Ako inšpirovať zákazníkov k recenziám: 6 bielych metód

Môžete donekonečna extolujte svoj produkt alebo službu, ale Stredná Ázia bude stále veriť recenziam, nie reklame. Podľa minuloročného prieskumu webových stránok stavitelia spotrebitelia dôverujú názorom iných kupujúcich 12 (!) Times viac ako opis výrobkov. Ale ako inšpirovať ľudí, aby písali recenzie? Považujeme iba čisté z hľadiska marketingových etických metód, to znamená, že nie sú platené recenzie.

Odpovede na už uverejnené recenzie

Keď spoločnosť vstúpi do dialógu so spotrebiteľom - je to už v pohode. Je však ešte lepšie, keď komentáre v mene spoločnosti nevyzerajú nudne, ale spôsobujú túžbu pokračovať v dialógu.

Kupujúci zanechal na stránke Otzovik veľmi podrobný prehľad jedného z modelov Krause rebríkov. Zástupca spoločnosti z firemného účtu sa zaoberal pripomienkami. Nie len poďakoval kupujúcemu, ale tiež komentoval nedostatky schodov uvedených v spomínanom odvolaní.

Skutočnosť, že značka je pozorná voči svojim zákazníkom, bola presvedčená nielen autorom posudku, ale aj užívateľmi stránky, ktorí boli uvedení v pripomienkach. Dobrá, a čo je najdôležitejšie, nákladná metóda zvyšovania lojality značky.

Nielen podrobné, ale aj kreatívne odpovede na recenzie fungujú dobre. Ako napríklad krymská sieť rýchleho občerstvenia "Harris".

V reakcii na negatívne recenzie, nesklonte sa k vzájomným urážkam a trolling. V tomto prípade by vaša odpoveď nemala vyzerať ako patetické výhovorky. Dajte sa do topánky klienta a premýšľajte, čo by ste chceli počuť od zástupcu spoločnosti. Ak sa sťažuje na konkrétne momenty (malý zázvor bol vložený do sushi setu, vlákna sa plazia zo švíkov na šatách, atď.) - pracujte s negatívom.

Ak je revízia zredukovaná na bežný "produkt - hovno, spoločnosť - sračky, všetko sračky", ďakuje autorovi za jeho hodnotný názor a ponuku podrobnejšie rozprávať o probléme. Vo väčšine prípadov títo súdruhovia nemajú čo povedať. Ale v očiach zvyšku ľudí, ktorí si prečítali recenziu, spoločnosť získa reputáciu +1 za správnu reakciu na negatívne.

Svoju značku môžete sledovať na internete pomocou špeciálnych služieb - o nich sme už písali.

Bonusy na recenzie

Túto metódu praktizujú mnohí veľkí maloobchodníci. Čokoľvek, čo patrí do kategórie „maličkosť, ale pekne“, môže byť bonus: zľava, propagačný kód, malý darček.

Je vhodnejšie vykonávať takéto akcie nie na webových stránkach spoločnosti, ale na stránkach tretích strán s vysokou návštevnosťou. Sociálne siete a veľké otzoviki stránky sú skvelé.

Distribúcia ex-klientom so žiadosťou o ponechanie stanoviska k spolupráci

Metóda je relevantná pre získavanie spätnej väzby na stránke alebo v skupine. Rieši dva problémy: získajte spätnú väzbu a pripomínajte si bez dotieravej reklamy. Je možné, že zákazník bude opäť potrebovať váš produkt alebo službu.

Schéma úspešného odosielania správ vyzerá takto:

  1. Prispôsobený pozdrav;
  2. Pripomienka spolupráce;
  3. Uveďte spätnú väzbu s odkazom na vstupnú stránku (časť stránky, skupinovú diskusiu, stránku spoločnosti na stránke Google + atď.);
  4. Posledná fráza ("Ďakujem vopred", "Ďakujem vám za pozornosť," atď.).

Cieľ je dosiahnutý: list je prečítaný, prehľad je vľavo. Teraz môžete a nenápadne obsadiť návnadu obnoviť spoluprácu (ak ste, samozrejme, záujem o to sami). Pridať vďaka spätnej väzbe pre obchodnú ponuku.

Kreatívne odvolania nechávajú spätnú väzbu

Všetky reklamy majú samostatné diskusie o recenziách. Často nie je nič, ale len tupý titulok "Vaše recenzie", ale márne. Kreatívne výzvy na diskusiu o tovare naznačujú záujem spoločnosti o zákazníkov a ochotu zapojiť sa do dialógu.

Platí to pri propagácii exkluzívnych produktov a služieb, ktoré sa nepredávajú na každom rohu. Recenzie predchádzajúcich kupujúcich - jediný spôsob, ako zhodnotiť produkt v neprítomnosti.

Umiestnenie miest na veľkých verejných miestach

Dobrý starý partizánsky marketing. V skutočnosti ide o priamu výzvu na opustenie revízie, ale v mene spotrebiteľa. Najlepšie platformy na umiestňovanie takýchto pracovných miest sú tematické skupiny. Dostanete tak spätnú väzbu zo strednej Ázie, nie mimocrocodiles, ktorí radi robia vtip.

Tlačidlo vyvolania na stránke produktu / služby

Mnohí zákazníci sú príliš leniví sa zaregistrovať na otzovik stránkach (alebo jednoducho nevedia o nich). Pre nich je jednoduchšie ponechať stručné stanovisko priamo vo výklade, to znamená pod popisom výrobku. Ak nechcete vynechať spätnú väzbu od takýchto zákazníkov, urobte im špeciálne tlačidlo - veľké, prominentne zobrazené.

Dúfam, že niektoré z nich budú vhodné.

Ďakujem vám za pozornosť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár