Ako nastaviť turbo stránku, AMP, Instant články. Sprievodca s video inštrukciami

V tomto článku nájdete návod na nastavenie rýchlych stránok: AMP, turbo, Instant Articles Facebook.

Ako urobiť turbo stránku

Turbo Pages je technológia rýchle načítanie lokalít, ktorý bol navrhnutý najväčší vyhľadávač v ruskom internete Yandex. Turbo možno nazvať analógiou zrýchlených mobilných stránok spoločnosti Google.

Podstata technológie tezisno:

 • Vlastník stránky vytvorí svetlé verzie stránok.
 • Pomocou RSS kanála webmaster prenesie turbo stránku do Yandexu.
 • Vyhľadávač udržuje na svojich serveroch ľahké verzie stránok.
 • "Yandex" ponúka majiteľom smartfónov turbo stránku vo vyhľadávaní alebo novinkách.
 • Vďaka vysokej rýchlosti sťahovania sa užívateľský komfort zlepšuje.

Podľa Yandexu, turbo stránky vážia 10 krát menej a zaťažujú 15 krát rýchlejšie ako bežné stránky.

Mám pripojiť turbo stránku

"Yandex" aktívne odporúča webmasterov novú technológiu. Webmasteri RuNet tradične pochybujú a kritizujú inovácie vyhľadávačov.

Na posúdenie realizovateľnosti používania novej technológie som vytvoril turbo stránku na mieste pre experimenty. Do jedného dňa po pridaní informačného kanála RSS do mobilného vydania Yandexu sa objavili odkazy na stránky turbo blogu. Neexistujú žiadne zmeny v problémoch pre desktopy a tablety.

Výrazné zmeny v premávke alebo na mieste počas štyroch mesiacov nevideli. Dôležitý bod: pozíciu nepozerám konkrétne, ale oceňujem ju okom. To znamená, že zadávam otázky, ktoré ma zaujímajú a hodnotia problém. Na dôležité požiadavky pre mňa, blog bol v hornej časti pred zavedením turbo stránok. Situácia sa po nastavení RSS nezmenila.

Dôležitá zmena: takmer všetci majitelia smartfónov z mobilnej problematiky "Yandex" začali posielať na turbo stránku. Predtým sa používatelia dostali k adaptívnej verzii stránky. Existuje rozdiel oproti AMP: v mojom prípade spoločnosť Google posiela približne dve tretiny mobilnej prevádzky na zrýchlené stránky a tretina vlastníkov smartfónov prejde na citlivé stránky.

Fakt: príklad jedného blogu ukazuje, že Yandex posiela na turbo stránku z vydania takmer všetkých majiteľov smartfónov. To znamená, že vyhľadávač skutočne núti web surfistov používať zrýchlené stránky.

Zaznamenané zmeny v metrikách správania. Miera odchodov na lokalitu ako celok bola za posledný mesiac 10,4%. Tu sa počítajú všetci návštevníci, vrátane používateľov počítačov.

Miera odchodov návštevníkov stránok turbo za rovnaké obdobie bola 8,83%.

Miera odchodov pre vlastníkov smartfónov, ktorí pristáli na citlivých stránkach, bola 17,7% za mesiac.

To znamená, že pokiaľ ide o mieru odchodov, bežné adaptívne stránky strácajú na turbo stránkach viac ako dvakrát: 17,7% oproti 8,83%.

Ďalším výsledkom zavedenia turbo stránok je zníženie príjmov zo služby AdSense. Aj keď nie je súčasťou reklamy na stránkach turbo, výsledok je prirodzený.

Medzisúčet: napríklad jedna stránka ukazuje, že zavedenie turbo stránok neovplyvnilo významne prevádzku. Takmer všetci majitelia smartfónov "Yandex" z výsledkov vyhľadávania začali byť posielané na rýchle stránky. Na stránkach turbo je miera odchodov približne dvakrát nižšia ako na stránkach s adaptívnym rozložením.

Za vhodné považujem zavedenie turbo stránok. Nie je to len záležitosť znižovania miery odchodov. Na rozdiel od „chudobných webmasterov“ z „Prežitia“ považujem „Yandex“ a Google za spojencov vlastníkov stránok. Vyhľadávače kladú na rýchle stránky: turbo a AMP. Majte to na pamäti pri vytváraní stávok.

Ako nastaviť RSS pre turbo stránky

Ak chcete implementovať turbo stránku na webe, musíte nastaviť RSS kanál vo formáte RSS 2.0 a pridať ho do Yandex.Webmaster.

Ak stránka funguje na populárnom CMS, môžete nakonfigurovať RSS kanál pre turbo stránky do 5 minút bez technických zručností. Pre zdroje na najobľúbenejšie WordPress engine, použite Yandex.News Feed by Teplitsa plugin.

Nainštalujte a aktivujte modul. V paneli administrátora zadajte sekciu nastavení doplnkov. Je k dispozícii v menu "Nastavenia - Yandex.News". Konfigurovať nasledujúce možnosti:

 • Vysielanie adresy URL. Ak chcete zmeniť predvolenú možnosť, zadajte ľubovoľnú adresu URL informačného kanála.
 • Maximálny vek záznamov v páske. Nastavte maximálnu hodnotu tak, aby sa najstaršie položky na stránke zobrazovali vo formáte turbo.
 • Povoliť podporu pre stránky turbo. Označte možnosť.

Toto nastavenie je postačujúce pre správnu implementáciu turbo stránok. Uložte zmeny.

Po nastavení pluginu pridajte správcovi webu kanál RSS. Otvorte sekciu "Informácie o lokalite - Turbo Pages". Zadajte adresu URL informačného kanála do poľa Pridať kanál RSS. Odošlite informačný kanál na kontrolu a počkajte na výsledky. Kontrola trvá niekoľko minút. Ak nie sú žiadne chyby, príslušný stav sa zobrazí vo webmasterovi.

V časti Všeobecné informácie o lokalite zadajte názov zdroja. V prípade potreby zmeňte možnosť zobrazenia. Dostupný displej bez loga, so štvorcovým a obdĺžnikovým logom.

Zadajte počet počítadiel analýzy. V čase prípravy článku sú počítadlá podporované Metrics, Analytics, Liveinternet, Mail.ru, Rambler TOP-100 a Mediascope. Voliteľne môžete pridať ID ID bloku alebo kód lokality AdFox.

Po nastavení kanála RSS sa stránky turbo zobrazia vo vyhľadávaní v priebehu jedného dňa. Voliteľne môžete vyhodnotiť náhľad zrýchlených stránok. Ak to chcete urobiť, rozbaľte adresu URL v časti „Zdroje údajov“ a kliknite na odkaz „Príklady stránok turbo“.

Pre vytvorenie turbo stránok na WordPress môžete použiť alternatívne nástroje:

 • RSS pre Yandex Turbo.
 • Ya turbo
 • Ya Turbo Pages.

Ak je pre vás vhodné použiť inštrukcie vo formáte videa, pozrite si obrazovku o nastavení turbo stránok.

V adresári Yandex sa nachádzajú riešenia pre pripojenie turbo technológie k webovým stránkam so systémom Drupal, Joomla, OpenCart, 1C Bitrix.

Ako implementovať zrýchlené mobilné stránky

Podrobná odpoveď na túto otázku je v našom sprievodcovi AMP. Ak chcete ušetriť čas, môžete použiť nasledujúce práce:

 • AMP je technológia rýchleho načítania stránky od spoločnosti Google.
 • Vyhľadávač sám rozhoduje, ktorá verzia stránok bude posielať užívateľom: adaptívne alebo zrýchlené.
 • Na testovacej lokalite spadajú asi dve tretiny mobilných používateľov z vyhľadávania na AMP a tretie - na stránkach s adaptívnym usporiadaním.

Nepočúvajte otravných webmasterov s "Hľadať": Google neberie prevádzku sám po implementácii zrýchlených stránok. Ak chcete zobraziť zrýchlené stránky, používatelia sa presunú zo stránky s problémami na stránku. Vlastník môže speňažiť prevádzku na AMP obvyklými spôsobmi: predajom tovarov a služieb alebo prostredníctvom reklamy.

V návode na zrýchlené stránky pre implementáciu technológie na WordPress, sa odporúča veľa plug-inov: AMP od Automattic a AMP pre WP od bratov Kaludi. V súčasnosti stačí použiť jeden z nich. Riešenie od spoločnosti Automattic je vhodné na to, aby umožňovalo zrýchlenie stránok a na ne zabudlo. Produkt od bratov Kaludi pomôže webmasterom, ktorí potrebujú flexibilné nastavenia a prispôsobenie pluginu. Viac informácií o možnostiach AMP pre WP nájdete v našom screencaste.

Ako pripojiť Facebook Instant články

Instant Articles je technológia pre okamžité načítanie stránok Facebook. Po pripojení okamžitých článkov môžu užívatelia služby Facebook okamžite otvoriť publikácie bez opustenia sociálnej siete.

Ak chcete získať okamžité články, postupujte takto:

 1. Zaregistrujte stránku, vyberte stránku Facebook, ktorá sa použije na publikovanie okamžitých článkov.
 1. Nastavenie okamžitých článkov: v prípade potreby pridajte členov tímu na stránku, zadajte adresu URL lokality. Nainštalujte aplikáciu Page Manager na zobrazenie okamžitých článkov v režime náhľadu.
 1. Nainštalujte Instant články pre WP. V nastaveniach zadajte ID stránky Facebook. Aj v nastaveniach môžete špecifikovať štýl zobrazovania okamžitých článkov, služby analýzy pripojenia a reklamy.
 1. Vložte značku meta validácie do záhlavia lokality a zadajte adresu URL prostriedku. Metaznačka je k dispozícii v časti Pripojiť stránku na stránke Nastavenia okamžitých článkov. Odošlite adresu URL na overenie.
 1. Pridajte informačný kanál okamžitého informačného kanála RSS do sekcie Verejný kanál RSS.
 1. Pošlite svoje stránky na posúdenie. Táto funkcia je dostupná v časti "Krok 2" v ponuke okamžitého nastavenia článku.

Po kontrole stránky, ktorá trvá niekoľko pracovných dní, budú všetky publikácie prevedené na okamžité články, a čitatelia budú môcť okamžite sťahovať obsah stránky v aplikácii Facebook.

 1. Voliteľne prispôsobiť štýl Instant články. V sekcii Nástroje - Štýly kliknite na tlačidlo Pridať štýl.

V editore štýlov zadajte názov a vyberte príslušné nastavenia. Uložte zmeny. Nezabudnite zadať nový štýl v nastavení plug-in instant články v WordPress. Štýl sa musí zadať v ponuke Vzhľad - článok.

Ak dávate prednosť video inštrukcii, pozrite si náš screencast.

Na stránkach spravovaných Joomla! Okamžité články možno pripojiť pomocou rozšírenia služby Okamžité články Facebook. Pre Drupal bol vyvinutý zodpovedajúci modul.

Čas sú peniaze. Aj v internetovom marketingu

Preto je dôležité skrátiť dobu sťahovania obsahu. Radikálne tento problém rieši technológia AMP, turbo a Instant Articles. S ich pomocou je jednoduchšie súťažiť o pozornosť používateľov. Pozornosť a čas patria medzi najcennejšie zdroje digitálnej ekonomiky.

Ak ste implementovali turbo stránku, AMP alebo Instant Articles, podeľte sa o komentáre s výsledkami a zobrazeniami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár