popisom toho, aké funkcie nie sú v obmedzenej verzii a výzvou na akciu, aby ste prešli na platenú.
 • Ak používateľ odmietne, po ďalšom týždni opäť navrhujete prejsť na platenú verziu, ale s malou zľavou.

Dôležité upozornenie: rad takýchto e-mailov by mal byť súčasťou vašej e-mailovej stratégie, je veľmi dôležité vykonávať pravidelný informačný bulletin spolu s nimi z vášho blogu alebo jednoducho užitočné tipy alebo novinky na trhu.

Metóda číslo 3 - trvalé odkazy v päte

Tretia metóda konverzie účastníkov na zákazníkov je pravdepodobne najjednoduchšia. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať odkazy na vaše najobľúbenejšie tovary alebo služby v päte listu, aby ich používatelia vždy videli a v prípade potreby (keď je túžba kúpiť je zrelé) mohli ľahko prechádzať cez ne. Príklad použitia tejto metódy môžete vidieť na nasledujúcom obrázku:

Pozrite si tiež: 8 kreatívnych spôsobov vrátenia odhlásení

***

Vyššie sme sa zamerali na tri najbežnejšie a najúčinnejšie metódy konverzie účastníkov na zákazníkov. Dúfame, že vám pomôžu pri zvyšovaní predaja.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár