Ako prilákať a previesť pozornosť návštevníkov webu: 6 neverbálnych metód

Podľa odborníkov z Carleton University, návštevníci odhadujú stránky do 0,05 sekundy po pristátí na stránke. Premýšľajte o tom: do piatich stotín sekundy potom, čo sa objaví na stránke, užívateľ rozhodne, či sa mu páči stránka a či bude s ňou komunikovať. Osoba používa neverbálne podnety na vyhodnotenie. Prvým dojmom je nevedomky. Zmeniť to takmer nemožné. Ako ovplyvniť návštevníka v prvých niekoľkých sekundách po pristátí? Prečítajte si nižšie.

Prečo obsah marketingu by mali ovplyvniť publikum non-verbálne

Myslíte si, že publikum je pripravené vyrovnať sa s nedostatkom dizajnérskych pôžitkov kvôli hodnotnému obsahu, ktorý pravidelne zverejňujete na stránke? Nie je. Užívatelia vytvárajú dojem o lokalite pred začiatkom spotreby obsahu. Ak je záporná, účinnosť obsahu sa znižuje. To má za následok vysokú mieru zlyhania, krátky čas strávený na mieste, nízku hĺbku prezerania a nedostatočnú konverziu.

Ak chcete zlepšiť efektívnosť stránky, musíte pochopiť správanie používateľov a zmeniť ho v priaznivom smere. Inými slovami, na to, aby obsah fungoval, musí vaša stránka vytvoriť u používateľov pozitívny prvý dojem. Nasledujúce metódy neverbálneho vplyvu na publikum zlepšia metriky stránok a zvýšia predaj.

Metóda číslo 1: zistiť, kde sa návštevník stránky prvýkrát pozerá

Špecialisti v Poynter Institute použili eytracking na sledovanie očí ľudí, ktorí sa prvýkrát dostali na webovú stránku. Ukázalo sa, že ľudia patriaci do západnej kultúry, v prvom rade, dávajú pozor na striktne určité oblasti stránky. Na obrázku nižšie sú označené červenou a žltou farbou.

Upozorňujeme, že tieto oblasti vizuálne pripomínajú písmeno "F". Zvyčajne osoba začína hodnotenie z ľavého horného rohu stránky. Jeho pohľad sa posúva zľava doprava a zachytáva vizuálne obrazy. Potom ide dole a opakuje pohyb zľava doprava.

Ako používať údaje tejto štúdie v praxi? V oblastiach stránky, ktoré návštevník hodnotí na prvom mieste, musí nájsť neverbálne príznaky dôvery, výzvy na konanie, signály o schválení a dobrej vôli.

Metóda č. 2: Použitie neverbálnych kreditov

Dôvera je jednou z veľrýb dlhej a plodnej obchodnej spolupráce so spotrebiteľmi. Nemáte však čas logicky dokázať návštevníkovi, že vaše stránky sú dôveryhodné. Ako je uvedené vyššie, prvý dojem je vytvorený v rámci stotín sekundy. Preto používajte neverbálne ochranné známky:

 • Ukážte svojim návštevníkom svoje ruky. Psychológovia hovoria, že ruky sú hlavným indikátorom dôvery v reč tela. Venujte pozornosť prejavom skúsených politikov. Aktívne gestikulujú a držia ruky pod úrovňou hrudníka. Využite svoje skúsenosti: publikujte fotografie na stránkach, na ktorých sú jasne viditeľné ruky.
 • Použite fotografiu lokality s vhodnými výrazmi tváre. Podnikatelia často robia hrubú chybu tým, že uverejňujú fotografie na mieste, kde sa usmievajú. Psychológovia hovoria, že úsmev vyjadruje silné negatívne emócie: pohŕdanie, nenávisť.

Osoby zamestnancov na fotografiách by mali vyjadriť šťastie a radosť. Toto sa stane, keď sa osoba na fotografii skutočne usmeje alebo sa smeje. Nebojte sa, ak osoba na fotografii vyzerá hlúpe. Ak je to kvôli smiechu, potom dáte návštevníkovi pozitívny neverbálny signál. Nemôžem povedať úprimný úsmev z úškrnu? Učte sa od detí.

Metóda # 3: Výzva na akciu s neverbálnymi znakmi

Keď návštevník prvýkrát vstúpi na vaše stránky, chcete na neho urobiť dobrý dojem a požiadať o užitočnú akciu. Ale ako to urobiť neverbálne? Najjednoduchší spôsob neverbálneho prenosu informácií - gestá. Nasledujúca fotografia si nárokuje cenu v nominácii "Najlepšia neverbálna CTA":

Fotografia ukazuje editora stránky Science of People Vanessa Van Edwards. Miera konverzie stránky s fotografiou je 5,4%. Predchádzajúca verzia stránky obsahovala iba text. Jeho miera konverzie bola 0,6%.

Neverbálna výzva na konanie môže dokonca vyzerať. Venujte pozornosť tejto fotografii:

Ak vaši zamestnanci ešte nesúhlasia s premenou na živú výzvu na akciu, použite kreslené znaky a grafické symboly: šípky alebo dopravné značky.

Metóda č. 4: Zlepšiť vizuálne prvky, ktorým používatelia venujú pozornosť

Dr. Hong Shen z University of Missouri University of Science and Technology, zriadený prostredníctvom eytreckingu, že návštevník v prvých okamihoch po vstupe na stránku odhaduje nasledujúce prvky:

 • Logo.
 • Hlavné navigačné menu.
 • Vyhľadávací formulár.
 • Tlačidlá sociálnej siete.
 • Obrázok v hlavičke stránky, ak existuje.
 • Textový obsah. V tomto prípade hovoríme o hodnotení vizuálneho dizajnu textov.
 • Stránka päty.

Zvýšiť vizuálnu príťažlivosť týchto prvkov prilákať návštevníkov.

Metóda # 5: Správa návštevníkov s farbou

Odborníci z University of Missouri Science and Technology skúmali vplyv farieb na výsledky webových stránok používateľov. Zistili, že používatelia majú tendenciu dôverovať stránke, ak farebná schéma vytvára priaznivý dojem.

Podľa majiteľa Buffer Blog Leo Wildrich, s pomocou farieb môžete povedať návštevníkom webu o nasledujúcich kvalitách vášho podnikania:

 • Modrá: lojalita, stabilita, pokoj.
 • Žltá: šťastie, optimizmus, mládež.
 • Zelená: zdravie, úspech, nádej.
 • Čierna: moc, tajomstvo, profesionalita.
 • Biela: čistota, nevinnosť, otvorenosť.
 • Červená: vášeň, sexualita, moc.
 • Fialová: šľachta, spiritualita, luxus.
 • Oranžová: energická, teplá, dobrá nálada.

Použitie v dizajne farieb stránok, ktoré zodpovedajú poslaniu vašej značky a očakávaniam publika.

Metóda číslo 6: urobte svoje neverbálne znamenia extrémne jasné

Aby si návštevník všimol vaše neverbálne signály, musí byť jasný. Venujte pozornosť dizajnu najhoršieho miesta na svete:

Táto stránka má príliš veľa neverbálnych podnetov, ktoré nie sú navzájom prepojené. Preto je pre užívateľa ťažké "chytiť" jednu verbálnu správu.

Na nasledujúcom obrázku nájdete príklad jednoduchého a jasného neverbálneho signálu:

Podľa Google používatelia ako typické stránky. To znamená, že váš internetový obchod na základnej úrovni by mal byť podobný ostatným internetovým obchodom. Dodržiavaním tohto pravidla sa chránite pred výskytom zbytočných vizuálnych prvkov a zachovávate jasnosť svojich neverbálnych signálov.

Obsah nebude kráľ bez neverbálnych podnetov

Ak vaše stránky nevytvárajú priaznivý dojem používateľa na zlomok sekundy po pristátí, nečíta váš obsah. Preto venujte pozornosť vizuálnej príťažlivosti stránok. Snažte sa ovládať správanie používateľa neverbálnymi pokynmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár