E-mailový marketing: 9 hackov, ktoré zaručujú zvýšenie odozvy publika

Podľa marketingovej spoločnosti Wishpond je priemerný počet otvorených listov pre firemné korešpondencie 10%. Priemerná klikateľnosť odkazov písmenami je 5%. To znamená, že iba každý desiaty účastník si prezerá vaše správy a iba každé dvadsiaty nasleduje odkazy na stránku. Ale neponáhľajte sa odhlásiť. Efektivita e-mailového marketingu môže byť vylepšená jednoduchými technikami. Nižšie nájdete 9 hackov, ktoré vám pomôžu prekonať priemerný objav písmen a MP.

Hack číslo 1: zvýraznite kľúčové bloky písmen

Mýlite sa, ak si myslíte, že účastníci čítajú listy. Skenujú vaše príspevky. Zvýraznením dôležitých blokov upozorní potenciálneho klienta na dôležité informácie a pomôže mu urobiť rozhodnutie. Ako zvýrazniť kľúčové časti písmen? Tu je niekoľko nápadov:

 • Použite tučné písmo.
 • Vyskúšajte kontrastnú farbu alebo pozadie.
 • Použite číslované a zoznamy s odrážkami.
 • Namiesto odkazov ponúknite zákazníkom konverzné tlačidlá.

Nepokúšajte sa označiť dôležitý blok veľkými písmenami. To zabraňuje používateľom skenovať text.

Hack číslo 2: ponúkať používateľom stiahnuteľný obsah

Je nepravdepodobné, že používatelia odmietnu, ak im ponúknete bezplatnú elektronickú knihu, výsledky výskumu alebo bielu knihu. Pomocou voľného obsahu riešite dva problémy. Najprv stimulujete otváranie písmen a MP. Po druhé, posielať užitočné informácie divákom. Zahŕňa potenciálnych zákazníkov v interakcii.

Materiál na tému: Ako urobiť newsletter efektívny: 20 morových tipov

Hack číslo 3: zahŕňajú tlačidlá alebo zdieľanie odkazov v sociálnych sieťach v listoch

Stimulujte používateľov, aby zdieľali vaše správy. Tu sú niektoré nápady, ktoré vám pomôžu získať vaše peniaze:

 • Ponúknite účastníkom účasť na losovaní. Ak chcete získať šancu vyhrať, čitateľ musí urobiť repost.
 • Sľubujte používateľom a jeho priateľom zľavu.
 • Požiadajte divákov, aby oznámili blog.

Do písmen zahrňte tlačidlá zdieľania.

Hack číslo 4: vložte odkaz alebo tlačidlo pred text listu

Užívatelia nemajú čas čítať písmená. Môžu však prejsť priamo na stránku alebo prevziať obsah.

Hack číslo 5: povedzte užívateľom, čo majú robiť

Zahrňte do písmen série mini-CTA. Potrebujete volať na akciu, ktorá krok za krokom vedie účastníka k akcii konverzie. Predstavte si napríklad, že pozývate používateľov na bezplatný webinár. Postupujte takto:

 • Použite CTA už v riadku predmetu. Požiadajte napríklad účastníka, aby sa zaregistroval do webinára a získal bezplatnú elektronickú knihu.
 • V texte listu používajte slovesá v imperatívnej nálade. Napíšte takto: "Ak chcete získať bezplatnú knihu, postupujte podľa odkazu a nechajte e-mailovú adresu."
 • Použite silné CTA na konverzné tlačidlá.

Hack číslo 6: vložte do listu gif animáciu

Odberatelia nie sú vždy pripravení stráviť niekoľko minút, aby mohli sledovať video vložené v liste. Odkaz na záznam môže zostať bez povšimnutia. Môžete však upozorniť používateľa na vaše video. K tomu vložte do listu krátky výňatok vo formáte gif. Video môžete premeniť na gif animáciu pomocou konvertora.

Hack # 7: Zahrnúť prepojené obrázky do e-mailov

Fotografie ľahko priťahujú pozornosť používateľov. A ak ich urobíte kliknutím, dostanete ďalšie prechody. Nezabudnite vložiť príslušný text do atribútu alt, pretože mnohí používatelia vypínajú zobrazovanie obrázkov v pošte.

Hack číslo 8: poslať naliehavé listy

Povedzte používateľovi, že má 12 hodín na prijatie ponuky. Mnohí účastníci si váš produkt kúpia, aj keď ho vôbec nepotrebujú. Takto funguje urgentný efekt.

Hack číslo 9: urobiť niečo neobvyklé

Pošlite užívateľom neštandardný list. Môžete napísať niečo bláznivé, ale nie skutočnosť, že všetci účastníci budú čítať váš text. Tak sa snažte vyniknúť vizuálnym obsahom. Tu je niekoľko nápadov:

 • Použite vtipné pozadie fotografie.
 • Zahrnúť flash animácie v liste.
 • Ilustrovať list s obrázkami korenia.
 • Použite neologizmy.

Ako vždy dostať odpoveď

Odberatelia musia čakať na vaše e-maily. Potom ich otvoria a sledujú odkazy. Tento problém môžete vyriešiť rôznymi spôsobmi. Poslať odkazy v každom liste, ponúknuť zákazníkom užitočný obsah, vložiť fotografie a videá do písmen. Hlavná vec je, že vaše správy sa nezmenia na nudné zoznamy nových produktov, ktoré možno nájsť na stránke bez listu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár