Čo je lidomagnet alebo ako zvýšiť e-mailovú bázu

Viac ako 98% návštevníkov vašej stránky pri prvej návšteve nič nekupuje, zaujíma sa o niečo. Viete, čo konzultant offline ukladá vo väčšine prípadov? "Len sa pozerám." Návštevník potrebuje čas na získanie dôvery vo vás. A tak, že tento čas bol strávený z dobrého dôvodu, aby sa od neho (e-mail, telefón) a začať pracovať na budovaní vzťahov.

Základom kvality je základ, ktorý zbierate sami (tj podnik), v ktorom si používatelia uvedomujú predplatné a sú si vedomí toho, čo od vás očakávajú. Ak máte aj dobrý lidomagnet, vaša e-mailová základňa bude pravidelne rásť. V tomto článku budeme hovoriť o tomto raste.

Čo sú lidomagnety?

Ak dostanete 10 nových účastníkov denne v predplatiteľskej základni a môžete zvýšiť ich počet na 15, potom za 30 dní dostanete rozdiel 150 nových kontaktov (450-300), čím získate dodatočný príjem pre vašu firmu. Ste pripravení poskytnúť tieto peniaze konkurentovi, alebo budete mať šancu stať sa lídrom na trhu?

Lidomagnit - Toto je bezplatná ponuka, ktorú zadáte návštevníkom stránky, aby ste dostali e-mail.

Aby vám návštevník dal svoj e-mail, musíte na oplátku dať niečo cenné. Vašou úlohou je predať myšlienku prihlásenia sa na odber noviniek. Ako? Ponúknite užitočný obsah alebo bonus, ktorý okamžite zaplatí za úsilie o zadanie poštovej adresy vo formulári, obavy o možný pravidelný spam atď.

Záleží len na vašom magnete, ako rýchlo bude základňa pre e-mail rásť:

 • Nedefinované a neatraktívne lidomagnet - málo predplatného.
 • Atraktívny magnet - veľa predplatného.

Toto nie je magnet:

Nič atraktívne. Žiadny dôvod na napísanie e-mailu.

Tu je príklad lidomagnit:

Ďalší príklad:

Tu je jasne uvedený návrh a výhody, ktoré účastník dostane.

Ako vytvoriť atraktívny lidomagnet?

Vaším cieľom je vyvolať očakávania. Opýtajte sa svojich súčasných odberateľov a súčasných zákazníkov, čo pre nich môže byť užitočné?

5 krokov na vytvorenie magnetu

Pochopiť, čo chce váš klient, dať mu pozitívne emócie - a on je váš. Nižšie uvedený kontrolný zoznam vám pomôže vyhnúť sa chybám pri vytváraní "chutnej" ponuky.

1. Je to drahé?

Čím viac je táto návnada prístupnejšia, tým viac sa ľuďom bude táto ponuka páčiť.

Ponuka: "Auto ako darček pre každého účastníka!"

To zaručuje 90-percentnú konverziu (10% je ponechaných na skeptikov). Drahé - to neznamená, že potrebujete distribuovať svoje výrobky zadarmo, stačí, aby ste svoj lidomagnet nákladne a s chuťou predložili.

2. Čestne zadarmo? Chcem!

Má vaša návnada návštevníkov takhle? Nie? Potom by ste to mali urobiť tak, aby ste chceli povedať: „Chcem to hneď teraz.“ Emocionálna reakcia je veľmi dôležitá.

3. Buďte pripravení tvrdo pracovať.

Nie sú tu žiadne skratky. Čím viac úsilia vložíte, tým viac bude váš príjem. Ak chcete vytvoriť absolútny magnet, musíte sa potiť.

4. Neoklamajte a sľubujte, čo nemôžete dať.

Nie je nič horšie ako zlomené sľuby. Nikto nechce byť oklamaný dvakrát, raz je dosť.

5. Je to najlepší nápad?

Pozrite sa na myšlienku vášho hlavného magnetu a opýtajte sa sami seba: je to naozaj najlepšie možné riešenie? Ak nie, prejdite na krok 1.

Aby ste nestratili návštevníkov, zatiaľ čo pracujete na mega-super-ponuke, stačí začať s niečím nedokonalým a lacným. Dajte ho na stránku? Skvelé, dostať sa do tvrdej práce!

Ťažká práca je zodpovedať 4 ťažké otázky:

 • Prečo je to dôležité pre vašich návštevníkov?
 • Ako urobiť klienta z návštevníka?
 • Kedy môžem začať predávať?
 • Ako otestovať dĺžku predajného reťazca listov?

Prečo je to dôležité pre vašich návštevníkov?

Výhoda začína titulom, pretože už v ňom uveďte, čo návštevník dostane, keď sa zaregistruje. Nežiadajte ho, aby vyplnil príliš veľa polí. Vo väčšine prípadov stačí e-mail.

Ďalší dôležitý bod: Váš lidomagnet by mal fungovať ako sito. Nemusíte priťahovať absolútne každého - len svojich ideálnych zákazníkov. Zamerajte sa na cieľové publikum a ponúknite niečo priamo súvisiace s vaším produktom.

Ako urobiť klienta z návštevníka?

Konverzia väčšiny stránok na internete je nižšia ako 3%. To znamená, že 97% alebo viac si pri prvej návšteve nič nekupuje.

Predaj je vždy založený na dôvere. Proces dôverných vzťahov je dlhý a dôležitý. Pošlite niečo, čo zvýši hodnotu komunikácie s vami a pomôže vám urobiť pozitívne rozhodnutie o budúcom nákupe. Až potom sa môžu prijať opatrenia na využitie výhod.

Kedy môžem začať predávať?

Hoci neexistuje správna odpoveď, hovoria, že predtým, ako je zákazník pripravený kúpiť, musí dostať 7 listov. Toto tvrdenie pochádza zo štúdie internetového obchodníka Coreyho Rudla zo vzdialeného roku 2005. Avšak, to fungovalo pre neho a jeho podnikanie, ale to neznamená, že to isté bude pre vás efektívne. Využite svoje skúsenosti a skúsenosti svojich konkurentov.

Čím zložitejší a / alebo drahší výrobok, tým viac času a informačných listov budete potrebovať na prípravu zákazníka na nákup. Ak je ponuka jednoduchá, je ľahko zrozumiteľná a je lacná, záver je nízky. Ľudia okamžite rozhodnú.

Neexistuje presný vzorec pre efektívny predajný lievik, ale vaše pozorovania, testy a čas vám pomôžu vytvoriť.

Ako otestovať dĺžku predajného reťazca listov?

Najlepší spôsob je A / V testovanie. Tá istá ponuka je prezentovaná v niekoľkých variantoch, aby mohla byť následne odoslaná na základňu. Môžete napríklad vytvárať skupiny podľa dňa v týždni, času dňa, pohlavia atď.

Analýzou výsledkov získate dokonalú ponuku.

Nápady pre olovené magnety

Môžete vytvoriť niečo skvelé na základe základných potrieb cieľovej skupiny, ponúknuť im riešenia, užitočné buchty a výsledky výskumu, niekoho príbehy alebo dokonca rozobraté prípady veľkých klientov.

Nižšie nájdete príklady toho, čo môžete poskytnúť výmenou za predplatné:

 • Elektronické knihy a informačné bulletiny;
 • minikurz;
 • Video alebo video série;
 • Audio nahrávky;
 • Bezplatné školenie v akomkoľvek formáte;
 • Vyhodnotenie alebo test.

elektronický obchod

Prvý predaj je vážna vec. Najmä pre malý obchod, o ktorom kupujúci nikdy nepočuli. Ak sa im páči služba, budú pravdepodobne kupovať niečo iné od vás. Pýtate sa, čo im môžete ponúknuť? Aspoň:

 • Bezplatný kupón;
 • Doprava zadarmo;
 • Učebný materiál „Ako dosiahnuť / rozvíjať / dosiahnuť“ čokoľvek, čo predávate;
 • Tipy „Ako ušetriť kúpou XXX“;
 • Členstvo (vytvára dojem, že účastníci sa stávajú VIP skupinou, ktorá dostáva špeciálne bonusy, atď.);
 • Užitočné informácie o tom, ako môžete vďaka svojmu produktu vyriešiť problém klienta.

Stručný opis procesu:

 1. Začnite s brainstormingovou reláciou.
 2. Zapíšte si najlepšie nápady vo forme titulkov alebo hodnotových vyhlásení (napríklad: 21 spôsobov, ako stratiť 10 kg za 2 týždne, „8 rozdielov dobrého vodcu“).
 3. Zlikvidujte najviac neúspešné, nechajte 6-10 najlepších nápadov a napíšte ich na jeden kus papiera.
 4. Preskúmajte svojho ideálneho zákazníka (čím viac informácií o zákazníkoch máte, tým lepšie). Môžete sa s nimi stretnúť osobne alebo použiť dotazník. Najlepší spôsob, ako ich nájsť, je kontaktovať vašich súčasných / bývalých klientov. Spýtajte sa, čo ich zaujíma zo zoznamu (aký článok by chceli čítať, sledovať videá atď.).
 5. Keď sa objaví niekoľko ponúk lídrov, môžete si vytvoriť vlastné olovené magnety (aktuálny obsah, aplikácia atď.) Umiestnite ich na svoje webové stránky a porovnajte ich pomocou testovania A / V. Ak sa vo väčšine prípadov žiadna myšlienka nestane vedúcou, vráťte sa k prázdnemu kusu papiera.

Recept je tak jednoduchý ako tri ruble. Neexistuje v prírode, ale každý si môže vymyslieť vlastné. Je pravda, že bude musieť pracovať.

Zanechajte Svoj Komentár