8 nebezpečných mylných predstáv o e-mailovom marketingu

E-mail je jedným z prvých kanálov internetového marketingu. Už viac ako desať rokov ho obchodníci využívajú na propagáciu svojich produktov a služieb online. Niet divu, že v tak dlhej dobe sa objavili mnohé mýty a mylné predstavy o podstate e-mailového marketingu. V tomto článku sa pozrieme na tie hlavné a vysvetlíme, prečo sú v koreňoch nesprávne.

1. Použitie spúšťacích slov - priama cesta k priečinku Spam

Mnohí e-mail marketingu sa naučil utiecť od slov-spúšťa ako mor. Preto zámerne nepoužívajú vo svojich listoch (najmä v riadku predmetu) také slová ako „voľné“, „cena“, „uloženie“, „vyjednávanie“ atď. To nie je prekvapujúce, pretože to boli tieto frázy, ktoré boli charakteristické pre prvú generáciu spamerov, ktorí zaplnili poštové schránky „nevyžiadanými“ správami. Žiaľ, spameri stále existujú, ale od tej doby sa spamové filtre stali pokročilejšími. Spolu s obsahom predmetového riadku berú do úvahy množstvo faktorov pred kategorizáciou listu ako spamu.

V minulom roku sa obchodníci v HubSpot rozhodli urobiť A / B testovanie, či slovo „free“ skutočne zníži úroveň doručovania e-mailov. Na tento účel poslali svojim predplatiteľom dve rôzne verzie písmen. V prvej verzii bolo slovo "free" použité v riadku predmetu ("Free Manual"), ako aj v texte listu - až 3 krát. V druhej verzii sa slovo „free“ vôbec nepoužilo. Línia predmetu obsahovala frázu „SEO Guidelines“ namiesto „Free Guidelines“.

Výsledkom je, že prvá možnosť prešla cez 7 spamových filtrov z 9 a druhá cez 8 spamových filtrov z 9. Zároveň obe možnosti zaznamenali rovnaký počet bodov na spamovej stupnici Return Path - 1,3 (problémy s doručovaním správ sa vyskytli keď je tento indikátor vyšší ako 5 bodov).

záver: Ak máte dobrú povesť medzi svojimi odberateľmi a dodržiavajte základné pravidlá pre odosielanie e-mailov, nemusíte sa obávať, že sa vaše e-maily objavia v priečinku Spam kvôli slovu „free“ a iným spúšťačom.

Avšak príliš veľa na to, aby sa do nich zapojili, nestojí za to. Vo všetkom musíte vedieť, kedy zastaviť. Naučte sa úplný zoznam spúšťacích slov, aby ste ich vo svojich listoch nezneužívali.

2. Vaši účastníci vždy vítajú vaše e-maily.

Môžete vygenerovať zoznam vašich príjemcov e-mailov, a to legálnym spôsobom, to znamená prihlásením sa na odber bulletinu. Znamená to, že vaši odberatelia netrpezlivo čakajú na vaše listy? Nanešťastie to tak nie je vždy. Po prihlásení k odberu newsletteru sa situácia môže ukázať neočakávaným spôsobom:

 • Osoba sa prihlásila k odberu vášho spravodajcu, veriac, že ​​to bude zaujímavé, ale nespĺňala jeho očakávania. Preto, po prijatí niekoľkých e-mailov od vás, sa cíti frustrovaný, ale nerozhodne / nezabudne sa odhlásiť.
 • Váš odberateľ prečíta vaše správy na určitý čas, ale nakoniec ich zastaví. Možno zmenil zamestnanie, bydlisko alebo e-mailovú adresu, alebo jednoducho nemá voľný čas. Bez ohľadu na dôvod, neobťažuje sa odhlásiť z vášho newsletteru.

V oboch prípadoch váš zoznam účastníkov zahŕňa ľudí, ktorí chceli v určitom okamihu prečítať váš obsah, ale potom sa rozhodli, že ho už nepotrebujú a neinformovali vás o ňom.

Preto by ste mali monitorovať nielen počet odpovedí, ale aj stupeň zapojenia predplatiteľom, aby zistili, či od vás chcú dostávať správy. Pravidelne uskutočňujte kampane na opätovné zapojenie vašich odberateľov. Pokúste sa znovu zapojiť tých ľudí, ktorí už nevykazujú žiadnu aktivitu. Ak sa vám to nepodarilo, potom tieto kontakty jednoducho odstráňte zo zoznamu účastníkov, aby v ňom zostali len ľudia, ktorí sa o váš obsah skutočne zaujímajú.

3. Odhlásiť sa z vášho newsletteru - vážny dôvod na znepokojenie

Ak sa niekto odhlási z vášho newsletteru, znamená to, že od vás už nechce prijímať e-mailové správy. Je to len hrozné, čo? Neponáhľajte k záverom. Aj v tejto situácii existujú plusy.

Faktom je, že odpovede z vášho newslettera prirodzene vyčistia váš mailing list. Ako už bolo uvedené v predchádzajúcom odseku, na vašom zozname účastníkov môže byť veľa ľudí, ktorí od vás nechcú dostávať e-maily. Jednoducho sa neobťažujú otvoriť ďalšie písmeno a postupujte podľa odkazu "Unsubscribe".

Ak úroveň odpovedí z vašich listov nepresiahne 1%, nemôžete sa báť. Myslite na to ako na prirodzený spôsob zúčtovania vášho zoznamu účastníkov. Nechajte ľudí, aby sa odhlásili z vášho newsletteru namiesto toho, aby označili vaše listy ako spam v prasknutí podráždenia.

Ak ste si všimli, že každá tretia osoba sa odhlási z vašich listov, je to už alarmujúci signál. To naznačuje, že je načase, aby ste prehodnotili svoju e-mailovú marketingovú stratégiu.

4. E-mailové správy nie sú účinné pri generovaní elektród.

Nie, nie a nie. E-mail je skvelý nástroj na generovanie elektriny. A na to existuje niekoľko dôvodov:

 1. Súhlasom s prijatím e-mailov, účastníci vykazujú vysoký stupeň lojality. Zaujímajú sa o vaše produkty / služby a témy, ktoré zverejníte a sú veľmi ľahko konvertované na zákazníkov. Zvlášť ak váš newsletter obsahuje kompetentnú výzvu na akciu
 2. E-maily je možné odoslať priateľom a zdieľať. A to znamená, že môžu dostať ľudí, ktorí ešte nie sú na vašom zozname účastníkov.
 3. A konečne posledný. Svojim odberateľom môžete ponúknuť bonus za pomoc pri získavaní nových zákazníkov, ako to urobila spoločnosť ReferralCandy:

5. Vaše e-maily by mali mať skvelý dizajn.

Na prvý pohľad sa zdá, že e-maily obsahujúce obrázky a iné grafické prvky sú oveľa efektívnejšie ako bežné textové správy, ktoré vyzerajú ako dve kvapky vody. Koniec koncov, vyzerajú originálne a vhodnejšie na vnímanie. No, nemôžete sa s tým hádať. Tradičné textové správy však majú niekoľko výhod:

 • Textové listy nie sú spojené s reklamou a ukladaním tovarov a služieb.

  Pravidelné textové listy, ktoré dostanete od svojich priateľov a kolegov, sú bez akýchkoľvek rušivých zvonov a píšťaliek. Hlásite len to, čo chcete povedať, bez toho, aby ste porazili. Majte však na pamäti, že všetko závisí od vášho publika. Je možné, že preferuje správy s atraktívnym a originálnym dizajnom. Uistite sa teda, že vykonávate testy A / B, aby ste určili potreby vašich účastníkov.

 • Textové správy sa doručujú v plnej výške ich príjemcom.

  Ak vaše listy obsahujú veľa vizuálnych prvkov, ako sú obrázky alebo videá, narazia na viac prekážok ako bežné písmená HTML s logom v hlavičke a malý obrázok produktu, ktorý propagujete. Po prvé, niektorí z vašich účastníkov môžu v predvolenom nastavení blokovať obrázky. Preto budú vaše listy vyzerať, mierne povedané, podivné, ak je ich význam úplne založený na obrázkoch, ktoré používate. A za druhé, mnohí účastníci si prečítajú vaše listy z mobilných zariadení. Budú čakať na stiahnutie vašich obrovských e-mailov, čo môže trvať niekoľko minút? Predpokladajme, že sa rozhodli čakať. Ale to vyvoláva ďalšiu otázku: budú vaše listy vyzerať tak atraktívne na mobilných zariadeniach ako na bežných počítačoch?

Aj keď sa považujete za chladného a kreatívneho dizajnéra, neponáhľajte sa, aby ste preukázali svoje schopnosti v e-mailoch. Začnite s lakonickým dizajnom a postupne vyskúšajte pokročilejšie funkcie, aby ste zistili, ako ovplyvňujú mieru konverzie.

6. Ak budete dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, vaša správa nebude patriť do „Spamu“

A nie. Ak ich budete nasledovať, len to, že ste bona fide marketér. To však nezaručuje, že všetky vaše e-maily budú spadať do priečinka doručenej pošty. Ak chcete zvýšiť pravdepodobnosť, že vaše listy budú zaznamenané predplatiteľmi, mali by ste sa postarať o svoju reputáciu. A za to, snažte sa dostať do spamu pasce.

Trasy nevyžiadanej pošty sú špeciálne e-mailové adresy, ktoré používajú služby proti spamu na identifikáciu škodlivých spamerov. Tieto adresy sa zvyčajne získavajú pochybnými spôsobmi, napríklad automatickým zhromažďovaním e-mailových adries alebo ich nákupom.

Niektorí poskytovatelia internetových služieb môžu používať staré a nepoužívané adresy ako spamové pasce. Ak pošlete správu na jednu z týchto adries, dostanete takzvaný "vrátený list", ktorý vás upozorní, že poštová schránka je neaktívna. Ak túto správu ignorujete a budete pokračovať v odosielaní listov na túto adresu, môžete sa dostať do čierneho zoznamu antispamových služieb, z ktorého bude neskôr ťažké sa dostať von.

Ako sa dostať do rôznych spamových pascí? Tu je niekoľko odporúčaní:

 1. Vždy potvrďte svoj odber newsletteru. Ak váš nový účastník nepotvrdil, že sa o váš newsletter skutočne zaujíma, nemali by ste ho zahrnúť do databázy odberateľov.
 2. Vyhnite sa nečestným metódam generovania e-mailových adries. Nemali by ste používať program automaticky zbierať e-mailové adresy alebo kúpiť e-mailové adresy na sporných stránkach. Koniec koncov, neexistujú žiadne záruky, že vám budú ponúknuté skutočné poštové adresy, a nie pravidelné spamové pasce.
 3. Nemali by ste posielať listy príjemcom, s ktorými ste sa veľmi dlho nestretli. Opäť možno, že ich adresy už dávno prestali byť aktívne a zmenili sa na spamové pasce.
 4. Nemali by ste posielať listy účastníkom, ktorí nemajú žiadnu aktivitu. Ak sa vaši účastníci neotvoria a preto si nečítajú vaše listy, znamená to, že ich obsah už ich nezaujíma. Nemali by ste byť rušivý, inak budete mať povesť spammera.
 5. Neustále aktualizujte svoj zoznam účastníkov. Ak ste dostali vrátený list, okamžite odstráňte túto adresu zo zoznamu. Ak tak neurobíte hneď, budete aj naďalej posielať listy na neexistujúce adresy a nevyhnutne sa dostanú do pasce na spam. Neustále sledujte stupeň zapojenia vašich účastníkov. Ak niektoré z nich neotvorili vaše listy na niekoľko mesiacov, potom je tiež čas ich odstrániť z vašej predplatiteľskej základne.

7. Úroveň prezerania e-mailov je dôležitou marketingovou metrikou.

Úroveň prezerania e-mailov zobrazuje, koľko účastníkov otvorilo váš e-mail. V skutočnosti je táto metrika považovaná za nespoľahlivú z viacerých dôvodov:

 1. V programe Outlook sú obrázky predvolene blokované. A to znamená, že nebudete schopní zistiť presnú úroveň zobrazení, pretože písmeno sa považuje za naskenované iba vtedy, keď je vložený obrázok obsiahnutý v liste. Ak sú všetky obrázky zablokované, potom sa písmeno prirodzene nebude považovať za naskenované.
 2. Blokovanie obrázkov sa stáva bežnejšie v iných poštových službách. Preto sa vám môže zdať, že mnohí odberatelia nemajú záujem o vaše listy, hoci v skutočnosti to tak nie je.
 3. Podobne sú obrázky blokované na mnohých mobilných zariadeniach, pretože textové správy sa načítavajú oveľa rýchlejšie. Aj v tomto prípade bude ukazovateľ úrovne názorov v tomto prípade neobjektívny.

Ak chcete posúdiť efektívnosť svojich e-mailových správ, neveďte ich podľa úrovne zobrazení vašich listov, ale podľa úrovne kliknutí na odkazy (výzvy na akciu), ktoré sú v nich obsiahnuté. Nie je tento faktor pre vás najdôležitejší?

8. Úroveň prezerania e-mailov je zbytočná marketingová metrika.

"Robíš si zo mňa srandu? - pýtate sa. Koniec koncov, práve ste povedali, že úroveň sledovania nie je dôležitým marketingovým indikátorom ..." Tak to je, povedali sme, že táto metrika nie je dôležitá. Nepovedali sme však, že je to úplne zbytočné.

V skutočnosti je úroveň sledovania veľmi užitočná. porovnávacie metricky. Napríklad, ak chcete zistiť, ktorý riadok predmetu povedie k vyššej úrovni sledovania, môžete odoslať prvú možnosť polovici vašich účastníkov a druhú možnosť zostávajúcim odberateľom. Potom porovnajte, ktorý z nich je účinnejší. Vo všeobecnosti dostanete zjednodušené testovanie A / B.

Dôverujte, ale overte

Takže sme sa pozreli na niektoré mýty, ktoré sú bežné v e-mailovom marketingu a snažili sa vám dokázať, že nemajú nič spoločné s realitou. E-mailový marketing je zložité a mnohostranné pole a je pravdepodobne obklopený mnohými inými mylnými predstavami. Pokúste sa preto kriticky premýšľať, ak sa nechcete stať ich obeťou. Neverte slovám, aj keď sú to slová uznávaného odborníka. Pokúste sa nájsť dôkazy (výsledky výskumu, prípady). Toto je jediný spôsob, ako rozlíšiť skutočné fakty od mýtov a predsudkov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár