Obsahový marketing v komplexnom predmete (verejný projekt). Časť 4: tvorba obsahu, sociálne siete a email newsletter

Ahoj priatelia! Predkladám vám štvrtú správu o našej verejnej prípadovej štúdii.

Keďže v predchádzajúcom sledovanom období sme pre náš projekt pripravili stratégiu marketingu obsahu, táto správa bude venovaná práci na implementácii stratégie a tak, aby ste sa nenudili, dotkneme sa podrobností o produkcii obsahových jednotiek projektu.

Poďme!

Aktualizácie. Predchádzajúce časti prípadu:

Obsah na stránkach stránok

Ak si spomeniete, v našej stratégii KM sme zistili, že v časti stránky "Blog" budeme vykonávať 4 až 8 publikácií mesačne. Počas tohto obdobia sme zverejnili 5 článkov:

Dvaja z vyššie uvedených materiálov napísali autori, s ktorými dlhodobo úspešne spolupracujeme, a ďalšie tri, konkrétne článok "Novinky na medzinárodnom trhu vrtuľníkov", "Používanie ľahkých vrtuľníkov v ťažbe zlata na Sibíri a na Ďalekom východe" a "Robinson R44 - líder". medzi ľahkými helikoptérami, "napísal náš pracovník copywriter Zakharova Elena.

Elena s nami pracuje nedávno, v apríli absolvovala skúšobnú dobu a bola prijatá do zamestnania ako copywriter. Predtým bola trochu "na voľnej nohe" a bola zapojená do copywritingu, ale dostupné vedomosti jasne vyžadujú dodatky a nové skúsenosti.

Školenie zamestnancov nie je jednoduché, nákladné a časovo náročné. Rozhodli sme sa z tohto procesu získať ďalšie výhody a zapojiť mladého a neskúseného autora do tvorby obsahu pre našu verejnú prípadovú štúdiu.

Naučíme zamestnanca a ukážeme čitateľom, koľko „okruhov“ úprav bude mať prvá verzia textu, koľko verzií bude napísaných pred získaním normálneho materiálu.

Zvážte podrobnosti na príklade článku "Robinson R44 - líder medzi ľahkými vrtuľníkmi." Práve tam som požiadala svojich kolegov, aby všetky textové verzie uložili od prvej až po konečnú verziu a niekoľko poznámok od kolegov.

Prvá verzia článku nás neuspokojila:

Kliknutím prevezmite prvú textovú verziu.

Tu je potrebné objasniť, čo sme chceli z materiálu a aké myšlienky sme sa snažili odovzdať autorovi. Ako bolo plánované - toto je stránka s energiou. Strana sily, ktorá je priamo zrazil návštevníka, dokazovanie a rozloženie na kusy, PREČO Robinson 44 je skvelý prístroj a stojí za svoje peniaze.

Ak ste si prezreli prvú verziu článku, mali ste pochopiť, že sme dostali "iný text". Bola to krátka predstava o histórii, zoznam technických charakteristík vrtuľníka a zoznam jeho možných úprav, ale nie stránka Power.

Prirodzene, autor okamžite dostal ústnu a písomnú spätnú väzbu k materiálu a odporúčaniam na zmeny a vylepšenia. Tu je príklad písomného komentára k autorovi od člena projektového tímu a autora predchádzajúcich správ o projekte Julie Blynskaya:

Toto bola druhá verzia textu po opravách vykonaných autorom:

Kliknutím prevezmite druhú verziu textu.

Verím, že niektorí z našich čitateľov, ktorí si niekedy objednali textový obsah, boli v podobnej situácii, keď formálne väčšina úprav bola vykonaná, ale v skutočnosti sa text v hlavnej myšlienke takmer nezmenil. Stalo sa to tu.

Tretia a dokonca štvrtá verzia textu boli teda nasledujúce:

Kliknutím prevezmite tretiu verziu textu.

Bohužiaľ, nemôžem povedať, že cieľ bol dosiahnutý nami. Konečná verzia materiálu nám nevyhovuje. V nasledujúcej práci sa k nej vrátime, možno spojíme iného autora a kompletne prepracujeme materiál, ale teraz na stránke vytvárame štvrtú verziu. Tu je odkaz na zabalenú verziu.

Ukladáme, pretože materiál je už normálny a môže byť zaujímavý pre Strednú Áziu, a bude tiež indexovaný vyhľadávačmi, a celkom pravdepodobne začneme prijímať prevádzku. Ako sa hovorí, najlepšie je nepriateľ dobra.

Čo chcem spomenúť ako životopis. Bohužiaľ, na začiatku takmer každého nového projektu, v ktorom máme ako agentúra málo skúseností, musíme prejsť týmito „kruhmi pekla“ predtým, než pochopíme túžby zákazníka predtým, než autor prekoná neviditeľnú bariéru v chápaní témy a môže vyrobiť dostatok kvalitného materiálu, ktorý zaujme cieľovú skupinu. Je veľmi dôležité mať na začiatku trpezlivosť.

Okrem obsahu článku máme od klienta dve tlačové správy. Kľúč tu infopovod, vynájsť novinky je nevďačný a zbytočný obchod.

Tu sú odkazy na novinky:

Od 18. do 21. mája sa v Moskve v HeliRussia 2016 predstaví nová helikoptéra

R44 Cadet prijíma certifikát typu FAA (letecký úrad Spojených štátov)

No, len v prípade, ak to niekto neurobí, poviem, že všetky materiály boli pridané do panela správcov webu služby Yandex, sekcia Obsah stránky a jeho pododdiel Pôvodné texty.

Práca v sociálnych sieťach

Dovoľte mi pripomenúť čitateľovi, že pracujeme s týmito sociálnymi sieťami:

facebook

Google+

VKontakte

Odnoklassniki

cvrlikání

Minulý mesiac sme podľa plánu zamerali svoje úsilie na komunitu Facebook, pretože je staršia a existuje viac divákov a naše zdroje sú obmedzené.

Tradične sa všetky obsahové jednotky vytvorené pre klientske stránky prenášajú do sociálnych sietí vo forme oznámení a odkazov na materiál. Na príklade najnovšej publikovanej správy to vyzerá pre Vkontakte takto:

... a takhle pre Facebook:

Nič zložité. Názov materiálu ide na názov publikácie, prvý odsek textu sa vloží do oznámenia, pridá sa obrázok a odkaz. All.

Okrem oznámení boli napísané a publikované jedinečné obsahové jednotky zamerané konkrétne na sociálne siete:

"Červená kniha" ruského letectva: ženy pilotujúce vrtuľník

Ženy piloti počas druhej svetovej vojny

Hrdinoví piloti druhej svetovej vojny

Sovietskych vrtuľníkov počas Veľkej vlasteneckej vojny

Vrtuľníky krajín protihitlerovskej koalície

Vrtuľníky v horúcich miestach

Väčšina publikácií bola obmedzená na 9. mája. Je ťažké hovoriť o úspechu alebo neúspechu týchto publikácií, pretože nie je dostatok štatistických údajov, ktoré by tvrdili, že ide o normu pre rády a reposty pre taký počet verejných odberateľov, ale dostali sme asi 25 úplne čestných rád a 7 replikácií nášho obsahu. Dovoľte mi pripomenúť čitateľom, že je to len o komunite na Facebooku, a ja hovorím len o rádoch a repostoch, ľuďoch, ktorí nie sú zapojení do projektu a ktorí „vylúčili“ svoje výpočty.

Okrem tejto práce sme zrealizovali aj malú reklamnú kampaň na Facebooku, ktorej cieľom bolo propagovať obsahové jednotky publikované na stránkach komunity v predchádzajúcich obdobiach.

Tu je to, čo z toho vyšlo:

Správa o reklame FB Helico April (tabuľky Google)

Takto nám ukazujú ukazovatele o celkovej návštevnosti zo sociálnych sietí za posledný mesiac:

Celkovo 830 živých prechodov. Nie je to zlé pre začiatok =)

Externé publikácie

Pokračovali sme v implementácii našej stratégie marketingu obsahu.

Návšteva závodu firmy Robinson Helicopter Company

„Lietajúce auto“ sa blíži: Volocopter VC-200 prichádza v sérii

Keď sa prvýkrát a stručne zoznámite s publikáciami, je jasné, že publikácia na portáli vpk.name bol úspešnejší ako na vzletim.aero, Tu je to, čo ukazujú otvorené štatistiky portálu:

Ale hodnoty metriky:

Súhrnná tabuľka:

portál

Náklady na publikáciu

Počet zásahov

Počet prechodov

Cena za 1 zobrazenie

Náklady na jeden prechod

vpk.name

4000 rub.

2547

37

1,57 rub.

108,1 rubľov

vzletim.aero

2000 rub.

142

1

14,08 rub.

2000 rub.

E-mailový marketing

V rámci našej stratégie marketingu obsahu očakávame aj pravidelný e-mailový newsletter. Spravodajca sa nám nepodarilo tento mesiac uskutočniť, ale podarilo sa nám vykonať niekoľko prípravných prác.

Prvá vec, ktorú sme začali, bolo triedenie databázy 59 :) adries, ktoré nám klient dal. Je to len súbor e-mailových adries ľudí, ktorí sa na spoločnosť obrátili, a samozrejme je to úplne nepochopiteľné, čo títo ľudia sú. O nich nič nevieme. Preto sme sa rozhodli postupovať nasledovne. Pomocou služby www.datavalidation.com sme identifikovali, ktoré z adries, ktoré sme dostali, sú relevantné (existujúce) a ktoré nie.

Ďalej v tejto databáze urobíme prvý newsletter, v ktorom povieme ľuďom, že začíname viesť e-mailový newsletter, povieme vám, o čom v ňom budeme hovoriť a ako to môže byť užitočné.

Napísal text pre newsletter:

Kliknutím prevezmite text prvého vydania.

Urobili sme prototyp listu a dali sme ho všetkému dizajnérovi.

Súbežne s aktualizáciou existujúcej databázy účastníkov sme museli vyriešiť problém ďalšieho zvyšovania počtu odberateľov e-mailového spravodajcu. Bolo rozhodnuté pripraviť samostatnú vstupnú stránku, ktorá by mala tento problém vyriešiť.

Napíšte 2 možnosti textu pre vstupnú stránku. Podľa odkazu konečná verzia, ktorá bude zverejnená.

Pripravil prototyp budúceho pristátia a dal ho projektantovi. Výsledok práce konštruktéra, mierne povedané, nás rozrušil.

Musel som všetko úplne prepracovať. Čo sa stane v dôsledku prepracovania, ukážeme v nasledujúcej správe.

Iné práce na mieste

Aj naďalej "strih" dizajn

Na našich stránkach naďalej čerpáme nové návrhy, v rôznych rezolúciách sa uskutočnilo veľké množstvo nových stránok. Toto nie sú konečné možnosti, niektoré z nich sa už dokončujú.

(Ak chcete zobraziť obrázok, kliknite na odkaz)

Integrovaný CoMagic

Okrem toho sme integrovali s naším servisom CoMagic, ktorý nám umožní sledovať aplikácie prichádzajúce z telefónu. A nielen sledovať a počúvať hovory, ale aj rozdeľovať hovory na zdroje. Teraz môžeme pochopiť, že tento návštevník, ktorý nazval naše číslo, prišiel z vyhľadávačov alebo sociálnych sietí? Alebo sme dostali túto výzvu vďaka kontextovej reklame?

Identifikovali sme nasledujúce kanály:

  • Návštevníci z vyhľadávačov
  • Návštevníci zo sociálnych sietí
  • Návštevníci zo zoznamu e-mailov
  • Všetky ostatné

Kontext na prilákanie návštevnosti zatiaľ nepoužívame, preto ho nevyberáme v samostatnom kanáli.

Prirodzene, vďaka funkcii nahrávania hovorov rozdelíme hovory na cieľové a necieľové. Nižšie v našom súhrnnom prehľade uvidíte počet cieľových hovorov a celkový počet hovorov v zátvorkách.

Pracoval s spätnými odkazmi

Okrem toho sme pracovali s externým referenčným prostredím. Analyzované, triedené a kontaktované s každou zlou kvalitou stránok s požiadavkou na odstránenie odkazov. So všetkými sme našli kontakty alebo spätnú väzbu.

Formulár spätnej väzby na mnohých stránkach pracoval nesprávne:

Na niektorých stránkach / odkazoch sa odkazy odstránia len na základe platenia:

Boli tiež takéto odpovede:

A tu je písmeno "šťastia":

Takto vyzerala tabuľka s analýzou externého referenčného prostredia:

RC v službe AdWords

S malým rozpočtom 3 000 rubľov uskutočnili malú reklamnú kampaň s nasledujúcimi nastaveniami:

Zadajte: Iba Reklamná sieť
Miesto: Rusko
Stratégia tvorby cien: Cena za tisíc zobrazení vo viditeľnej oblasti obrazovky
Rozpočet: 150,00 EUR / deň
Zacielenie: Kľúčové slová + Témy - pre zobrazovanie reklám musia byť splnené obe podmienky.

Orientovaný na maximálny počet zásahov cieľovej skupiny.

Bannery boli vytvorené pomocou služby AdWords v jazyku HTML5 s úpravou pre ľubovoľné zariadenie:

Toto sme nakoniec dostali:

Kliknutím zobrazíte prehľad (tabuľky Google)

výsledok

V našej krajine sa tak stalo, že sledujeme výsledky podľa kalendárnych mesiacov, a nie podľa reportovaných období, pre ktoré tento prípad píšeme, a zverejnili sme poslednú správu o výsledkoch marca. Táto správa sa zameria na výsledky z apríla.

Celková návštevnosť za apríl predstavovala 3476 unikátnych návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (za apríl 2015 - 1673 je unikátny užívateľ) je to 1803 návštevníkov. V porovnaní s marcom 2016 - nárast o 967 návštevníkov:

Prevádzka vyhľadávania dosiahla 1371 prechodov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (v apríli 2015 - 1341 prechodov) ide o ďalších 30 prechodov. V porovnaní s marcom 2016 - nárast o 164 prechodov:

Dosiahnutie cieľa "Začal vypĺňať formulár" Predaj vrtuľníkov ":

Dosiahnutie cieľa "Úspešné odoslanie formulára" Predaj vrtuľníkov ":

Údaje o volaní služby CoMagic:

Pre prehľadnosť a zjednodušenie vnímania štatistických informácií sme pripravili tabuľku v aplikácii Dokumenty Google, ktorá zobrazuje všetky hlavné indikátory stránky.

Kliknutím zobrazíte tabuľku

záver

Samozrejme, že budeme pokračovať v implementácii stratégie marketingu obsahu. Dokončíme práce na návrhu a prejdeme k dispozícií novej lokality. Vezmime si podrobný e-mailový marketing, všetky prípravné práce skončia. Poďme experimentovať s propagáciou obsahu prostredníctvom kontextovej reklamy na sociálnych sieťach a nie len.

Dúfam, že vás to zaujímalo.

Aktualizácie. Ďalšia časť prípadu:

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár