31 príkladov najlepších kanálov YouTube pre firmy

Mnohé veľké spoločnosti vytvárajú kanál na YouTube, aby prilákali zákazníkov: Coca-Cola sa pripomína počas sviatkov Nového roka a Red Bull každý deň pridáva trochu extrémne.

V tomto článku som zozbierala kanály rôznych spoločností zameraných na rusky hovoriaci segment internetu alebo celého sveta.

Článok o najlepších kanáloch vo svojich oblastiach. Najlepšie, ale nie ideálne - každá spoločnosť má svoj vlastný prístup k tvorbe video obsahu. Každý má klady a zápory, takže výberové kritériá boli nasledovné:

 1. Obsah je pre divákov užitočný a zaujímavý.
 2. Obsah vytvára pozitívny dojem spoločnosti a podporuje predaj.
 3. Valce zbierajú väčšinou pozitívne hodnotenia.

Z každej oblasti bolo prevzatých niekoľko spoločností na porovnanie výhod a nevýhod. A ukázať, že aj keď ste jedným z najlepších vo svojom odbore, stále nie ste dokonalí.

kuchařství

Potravinárske a korenie spoločnosti hlavne video o tom, ako niečo urobiť. Samozrejme, musíte variť s výrobkami tejto spoločnosti.

Heinz

Varenie kačice so syrovou omáčkou Heinz

Klipy majú dobrý vizuálny dizajn, všetky akcie kuchára sú jasné a sprevádzané titulkami. Titulky sa však niekedy spájajú s pozadím, takže sa ťažko čítajú - najmä keď nie je dosť času a text je veľký.

Aj valce nemajú dostatok dynamiky, idú rovnakým tempom. Ani malá zmena v hudbe nepomôže. Preto sa 3-minútové video cíti ako večnosť.

Jedlo vyzerá chutne a recepty sú jednoduché, takže divák nemá žiadne pochybnosti, či to zvládne.

Maggi

Varenie kari s kúskami kurčiat a ananásu od Maggi

Je to jednoznačne lepšie. Titulky, aj keď sú čiernobiele, sú umiestnené na obrazovke, takže ich možno lepšie vidieť. Zložky sú zvýraznené a hudobný sprievod je doplnený o zvukové efekty: pečenie, klepanie na nôž na doske a tak ďalej.

Atmosféra vo valcoch je domáca: všetko sa robí v jasných farbách a dieťa pomáha variť - dodatočný dotyk emócií.

Petelinka

Galantín z kurčaťa "Petelinka"

V "Petelinki" videá s dobrou dynamikou: zmena personálu, hlas kuchára. Hotové jedlo vyzerá chutne a proces varenia je zaujímavý. Vo videu je "živý" šéfkuchár, ktorý pôsobí ako expert.

Ale sú tu nevýhody: kuchár nevysvetľuje niektoré veci (prečo dal cesnak do panvice?), A on sám sa príliš často dostáva do rámu.

agrobyznysu

Vitello Tonato s teľacím mäsom z Miratorg

Pomerne krátke a jednoduché videá. Pozrite sa na jeden krok.

Medzi nedostatkami možno identifikovať, ak sa titulky nezlučujú s pozadím. A na konci valca, zložky zmizli príliš rýchlo.

Knorr

Knorr Lasagna

Na kanáli sú videá v mierne odlišných formátoch: niekde je osobnosť, niekde nie je, časomiera a dizajn sú rôzne.

Každý formát je svojím vlastným spôsobom dobrý a zlý - tu je to všetko o výkone. Napríklad vo videu o lasagne je zvuk príliš vysoký, takže všetko sa zdá byť falošné. Zvyšok je dobre vykonaný.

maloobchodné

DNS

Vybalenie notebooku

Sieťové obchody DNS kanál rozložili videá s rozbaľovaním rôznych zariadení. Každý deň sa pridáva asi desať valcov.

Podstatou takýchto častých publikácií je, že každý, kto si vyberie niečo konkrétne, môže vidieť, čo prichádza so zariadením, ktoré kupuje.

Samotné valce sú bez života. Niektoré výstrely sa príliš dlho zmraziť, a okrem zväzku, nie sme nič ukazuje. Bolo by zaujímavejšie vidieť techniku ​​v akcii - aspoň niektoré testy výkonnosti.

"El Dorado"

Majster triedy na varenie s pomocou "Eldorado" produkty

Kanál "Eldorado" je takmer úplne zložený z reklám a niekedy tam sú recenzie alebo workshopy.

Nedávno bola úspešná spolupráca s Jurijom Dudom, ktorý za 2 mesiace zozbieral takmer 3 milióny názorov.

"M. Video"

Recenzia na ultrabook

Na rozdiel od predchádzajúcej spoločnosti, "M. Video" sa zameriava na recenzie. Zhromažďujú niekoľko názorov, ale ich cieľom nie je, že sú potrebné na to, aby sa užívateľ, výber produktu, mohol o ňom dozvedieť čo najviac.

Rovnaký prístup sa používa aj v DNS, ale väčšinou ho rozbaľujú a neprehliadajú.

PopMusicRu

Prehľad Combo

Keď si osoba vyberie hudobný nástroj v internetovom obchode, jediná vec, ktorú nemôže v texte čítať, je jeho zvuk. Človek vstúpi do kanála Pop Music, vyberie si gitaru alebo zosilňovač, ktorý sa im páči a počúva, ako to znie. Preto sa pre neho mení na gitaru, a nie mačka v taške.

Na kanáli sa nachádzajú aj tréningové videá a niekedy si môžete prezrieť recenziu balalajky s komentármi členov skupiny Metallica.

Videá podrobne opisujú prieskum prístrojov a zariadení. Môžete počuť zvuk v rôznych polohách na hmatníku, s rôznymi snímačmi a efektmi. A komentáre hudobníkov odstraňujú námietky zo strany nováčikov.

Sportmaster

Školenie obvodov

Kanál Sportmasters má reklamy a recenzie športového tovaru, oblečenia a obuvi. Tam sú tipy na výživu a fitness. To je len v reklamách pre fitness ľudia sú strieľaní v dokonalej fyzickej forme, takže obyčajní ľudia môžu pochybovať, že to dokážu.

Čo sa týka samotných videí, sú vizuálne. Ak je to reklama, potom je to veľkolepé - môžete vidieť, ako sa topánky vyrovnávajú so zimou, aké ľahké je behať a všetko v tomto duchu.

tvorenie

Netologiya

Film o utm

Na kanáli "Netologii" veľa užitočných a zaujímavých videí. Niektoré z nich sú výstrižky z platených kurzov a kurzov. Ak bola pasáž užitočná pre osobu, radšej by si kúpil plnú verziu.

Na kanáli "Netologii" môže byť kvalita reklám dobrá aj zlá:

 • Zvuk môže byť zlý, pretože učiteľ nemá mikrofón.
 • Môže dôjsť k rušeniu v dôsledku nízkej rýchlosti počas nahrávania.
 • Učiteľ môže odbočiť alebo často používať parazitické slová.

Ale samotné informácie vo videách sú veľmi užitočné.

INTUIT

Základy programovania z INTUIT

Ide najmä o prednášky alebo ich časti. Väčšinou prednášky pre inžinierov, matematikov a programátorov. Na jednej strane sú príliš experti, takže len málo z nich ich sleduje. Na druhej strane - ukazujú dobrú univerzitu.

Človek však musí platiť za kvalitu informácií: takmer žiadna zrozumiteľnosť, uhol sa mení veľmi zriedka a príklady sú napísané na tabuli. Ale ak sa opäť dostal na vysokú školu.

GeekBrains

"S touto tabuľkou celkom nesúhlasím, ale som príliš lenivý na to, aby som urobil inú" © Announcer

Na GeekBrains videá sú jednoduchšie, a majú viac názorov. Plus: sú lepšie zacielené na cieľovú skupinu a vizuály v nich sú farebnejšie a jasnejšie.

Hoci samotná informácia nie je veľmi dobre predložená - aj keď ľudia majú skúsenosti s vývojom, skúsenosti s vedením webinárov a prednášok sú stále priemerné. Valce sú prezentáciou s hlasom. A niektoré časti prezentácie je ťažké vidieť.

SM filmy

Vytvorenie filmu

Pomerne mladý projekt, takže začali používať kanál na propagáciu svojho obchodu len nedávno.

Tím SM Films dokáže natáčať videá krásne - to je to, čo učí. Vidíme, že videá boli nakrútené krásne, takže veríme, že ich profesionalita a kvalita získaných informácií.

Skyeng

Analýza nových piesní od Twenty One Pilots

Kanál Skyeng sa nevyučuje prostredníctvom učebníc, ale analýzou rôznych podujatí, diel, filmov, videí, piesní a iných vecí, ktoré zaujímajú študentov. Vo videu z príkladu sa demontujú nielen nové piesne kapely Twenty One Pilots, ale príspevky a príspevky od fanúšikov. A v kurze ide Urban Dictionary (slovník slovníkov alebo slangový slovník).

Na kanáli je veľa podobných klipov, takže študenti ich môžu selektívne sledovať, aby sa naučili anglicky s príkladmi, ktoré ich osobne zaujímajú.

Skillbox

Segmentácia Webinar

Skillbox, rovnako ako iné vzdelávacie projekty, sa snaží prilákať viac študentov. Na tento účel takmer každý deň konajú webináre na rôzne témy.

Hlavný kanál publikuje videá o marketingu a podnikaní a video o programovaní a dizajne - o jednotlivých. Preto sa ľudia môžu prihlásiť iba k smeru, o ktorý majú záujem, aby nedostali oznámenia o všetkom v rade.

Herný priemysel

Clash royale

Nové jednotky v hre

V hernom priemysle môžu byť videá použité na zobrazenie aktualizácie v hre v najlepšom prípade. Na tomto kanáli je video zdobené v štýle karikatúry, v ktorej sa farebne zobrazuje správanie sa nových jednotiek.

Clash Royale je typický kanál o konkrétnej hre. Má všetko na zábavu a zapojenie hráčov. Napríklad, hráč môže sledovať klanové vojny vrcholových klanov a vziať z nich niekoľko žetónov. V dôsledku toho hráč strávi ešte viac času v hre.

World of Tanks

Momenty z bitiek

Na kanáli World of Tanks sú videá farebné, aj keď sú vytvorené na hernom engine, takže človek má úžasné chvíle. A keď príde do hry, nebude sklamaný, že obal bol krajší ako samotná hra.

Je to všetko rovnaké ako v predchádzajúcom prípade, ale v menšom meradle.

"Hazardné hry"

Nové správy

Kanály získavajú nielen vývojárov hier, ale aj časopisy a online publikácie. Pomáha diverzifikovať obsah a prilákať nových účastníkov.

Kanál "Igromaniya" publikuje novinky, recenzie hier a počítačov, výsledky konferencií a mnoho ďalšieho.

PlayGround.ru

Najnovšie správy v inom vydaní

Tento časopis do značnej miery opakuje formáty predchádzajúceho, hoci samotný obsah je odlišný.

Na kanáli nie je toľko účastníkov a videá sú menej časté.

zábava

Stand-Up Club # 1

Hodina vtipov jedného z komikov

Na tomto kanáli môžete sledovať vystúpenia rôznych komikov v klube. Všetok obsah je zábavný - nie ste ponúkaní na objednanie služby alebo na zakúpenie akéhokoľvek produktu.

Takéto kanály dostávajú príjem prostredníctvom reklamy a predaja vstupeniek na predstavenia. V popise každého videa je odkaz na stránku s plagátom.

KVN

Paródia na „rodinu Adamsovcov“

Kanál KVN vydáva vydania a výstrižky z nich, takže môžete sledovať iba vystúpenia svojho obľúbeného tímu.

Predtým sa KVN zobrazovala iba v televízii a na internetových videozáznamoch sa sťahovali. Spravidla vo veľmi zlej kvalite (nezabudnite video o Gadyu Petrovich). Teraz má klub oficiálny kanál, ktorý pomáha získať nové publikum.

Okrem toho, priamo v hlavičke sú informácie o tom, ako si kúpiť vstupenky.

RADIO TAPOK

nostalgie

Oleg vydáva obaly na zahraničné piesne, ale niečo si pridáva - všetky texty sú preložené. To ho odlišuje od ostatných cover umelcov, a tiež ho oslobodzuje od nutnosti písať hudbu sám.

Okrem toho, piesne sú špeciálne vybrané populárne záujem viac ľudí. Vo videu vyššie, napríklad, pieseň skupiny Static-X, ktorý bol v hre Need for Speed: Underground 2.

Tento prístup je prítomný vo všetkých hudobníkoch, ktorí vystupujú - na YouTube zbierajú fanúšikov a reportujú o pripravovaných podujatiach. Pre mnohých je dôležité zistiť, čo ich čaká na koncerte, skôr ako sa rozhodnú kúpiť.

"Poster"

Sum 41 členov hádať piesne

Tu dominujú videá s hviezdami. Buď spolupracujú s Afishou, alebo boli pozvaní, aby zvýšili dosah kanála a zapojili čo najviac divákov - spoločnosť predáva vstupenky na predstavenia úplne odlišných umelcov.

Všeobecne platí, že obsah je zábavný, ale nie sú žiadne odvolania head-on.

Značkové spoločnosti

Dodo Pizza

Obchod s potravinami

"Dodo Pizza" na svojom kanáli publikuje videá so zamestnancami a vzdelávacími videami. Ukazuje sa to veľmi pozitívne. Podľa môjho názoru je to dobrý krok, pretože môžete vidieť profesionalitu tímu a samotná spoločnosť sa stáva otvorenejšou, preto spôsobuje empatiu.

V tomto prípade môže byť publikum kanála ako milovníci pizze, tak aj ľudia, ktorí tam chcú pracovať.

Pozitívny vo videách nezasahuje do zobrazovania úrovne profesionality. Naopak, vytvára pocit, že spoločnosť robí všetko hravo.

Yandex

Oznámenie nových nástrojov

Kanál "Yandex" publikuje oznámenia o nových nástrojoch a algoritmoch, nahrávkach z konferencií a pod.

Keď sledujete videá na kanáli Yandex, uvidíte, koľko je tento rozsiahly projekt, ale zároveň sa spoločnosť približuje. Je možné vidieť, že nové nástroje sú vytvorené pre používateľov, nie pre kliešť. A také videá ako "Hviezda zvaná Slnko" zahrejú dušu.

Kaspersky

Rovnaký zvuk

Na kanáli spoločnosti Kaspersky Lab sú prezentácie, tipy na zlepšenie bezpečnosti a zábavné videá, ako je uvedené vyššie.

Kanál dokonale zvláda svoju úlohu - ukazuje, že Kaspersky Lab vie všetko o bezpečnosti informácií.

nikon

Keď som sníval o fotografovaní hviezd, ale len na svadby

Pre fotografov bude zaujímavé pozrieť sa na Nikon: tipy na výber fotografického vybavenia, majstrovské kurzy, recenzie, prezentácie atď.

Páči sa mi kanál Nikon, pretože nie je zbytočné chvástanie - všetko je veľmi jasné. Tipy poskytované profesionálnymi fotografmi a príklady sú veľmi krásne.

Dynamika Bostonu

Robot na nerovnom povrchu

Pre Boston Dynamics je kanál YouTube najpravdepodobnejšie používaný na prilákanie nových investorov a zobrazenie starých výsledkov výskumu. Ale bežní ľudia môžu sledovať videá a byť vystrašení, ako blízke zotročenie ľudí robotmi.

Ak by som mal peniaze, rád by som ich investoval do Bostonu Dynamics. Hoci nikto v reklame neprichádza k tomu, aby sa vyrovnal s výhodami robotov, novými postupmi a uľahčil život, sú stále impozantné. Len sa ticho pozeráte na toto všetko a všetky tieto myšlienky prichádzajú na myseľ.

SpaceX

Štartovanie auta do vesmíru

Dobytie priestoru možno pozorovať odkiaľkoľvek na svete. Účel tohto kanálu je s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaký ako účel Boston Dynamics.

Je to všetko rovnaké ako v prípade Boston Dynamics, hoci snahy spoločnosti smerujú iným smerom.

Samsung

Samsung Channel Trailer

Samsung sťahuje motivačné, prezentačné a zábavné videá. Často sa môžete stretnúť s hosťujúcimi bloggermi.

Samsung jednoducho strieľa skvelé videá. Nemám o nich ani čo povedať.

záver

Spoločnosti so strmými kanálmi sú oveľa viac, ale nemá zmysel ich zbierať. Ako ste si všimli, všetky kanály sú zoradené podľa kategórií a v každej kategórii môžete sledovať všeobecné trendy:

 • Potravinárske spoločnosti varia.
 • Maloobchodníci zobrazujú svoj tovar.
 • Vzdelávacie spoločnosti vyučujú.
 • Herný priemysel láka zábavu.
 • A značky spoločnosti hovoria o sebe alebo ohlásia niečo super.

Jednoducho som našiel chybu v mnohých kanáloch zo zoznamu, aby som ukázal, že aj veľké spoločnosti môžu mať nedostatky. Ak sa chystáte spustiť kanál pre vašu spoločnosť, príďte so zaujímavými kúskami, novými hlavičkami, alebo jednoducho strieľajte lepšie ako iné. Stručne povedané. A keď napíšem nasledujúci podobný článok, nájdem s vami chybu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár