12 nápadov na zlepšenie efektívnosti e-mailového marketingu v roku 2018

Článok preložil Tatiana Musihina, internetový marketing m2b.space.
Pôvodný odkaz.

Bez ohľadu na to, čo hovoria, e-mailový marketing sa stále vyvíja. Služba Gmail využíva iba jednu miliardu používateľov na celom svete. A toto nie je limit. Spoločnosť pre prieskum trhu Radicati Group predpovedá, že do roku 2020 sa počet používateľov e-mailov zvýši na 3 miliardy (takmer polovica svetovej populácie).

Samozrejme, e-mail nie je mŕtvy, ale každý rok sa stáva ťažším dosiahnuť úspech v tejto oblasti. To je dôvod, prečo HubSpot technický riaditeľ Tom Monaghan zhromaždil svoje nahromadené vedomosti v súbore usmernení o tom, ako používať e-mailový marketing pre trvalo udržateľný rast. Zistite si, ktoré stratégie by ste mali prijať a ktoré sa v budúcom roku 2018 úplne vyhnúť.

Poznámka editora.

Tieto tipy sú navrhnuté tak, aby smerovali k experimentom, nesľubujú zaručený výsledok. Článok je tiež dobré, pretože môžete vidieť trendy v ňom pochádzajú z západnej internet marketingu.

Obsah:

  Ako zvýšiť efektivitu e-mailového marketingu v roku 2018

  1) Pošlite listy tým, ktorí to chcú.

  Ak máte celý zoznam používateľov s nízkym percentom otvárania e-mailov, prestaňte ich posielať e-maily. Každá takáto zásielka poškodzuje reputáciu vašej domény. A čím horšia je vaša povesť, tým nižšia je šanca, že si všimnete potenciálnych zákazníkov.

  Ako Monaghan dokonale poznamenala: "Sme to, čo jeme. To isté platí aj pre marketing." Pamätajte si, ako vyzerá poštová schránka väčšiny z nás. Tony poštových zásielok zo služieb, ktoré nie sú zaujímavé pre nás, ktoré buď označíme ako prečítané alebo zmazané, aj bez toho, aby sme sa obťažovali otvoriť ich. Pretože aj bez tohto vieme, že tam nenájdeme nič užitočné.

  Dajte sa na miesto predplatiteľov. Aké písmená by ste chceli vidieť v priečinku doručenej pošty? Vytvorte newsletter založený na tomto princípe.

  2) Definujte účel každého e-mailu vopred.

  Aj keď sami neviete, prečo posielate ďalší list, ako to môžu príjemcovia vedieť? Po definovaní účelu nového listu budete môcť efektívnejšie tvoriť zoznamy pre mailing, a tým dosiahnuť väčší úspech.

  Účelom spravodajcu môže byť získanie ďalších informácií o spoločnosti príjemcu vyplnením ďalších formulárov alebo prilákaním potenciálnych kupcov na webovú stránku aktiváciou propagačného kódu.

  Poskytnite príjemcovi dodatočné stimuly, napríklad výzvu na akciu a odkazy v texte. Takže zvýšite šance na úspech. Správanie každého jednotlivca je jedinečné, takže vaše listy musia byť flexibilné.

  Poznámka editora.

  Nie je potrebné písať jedinečný text pre každú poštu, všetko závisí od úloh. Napríklad v "Eat at home" site mailing list obsahuje iba esteticky navrhnuté odkazy na nové materiály na webe. Príklad.

  3) Prispôsobte a otestujte svoje e-maily.

  Personalizácia e-mailov naozaj funguje. Napríklad v roku 2014 sme zistili, že písmená, v ktorých je uvedené meno príjemcu, majú podstatne vyššiu mieru odozvy v porovnaní s písmenami s rovnakou témou pre všetkých.

  Pri personalizácii e-mailov sa držte základov. Používa sa na prispôsobenie mena príjemcu a názvu spoločnosti, ale nie viac. Nesnažte sa získať dôveru pomocou dodatočných údajov. Môžete sa zdať príliš rušivé a podivné a dokonca vystrašiť potenciálnych zákazníkov.

  Neexistuje žiadny viac neatraktívny list na svete, ako ten, ktorý začína šablónou "Vážený zákazník", alebo ešte horšie, "Dear Surname". Aby ste sa vyhli takýmto rozpakom, pred odoslaním skontrolujte písmená, aby ste sa uistili, že ste správne uviedli meno príjemcu.

  4) Posielajte listy z vášho osobného účtu.

  V žiadnom prípade neposielajte e-maily z adresy formulára noreply @. Prispôsobenie e-mailového konta bude prínosom iba pre vás. E-maily odoslané od skutočnej osoby, nie z bezcitnej adresy „[email protected]“ zvyšujú záujem účastníkov a zvyšujú ich lojalitu voči vašej spoločnosti.

  5) Skúste posielať e-maily v rôznych dňoch v týždni.

  Zastaviť vysielanie v utorok. Nie, naozaj. Zastav to.

  Utorok, streda a štvrtok sú najobľúbenejšie dni na odosielanie e-mailov. Preto drvivá väčšina vašich odberateľov v týchto dňoch je presýtená správami. Ak chcete, aby vaše listy venovali viac pozornosti, skúste ich odoslať v pondelok alebo v piatok, keď e-mail nepôjde na kusy s počtom reklamných zásielok.

  Bolo tiež dokázané, že ľudia dobre reagujú na výzvy na konanie v sobotu. Takže sa nemusíte báť viesť víkendový informačný bulletin.

  V každom prípade zastavte načítanie už preťažených užívateľských schránok od utorka do štvrtka. Nebojte sa experimentovať s dňami a časmi distribúcie a pozorne sledovať reakciu príjemcov.

  Poznámka editora.

  Tu môžete objasniť, že posielanie v rôznych dňoch sa nemôže ospravedlniť. Účastníci sú zvyčajne pohodlnejší, keď príde predvídateľne - v ten istý deň. Ďalšia vec je, že nájsť tento deň, musíte najprv experimentovať.

  6) Spolupracujte so zákazníkmi, ktorí sami vyplnili formulár a nie s tými, ktorých e-mail ste si zakúpili.

  Ak osoba vyplní formulár a uvedie e-mailovú adresu, potom jeho pomer zapojenia je spočiatku vyšší ako ten, ktorého e-mailové adresy ste práve kúpili. Osoba vyplnila príslušný formulár, tak vám povedal, že chce dostávať vaše správy a súhlasil, že uvidí váš obsah v jeho doručenej pošte. To dokazuje efektívnosť princípov prichádzajúceho marketingu.

  Mimochodom, nekupujte e-mailové zoznamy! Takže si poškodíte svoju povesť a len obťažujete ľudí, ktorí o vás nepočuli a nechcú počuť.

  7) Blokujte pasívnych účastníkov, aby ste sa vyhli šedému odosielaniu.

  Môžete odosielať spam bez toho, aby ste to vedeli. Šedý mailing je hromadný e-mail, ktorý nie je technicky nevyžiadanou poštou, pretože samotný príjemca poskytol svoje údaje: používateľ dostane vaše listy, ale nečíta ich.

  Ak príjemcovia neotvoria vaše prvé písmeno, faktor angažovanosti klesne. Potom, ak vás budú naďalej ignorovať, pravdepodobnosť, že budú niekedy čítať vaše správy, sa stáva stále menej a stále sa znižuje.

  Zastavte vedenie šedej pošty. Počúvajte, čo vám ľudia hovoria bez toho, aby ste otvorili svoje listy. Začnite blokovať pasívnych účastníkov. Týmto spôsobom môžete zvýšiť rýchlosť otvárania a priečinok doručenej pošty uvidíte, že reagujete na správanie účastníkov.

  8) Ak sa ľudia odhlásia, nebojte sa (najskôr).

  Nemôžete potešiť každého. Unsubscribe sa stane jednému a všetkým. Je dobré, že predplatiteľ neoznačil váš newsletter ako spam, ale jednoducho vás informoval v čo najspravodlivejšom spôsobe, akým sa už nezaujíma o vaše informačné bulletiny.

  Ak ide o ojedinelé prípady, nie je dôvod na obavy. Ak sa účastníci naďalej odhlasujú, pokúste sa zistiť možný dôvod. Zvážte blokovanie alebo začatie odosielania menšieho počtu e-mailov tým, ktorí nemajú záujem.

  9) Ak ľudia prestanú otvárať vaše listy, zistite, čo sa stalo čo najskôr.

  Ak miera otvorenia vašich listov klesne, potom nespĺňate očakávania príjemcov. Pripravte sa na najhorší výsledok. Toto je hlavný ukazovateľ toho, že prichádzajú viaceré sťažnosti na spam a odhlásenie. Mali by ste okamžite zablokovať nezainteresovaných účastníkov, aby ukázali poskytovateľovi, že reagujete na spätnú väzbu od príjemcov. Experimentujte s obsahom a dizajnom písmen. Možno to zlepší zapojenie používateľov a rýchlosť otvárania.

  10) Ak ľudia označia váš newsletter ako spam, okamžite prestaňte posielať im listy a vyhľadávať zdroj sťažností.

  Ak sa listy začali označovať ako spam, reputácia názvu domény je ohrozená. Môžete dokonca byť na čiernej listine poskytovateľmi e-mailov. Nezáleží na tom, či sťažnosti týkajúce sa nevyžiadanej pošty sú spôsobené novými zdrojmi, zlým formátom alebo skutočnosťou, že neplníte zoznam účastníkov, spomaľujete alebo úplne zastavíte odosielanie e-mailov, kým nepoznáte presné dôvody tejto reakcie.

  Ak nedostávate sťažnosti na spam alebo odoberanie správ, neznamená to vždy, že ste v bezpečí. Len písmená môžu byť okamžite presmerované do nevyžiadanej e-mailovej zložky účastníkov.

  11) Dávajte pozor na predmet listu.

  Nepoužívajte clickback v riadku predmetu. Ak ľudia otvoria e-mail a potom sa okamžite vrátia, uvedomujúc si, že obsah nezodpovedá téme, má to negatívny vplyv na mieru odpovedí.

  Najlepšie výsledky dosiahnete prispôsobením a prispôsobením riadkov predmetov a experimentovaním s emoji. Profesionálne poradenstvo: pred začatím newsletteru si nahlas prečítajte tému listu. Otvorili by ste si list s takou témou?

  12) Pamätajte. E-mail sa stáva ťažším pre marketing, ale stále funguje.

  Každý rok sa miera angažovanosti znižuje a je čoraz ťažšie dostať sa k používateľovi prostredníctvom e-mailu. To neznamená, že e-mailový marketing stráca svoju účinnosť. Len sa stáva konkurencieschopnejším. Tam je rastúci rozdiel medzi špecialistami e-mailového marketingu, ktorí vedia, čo robia, a tými, ktorí nevedia, čo sa deje, ale vytrvalo vysielajú listy. Preto vynakladajte dostatočné úsilie na testovanie rôznych stratégií na prilákanie a udržanie účastníkov.

  Podstatou všetkých týchto odporúčaní o e-mailový marketing? Skontrolujte, skontrolujte a znova skontrolujte. Každá databáza publika a kontaktov je jedinečná. Preto sa uistite, že otestujte implementáciu nových stratégií a prispôsobte ich v súlade s reakciou účastníkov. (A ak ste pripravení kliknúť na tlačidlo „odoslať“, tu je niekoľko príkladov „spracovania“ potenciálnych zákazníkov prostredníctvom e-mailu, ktorý vás môže inšpirovať k zmene.)

  Autor pôvodného článku: Sophia Bernazzani

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár