Kde YouTube smeruje: aký obsah bude populárny v roku 2018

Za pouhých 11 rokov svojej existencie sa YouTube stal obľúbenejším ako federálne kanály.

81% respondentov vo veku od 14 do 44 rokov v mestách s počtom obyvateľov najmenej 700 000 uviedlo, že sledujú videá na YouTube. Štatistika Epicstars

Táto stránka je dosť zaujímavá na to, aby ste s ňou napredovali:

 • Tam je takmer žiadne publikum.
 • Stránka je umiestnená na 2 (podľa niektorých informácií, na 3).
 • Publikum je ochotnejšie sledovať a komentovať obsah videa.

Video má väčšiu účasť. štatistika Analytika značky

 • Divák môže byť ovplyvnený nielen textom, ale aj zvukom a obrazom.

Služba YouTube sa nezastaví a na to, aby ste ju mohli napredovať, musíte držať krok s trendmi a niekedy ich vytvárať. Teraz sa pozrieme do minulosti, diskutujeme o súčasnosti a pokúsime sa predpovedať budúcnosť segmentu YouTube v ruskom jazyku.

Spôsob vytvorenia služby YouTube

Existuje niekoľko teórií o účele, pre ktorý bola služba YouTube vytvorená:

 1. Javed Karim (jeden zo zakladateľov) hľadal na webe video Justina Timberlakeho, ktorý strhol podprsenku s Janet Jacksonovou. Tieto informácie poskytol USA Today.
 2. Steve Chen a Chad Hurley chceli poslať video na párty svojim priateľom, ale nefungovali kvôli obmedzeniam poštových služieb. Tak povedal v časopise TIME.
 3. YouTube bola koncipovaná ako zoznamka, kde ľudia mohli uverejňovať videá o sebe.

Nezáleží na tom, ktorá teória je správna, pretože video hosting používatelia používali na nahrávanie videí na prezeranie všetkými - dokonca aj vývojári nemohli predpovedať svoj budúci osud. V roku 2006, rok po spustení projektu, sa počet denných názorov začal dosahovať 100 miliónov. V tom istom roku túto službu kúpila spoločnosť Google.

Čo sa deje na youtube

Ak ste v roku 2015 navštívili službu YouTube, viete, že obsah bol naozaj málo kvalitný alebo zaujímavý. Prevládali vtipné videá, scénické záznamy, klipy rôznych umelcov a filmové prívesy. Aj na mieste sa mohli pozerať filmy za poplatok.

Rok 2016 bol rokom výziev. Jednalo sa väčšinou o neinformačné a nekvalitné videá, v ktorých sa ľudia zabalili do škót, alebo aplikovali stovky vrstiev niečoho na svoju tvár.

V roku 2017 bolo viac ľudí, ktorí nakrútili zaujímavé videá, v ktorých sa podelili o svoje názory alebo sa vyjadrili. To znamená, že im urobili to, čo im slogan YouTube „Vysielajte sami“.

Misia YouTube. Zábavné je, že video získalo 17 000 nezáujem a tisíce negatívnych komentárov po zmene pravidiel affiliate programu

Boli tam formáty, ktoré tam predtým neboli a o ktorých si ani nikto nedokázal predstaviť. Napríklad nikto si nemyslel, že by niekto sledoval filmy Yuriho Dudiho.

Kde je služba YouTube

Obsah na hosťovaní videa sa zmenil spolu s publikom. V rokoch 2010 - 2012 predstavovali približne 15% na YouTube zástupcovia vekovej skupiny 13-17 rokov. V roku 2014 bolo menej:

Takúto zmenu pomeru veku možno vysvetliť aj jednoduchou zrelosťou - ak je v roku 2012 užívateľ 16 rokov, potom v roku 2014 je už 18. Dospelý divák začal obsah meniť.

Je vidieť, že obsah autora je stále populárnejší. Tak pred 7 rokmi show "+100500" zozbierala až 11 000 000 zobrazení videa:

Prehliadka vírusových videí stratila takúto popularitu:

Obsah blogov je však stále populárnejší:

Kanál, klipy, na ktoré nezískali 1 milión zobrazení za 8 rokov, ich teraz získa za niekoľko týždňov:

Vyrastajúce publikum v niektorých prípadoch začína konzumovať obsah detí - dospelí diváci zabávajú svoje deti s valcami. Stále nie je možné sledovať tých, ktorí na svojom účte úmyselne označili starší vek, aby obišli obmedzenie sledovania videí so značkou „18+“.

Ak sa skôr pozerali hlavne na vírusové videá, diváci teraz sledujú streamovanie. Pozrite sa na rozdiel vo vývoji kanálov s pravidelným a nepravidelným publikovaním:

Ako sa situácia zmenila:

Ale vývoj kanála rovnakého veku:

V určitom okamihu došlo k pauze, takže na 7 rokov, iba pol milióna predplatiteľov:

Na začiatku grafu mal kríž 80 000 predplatiteľov a Kšištovský 40 000.

Zlepšenie výroby do určitej miery zachránilo situáciu. Diváci sú ochotnejší sledovať videá s dobrou kvalitou obrazu a zvuku, ale nie sú pripravení na niečo zložitejšie. Napríklad nie vždy dostávajú odpoveď na prenos z viacúrovňového záznamu, tímovej práce.

Ako príklad by som rád pracoval s Idar's Pleasant Show, v ktorej hovoril o existujúcich profesiách. Už od druhého vydania je zrejmá strata záujmu divákov. To isté možno povedať o kanáli Druzhko, ktorého vlak HYIP je už dávno preč.

zhrnutie

Na základe týchto informácií môžete vidieť pohybový vektor služby YouTube:

 • Publikum starne, takže potrebuje viac zmysluplného obsahu.
 • Pravidelné prehliadky naďalej získavajú popularitu, pretože pre ľudí je vhodnejšie nájsť jeden alebo viac zdrojov informácií a sledovať ich aktualizácie.
 • Kvalita produkcie bude vyššia, ale publikum bude aj naďalej viac znepokojené zábavnou a informačnou zložkou.
 • Priemerná dĺžka valcov rastie.

To všetko sú všeobecné ustanovenia, ale je tu najmä prognóza - YouTube sa bude aj naďalej pohybovať na ceste v roku 2017. Bol to rok ruského rapu. Všetky nakrútené klipy a dis, zúčastnili sa bitiek a diskutovali o nich. Záujem o takýto obsah na chvíľu ustal.

V roku 2018, rapper Purulent pridal palivo do ohňa, volanie Nikolay Sobolev na Versus, rovnako ako nový klip Philip Kirkorov. Obidve klipy obsadili vedúce pozície v trendoch a klip Kirkorov sa vzdal prvého miesta iba reakcii na seba.

Aj z toho môžeme vyvodiť, že Challenge bude nejakú dobu trvať. Zostanú vo svojej klasickej forme na kanáloch pre deti a na kanáloch so starším publikom, ktoré zmenia - budú lepšie. Napríklad, niekto už začal prijímať formáty Výzvy z formátov v anglickom jazyku - Vaganych sa snažil nahrať pieseň za hodinu. Iní hudobníci ešte nenasledovali jeho príklad, ale je pravdepodobné, že je to len začiatok.

Reakcie budú aj naďalej v dopyte, pretože diváci chcú vedieť, že ich názor sa zhoduje s názorom ich modiel. Pomáha im tiež udržiavať pravidelnosť publikácií, pretože reakcie nevyžadujú veľa času a úsilia na natáčanie.

Ale život hacking a zjavenia stále stratil význam - všeobecné hystéria prešiel, ale stále mali svoje vlastné publikum.

záver

Existujú všetky predpoklady pre to, že YouTube sa bude viac približovať k televízii, pokiaľ ide o formáty, ale pred tým ešte niekoľko rokov - diváci sa zaujímajú o niečo podobné, ale rýchlo zanechajú, ak urobíte všetko pre kópiu. Televízne formáty dokážu prežiť len vtedy, ak sa neustále menia.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár