Ako vytvoriť skvelý e-mailový podpis: prehľad aplikácií a praktické tipy

Pracovník v kancelárii vysiela v priemere až 40 e-mailov denne - odhadne dosah vašich divákov. Ako urobiť dojem a povedať o sebe ako o profesionáli pomocou e-mailu? Vytvorte veľkolepý a informatívny podpis.

Než budeme hovoriť o tom, ako vytvoriť dobrý e-mailový podpis, poďme uviesť príklady, ako to neurobiť.

Čo majú tieto príklady spoločné? Prebytok informácií. E-mailový podpis je stručný dodatok, nie okázalý leták.

Začnime s prehľadom služieb, v ktorých môžete vytvoriť e-mailový podpis, a potom vypíšte niekoľko tipov na písanie.

Vytvorenie podpisu v Yandex.Mail a Gmail

"Yandex.Mail"

Podpis pre poštu je možné vytvoriť v poštovom klientovi. Zvážte, ako to urobiť v pošte z Yandexu.

Pozeráme sa na láskavo daný príklad a vytvoríme náš podpis.

Pošleme list.

Gmail

Teraz vytvoríme e-mailový podpis pre e-mail spoločnosti Google.

Vytvorte nové písmeno.

Aplikácie Email Signer

Múdra pečiatka

Wise Stamp je jednou z najznámejších služieb podpisovania e-mailov. Má dve verzie: zadarmo a Pro, ktorý vás bude stáť 4 doláre mesačne. Vo verzii Pro môžete odstrániť povinnú inštaláciu aplikácie pre Gmail, získať tri sady šablón (Professional, Vertical a Minimalistic budú pridané k základnému) a ďalšie nástroje pre návrh, ako aj vytvoriť si vlastné ikony sociálnych sietí.

K dispozícii je tiež verzia aplikácie Business. Má bezplatné skúšobné obdobie 14 dní. Obchodná verzia umožňuje vytvoriť e-mailový podpis všetkých zamestnancov v rovnakom štýle: každý zamestnanec nebude musieť samostatne registrovať a platiť peniaze. Integrácia so službou Google Analytics pomôže sledovať, ako efektívne prepojenia vo vašich podpisoch ovplyvnili rast návštevnosti vašich webových stránok.

Stránka má jasné, jednoduché rozhranie. Vľavo vyplníme stĺpce s informáciami, vpravo sme vytvorili návrh. Dokonca aj editor základnej verzie dizajnu tu umožňuje meniť takmer všetko, na veľkosť a farbu ikon sociálnych sietí.

Nová stará pečiatka

Developer volá svoju službu "najjednoduchším nástrojom na vytváranie e-mailových podpisov na svete."

New Old Stamp má dve verzie: free a Premium, v ktorej cena za jeden podpis je 2 USD. Vo verzii Premium sú rozšírené funkcie editora, je k dispozícii zmena veľkosti loga alebo fotografií, pridanie viacerých farebných schém a ikon sociálnych sietí.

Zoznam klientov služby zahŕňa Apple, Nestle, Opel a ďalšie známe značky.

Aplikačné rozhranie je veľmi jednoduché: v stĺpci vľavo vyplníme stĺpce s informáciami, vpravo vyberieme tému. Kliknite na položku Uložiť, vyberte poštového klienta.

HTMLsig

HTMLsig obsahuje tri verzie: zadarmo, Basic ($ 5 za mesiac) a Pro ($ 30 za mesiac). Možnosť editovať e-mailový podpis vytvorený vo voľnej verzii bude nedostupná 30 minút po vytvorení. Aj v tejto verzii je k dispozícii menej štýlov. Limit podpisov v základnej verzii je 50 kusov. To tiež umožňuje posielať odkazy na vaše aplikácie v App Store a vytvárať vizitky v rovnakom štýle pre váš tím. V Pro-verzii nie sú žiadne obmedzenia na počet vygenerovaných podpisov a pre vašich zamestnancov môžete vytvoriť celé generátory podpisov.

Editor je zo základných informácií doplnený o odkazy na vaše aplikácie (posledná položka je k dispozícii len za poplatok).

Prvá záložka Hlavná je určená na označenie osobných informácií a sociálnych stránok pre sociálne siete. Disclaimer - štandardne ide o text, ktorý vysvetľuje, že "list obsahuje osobné údaje a jeho šírenie je zakázané" atď. Samotná webová lokalita volá takéto vylúčenie zodpovednosti "nielen otravné, ale aj právne zbytočné", ale umožňuje vám ho pridať. Text odmietnutia môžete nahradiť iným textom a použiť ho ako podpis pre Banner - nasledujúcu kartu. Banner je klikací obrázok. Odovzdajte obrázok, zadajte odkaz a máte hotovo.

Ďalej prichádza na kartu Štýl, ktorá je zodpovedná za zmenu dizajnu. Najnovšia karta Aplikácie vám umožňuje pridať odkazy na vaše aplikácie.

Generátor podpisových signálov

Generátor podpisov Hubspot je najjednoduchší z uvedených služieb a jediný úplne zadarmo. Minimálny počet funkcií nebráni vytvoreniu dobrého e-mailového podpisu.

Prvá záložka Main obsahuje hlavné informácie, Social - odkazy na účty na sociálnych sieťach, Style umožňuje zmeniť dizajn a CTA - pridať "call to action". Posledná záložka Certifikácia je zodpovedná za špecifikáciu vašich certifikátov zo stránky Hubspot. Pozícia prvkov podpisu sa zmení v zozname.

Hotovo!

Po dokončení vytvorenia podpisu v niektorej z uvedených služieb sa zobrazí okno s pripraveným podpisom, ktoré musíte vložiť do svojho e-mailového klienta.

Tipy na vytváranie e-mailových podpisov

 1. Použite dobre zladené farby.
 2. Ak chcete pridať trochu farby k vášmu podpisu je dobré riešenie, ktoré mu dodá individualitu a zvýrazní ju medzi inými písmenami, ale nepoužívajte príliš svetlé, kyslé alebo vyblednuté farby.

 3. Vyberte si pekný dizajn
 4. Dobrý dizajn bude prezentovať vaše informácie v čitateľnej forme. Sledujte určitú hierarchiu: najprv vyberte svoje meno a potom zoznam vašich kontaktov podľa dôležitosti.

  Tu sú niektoré ďalšie tipy pre návrh:

 5. Nepoužívajte zoznamy
 6. Neprevádzajte svoj e-mailový podpis do dokumentu programu MS Word, zoznamy v ňom budú nevhodné.

 7. Odstrániť nápis: "Odoslané z IPhone"
 8. Neodôvodňuje vaše preklepy a je úplne zbytočné.

 9. Nepoužívajte animácie
 10. Animácia nie je len často nesprávne reprodukovaná, ale tiež pridáva váhu vášmu listu.

 11. Do podpisu nepridávajte svoju e-mailovú adresu
 12. Táto rada znie divne, ale mnohí ľudia to naozaj robia: podpíšte adresu poštovej schránky, z ktorej odosielajú list. Predstavte si, že hostiteľ domu na party vám predstaví svojho priateľa: „Zoznámte sa, toto je Igor,“ a hovorí: „Rád ťa spoznávam, moje meno je Igor.“ Prečo? Názov je už známy, nie je potrebné ho opakovať. Takže s adresou poštovej schránky.

 13. Zadajte účty v sociálnych sieťach
 14. Profil sociálnej siete je vaša osobná značka. Účty môžu veľa povedať o osobe a o tom, čo robí, a tiež vám umožnia kontaktovať vás osobne. Preto je pridanie odkazov na vaše sociálne siete skvelý nápad na podpisy e-mailov.

  Namiesto textových odkazov na sociálne siete je lepšie používať ikony. Nielen, že lepšie zapadajú do celkového dizajnu podpisu, ale sú tiež ľahko rozpoznateľné. Okrem toho, ikony namiesto odkazov urobia váš podpis kompaktnejším, čím ponechajú priestor pre ďalšie dôležité informácie. Ak ste používateľom mnohých sociálnych sietí, uveďte niekoľko najdôležitejších a pravidelne aktualizovaných.

 15. Pridajte svoju fotografiu alebo logo spoločnosti
 16. Nebojte sa použiť obrázky vo vašom e-mailovom podpise. Vaša vlastná fotografia vás urobí skutočnou osobou, a nie určitým autorom listu a pridaním loga značky k vášmu podpisu sa zvýši jeho povedomie.

  Uistite sa, že obraz je zobrazený správne vo všetkých poštových programoch a vyzerá dobre na prenosných zariadeniach.

 17. Použite oddeľovače
 18. Je lepšie nepreťažiť podpis e-mailom veľkým množstvom textu. Ak však chcete rozlišovať medzi informáciami a zlepšiť ich čitateľnosť, mali by ste použiť oddeľovače, napríklad zvislú čiaru. Môžete ju pridať do ľubovoľnej aplikácie, aby ste vytvorili e-mailový podpis.

 19. Sledovanie účasti
 20. Do svojho e-mailového podpisu ste pridali odkazy na sociálne siete alebo blog. Ale ako viete, či ich niekto sleduje? Urobte ich sledovateľnými a sledujte štatistiky návštevnosti: môžete použiť skratky odkazov pre sociálne siete a značky UTM pre webové stránky alebo blog.

 21. Zadajte kód krajiny
 22. Ak pracujete s ľuďmi na celom svete, nezabudnite pred telefónne číslo uviesť kód krajiny. Telefónne kódy krajín nájdete tu.

 23. Zahrňte výzvu na akciu
 24. „Výzva na akciu“ (výzva na akciu) je skvelým doplnkom k vášmu e-mailovému podpisu. Mal by byť jednoduchý, relevantný a nenápadný. Je lepšie ho vykonávať v rovnakom štýle ako celý podpis e-mailu. Výzva na akciu môže byť ponuka na odber vášho blogu alebo účasť na prezentácii, takže by sa mala pravidelne aktualizovať.

 25. Nezabudnite na mobilnú verziu
 26. Podľa webovej stránky Litmus sa 56% e-mailov otvára na mobilných zariadeniach. Čím viac ľudí používa prenosné moduly gadgets, tým viac pozornosti by ste mali venovať správnemu zobrazeniu obsahu, vrátane podpisov e-mailov. Uistite sa, že váš text je dostatočne veľký na to, aby ste si mohli dobre prečítať na malej obrazovke, a je vhodné kliknúť prstom na odkazy a ikony. Ako optimalizovať e-mailový obsah pre mobilné zariadenia, prečítajte si náš článok.

 27. Skontrolujte spam
 28. E-mailoví klienti môžu prijímať e-maily s nesprávnymi podpismi e-mailov ako spam. Preto skontrolujte, či váš list nespadá do vyhľadávaného priečinka.

 29. Duplikovať v angličtine
 30. Nie je potrebné vždy opakovať informácie v podpise e-mailu, ale ak pracujete s anglicky hovoriacimi partnermi, môže to byť veľmi užitočné.

Dôležité málo

Dokonca aj zdanlivo bezvýznamný detail, ako je podpis e-mailom, môže zohrávať dôležitú úlohu pri propagácii vášho podnikania a ovplyvňovaní vášho profesionálneho imidžu, takže by ste mali mať čas na jeho rozvoj. K tomu môžete použiť editor v e-mailových klientoch a špeciálne služby.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár