3 otázky o použiteľnosti, ktoré musíte položiť sami

Ak ste sa sami nepýtali na jednu z troch otázok použiteľnosti uvedených nižšie, opýtajte sa dnes. Žiadajte, aby ste sa nepodelili o mylné predstavy, ku ktorým k nim viedli nesprávne odpovede.

Otázka 1. Dizajn: krásny vs. škaredý?

Počujete často spory o tom, čo je krásne a čo je škaredý dizajn? Samozrejme, je možné o tom argumentovať, niekedy je to potrebné - ak napríklad chcete zabiť čas, ktorý nemá kam ísť. Ale pokiaľ ide o internetový marketing, je to úplne zbytočný argument. Použiteľnosť webstránky sa nezlepšuje ani krásou dizajnu, ale jeho pohodlnosťou pre užívateľov, resp. Jeho funkčnosťou.

Samozrejme, v ideálnom prípade je lepšie sa zbaviť všetkých rozporov a urobiť funkčné funkčné. Ale krása je taká zvláštna vec ... Pozrite sa tu:

Nezáleží na tom, čo pre vás vyzerá krásne, je dôležité, aby to vaše cieľové publikum, potenciálni klienti považovali za také. Robte „krásne“, ak viete, čo vaša stredná Ázia vníma ako „krásu“. Ale v srdci "krásy" by mala byť funkčnosť. Je to funkcia dizajnu, ktorá je dôležitá pre vyhľadávače, pretože je základom pohodlia používateľov.

Funkčný dizajn má niekoľko základných funkcií, tu sú:

  • Obsah, ktorý je nevyhnutný pre túto stránku, by mal byť umiestnený na nápadnom mieste. Inými slovami, používateľ musí v prvej sekundovej sekunde pochopiť, kde sa nachádza sémantické centrum stránky.
  • Na stránkach komerčnej stránky je spravidla obsah, ktorý nie je priamo, ale nepriamo ovplyvňuje pozitívne vnímanie stránky používateľom. Toto sa vzťahuje na navigačné prvky, tlačidlá sociálnych sietí, objednávkový formulár atď. Používateľ musí okamžite jasne pochopiť, ktorý obsah na stránke je hlavný a ktorý je dodatočný.
  • Použité písma, ilustrácie, pozadie atď. - toto všetko by malo zdôrazniť ziskové „reprezentovanie“ hlavného obsahu stránky.
  • Reklama, ak je prítomná, by nemala rozptyľovať používateľa od hlavného obsahu tejto stránky.

Krása je vec s mnohými interpretáciami, takže najlepším riešením by bolo zvážiť, že krásny dizajn je synonymom pre dizajn, ktorý užívateľovi nebráni v tom, aby vnímal informácie na stránke.

Ak by ste potrebovali recept na vytvorenie najhoršej stránky na svete, mohli by sme to dať takto:

  • Vytvorte čo najviac rôznych prvkov pre webovú stránku.
  • Usporiadajte všetky tieto prvky v náhodnom poradí.
  • Ako pozadie, použite ... ale aspoň ružové ruže na ružovom pozadí.
  • Bez navigačných prvkov.
  • Nezabudnite na animáciu GIF a obrázky, málo súvisiace s témou webovej stránky - malo by to byť veľa tejto láskavosti.

Otázka 2. Považujú ju užívatelia za užitočnú a pohodlnú, čo si myslíte, že sú tieto?

Stáva sa to takto: ste úprimne snažiť vytvoriť veľmi pohodlné a užitočné stránky pre užívateľov, ale všimnete si, že z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače, nie všetky vaše funkcie, objavy, nápady dať výsledok ste očakávali. V tejto situácii by bolo možné vyvodiť nesprávny záver: čo je dobré pre používateľov internetu, je zlé pre vyhľadávače. Nie je. Spokojnosť používateľov je základom pre vyhľadávače a na vytvorenie vyhľadávania, v ktorom sú užitočné a užívateľsky príjemné stránky a existujú faktory hodnotenia správania.

S najväčšou pravdepodobnosťou by ste v tomto prípade mali položiť ďalšiu otázku: je to pre nás dobré, že to považujeme za dobré? Napríklad: Nie je tlačidlo spätného volania na poradie spätného volania presne otravné pre vašich zákazníkov? Alebo: je pre ľudí vhodné vyplniť formulár výzvy na objednávku, ktorý obsahuje viac ako tri polia? Napríklad:

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako skontrolovať, či sú vaši používatelia spokojní s tým, čo považujete za vhodné, je vykonávať testovanie A / V.

Otázka č. 3: Čo znamená fráza „potreba šetriť čas používateľa“ vo všeobecnosti?

Je tu stereotyp: čas používateľa je potrebné zachrániť - možno, ale nemali by ste ho chápať doslovne. Niektorí bezvýhradne veria v toto vyhlásenie, veria, že ľudia prichádzajúci na svoje stránky zobrazujú iba tie prvky a obsah, ktoré sú v hornej časti obrazovky, že ich publikum nemá rád posúvanie, pretože je to „časovo náročné“. Toto presvedčenie vedie k túžbe umiestniť všetky prvky čo najbližšie k čiapke. Z toho vyplýva pocit preťaženej stránky.

Štúdie ukazujú, že noví používatelia internetu nemajú radi rolovanie. Tvárou v tvár zaujímavému obsahu prezerajú celú stránku, posúvajú ju až na koniec.

Ak používateľ prišiel na vaše stránky a zostal, znamená to, že je pripravený stráviť čas štúdiom informácií, ktoré potrebuje. Nesnažte sa umelo strkať všetky dôležité prvky bližšie k čiapke a všetky základné textové informácie - v prvých troch frázach. Nemyslite si, že užívateľ internetu je nervózny typ, ktorý nedokáže čítať do konca textu. Ak našiel čas na vyhľadávanie informácií na internete, potom bude mať trpezlivosť, aby si ju prečítal do konca. Samozrejme, ak to bude pre neho užitočné.

Dúfame, že ste urobili to isté ako vyššie uvedený abstraktný používateľ internetu - to znamená, že ste si túto stránku prečítali až do konca a strávili svoj čas s výhodami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár