Prípad: výstup z miesta pod filtrom "tučniak"

Vstup projektu

 • Webová stránka: superzapravka.ru
 • Čas spolupráce: od decembra 2014.
 • Služba: komplexná propagácia
 • Problém: Penguin filter (manuálna akcia)

Pred kontaktovaním našej agentúry klient propagoval svoje stránky nezávisle:

 • zakúpené a uverejnené články na burze Miralinks Exchange
 • kúpil odkazy na výmenu GoGetLinks

Sankcie boli uložené v marci 2013. Klientovi bol doručený prvý list, ktorý o tom informoval 8. marca 2013. Výsledkom je, že návštevnosť spoločnosti Google klesla z 233 používateľov na deň na minimum. Toto je možné vidieť na obrázku nižšie (Yandex.Metrica data):

Opatrenia boli uložené z dôvodu zlých externých väzieb. Klient sa o filtri dozvedel takmer okamžite, ale neprijal žiadne opatrenia na odstránenie nekvalitných odkazov, argumentujúc tým, že pozície a návštevnosť z Yandexu boli usporiadané a že neexistovala žiadna motivácia obťažovať sa so spoločnosťou Google. "Google" - "je to stále extra prevádzka." Prvá žiadosť o kontrolu bola odoslaná klientom 9 mesiacov po použití filtra. Následne boli o dva roky ďalšie tri žiadosti, ale ani jeden z nich nedal výsledky.

Na otázku, ktoré kritériá vybral pre odkazy s nízkou kvalitou, odpovedal klient:

Nezvolené. Dúfal som, že sa pošmyknem na blázna, nerobil nič, len čas od času napísal žiadosti. Povedal v dotazoch, že stránka propagovala nejaký zlý optimalizátor, ale teraz je všetko v poriadku - odkazy boli odstránené atď. Zároveň nič nebral. On pokračoval, rovnako ako predtým, uverejňovať články v Miralinks a nakupovať odkazy v GoGetLinks pre Yandex. Dúfal, že príde deň a spoločnosť Google odpustí :)

Jeho posledné písmeno bolo nasledovné:

Vitajte! Neustále pracovať na mieste, zlepšiť jeho užívateľské vlastnosti. Každý deň sa materiál pridáva na témy. Zmenil sa trochu dizajnu. Ale ... Google nikdy neumožňuje návštevníkom vyhľadávať na mojich stránkach. Pomoc, prosím-)

Dňa 26. februára 2015 bolo spoločnosti Google doručené nasledujúce upozornenie v reakcii na žiadosť iného zákazníka (pozri obrázok nižšie). Uvádza, že niektoré externé odkazy stále nespĺňajú požiadavky vyhľadávača. V liste sú uvedené príklady prepojení:

Po tomto liste sa klient rozhodol kontaktovať nás.

Ako sme strieľali filter "Penguin"

Začali sme pracovať na odstraňovaní filtra v marci 2015 - presne 2 roky po aplikácii filtra. Opäť vás upozorníme - stránka dva roky bol pod filtrom, ale v tejto veci sa neprijali žiadne závažné opatrenia. Bohužiaľ, je to dosť typická situácia. Mnohí majitelia stránok, ktorí sa snažia podporovať svoje zdroje na vlastnú päsť, zatiaľ čo nemajú vlastné znalosti o SEO, často podceňujú škody, ktoré filter ukladá na podnik, a preto oneskorenie pri prijímaní opatrení na jeho odstránenie.

Čo sme urobili na vytiahnutie stránky z filtra

 1. Uvoľnenie všetkých spätných odkazov. Celkovo ich bolo okolo 1200. Z týchto zlých vĺn sme vybrali 523.
 2. Viaceré z týchto odkazov sme sa pokúsili kontaktovať webmasterov stránok s požiadavkou na odstránenie odkazu. Požiadavka vyzerala takto:

Dobré popoludnie Zastupujem webovú agentúru "VelikaPlaza". Momentálne propagujeme stránku //superzapravka.ru/, ktorá bola v spoločnosti Google sankcionovaná z dôvodu zlých externých odkazov. Vaša stránka má odkaz vedúci na lokalitu nášho klienta. Prosím, zmažte to, pomôže nám to veľa. Ďakujem.

 1. Urobili sme správu, v ktorej sme zaznamenali, aké opatrenia sme prijali a aké výsledky sme dosiahli. Dokument obsahoval nasledujúce stĺpce:

- Vlastníci lokality v dôsledku našej liečby odstránili odkazy uvedené nižšie.

- Od 15. marca do 17. marca boli žiadosti zaslané majiteľom nižšie uvedených lokalít, neboli doručené žiadne odpovede.

- Od 11. do 14. marca boli zaslané žiadosti o odstránenie externých odkazov uvedených nižšie, ale vlastníci stránok odmietli.

- Vlastníci nasledujúcich stránok nemohli odoslať žiadosť, pretože kontaktné údaje chýbali alebo boli nesprávne zadané.

- Na nasledujúcich stranách sa vráti chyba 404, chýba prístupová chyba alebo odkaz na webovú stránku www..ru

 1. Okrem toho 17. marca 2015 bol tento prehľad odoslaný na podporu spoločnosti Google spolu s motivačným listom nasledujúceho obsahu:

Listy boli zaslané vlastníkom stránok a požiadali ich, aby odstránili odkazy na superzapravka.ru. pretože neexistujú žiadne prístupy k burzám, mnohí odmietli, argumentujúc tým, že spojenia sú odstránené len prostredníctvom správy burzy. Niektorí v priebehu komunikácie stále odstránili prepojenia. Tam sú screenshoty korešpondencie s vlastníkmi stránok.

 1. V ten istý deň (17. marca) sme dostali dve upozornenia od spoločnosti Google:

- že náš list bol prijatý a stránka sa znovu kontroluje

- že sme úspešne odovzdali súbor so zoznamom týchto odkazov, ktorý by mal byť zamietnutý (523 odkazov)

 1. 21. marca 2015 (4 dni po odoslaní správy spoločnosti Google) sme dostali odpoveď - ručné opatrenia boli zrušené

Google je dôležitý pre ruské stránky!

Vlastníci stránok v ruskom jazyku veľmi často ignorujú návštevnosť zo stránok Google, pretože verí, že len Yandex je populárny v runete. To je veľká chyba. Podľa štúdie uskutočnenej na konci roka 2014 spoločnosť Google už obišla popularitu Yandexu na všetkých typoch zariadení a tento trend pokračuje.

Preto ho nemusíte ignorovať a dobrovoľne sa vzdať najsilnejšieho kanála na prilákanie kvalitnej a cielenej návštevnosti. Pre vaše podnikanie.

Snažíte sa, aby vaše stránky z "Penguin"? Kontaktujte nás. Máme už viac ako 30 úspešne stiahnutých projektov na našom účte a naozaj vieme, ako tento algoritmus funguje a čo je potrebné urobiť, aby sa výsledok dosiahol čo najrýchlejšie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár