Prípad pre cheat behavioral faktory

Čo? Puzdro PF zábal ??? Vyzdvihnite si čeľusť, prosím - áno, prečítajte si prípad na podvádzaní PF na blogu Texterra.

Ale prvé veci ako prvé. Agentúra VelikaPlaza vždy otvorene deklarovala: akékoľvek použitie „dier“ algoritmov vyhľadávačov je zlé. Nemusíte podvádzať a uvádzať na trh. Aby sme boli presnejší - integrovaný internetový marketing, ktorý zahŕňa prácu so všetkými kanálmi na prilákanie návštevnosti a približovanie sa k stránke ako médiám - s redakčným personálom, obsahovým plánom atď.

Ale podvádzanie sprevádzal trh internetového marketingu vždy, od okamihu jeho vzhľadu. Niekedy tieto pojmy - internetový marketing a podvádzanie - podľa názoru zákazníka znamenali to isté (podobnosť medzi nimi bola taká veľká - ako sa hovorí, až k zmätku). V skutočnosti, celý "old school" SEO priemysel je založený na podvádzaní. SEO, aspoň v runet, nikdy nebola len optimalizácia webových stránok pre vyhľadávače (ako táto skratka prekladá z angličtiny) - to bolo parazitické na algoritmické "diery" vyhľadávačov.

Ospravedlnenie takéhoto zneužitia zraniteľnosti vyhľadávačov vždy podvádzalo faktory správania.

Čo si Yandex myslí o podvádzaní PF?

Tu je niekoľko citácií z rôznych dokumentov Yandex.

"V poslednej dobe vidíme pokusy ovplyvniť vyhľadávač pomocou emulovania akcií používateľa. Najčastejšie sa to deje pomocou programov, ktoré nastavujú dotazy do vyhľadávacieho nástroja a potom idú na určité stránky, ale sú známe aj iné metódy. Všetky z nich sú podvodom, ktorý nemá nič s touto optimalizáciou stránok. “

zdroj

"Snažíme sa indexovať alebo vysoko hodnotiť [...] Stránky, ktoré sa snažia ovplyvniť vyhľadávač simulovaním činností používateľa."

zdroj

Je zrejmé, že "klasické" podvádzanie správania vlastnosti stránky - to je buď imitácia užívateľských akcií vytvorením špecializovaného softvéru, alebo prilákať motivované prevádzky prostredníctvom špeciálnych služieb. (Zhruba povedané, je priťahovaná „shkolota“, ktorá pre malý úplatok prijíma úlohy na špeciálnom mieste a vykonáva ich). Bolo jasné, že skôr alebo neskôr vyhľadávače sa naučia bojovať s týmito podvodníkmi. A naozaj sa naučili. Podľa našich údajov je teraz zbytočné podvádzať internetové stránky takým spôsobom - trest je nevyhnutný a následky sú veľmi závažné (zákaz stránky na 1 rok alebo viac).

Hlavným apologistom podvádzania PF v RuNet je Roman Morozov.

A Rómovia sú v pohode. Inteligentné, talentované, živé a agilné.

Nikdy sme nepodporovali jeho biznis z hľadiska podvádzania PF, čo možno overiť napríklad z nášho rozhovoru s ním pred dvoma rokmi. Ale opäť - nie preto, že existuje nejaká "ideológia". To je, nepochybne, je to, ale my berieme túto alebo túto pozíciu nie z ideologických dôvodov. Nikdy sme neverili v budúcnosť "užívateľa", ako sme neverili v budúcnosť ďalších nástrojov, ktoré využívajú "diery" v algoritmoch vyhľadávače. Vždy sme vedeli, že vyhľadávanie sa bude vyvíjať veľmi rýchlo, bude viac intelektuálne. Napríklad sme napísali o ére neurónových sietí vo vyhľadávaní dlho pred Palekh.

Stručne. Žiadna ideológia - riadime sa ziskom. Dlhodobo sme prišli na internetový marketing, čo znamená, že nemôžeme staviť (ani pre seba, ani pre našich klientov) na vysoko rizikové nástroje.

Ale potom k nám prišiel Roman s návrhom potestovať jeho novú službu - Seopickup.ru (je tiež cheat service PF 7.0). Keď sme sa dozvedeli niečo viac o tejto službe, dohodli sme sa na jej testovaní. Prečo? Uvádzame niekoľko dôvodov:

1) Služba neimuluje činnosti používateľa. Užívatelia sú skutoční, ich akcie sú tiež reálne. Zároveň samotní užívatelia, ktorí sa dopúšťajú činností, nie sú finančne motivovaní. Inými slovami, nevidíme kedy formálne porušenie pravidiel PS. Alebo sa mýlime? (Samozrejme, že sa mýlime - pozri článok na konci aktualizácie).

2) Služba, samozrejme, využíva slabé stránky vyhľadávacieho systému Yandex, ale zároveň rieši veľmi reálne problémy vlastníkov stránok - poskytuje spätnú väzbu na webe od bežných používateľov. Už len to môže byť užitočné.

3) Chceme upriamiť pozornosť Yandex.Sobs, že vysoká váha faktora posledného kliknutia v algoritmoch hodnotenia je pravdepodobne neopodstatnene nadhodnotená. Je čas niečo s tým urobiť.

4) Sme len zvedaví, aby sme získali nový zážitok. V celej histórii agentúry VelikaPlaza sme nezískali žiaden zákaz s akýmkoľvek projektom. To nemôže pokračovať ďalej! Vyvinuli sme komplex menejcennosti. Chceme získať túto skúsenosť, potom vám povedať, ako sa dostať zo zákazu vyhľadávačov.

5) No, posledný dôvod. Roman Morozov tentoraz hacknutý systém je veľmi krásna. A milujeme krásne kroky :)

Takže, za podmienok, že nebudeme písať žiadne pochvalné šoky do služby, ale povieme našim divákom všetky tajomstvá, vysvetlíme všetky riziká a možné následky, dali sme Romanu náš súhlas.

Ako sme podvádzali PF a čo sme dostali

Každá online agentúra v Zagashnik má stránky rôznych predmetov. Máme aj tieto. Vzali sme jednu z týchto stránok - globalwindow.ru. Rómovia nás požiadali, aby sme si vybrali jednu požiadavku, ktorá už bola v TOP-20 "Yandex", a vybrali sme dotaz "import windows". „Špinavá“ frekvencia žiadosti o WordStat je 1890. Nie je to najobľúbenejšia požiadavka, ale stále existuje frekvencia a táto téma je jednou z najkonkurencieschopnejších.

V čase začiatku experimentu (20. januára), miesto zaradil na 16. miesto na žiadosť "dovozné okná" v regióne "Moskva a Moskovská oblasť".

Len týždeň ho Róm priviedol na prvé miesto. Potom, na túto žiadosť, propagované miesto začalo obsadzovať prvé dve miesta. V čase písania prípadu site globalwindow.ru zaberá prvé tri riadky v regióne "Moskva a Moskovská oblasť."

Okrem tejto žiadosti, Roman priniesol na vrchol a rad súvisiacich žiadostí. Pozrite si obrázok nižšie:

Všeobecne povedané, Roman znova hackol systém. Jeho technika funguje. Musí byť pripustený.

Sme si vedomí.

Hacking mechanika

Ak Yandex chápe, rímske myšlienky, keď chcú ovplyvniť vyhľadávač emulovaním činností používateľa, potom nie je potrebné tieto akcie emulovať.

Potom si pozrite niekoľko videí:

Je to jasné, áno? Ak nie, vysvetlíme to. Neexistuje žiadna emulácia akcie. Naozaj sa to stáva skutočnými akciami používateľa. A okrem toho sú dokonca podávané pod omáčkou marketingového výskumu. A stáva sa to takto: neznáma osoba k vám prichádza niekde na ulici, v nákupnom centre alebo niekde inde a hovorí niečo ako:

"Hej, brácho, robíme výskum tu, môžeš nám pomôcť? Potrebujeme zhodnotiť použiteľnosť stránky. Prosím, napíšte svoj telefón, požiadajte o takéto a také, vyhľadajte takéto a také stránky, prechádzajte sa okolo nich a poskytnite svoje hodnotenie - ako je to na stránkach alebo nie? ".

Rozumieš mechanike, že? Skutočný používateľ, skutočný smartphone, skutočné súbory cookie, skutočná história vyhľadávania atď. A takzvaná mechanika. "posledné kliknutie v relácii".

Posledné kliknutie vo vyhľadávacej relácii je jednou z metód získavania informácií vyhľadávacím nástrojom, do akej miery konkrétny dokument rieši úlohu používateľa. Ak bol dokument posledný v relácii vyhľadávania (aj keď to bol jediný), dokument rieši úlohu používateľa. Keď vyhľadávač nahrá údaje o „posledných kliknutiach“, dokument sa zoradí podľa požiadaviek, pre ktoré bola zaznamenaná vyhľadávacia relácia.

To znamená, že neexistuje žiadna emulácia akcie používateľa. Všetci používatelia sú skutoční. A aj ich činy.

Rozhovor s Romanom Morozovom

Ale to nie je všetko. Tento článok má stále finále. Ale predtým, než sme sa k nemu obrátili, rozhodli sme sa urobiť krátky rozhovor s Romanom Morozovom.

Denis Saveliev: Chcem pochopiť pre seba. Pamätám si, v roku 2015 v Kazani ste oznámili spustenie služby PF 7.0. Seopikap - je tam?

Roman Morozov: Áno, je to to isté, len pre inzerentov je to "Behaviorálne faktory 7,0" a pre výkonných umelcov je to služba "Seopikap". Ako služba funguje, môžete sa dozvedieť z tohto videa. Stručne povedané: môžete ísť na ľubovoľného používateľa a požiadať o analýzu akejkoľvek stránky. Požiadajte o slušnú spätnú väzbu. Dobré stránky alebo nie? Je menu zaujímavé alebo nie? Je predmet jasný alebo nie? Chcete kúpiť na tejto stránke alebo nie? Súhlasím - celkom užitočná služba, ktorá môže veľa povedať vlastníkom stránok, upozorniť na problémy stránky. No, rovnako ako tento prieskum je potrebné oddialiť osobu na dve minúty na mieste. Vďaka tomu PF rastie. Celá správa sa samozrejme natáča.

DS: A koľko umelcov je v systéme (seopikaperov), a kto sú to vlastne?

R.M. Teraz je tam asi sto. Ide väčšinou o mladých študentov. A to je tusovka obyčajných pick up umelcov. Spočiatku som sa snažil robiť to isté prostredníctvom užívateľa, ale nepodarilo sa mi to. Ľudia, ktorí sú zvyknutí vykonávať úlohy bez toho, aby museli opustiť svoju pracovnú plochu - nie sú pripravení komunikovať s nikým alebo sa s niekým zoznámiť. Mal som šťastie s pick-up party. Sú to agresívnejší ľudia, milujú a chcú komunikovať. Urobili sme tento druh príjmu pre nich, a tak sa objavil "Seopikap" všeobecne.

DS: A aký je rozpočet na podporu jednej žiadosti? Koľko to stojí pre zákazníka a aké sú zárobky umelca?

R.M. Umelci môžu zarábať rôznymi spôsobmi, to všetko závisí od jeho komunikačných a iných zručností. Všeobecne platí, že systém je vysoko gamified, a umelci majú veľa rôznych bonusov, bonusov, atď. Pokiaľ ide o inzerenta, cena tu je štandard: pre jednu splnenú úlohu, užívateľ zaplatí 80 rubľov na podporu žiadostí v Rusku a 100 rubľov na podporu žiadostí v Moskve. V mnohých predmetoch, dokonca aj konkurenčných, môžete problém zmeniť pomocou 20-30 úloh. Všeobecne platí, že nie je tak drahé ide. To, čo sme robili s oknami, je štandardný prípad. Jedna požiadavka je prijatá - v našom prípade to bola požiadavka „import window“. S touto požiadavkou sú spojené hlavné úlohy, ale prijímajú sa aj podobné požiadavky a vykonávajú sa úlohy na posilnenie hlavnej požiadavky.

DS: Kto je štandardným zákazníkom Seopikapu?

R.M. Úprimne povedané, posledných niekoľko mesiacov som ticho mlčal na všetkých konferenciách, pretože s výkonnými umelcami bol vážny problém. Zostavenie armády „pick-uperov“ zjavne nie je triviálna úloha. A rozhodol som sa, že je to ona. Teraz sa situácia zmenila. Zberná strana je pomerne veľká a podarilo sa s ňou dohodnúť na pracovných podmienkach. V súčasnosti má služba asi 50 pravidelných inzerentov, ale v blízkej budúcnosti sa ich počet zvýši.

DS: Otázka, na ktorú sa nemôžem pýtať: boli v tom čase nejaké zákazy na použitie služby Seopicup? Všeobecne platí, že si myslíte, že je porušenie licencie vyhľadávač Yandex v tejto službe?

R.M. Ak sa pozorne pozriete na správy, ktoré poskytujú službu, potom pochopíte, že služba plní dôležitú úlohu - poskytuje vlastníkom stránok spätnú väzbu. Ďalším bodom je, že žiadame ľudí, aby otvorili stránky nie priamo, ale prostredníctvom vyhľadávacích dopytov. V súčasnosti však neexistujú žiadne zákazy používania služby Seopicup. Samozrejme, s vedomím "Yandex", nevylučujem, že indikatívne bičovanie sa objaví skôr alebo neskôr. Ale úprimne, neviem, ako bude Yandex schopný vypočítať využitie služby. Jediný spôsob, ako vypočítať všetky stránky, ktoré sú podporované v systéme je kúpiť všetky "seopicaper" (jeden nestačí, pretože "seopicaper" nemá prístup ku všetkým úlohám systému). Táto metóda je však extrémne nízka a dokáže vyriešiť situáciu len v určitom časovom okamihu. Nie je možné si predstaviť, že Yandex bude kupovať všetkých seopikaperov neustále. Ale obmedzený prístup "seopicapers" ku všetkým úlohám systému je len jednou z "ochrany". V skutočnosti máme veľa z nich, ale prirodzene nebudem hovoriť o všetkých.

DS: Rómovia, počúvam vás tu a som v šoku :) Nemám viac otázok. Jediná vec, ktorú vám chcem povedať, je, že budeme strieľať ako stránku samotnú, tak aj požiadavku, ktorá bola podvádzaná. Bez týchto informácií nemá samotný prípad zmysel. Ste na to pripravení?

R.M. {} Smiech

zistenie

A teraz hlavná vec.

Samozrejme, každý rozumie. Roman Morozov si je dobre vedomý toho, že zverejnenie prípadu na Texterre, na jednej strane, prinesie mu príliv nových zákazníkov a na druhej strane bude venovať veľkú pozornosť službe Yandex. Je zrejmé, že v systéme "Seopikap" môžu existovať zraniteľné miesta av blízkej budúcnosti to pochopíme (zákazom používania služby).

Chápeme, že náš všeobecne dobrý projekt globalwindow.ru (v ktorom sa veľa vecí investovalo) bude zakázaný. Nechcem byť mazaný. "Seopikap" - to je stále služba podvádzanie PF, a zmysel jeho existencie v tomto. Ban miesto - to je spravodlivá cena, sme pripravení na to. Ale pre nás všetko neskončí zákazom. Určite sa pokúsime vymaniť sa zo zákazu, potom vám povieme, čo z neho prišlo.

No, vy, náš drahý čitateľ, tiež chápete, čo je čo, že? Mnohí z vás budú chcieť (som si istý), že "test" služby "Seopikap". Niektorí - pretože uvidia v službe svoju „poslednú nádej“, aby dosiahli výsledok. Iní - pretože milujú riskovať alebo hľadať jednoduchšie spôsoby. Po tretie - pretože majú záujem testovať všetko nové. V žiadnom prípade nikoho nedoporučujeme používať túto službu, spoliehate sa na vlastné riziko a nebezpečenstvo. Použitie tejto služby je vaše vlastné rozhodnutie. Ok?

Budeme sledovať vývoj situácie a doplníme materiál tak, ako sa situácia so zákazom vyvíja.

Aktualizácia dňa 8. februára 2017

Podarilo sa nám získať komentár k článku, tu je:

"Na hlavnej stránke vašej stránky je fráza" Čas na dosiahnutie vysokých pozícií a získanie cielenej prevádzky v dôsledku manipulačných schém prešlo. "Je dosť zvláštne vidieť odkaz na príspevok s popisom cheatovej služby, ktorá v podstate popularizuje túto pochybnú službu.

Čo sa týka samotného prípadu, mechanizmy a formáty sa môžu líšiť, ale ich podstata sa nemení: sú zamerané na oklamanie vyhľadávacieho nástroja a nie na riešenie užívateľských problémov. Je známy postoj Yandexu k akémukoľvek podvádzaniu a pokusy o manipuláciu s faktormi správania môžu viesť k vážnym následkom (//yandex.ru/support/webmaster/yandex-indexing/webmaster-advice.xml, //yandex.ru/blog/webmaster/10399) " ,

Všeobecne povedané, pozícia „zrkadla ruského internetu“ bola trochu prekvapená, aby som bol úprimný. Čítame sťažnosť na zverejnenie tohto materiálu.

Predpokladajme však na chvíľu: čo by sa zmenilo, keby bol výsledok prípadu iný? Koniec koncov, pôvodne sme sa dohodli s Romanom Morozovom: výsledky zverejníme, nech sú akékoľvek. V očiach Yandexa by sme zjavne boli chlapci z kibalchishu: oh, čo je to dobrý chlapík, ukázali, že podvádzanie je strata času a peňazí.

Áno, nie sme kibalchiši. Ale ani zlé. Sme len webovou stránkou, ktorá zverejnila tento prípad. Bez toho, aby sme mali úžitok zo zverejnenia materiálu, sa snažíme - áno, sakra! - vrátane oslovenia Yandexu: ay, chlapci, vidíte to? Vezmite a opravte! To je to, čo chceme povedať Yandexu. Pozícia problematiky umlčania v algoritmoch hodnotenia nepriniesla tento trh nič dobrému. Je stále veľmi ťažké pracovať pre tých, ktorí sú zvyknutí vyvíjať projekty v komplexných a „bielych“ metódach. Pretože obchod v priebehu rokov existencie dier si zvykli na iný a je veľmi preškolený.

V algoritmoch vyhľadávačov stále nevyžadujeme použitie „dier“. Pretože veríme, že je krátkozraký. Sme naozaj presvedčení, že Yandex sa naučí, ako riešiť problémy, a nie ich ignorovať. Ale zdá sa, že v Yandex veríme ešte viac, než je v sebe.

Aktualizácia dňa 04/12/2017

Spoločnosť Yandex zakázala lokalitu Global Window na podvádzanie faktorov správania.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár