Domovská stránka Úmrtie: Budúcnosť za pristátiami a mikrosites

Používatelia internetu sa často začínajú zoznámiť s vašou firmou z hlavnej stránky stránky? Ak áno, koľko času strávia na nájdenie správnych informácií? Hlavná stránka, o ktorej sme vedeli, že zomrela. Používatelia ho už nepotrebujú. Prečo sa to stalo a čo nahradí domovské stránky? Prečítajte si nižšie.

Prečo sú hlavné stránky mŕtve

Predstavte si, že chcete vykonať vklad. Aby ste si mohli vybrať optimálne podmienky vkladov, môžete si spomenúť niekoľko veľkých bánk, navštíviť ich stránky a nájsť podmienky vkladov. Mimochodom, pre to musíte poznať URL bankových stránok.

Možno ste sa okamžite dostali na hlavnú stránku webovej stránky Sberbank. Ale podmienky vkladu sú skryté niekde na vnútorných stranách.

Ak prejavíte maximalizmus a rozhodnete sa investovať a zarábať, dozviete sa veľa nových a zaujímavých vecí o podielových fondoch, zmenkách, investíciách do životného poistenia. Zvýšením svojich vedomostí sa vrátite do sekcie "Akumulovať a uložiť" a uvidíte podmienky vkladov. Úroková sadzba nie je šťastná? Musíme sa pozrieť na stránku inej banky.

Pozri tiež: Ako zariadiť hlavnú stránku webu

Pamätáte si na živé reklamné kampane a idete na stránku banky Tinkov. Ale URL tcs.ru vás vedie niekde zle. Do vyhľadávača zadáte dotaz "TKS Bank" a prejdete na hlavnú stránku. Tu rýchlo nájdete podmienky vkladov. Úroková sadzba je zaujímavejšia, ale môže niekto dať viac? Ak chcete zistiť, idete na stránky iných bánk, prejdite na hlavnú stránku, pozrite sa na podmienky vkladov. Niekedy nemôžete odolať a pri pohľade na iné ponuky bánk: informácie o kreditných kartách, revolučný systém internetového bankovníctva, mobilné aplikácie.

Po návšteve stránok viacerých bánk si všimnete, že prestávka na obed sa blíži ku koncu a nevybrali ste si banku a vklad. Namiesto toho ste strávili veľa času hľadaním informácií a zoznámením sa s nepotrebnými produktmi.

Keď presne viete, čo potrebujete, hlavné stránky stránok sú pre vás stratou času. Táto práca môže byť formulovaná z obchodného hľadiska: vaši zákazníci nepotrebujú hlavnú stránku stránky, keď vedia, čo chcú. Už majú vlastnú domovskú stránku. Vyzerá to takto:

Zákazníci tak šetria čas:

Tráviť čas na dizajn hlavnej stránky, hľadať magické predajné texty, testovať rôzne možnosti navigácie? A väčšina klientov sa dostáva z vyhľadávacích a sociálnych sietí priamo na interné stránky. Je čas opustiť koncept domovskej stránky. Namiesto toho by používatelia mali ponúkať pristátia a aplikácie.

Pozri tiež: 21 typických problémov vstupnej stránky

Aplikácia by mala nahradiť domov pre svojich mobilných klientov.

Ide predovšetkým o internetové obchody, služby, banky. Pomôžte zákazníkom okamžite kúpiť si lístok na vlak, objednať tovar, vydať novú platobnú kartu pomocou vreckového gadgetu. To bude možné, ak klient nainštaluje vašu aplikáciu do smartfónu.

Mobilné aplikácie by mali mať funkčnosť potrebnú pre priemerného klienta vašej spoločnosti. S ich pomocou, užívateľ musí vykonávať známe akcie na cestách, ktoré majú k dispozícii gadget s malou obrazovkou. Predstavte si, aké slová budú sprevádzané pokusom o uloženie vkladu alebo zakúpením vlakového lístka pomocou smartfónu, ak cesta k tlačidlu „Check out“ prechádza cez hlavnú stránku vašej stránky. Nebolo by lepšie zamerať sa na rozvoj a marketing dobrého programu?

Ponuka pristátia namiesto hlavných užívateľov počítačov

Vykládky a mikrosites by mali nahradiť domáce stránky pre svojich zákazníkov pomocou stolného počítača. Väčšina značiek vie, že zákazníci používajú Yandex a Google. Veľké spoločnosti preto investujú do vstupných stránok a mikrosites zaparkovaných na subdoménach.

Domovská stránka spoločnosti Microsoft má rozpoznateľnú adresu URL značky. To umožňuje spoločnosti vytvoriť nekonečné množstvo microsites na subdomény, napríklad windows.microsoft.ru alebo office.microsoft.ru.

Hlavná stránka je úspešne nahradená nielen mikrostránkami a vstupnými stránkami, ale aj kanálmi YouTube, stránkami služby Mapy Google, stránkami sociálnych sietí a dokonca blokmi SERP. Napríklad, ak má osoba zlý bolesť zubov, chce čo najskôr zistiť telefónne číslo a adresu najbližšej kliniky. Má čas preskúmať vaše stránky?

Teraz ste pochopili, prečo by mala byť vaša firma prítomná na sociálnych sieťach, na stránkach s recenziami a na rôznych typoch výsledkov vyhľadávania.

Pozri tiež: Vstupné stránky: odhalenie niektorých mýtov vstupnej stránky

Nenechajte sa ponáhľať presmerovať prevádzku z hlavného

Neodstraňujte hlavnú stránku a nepresmerujte návštevnosť na najobľúbenejšiu sekciu. Ide o smrť hlavnej stránky ako východiska pre spotrebiteľa, aby sa zoznámil s vaším podnikaním. Zachováva si však úlohu integrátora mnohých pristátí a mikrosites. Okrem toho domovská stránka zostáva navigačným rozbočovačom: používateľ sa preto musí rýchlo dostať do potrebných častí zdroja, ako aj na stránky so značkami na sociálnych sieťach. Nezabudnite na kontaktné informácie. Zvyšný priestor môže byť naplnený vlajkovou loďou.

Pozrite sa na domovskú stránku Coca-Cola. Minimálne informácie, kontaktné údaje a odkazy na stránky spoločnosti na sociálnych sieťach namiesto navigačných prvkov - všetko, čo používateľ potrebuje, je tu. Páči sa vám táto hlavná? Je táto koncepcia domovskej stránky vhodná pre vaše podnikanie?

Pozri tiež: Ako zvýšiť návštevnosť: 60 spôsobov, ktoré vyhodia vašu prevádzku

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár