Ako zistiť poštu osoby: pokyny na nájdenie e-mailu

Nájsť e-mail osoby môže byť potrebný z rôznych dôvodov:

 • Toto je potenciálny potenciál (pre manažérov predaja)
 • Toto je potenciálny partner (pre obchodníkov)
 • Toto je obeť, ktorú budete terorizovať (pre zločincov, manažérov predaja a obchodníkov)

Zoznam môže pokračovať dlhú dobu. Venujte pozornosť poslednému bodu - nemali by ste používať metódy uvedené v tomto návode na zasielanie nevyžiadanej pošty. Takže si spôsobíte iba negatívne pre seba alebo pre spoločnosť, v ktorej pracujete - nikto nechce riešiť internetové stalkerov. Dobrým príkladom použitia týchto metód je hľadanie e-mailu osoby, s ktorou chcete viesť rozhovor.

Rozhodnuté o vyšetrení? Následne sa oboznámte s naším manuálom, ktorý podrobne popisuje všetky spôsoby, ako nájsť e-mailovú osobu. Kombináciou týchto metód môžete nájsť kontaktné informácie aj tých najtajnejších používateľov.

Ako nájsť e-mailovú adresu osoby

Sprievodca odborným prieskumom už opísal niekoľko spôsobov, ako nájsť niekoho iného e-mail, a to: buď sa pozrite do sekcie s kontaktmi na firemnej webovej stránke, alebo sa prihláste k odberu newsletteru experta a vezmite si adresu na vrátenie, alebo vytvorte zoznam podozrivých e-mailov. Dnes túto otázku podrobne preskúmame.

Na samom začiatku manuálu budú popísané najjednoduchšie spôsoby - vždy začnite s nimi. Tvárou v tvár problému vyhľadávania e-mailov, zistíte, že v polovici prípadov nepotrebujete polovicu techník opísaných v tomto článku.

Ako zistiť e-mail osoby

Zobraziť v sekcii Kontakty

Najjednoduchší spôsob, ako nájsť e-mailovú adresu osoby, je pozrieť sa na webovú stránku spoločnosti, kde pracuje v sekcii s kontaktnými údajmi.

Kontaktné e-maily na stránkach spoločnosti Texterra

Aj keď stránka neobsahuje adresy všetkých zamestnancov, napíšte list všeobecnej pošte so žiadosťou o presunutie vašej správy na správnu osobu.

Šablóna partnerských e-mailov od kolegov

Často sa stáva, že aj keď nemôžete nájsť e-mail osoby, ktorú potrebujete, môžete mať e-mail od kolegov / ľudí pracujúcich v tej istej spoločnosti. Napríklad, potrebujete e-mail osoby menom Ivan Ivanov, pracujúci v spoločnosti "Wonderful Tabletops" s webom wondertabtops.io. Už máte adresy dvoch svojich kolegov: [email protected] a [email protected] Z týchto e-mailov je zrejmé, že firemná e-mailová šablóna je [email protected] S vysokou pravdepodobnosťou možno tvrdiť, že požadovaný e-mail je [email protected] Za predpokladu, že ide o jedinú osobu v spoločnosti s rovnakým názvom.

Zobraziť Whois detaily

Ak osoba, ktorej e-mailovú adresu hľadáte, je vlastníkom stránky, potom sa pokúste prelomiť názov domény stránky pomocou nástroja Whois. Ak budete mať šťastie a registračné informácie nebudú zatvorené, potom máte možnosť získať e-mail uvedený počas registrácie domény. Toto nie je najefektívnejší spôsob, pretože:

 1. Veľmi často sú registračné údaje zatvorené;
 2. Niekedy sa pri registrácii domény používa osobitná „škatuľa“, ktorá je zriedka navštívená. Zvyčajne sú to domény ako [email protected]

Na kontrolu Whois sa odporúča použiť niekoľko služieb Pre niektoré domény najvyššej úrovne sú registračné údaje uložené v samostatných databázach:

 • ICANN Whois - pre zahraničné lokality
 • Whois z Nic.ru - pre Runet

Okrem toho pre niektoré domény najvyššej úrovne (napríklad .io alebo .eu) existujú samostatné databázy Whois. Možno ich ľahko nájsť pomocou zodpovedajúcich otázok: .io whois, .eu whois a tak ďalej.

Ak táto metóda nepomohla a kontaktné informácie sú skryté, potom môžete pokračovať a hrať detektíva. Niekedy sa stáva, že tá istá osoba alebo spoločnosť vlastní niekoľko domén, a Whois informácie o niektorých z nich môžu byť otvorené. Prejdite na webovú stránku ViewDNS.info a zadajte buď doménu alebo IP adresu lokality, aby ste získali zoznam prostriedkov umiestnených na rovnakom serveri:

Služby generátora e-mailov

E-mailová adresa Guesser

E-mailová adresa Guesser je generátor e-mailov s jednoduchou funkčnosťou. Vytvorí len zoznam možných adries na základe šablón.

Ak prejdete po stránke nadol, zobrazí sa okno so zoznamom všetkých podozrivých e-mailov, z ktorých ich môžete skopírovať a skontrolovať neskôr.

Generátor e-mailov

Ďalší jednoduchý generátor e-mailov. Jedinou vlastnosťou služby je, že môžete generovať adresy pre dve domény naraz. Jednoducho zadajte meno a priezvisko osoby s prepisom, jedno alebo dve názvy domén, ako je site.ru, súhlasíte s podmienkami používania, kliknite na tlačidlo Generovať a generátor e-mailov vám poskytne zoznam možných e-mailov na základe šablón zahrnutých v službe.

Služba vám okamžite poskytne viac ako 50 možných adries, ak ste zadali dve domény. Vezmite prosím na vedomie, že niektoré z nich budú Hotmail a Outlook adresy, ktoré nie sú veľmi populárne v Rusku, takže vo väčšine prípadov ich môžete ignorovať.

Je dôležité: Generátor e-mailov vytvára iba možné e-maily z krstného mena, priezviska a domény a nehľadá kontaktné informácie na Internete, preto je potrebné skontrolovať všetky adresy. Samotná služba upozorňuje, že musíte kopírovať iba tie e-maily, ktoré vyzerajú s najväčšou pravdepodobnosťou.

Tabuľka generátor email

Jednoduchá tabuľka v službe Dokumenty Google, ktorá nahrádza funkcie všetkých služieb generovania e-mailov pomocou šablón. Jednoducho zadajte meno a priezvisko osoby v prepise, ako aj názov domény firemnej stránky a tabuľka vám poskytne 40 možných možností e-mailu.

Autorom stola je Rob Owsby, náš kolega z Distilled, ktorý sme pre vás trochu preložili a upravili. Ruskú verziu tabuľky nájdete tu.

Ak chcete použiť tabuľku, musíte ju vytvoriť upraviteľnú kópiu. Prihláste sa do svojho účtu Google a vo vyššie uvedenej tabuľke vyberte položku Súbor - Vytvoriť kópiu. Po vytvorení kópie si môžete tabuľku upraviť sami a zadať do nej potrebné údaje.

Name2Email

Name2Email je rozšírenie prehliadača, ktoré funguje ako bežný generátor e-mailov zo šablón, ale priamo v poli „príjemcovia“ v službe Gmail. Name2Email je navrhnutý tak, aby fungoval s Gmailom, ale ak je vaša pošta umiestnená na inom serveri, môže byť táto prípona stále používaná na vyhľadanie požadovanej adresy.

Ak chcete používať službu Name2Email, prejdite do poštovej schránky v službe Gmail, kliknite na tlačidlo „Write“ a v okne, ktoré sa otvorí, zadajte do poľa „Recipients“ meno osoby a názov domény spoločnosti, v ktorej pracuje v nasledujúcom formáte : meno priezvisko @ site.ru. Name2Email vygeneruje možné možnosti e-mailu a vloží ich do poľa adresy príjemcu:

Teraz je tvoja práca. Otočte sa na všetky vygenerované e-maily. Znamenie, že adresa je platná, je kontextové okno s menom a priezviskom (a niekedy s fotografiou) osoby. Tieto informácie sú prevzaté z profilu Google+ priradeného k adrese.

Automatické služby vyhľadávania e-mailov

VoilaNorbert

VoilaNorbert je pomerne dobre známa e-mailová vyhľadávacia služba v zahraničí. Stačí prejsť na stránku, zadať meno a priezvisko osoby, ktorej e-mail hľadáte, prekladať a kliknúť na tlačidlo Práca pre mňa, Norbert:

Norbert urobí zvyšok práce za vás. Ak je vyhľadávanie úspešné, okamžite sa zobrazí okno s požadovaným e-mailom:

Vo bezplatnej verzii služby môžete urobiť asi 10 vyhľadávacích dopytov denne. Platené sadzby začínajú na 5 USD za hodinu používania s neobmedzeným počtom vyhľadávacích dopytov alebo 0,25 USD za každý vyhľadávací dopyt.

Email Hunter

Email Hunter - e-mailová vyhľadávacia služba na webe. Prezentované ako webová verzia a ako rozšírenie pre prehliadač Chrome. Stačí, ak zadáte názov domény stránky spoločnosti, kde osoba, ktorej e-mailovú adresu hľadáte, a e-mail Hunter vyhľadá na stránkach kontaktné informácie a v prípade úspešného vyhľadávania tiež zobrazí zdroje nájdených adries:

Rozšírenie prehliadača ešte viac uľahčuje prácu so službou. Stačí nainštalovať a po príchode na požadovanú stránku kliknite na tlačidlo rozšírenia v pravom hornom rohu prehliadača. Služba zobrazí všetky e-maily nájdené na stránke a zobrazí ich zdroje, ako je to v prípade webovej verzie:

Služba nevyžaduje registráciu, ale ak chcete používať rozšírené funkcie e-mailu Hunter, odporúčame vám zaregistrovať sa. Po registrácii môžete vykonať až 200 vyhľadávacích požiadaviek mesačne (počítadlo sa vynuluje na 27. deň každého mesiaca) a tiež skontrolovať e-mailovú službu, ktorá bola nájdená pre dostupnosť. Platené sadzby začínajú na 49 USD / mesiac.

Ak chcete skontrolovať e-mail nájdený na vykonanie, kliknite na začiarknutie napravo od neho. Toto je možné vykonať vo webovej verzii aj v rozšírení:

Email Hunter skontroluje niekoľko kritérií. Ak je e-mail funkčný, zobrazí sa zelená značka začiarknutia a nápis Dodávka.

Nie vždy dôverovať služby, pretože niekedy môže mať platnú adresu ako nepracujúcu alebo podozrivú. Pozrite sa na nasledujúcu snímku obrazovky:

Môžete tiež skontrolovať absolútne akýkoľvek e-mail o výkone vo webovej verzii služby. Ak to chcete urobiť, prejdite na webovú lokalitu E-mail Hunter a v pravom hornom rohu vyberte kartu Overiť:

V okne, ktoré sa otvorí, zadajte do poľa požadovanú adresu a kliknutím na ikonu pomocou ikony lupy overte, či e-mail funguje. Služba zanalyzuje zadanú adresu a zistí, či je e-mail platný, ako aj vysvetlí jeho záver.

Email Hunter vám dáva možnosť nájsť e-mail spojený s webom jedným kliknutím, ale nemali by ste mu bezpodmienečne dôverovať. V čase písania bolo niekoľko prípadov, keď Email Hunter nemohol nájsť jednu adresu, hoci kontaktné informácie na stránkach boli k dispozícii.

FindAnyEmail

FindAnyEmail robí všetku prácu za vás - nie je potrebné najprv používať generátor, a potom použiť nástroje tretích strán na kontrolu výkonu e-mailu. FindAnyEmail kontroluje viazanie sociálnych účtov na vygenerované adresy. Ak chcete využiť služby, prejdite na stránku FindAnyEmail, zadajte meno a priezvisko osoby, lokalitu spoločnosti, v ktorej pracuje (typ site.ru) a kliknite na modré tlačidlo Nájsť e-mail:

Služba začne vyhľadávanie a kontrolu pracovného e-mailu. Bude to chvíľu trvať, takže buďte trpezliví:

Ak je vyhľadávanie úspešné, po približne 30-40 sekundách sa zobrazí okno s výsledkom:

Výhodou FindAnyEmail je, že ak je nájdená e-mailová adresa spojená s Gravatarom (populárna avatarová služba), okamžite identifikuje a zobrazí avatara spojeného s adresou. Takže môžete konečne overiť výkonnosť nájdeného e-mailu.

Nevýhodou FindAnyEmail je, že nie vždy robí svoju prácu. Napríklad služba nemohla nájsť email Matt Cutts, zatiaľ čo iné služby ho našli bez akýchkoľvek problémov.

Vo voľnej verzii môžete vykonávať až 5 vyhľadávacích dopytov denne. Platená verzia stojí od $ 5 / deň a zahŕňa neobmedzený počet vyhľadávacích požiadaviek, ako aj až 20 hromadných požiadaviek denne.

AnyMailFinder

AnyMailFinder je podobný vo funkcii FindAnyEmail, ale s niektorými rozdielmi. Prvým je, že bezplatná verzia poskytuje možnosť vytvoriť až 20 žiadostí denne (zohľadňujú sa len úspešné požiadavky). Druhým je, že v prípade úspešného vyhľadávania sa nezobrazuje priradený účet Gravatar. budete musieť úplne dôverovať službe odhadu, alebo skontrolovať adresu, ktorú nájdete pomocou služieb tretích strán uvedených v tomto článku.

Ak chcete používať nástroj AnyMailFinder, prejdite na webovú lokalitu aplikácie, zadajte meno a priezvisko osoby, adresu webovej stránky spoločnosti (typ site.ru) a kliknite na tlačidlo Hľadať.

Po kliknutí na tlačidlo začne služba generovať možné e-maily a kontrolovať ich výkon. Ak je vyhľadávanie úspešné, takmer okamžite sa zobrazí nasledujúce okno:

Náklady na zaplatené cestovné je 19 dolárov / mesiac. To vám umožní vyhľadávať až 1000 e-mailov mesačne.

Email Extractor

Ako už názov napovedá, Email Extractor je program určený na vyhľadávanie e-mailov. Existujú bezplatné a platené verzie. Jediný rozdiel medzi nimi je, že nájdené údaje nie je možné uložiť do voľnej verzie. Ak chcete použiť nástroj Extractor e-mailu, prejdite na stránku, prevezmite a nainštalujte program.

Je dôležité: V nastaveniach môžete zmeniť jazyk programu na ruštinu, ale odporúčame používať anglickú verziu rozhrania, pretože V ruskej verzii chýbajú niektoré funkcie. Napríklad schopnosť nastaviť hĺbku vyhľadávania.

Otvorte nástroj Extractor e-mailu. Ak chcete vyhľadávať e-maily podľa domén, vyberte v rozhraní programu kartu Webové stránky:

Zadajte jednu alebo viac požadovaných domén a vyberte hĺbku vyhľadávania v položke Hĺbka skenovania. Z tejto hodnoty závisí, ako hlboko program bude skenovať strany. Ak napríklad nainštalujete funkciu Scan Depth 1, nástroj Extractor e-mailu bude skenovať iba hlavnú stránku lokality. Ak 2, potom hlavné a všetky stránky, na ktoré sa odkazuje hlavné, a tak ďalej. Maximálna možná hodnota je 99. Odporúčame ho použiť na dôkladnejšie vyhľadávanie. To trvá oveľa dlhšie, ale šanca, že program nájde požadovaný e-mail, je oveľa vyššia.

Email Extractor začne skenovať stránky stránok pri hľadaní e-mailu. V závislosti od nastavenia hĺbky vyhľadávania, ako aj od rýchlosti pripojenia môže to trvať pomerne dlho. Po dokončení vyhľadávania sa zobrazí okno s výsledkami:

Pri vyhľadávaní e-mailov môže byť užitočná aj funkcia vyhľadávania WhoIs. Prejdite do služby Extractor e-mailov a vyberte kartu Vlastníci webových stránok:

Zadajte požadované adresy do poľa Vyhľadávacie domény a kliknite na tlačidlo Spustiť vyhľadávanie:

Email Extractor bude hľadať e-mail podľa WhoIs. Ak informácie o registrácii zadaných domén nie sú skryté, program po určitom čase zobrazí výsledky:

Program má tiež funkciu vyhľadávania e-mailov pre kľúčové slová v obľúbených vyhľadávačoch, ale nehovorili sme o tom, pretože funguje veľmi zle - buď produkuje veľa irelevantných výsledkov, alebo vôbec nenájde e-mail:

Datanyze

Datanyze je platená služba, ktorá plní mnoho funkcií, z ktorých jedným je vyhľadávanie a overovanie e-mailov. Vo voľnej verzii je k dispozícii iba 10 žiadostí. Zohľadňujú sa iba tieto žiadosti, po ktorých služba úspešne našla pracovný e-mail. Zadajte doménu stránky spoločnosti, v ktorej osoba pracuje vo vyhľadávacom poli v ľavom hornom rohu a Datanyze bude zhromažďovať všetky informácie, ktoré má o spoločnosti k dispozícii. Ak chcete otvoriť zoznam zamestnancov spoločnosti, vyberte kartu Ľudia.

Datanyze je vhodný pre tých, ktorí hľadajú kontakty zahraničných expertov, pretože S ruskými spoločnosťami je služba veľmi zlá.

Bonus: Conspire

Počuli ste niekedy o teórii šiestich rúk? Jej podstatou je, že dvaja ľudia sú oddelení nie viac ako piatimi úrovňami spoločných priateľov. Conspire je zahraničná služba založená na tejto teórii. Nepomôže vám nájsť email, ale s ním môžete byť prezentovaný niekomu, koho hľadáte priamo.

Princíp služby je jednoduchý - zaregistrujete sa, umožníte Conspire prístup ku všetkým vašim pracovným e-mailom a analyzuje vaše kontakty a frekvenciu korešpondencie s nimi. Po dokončení registrácie môžete začať hľadať správnu osobu. Stačí zadať jeho meno a priezvisko do vyhľadávacieho poľa na hlavnej stránke Conspire a služba vám poskytne zoznam zápasov.

Vyberte si tú správnu osobu z výsledkov vyhľadávania a Conspire pre vás vytvorí akýsi "zoznamovací lístok". Ukáže, koľko úrovní spoločných priateľov medzi vami a touto osobou, ako aj stupeň známosti medzi nimi.

Vyberte najvhodnejší spôsob komunikácie s osobou a kliknite na zelené tlačidlo s obálkou vľavo od tejto cesty. Otvorí sa okno, v ktorom si môžete vybrať, z ktorého e-mailu chcete odoslať správu prvému priateľovi (ak používate niekoľko), samotnú správu a správu, ktorá sa má poslať poslednej v reťazci.

Po vyplnení všetkých políčok kliknite na tlačidlo Odoslať správu. Správa bude odoslaná prvému v reťazci datovania.

Niektoré dôležité vlastnosti Conspire sú:

 • Služba je úplne zadarmo;
 • Conspire nielenže definuje bežných známych, ale tiež ukazuje stupeň ich vzájomného poznania;
 • Priame kontaktovanie správnej osoby nebude fungovať. Budete musieť prejsť celým reťazcom datovania;
 • Nebojte sa poskytnúť Conspire prístup k vášmu e-mailu - služba nemôže prijímať obsah samotnej korešpondencie a vývojári sa vážne zaoberajú bezpečnosťou údajov;
 • Conspire nájde ľudí na celom svete, takže táto služba je vhodná na hľadanie vzájomných priateľov v Rusku. Je pravda, že základňa rusky hovoriacich používateľov je oveľa menšia ako anglicky hovoriaca.

Overenie e-mailových služieb pre presnosť

Rapportive

Rapportive je populárne rozšírenie prehliadača, ktoré zobrazuje, či je e-mail prepojený s akýmkoľvek účtom LinkedIn. Funguje len v rozhraní Gmail. Nainštalujte rozšírenie, prejdite do služby Gmail a do poľa príjemcov zadajte očakávanú adresu. Ak sa na pravej strane obrazovky objaví okno s menom a priezviskom osoby, ako aj odkaz na jeho profil LinkedIn, potom gratulujeme - ste našli požadovaný e-mail.

MailTester

MailTester vykonáva iba jednu jednoduchú, ale užitočnú funkciu - kontroluje zadanú e-mailovú adresu pre funkčnosť. Jednoducho zadajte požadovanú adresu do poľa na hlavnej stránke webovej stránky služby MailTester a kliknite na tlačidlo Skontrolovať adresu.

Не пугайтесь устаревшего дизайна сайта MailTester - это не мешает ему справляться со своей задачей.

EmailSherlock

EmailSherlock - сервис, определяющий работоспособность email, а также его привязку к аккаунтам в социальных сетях. Зайдите на сайт EmailSherlock, введите необходимый адрес в поисковое поле на главной странице и нажмите на кнопку Go. Поиск займет некоторое время, после чего вам будут показаны результаты. Если EmailSherlock нашел ассоциируемый аккаунт в Gravatar или Disqus, то предполагамый email - верный.

Vibe

Vibe - бесплатное расширение для Chrome, позволяющее найти информацию о человеке, имея на руках email. Вы можете использовать Vibe для того, чтобы проверять, является ли найденный адрес рабочим.

После установки расширения, просто наведите курсор на email, либо выделите его, и нажмите на появившуюся кнопку с логотипом Vibe. Справа откроется окно, в котором будет представлена вся найденная информация:

 • Имя и фамилия
 • Профили в социальных сетях
 • Краткая биография

Služba zobrazuje informácie iba vtedy, ak je tento e-mail priradený k profilom na sociálnych sieťach, najmä v službe Google+ a LinkedIn.

Vibe vyhľadávanie môže byť použité iba pre tie e-maily, ktoré sú prítomné na akejkoľvek stránke webu, to znamená, že na rozdiel od iných služieb nemôžete jednoducho zadať požadovanú adresu sami. Riešením tohto problému je napísať e-mail do ľubovoľného prvku stránky, kde môžete zadávať text sami. Napríklad v poli "príjemcovia" v poštovom rozhraní.

Vyhľadávanie e-mailov by sa malo vykonávať komplexne

V tejto príručke sme spoločne vytvorili spôsoby, ako nájsť e-mailovú adresu osoby online, ale neobmedzujte sa na používanie jedného vybratého nástroja. Ako sa ukázalo v priebehu písania článku, úspech možno dosiahnuť len vtedy, ak k tejto úlohe pristupujete komplexne a okrem týchto techník môžete použiť aj vynaliezavosť. Ako skutočný detektív.

Poznáte iné spôsoby, ako nájsť e-mailového používateľa? Podeľte sa o ne v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár