Prípad: ako sme zvýšili návštevnosť stránok vytvorením veľkého počtu stránok

zákazník: reťazce supermarketov "Aromatny Mir".

Webové stránky: //amwine.ru/

servis: integrovaný internetový marketing vrátane SMM.

Podmienky spolupráce s klientom: od 1. februára 2017 do súčasnosti.

Ako sme povedali v našom predchádzajúcom prípade predaja alkoholu prostredníctvom e-mailu, naším cieľom je akýmkoľvek spôsobom zvýšiť počet objednávok. A bez ohľadu na to, aké ďalšie zdroje prevádzky sa pripájame, prevádzka z vyhľadávačov pre takéto projekty bude mať vždy najväčšie percento celkovej návštevnosti. Swinging vysokofrekvenčné dotazy je dlhá a namáhavá práca, a musíme ukázať výsledok v najbližších 2-3 mesiacoch, takže sme sa rozhodli presunúť sa iným smerom:

 1. Zvýšiť počet predajných pozícií na stránke.
 2. Vytvorte pre ne veľký počet filtrov.
 3. Optimalizujte filtre.
 4. Urobte filtre viditeľné pre vyhľadávače.

Rozbalenie adresára a zobrazenie nových hodnôt filtra

Filtrovať všetky stránky - nástroj, ktorý pomáha užívateľovi pri výbere produktov. Po určení základných hodnôt v políčkach môžete čo najpresnejšie oddeliť potrebné produkty od všeobecného zoznamu. Napríklad zo zoznamu fliaš vína možno vybrať len "červené polosuché španielske víno." Ale len málo ľudí si myslí, že akýkoľvek vytvorený filter je požiadavka používateľa, aj keď je veľmi nízka frekvencia. Preto našou prvoradou úlohou bolo vyplniť karty tovaru s veľkým množstvom vlastností, ktoré sa neskôr zobrazia vo filtroch.

Celý rozsah práce pozostával z niekoľkých úloh:

 1. Rozšírenie produktového katalógu.

Je to jednoduché. Čím rôznorodejšie pozície, tým viac vlastností môžete vytvoriť. Počas prvého mesiaca práce sme zvýšili počet položiek umiestnených na stránke z jedného tisíc na štyri.

 1. Výber nehnuteľností a plnenie kariet tovaru.

Filtre nemôžete vytvoriť s prázdnymi kartami, takže každý prvok musí byť vyplnený príslušnými vlastnosťami. Zameriavali sa predovšetkým na informácie od výrobcov a dodávateľov, pričom súčasne vyberali vlastnosti a možné požiadavky od spoločnosti Wordstat.

 1. Zobrazenie hodnôt v inteligentnom filtri.

Myslím si, že nie je potrebné vysvetľovanie. Prečo vyplniť vlastnosti, ak nie sú používané kdekoľvek?

Vyššie uvedené 3 body sa stali „základným kameňom“ našej hlavnej práce v blízkej budúcnosti. Stále pracujeme s filtrom.

Optimalizácia vytvorených stránok

Vzhľadom k tomu, že vyhľadávače reagujú na pomer počtu optimalizovaných a neoptimalizovaných stránok stránky, a to aj bez dobrej vnútornej optimalizácie pozícií v hornej časti, ktorú si môžete zobrať, ďalšia úloha bola „zrodená“ sama od seba.

Čím vyšší je pomer optimalizovaných a neoptimalizovaných stránok na stránke, t. J. "Zlé" stránky sú oveľa menšie, tým lepšia je stránka Google. V opačnom prípade sa stránka úplne stratí.

Práca sa začala robiť po etapách, počnúc tým, čo môže poskytnúť maximálny efekt, a končiť maličkosťami.

Zhromažďovať sémantické jadro

Plné sémantické jadro - základ akéhokoľvek pokroku. Podľa neho sme si vybrali, ktoré filtre pridáme na prvom mieste, ktoré časti chýbajú a čo by sa malo zmeniť v existujúcich.

 1. Optimalizácia oddielu

Podobne ako každá iná časť stránky, všetky stránky s filtrom by mali byť interne optimalizované, takže úlohy boli nasledovné:

 • predpísať meta tagy a hlavičky pre všetky filtre,
 • predpísať texty
 • skontrolovať relevantnosť
 • odložil relink.

Zdá sa, že nie je nič jednoduchšie ako tieto úlohy, ale problém sa objavil v objemoch. Ak chcete zaregistrovať jedinečné meta tagy a texty v hlavných sekciách, bude to trvať niekoľko rokov a milióny rubľov pre prácu copywriterov. Aby sme sa z tejto situácie dostali, rozhodli sme sa, že musíme vytvoriť šablóny. Pri pohľade do budúcnosti okamžite poviem, že texty šablón sa neospravedlnili, a čoskoro sme ich vymazali a postupne ich zapĺňali jedinečnými textami.

 • Šablóny Meta Tagy - najvhodnejšie, čo si môžete myslieť na internetový obchod. Tvoríme iba dva typy:
  • Šablóny Názov, Popis sekcií;

T: Kúpiť {= nižšie this.Name} v Moskve a Petrohrade - katalóg {= nižšie this.Name} s konkurenčnými cenami

D: Vyberte {= nižšie this.Name} z {= this.property.PRICE} s., V obchodoch s vínom v Moskve. "Celý popis, ceny a recenzie ☎ +7 (888) 888 88 88 (MSK), +7 (888) ) 888 88 88 (SPB)

  • Šablóny Názov, Popis prvkov.

T: Predám {= nižšie parent.Name} {= nižšie this.Name} s dobrými recenziami za najlepšiu cenu v Moskve a Petrohrade

D: Predaj {= nižšie parent.Name} {= this.Name}, {= this.property.YEAR} rok za výhodnú cenu. Výrobca: {= this.property.PRODUCER}. Krajina: {= this.property.COUNTRY}

 • Relevancia stránky - vytvorenie veľkého počtu stránok, ktoré sú minimálne odlišné. Aby sa predišlo rozmazaniu relevantnosti, vymysleli tabuľku, v ktorej môžete skontrolovať všetky kľúčové dotazy a v prípade potreby ich zadať. Skladá sa z troch farieb:
  • Kavka so zeleným pozadím - znamená, že požiadavka kľúča je spracovaná.
  • Kríž na červenom pozadí - znamená, že požiadavka na kľúč nie je spracovaná.
  • Kavka na tmavom zelenom pozadí - znamená, že požiadavka na kľúč nebola pôvodne spracovaná, ale bola opravená.

Vnútorný relink, Nie je jednoduché, aby sa všetky požiadavky zmestili, ale text zostáva prirodzený. Áno, a nemusíte ich všetky zadávať! Preto pre všetky požiadavky, ktoré nemohli byť napísané na príslušnej stránke, sme umiestnili kotviace odkazy vedúce z iných stránok.

Optimalizácia súboru robots.txt

Tak, že naraz veľa odpadkov nedostal do výsledkov vyhľadávania a neovplyvnil jeho výsledky, sme zavreli všetky filtre z indexované pomocou:

Zakázať: / filtre /

Ako čas postupoval, ako sa stránky spracovávali, filtre sa otvorili. Tu sa stretávame s množstvom nevyžiadaných stránok. V prvom rade to boli stránky s cenou. Zmena ceny filtra, aspoň jedného rubľa, vytvorila novú stránku. Samozrejme, že pre vyhľadávače - to sú duplicitné stránky. Na nápravu tejto situácie sme sa rozhodli uzavrieť všetky filtre, ktoré sa zmenili podľa podobného princípu a ponechali len cieľ, pod ktorým boli požiadavky používateľov.

Povoliť: * / filter / cena * až-500 /

Povoliť: * / filter / cena * od-500-do-1500 /

Povoliť: * / filter / cena * od-1500-do-3000 /

Povoliť: * / filter / cena * od-3000 /

Disallow: * / filter / price * to - * / *

Disallow: * / filter / price * from - * / *

Pridávanie stránok do indexu

Ak ste oboznámení so zásadou fungovania vyhľadávacích robotov a ako sa stránky dostanú do výsledkov vyhľadávania, mali by ste určite pochopiť, že stránky filtrov sa v zozname nezobrazia. Stránky URL sú vytvorené takto: / catalog / vino / filter / color-is-red /. Všetko je jasné pomocou / catalog / a / vino / section, môžete ich ľahko nájsť na väčšine stránok stránky a pre nich sú vytvorené samostatné sekcie v rámci administračného panelu CMS. Všetko, čo nasleduje po / filter / sú "fiktívne" sekcie. Pod nimi by sa na začiatku nemali nachádzať žiadne prepojenia, v systéme nie sú žiadne samostatné časti, preto ich robot nevidí. Naše ďalšie aktivity boli nasledovné:

 • Vytvorenie odkazov v kóde - Tricky úloha. Nie je možné pokryť niekoľko tisíc odkazov na stránkach. Všetky odkazy musia byť správne, v predmete a čo je najdôležitejšie, používatelia by ich mali dodržiavať. Zo všetkých možných možností sme sa zastavili na dvoch miestach:
  • Automatické nahraditeľné prepojenie - jeho hlavnou úlohou je vytvoriť novú ponuku pre používateľa aj pre vyhľadávajúceho robota. Odkaz je dynamický a mení sa vždy, keď prejdeme na kartu položky.
  • Označovanie - Zdá sa, že toto je tá najjednoduchšia vec, ktorá môže prísť na myseľ. Zobrali sme populárne ponuky, vytvorili sme tagy podľa potrebných kotiev.
 • Vytvorenie súboru sitemap.xml - Hľadať roboty sú dôležité v prítomnosti odkazov v tomto súbore. Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo sme ho nezverejnili a nepridali ho do panela webmasterov, stránky v tomto vydaní sa neobjavili.

Nárast návštevnosti po zvýšení počtu stránok v probléme

Zhrňme našu prácu:

 1. Zvýšil počet stránok v probléme v 531 krát.
 2. Zvýšené konverzie viac ako 5-krát.
 3. Zvýšil objem predaja viac ako 12-krát.

Vytvorenie veľkého počtu stránok na stránke bolo hlavným dôvodom nárastu návštevnosti stránky:

Pokračujeme v tvorbe kvalitných filtračných stránok a neustále vyvíjame aktivity na internú optimalizáciu tak, aby vyhľadávacie roboty nepovažovali väčšinu z nich za „nedostatočne kvalitnú“ alebo „duplikátnu“. Čím viac stránok je relevantné pre požiadavku, tým vyššia je návštevnosť na stránkach filtra.

Chcete tiež zvýšiť návštevnosť svojich stránok? Kontaktujte nás pre komplexnú propagáciu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár