Email predajcu: ako zmeniť odberateľa na zákazníka

Podľa marketingovej spoločnosti ExactTarget 77% užívateľov internetu uprednostňuje prijímanie reklamných správ prostredníctvom e-mailu. Okrem toho 66% používateľov internetu nakupovalo prostredníctvom e-mailu. Krátkozrakí obchodníci si môžu myslieť, že e-mail zostáva medzerou v stene hluchoty spotrebiteľskej reklamy. Budú však zbytočne tráviť čas a peniaze, ak začnú posielať reklamné listy na všetky e-mailové adresy, ktoré prichádzajú do rúk. Vďaka antispamovým filtrom poskytovateľov pošty nebudú používatelia ani vidieť väčšinu svojich e-mailov.

Vaši účastníci navyše nebudú reagovať na e-maily, ak sa spoliehate na agresívnu reklamu bez toho, aby ste sa starali o obsah obchodnej ponuky. Čo je potrebné urobiť, aby sa komerčný informačný bulletin predával a používatelia ho neodhlasovali? Informácie o tom nájdete nižšie.

Čo predáva e-mailový predajca?

Väčšina obchodníkov môže vytvárať predajné e-maily. Píšu chytľavé titulky, pripájajú pozornosť k obrázkom, používajú volania na akciu v texte a hľadajú používateľov, aby chodili na stránku. Avšak, mnohí odborníci zabúdajú, že e-mail nepredáva výrobok, pokiaľ ide o viac alebo menej drahý produkt alebo službu.

E-mail je jedným z prvkov reťazca, ktorý vedie k transakcii. Úlohou e-mailu je pritiahnuť pozornosť a zapojiť potenciálneho klienta do scenára konverzie. Ak nechcete obchodovať s produktmi impulzného dopytu, vaše e-maily by mali predávať konverzie na stránku.

Po prvé, tento prístup vás chráni pred odhlásením a spamovaním. Zákazníkovi neponúkate, aby si okamžite niečo kúpil, ale pozval ho, aby sa s produktom oboznámil. To výrazne znižuje počet negatívnych reakcií. Po druhé, tým, že poskytuje prechody na miesto, predávajúci dostane možnosť pracovať s "vyhrievané" spotrebiteľov. Na rozdiel od „studeného“ publika sa aktívne zaujímajú o návrh prijatý v liste.

Kde je dohoda

Nákup viac alebo menej drahý produkt, každý rozumný človek chce získať informácie o ňom. Musí porovnať vlastnosti výrobku s jeho potrebami, zistiť podmienky dodania, cenu, popredajný servis. Chce vidieť alternatívu.

Klient hľadá informácie a dostane sa na webovú stránku predávajúceho Preto účinnosť e-mailovej pošty závisí od toho, čo presne vidí potenciálny kupujúci po kliknutí na odkaz. V tomto prípade nehovoríme o kvalite vstupnej stránky. Vstupná stránka by mala mať samozrejme atraktívny dizajn, silný titulok a výzvu na akciu. Stručne povedané, stránka sa musí predávať. Napríklad:

Ale predávajúci musí mať na pamäti, že kupujúci nejde na stránku, aby videl majstrovské dielo dizajnérstva, priamu odpoveď copywriting vzorku alebo agresívne CTA. Klient chce vedieť, čo to je a za akých podmienok ho ponúkate. Určite nebude trvať niekoľko minút, aby skontroloval podmienky predaja podobných výrobkov inými predajcami. Kupujúci bude akceptovať vašu ponuku len vtedy, ak je to pre neho zaujímavé a podmienky transakcie mu vyhovujú. A môžete sa rozbiť na tortu, zmeniť predajné texty a otestovať nové možnosti dizajnu pristátia, ale kupujúci pôjdu ku konkurencii, ak sa vám nepáči vaša ponuka.

Ako predávať pomocou e-mailu: akčný algoritmus

Aby bolo možné efektívne predávať prostredníctvom e-mailu, musíte poskytnúť podmienky pre efektívne interakcie s potenciálnymi kupujúcimi na webe. Potom môžete urobiť vytvorenie predajných listov. Nakoniec sa musíte postarať o e-mailové adresy.

1. Efektívna interakcia so zákazníkmi na stránke

Toto prepojenie algoritmu je základom úspešného predaja prostredníctvom mailing listu. Skladá sa z dvoch častí. Po prvé, uistite sa, že vaša obchodná ponuka je pre klienta výhodná. V žiadnom prípade nezačínajte s cenou - dumping vás bude stáť veľa peňazí skôr alebo neskôr. Poskytujte výhody na úkor kvality výrobkov, servisných podmienok, dodatočných výhod. Používajte vernostné programy pre pravidelných zákazníkov, skúste najprv ponúknuť spotrebiteľom nové položky.

Po druhé, uistite sa, že zákazník vidí výhody vašej ponuky. Podrobne opíšte vlastnosti výrobkov, zdôraznite výhody, ktoré kupujúci dostáva. Dajte potenciálnemu zákazníkovi na výber. Neľutujte zdroje pre kvalitné vstupné stránky. S pomocou vstupných stránok, dostať od návštevníkov požadované akcie: ponuky, predplatné, alebo aspoň ísť do informačných častí stránky.

2. Vytvorenie predajných listov

Ako bolo uvedené vyššie, predajný list by mal predávať prechod používateľa na stránku. Najdôležitejšie prvky listu obsahujú názov témy, názov, vizuálnu príťažlivosť, výzvu k akcii. Nemali by ste preťažovať email s podrobným popisom obchodnej ponuky a príbehom o spoľahlivosti predávajúceho.

Dbajte na to, aby si e-maily mohli prečítať majitelia mobilných modulov gadgets. Použite adaptívne rozloženie. To zaručuje nielen čítanie, ale aj odpoveď na listy mobilných užívateľov.

3. Distribúcia adresy

Odosielajte listy iba používateľom, ktorí tak či onak potvrdili záujem o príjem vašich správ. Zbierajte e-mailové adresy zákazníkov a partnerov. Stimulujte návštevníkov vašich stránok alebo blogu, aby ste sa prihlásili na odber bulletinu. Získať vedie s odbermi zo sociálnych sietí.

Uistite sa, že používatelia majú možnosť odhlásiť sa z newsletteru. To znižuje pravdepodobnosť negatívnej reakcie na vaše listy. Požiadajte odhlasujúcich respondentov, aby uviedli dôvod, prečo nechcete dostávať vaše informácie. To vám pomôže opraviť chyby marketingových kampaní.

Je možné zmeniť odberateľa na klienta pomocou e-mailu

E-mail zostáva jedným z najúčinnejších nástrojov na šírenie komerčných informácií. Pomocou e-mailového spravodajcu sa môžete spoľahnúť na ponuky. Účinnosť kampane však závisí nielen od kvality predajných listov a dostupnosti lojálnej databázy respondentov. Predávajúci sa musí postarať o konkurencieschopnosť výrobku. V tomto prípade účastníci často dostávajú ponuky a stávajú sa zákazníkmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár