Čo môže blokovať kanál na YouTube a čo robiť v prípade zákazu

YouTube je jedným z najväčších portálov UGC. Aj napriek tomu, že vytváranie video obsahu je najťažšou vecou pre tých, ktorí tam chcú ísť tak veľké ako kdekoľvek inde. A na zmiernenie všetkého stiahnuteľného obsahu je buď nemožné alebo veľmi drahé.

Preto je takmer všetka zodpovednosť za kontrolu obsahu priradená užívateľom.

Pokyny pre komunitu YouTube

Existuje stránka, kde sú pravidlá stanovené v jednoduchej a zrozumiteľnej forme. Každý z nich je podrobne opísaný, ale pôjdeme len všeobecne.

Služba YouTube nemá povolené odovzdávať videá ani komentáre s:

 • Materiály sexuálnej povahy.

 • Nebezpečný obsah. Ak sa zaoberáte zastrešením alebo chytaním a volaním niekoho iného, ​​môžete video odstrániť.

 • Diskriminačné vyhlásenia.

 • Prejavy nenávisti.

 • Prírodný obsah. Roztrhanie, orgány, krv a tak ďalej.

 • Urážky a zastrašovanie.

 • Hrozby.

 • Spam, podvody a falošné metaúdaje.

 • Porušenie autorských práv.

 • Zverejňovanie dôverných alebo osobných informácií.

Môžete sa tiež zablokovať, ak sa vydáte za niekoho iného. Napríklad pre populárny blogger.

Pre varovania kliatby nie sú odoslané, ale môže dať hodnotenie "18+". To ohrozuje, že video nespadá do trendov.

Po škandále s pedofilnými poznámkami k reklamám z detských kanálov sa bezpečnosť detí stala aktívnejšou. Preto, ak obsah môže poškodiť deti, bude zablokovaný rýchlejšie ako video na podporu rasizmu alebo homofóbie.

Iný kanál môže byť odstránený kvôli nečinnosti do šiestich mesiacov: ak ste sa neprihlásili na svoj účet, nepozerali sa, neoznámili sa a videá ste nepridali.

Čo sa stane, ak porušíte pravidlo

Po prvom zaznamenanom porušení obdržíte upozornenie. Toto ovplyvní reputáciu vášho kanála.

Poradie vašich videí a funkcií, ktoré máte k dispozícii, závisí od toho.

Reputácia bude obnovená, ak v nasledujúcich 3 mesiacoch neporušíte jeden princíp komunity. Ak dostanete ďalšie 2 upozornenia, kanál bude vymazaný.

Ak si myslíte, že si nezaslúžite štrajk, podajte odvolanie s podrobným popisom, prečo si myslíte, že ste neporušili zásady komunity alebo autorské práva.

Porušenie autorských práv YouTube

Väčšina držiteľov práv môže používať svoj obsah na nekomerčné účely. Ale napríklad, ak máte niečo na kanáli, ktorý bol na TV REN, dostanete upozornenie na porušenie autorských práv.

Tak to bolo s kanálom Shamov Dmitry, keď "REN TV" prvýkrát použil video z jeho kanála, a potom obvinil z porušenia autorských práv. Prípad dostal rezonanciu on-line, takže odvolanie od autora videa bolo takmer okamžite, aj keď zvyčajne musíte čakať asi mesiac.

Ako je umiernenosť

Keď uverejníte video, okamžite sa dostane do pásky. Nezáleží na tom, či porušujete pravidlá alebo nie. Používatelia si pozerajú videá a ak sa domnievajú, že ich obsah porušuje pravidlá alebo môže niekoho uraziť, môžu sa na video sťažovať.

Video o odstraňovaní nechceného obsahu (sú tu ruské titulky)

To znamená, že ak máte veľký počet predplatiteľov, video môže byť sledované miliónmi pred vymazaním.

V niektorých prípadoch sa vymazanie uskutoční automaticky. Ak napríklad porušujete autorské práva alebo ak názov videa alebo ukážky ukazuje, že ste niečo zakázali.

V experimente som vytvoril samostatný kanál a odovzdal do neho 5 klipov:

 1. "Nahé mužské prsia."

 2. "Nahé ženy".

 3. "Nenávidím ľudí."

 4. "Život je krásny."

 5. "Ukradol som pieseň bez toho, aby som spomenul autora."

Obsah prvého a druhého klipu je jasný z názvu. Tretie video sa skladalo zo snímok, v ktorých som volala k nenávisti ľudí. Štvrtý sa skladal z jednej snímky s označením "Život je krásny". V piatej bola zvláštna pieseň.

Navrhol som, aby sa najprv odstránilo video s porušením autorských práv, ale keď som po chvíli išiel na YouTube, videl som nasledujúce upozornenie:

To znamená, že film s nahé dievčatá blokované, ale s mužmi - nie. Nedošlo k žiadnym problémom s porušením autorských práv. Pravdepodobne preto, že na kanáli je zakázané speňaženie.

Potom som dostal nápad na stiahnutie šiesteho videa: má 40 sekúnd pole harmančeka, ale niekde uprostred sa na dve sekundy objaví prsia ženy. V tagoch, názve, popise a na náhľade bolo iba pole harmančeka.

Po 13 hodinách bolo video stále na mojom kanáli, rovnako ako všetky ostatné videá.

Sťažoval som sa na mužské prsia a na nenávistné video z iného kanála, ale zatiaľ čo sú stále na kanáli.

Ako sa vyhnúť trestu

Samozrejme, diváci sa na vás nemusia sťažovať, ale toto je niečo zo sekcie beletrie, pretože vždy existuje niekto, kto nájde váš obsahový útok. Ale poznám 3 spôsoby, ako sa vyhnúť trestu:

 1. Neporušujte pravidlá.

 2. Použite zakalené formulácie.

 3. Disclaimer.

Muddy text pomáha pri konverzačných videách. Takže môžete povedať, čo chcete, a ak sa vyskytnú problémy, vždy môžete povedať, že ste boli zle pochopení.

So zaujímavejším vyhlásením o odmietnutí zodpovednosti. Pomocou neho môžete robiť a hovoriť takmer čokoľvek. Samozrejme, nezachráni, ak loď alebo roztrieštenie dodáte. Zvyšok je pomerne efektívny spôsob.

Toto vylúčenie zodpovednosti pomohlo vyhrať prípad

Napríklad, môžete žartovať o Židoch a vo vyhlásení uvádzať, že ste nechceli nikoho uraziť, a dokonca ani srandu, ale vaša postava - vy si to nemyslíte. Alebo môžete bezpečne sťahovať videá s extrémnymi trikmi, ak požiadate publikum, aby nič neopakovali.

Čo robiť, ak dostanete štrajk na YouTube

Napíšte odvolanie. Zobrazí sa výzva, aby ste to urobili hneď po prijatí upozornenia alebo po odstránení kanála. Obvykle zvážiť odvolanie do mesiaca, ale verejná odpoveď veľmi pomáha.

V odvolaní opíšte čo najpodrobnejšie, prečo ste pravidlá neporušili. Ak sú vaše argumenty považované za objektívne, kanál bude obnovený.

V prípade Dmitrija Shamova stačilo uviesť v dôvode odvolania, že vysielanie v televízii REN sa uskutočnilo v roku 2018 a video sa objavilo na jeho kanále v roku 2015. V mojom prípade môžete napísať, že video nie je spam alebo podvod, pretože nahý ženy sú tam naozaj.

Tiež môžete písať v týchto. podporu.

Je pravda, že liečba sa považuje za zriedkavú. Neočakávajte teda, že dostanete odpoveď v ten istý deň alebo v rovnaký týždeň. Počas písania a aktualizácie článku som niekoľkokrát písal formou podpory a odvolania. Pozrite sa na komentáre - ak by som nepísal, že neexistuje odpoveď, znamená to, že to tak nebolo.

Ak ste naozaj porušili pravidlo, nič nezostalo, len aby ste znovu načítali film, ale bez porušenia pravidiel. Ak je nové video v poriadku, budete musieť počkať, kým sa reputácia obnoví.

Keď blokovanie nastane z nezrozumiteľného dôvodu a odvolania nedávajú nič, zostáva len zbierať čo najviac odpovedí - to pomáha administratíve riešiť problémy rýchlejšie.

Ak je kanál úplne zablokovaný, môžete vyplniť formulár na tomto odkaze. Ale podľa spoločnosti Alconost to moc nepomôže, aj keď je formulár v angličtine. V ich prípade pomohli právnici, ktorí napísali odvolanie vo vlastnom mene. A za menej ako 2 týždne administratíva zrevidovala svoje rozhodnutie o videu.

Fascinujúci príbeh

... o tom, ako sa vynucujú pravidlá služby YouTube

Ako vidíte, porušovanie pravidiel je dosť jednoduché. Je však ešte jednoduchšie získať štrajk za niečo, čo ste nespáchali. Tu je malá historická kronika:

V súvislosti so zobrazovaním videí s neprijateľným obsahom (násilie, terorizmus, vraždy atď.) V službe YouTube mnoho veľkých inzerentov opúšťa portál. Dôvodom bolo, že niektoré reklamy, niekedy aj vládne, sa zobrazovali v reklamách s nechceným obsahom.

Administrácia portálu sa rozhodne zaviesť nové pravidlo zakazujúce uverejňovanie takýchto klipov s cieľom zachovať zvyšných inzerentov - zákaz prejavu alebo výzvy na nenávisť.

Avšak na ruskom YouTube bol opozičný kanál „Be or“ zablokovaný. Po 4 dňoch bol kanál obnovený, ale rezonancia sa zdala byť obrovská.

Užívatelia to vnímali negatívne, pretože v reklamách na tomto kanáli neboli zaznamenané žiadne prejavy nenávisti. Videá s reálnou nenávisťou sú naďalej voľne dostupné aj po tom, čo sa objavia početné sťažnosti používateľov.

Najviac zo všetkého táto situácia nadchla ďalšie opozičné blogger - kamikadzedead. Tvrdil, že ide o premyslenú kampaň na odstránenie opozičných kanálov. Preto sa rozhodol povzbudiť ostatných bloggerov, aby žiadali od administratívy obnoviť zablokovaný kanál a lepšie kontrolovať videá.

Odvolanie na YouTube

Niektorí s ním súhlasili, zatiaľ čo iní obvinili z paranoje. Oni tiež argumentovali, že to boli technické otázky, ktoré nikto nebol chránený, a iné videá, ktoré nesúvisia s politikou, dostali varovania o nenávisti alebo redukovaných názoroch.

Vyjadrenie odpovedí od bloggerov

Cestou Kamikaze napísal výzvu spoločnosti Google. Tam ho vzali, že neovládajú ruskú kanceláriu, ale nadviazali kontakty na komunikáciu. Následne bol kanál odblokovaný a v pravidlách sa objavilo objasnenie:

Niekedy je ťažké určiť, čo je možné a čo nemožno považovať za prejav nenávisti. Napríklad je absolútne normálne kritizovať štátnu autoritu vo videu. Ak je však obsah uverejnený s cieľom podnecovať nenávisť voči určitej skupine ľudí alebo obsahuje priame odvolania k násiliu, ide o porušenie našich pravidiel.

Po pol roku niektorí blogeri začali súhlasiť s tým, že cenzúra z YouTube je prítomná, ale prítomná pre všetkých, ktorí vyjadrujú svoje názory.

Pochybujem, že ide o jednoduchú chybu

Prečo sa to stalo

Takéto konanie zo strany administratívy nemusí nevyhnutne súvisieť s politikou alebo s čímkoľvek iným. Zavedenie nových pravidiel a algoritmov bolo s najväčšou pravdepodobnosťou pokusom udržať zostávajúce a vrátiť ľavým inzerentom.

To bolo vykonané v zhone, takže algoritmus bol surový. Namiesto blokovania naozaj nechceného obsahu sa všetci dostali pod distribúciu.

Aj keď predpokladáme, že nejde o chybu, ale o vedomú cenzúru akéhokoľvek iného obsahu ako zábavy, potom to bolo neúspešné. Veľké množstvo bloggerov s ešte väčším publikom nemohlo pomôcť, ale všimlo si, že niečo nie je v poriadku.

Incident v kancelárii YouTube v San Brune

Zmeny pravidiel affiliate programu výrazne ovplyvnili užívateľov. Väčšina na to reagovala mimoriadne negatívne, ale neprekročila hranice internetu. Donedávna.

Dňa 3. apríla 2018, 39-ročný Nazim Aghdam, blogger ovplyvnený speňažením, vstúpil do kancelárie YouTube v San Brune. Predtým napísala na internet, že správa YouTube konkrétne obmedzuje jej názory. V kancelárii zranila niekoľko ľudí a potom spáchala samovraždu.

Podľa blogger, video hosting zničil jej život, pretože to ovplyvnilo jej finančnú situáciu. Je známe, že mala niekoľko zárobkových kanálov vrátane iných sociálnych sietí. V súčasnosti sú všetky jej účty zablokované.

Vedenie spoločnosti Google a YouTube vyjadrilo sústrasť svojim zamestnancom a uviedlo, že zvýšia bezpečnosť vo svojich kanceláriách, aby sa v budúcnosti vyhli podobným incidentom. Administratíva mlčí o skutočnosti, ktorá ovplyvnila akcie Nazima Aghdama.

Posúdiť, ako bolo všetko naozaj nemožné. Blokovanie účtov to len bráni, nie je jasné, či porušila pravidlá. Vo videu z New York Times ukázali a komentovali fragmenty jeho klipov. Ak hovoríte po anglicky, môžete si ju prečítať.

Anglické titulky

Prečo sú blogeri stále v službe YouTube

Mnohí uznávajú, že aktualizácie robia stránku obmedzenejšou z hľadiska slobody. Niektorí dokonca tvrdia, že by radi opustili YouTube. Na webe je však stále toľko tvorcov obsahu a divákov z toho dôvodu, že neexistujú žiadne vhodné alternatívy pre funkčnosť ani veľkosť publika.

Získajte z bloggerov teraz, budú musieť stratiť leví podiel svojich predplatiteľov. A aj keď YouTube nemá monopol na video hosting, hlavní konkurenti (Vimeo, Rutube) nemôžu poskytnúť dostatok príležitostí na zaujatie niekoho iného.

Ide nielen o účastníkov, ale aj o zárobky, ktoré poskytuje YouTube.

Na jednej strane je výhodná pozícia, pretože administratíva môže zmeniť pravidlá tak, ako chce - nikde nebude. Na druhej strane je to veľmi neistá, pretože stačí, ak sa objaví pomerne veľký konkurent, pretože služba YouTube sa bude musieť znova prispôsobiť používateľom, aby nezanechávali inzerentov.

Aktualizované dňa 19.4.2018. "VelikaPlaza" dostal štrajk + skúsenosti našich predplatiteľov

04/09/2018 Kanál Texterra na YouTube dostal štrajk. Podarilo sa nám zbaviť sa štrajku. Miniatúra na prijímanie a odstraňovanie štrajku je plne popísaná v zozname: "Nebojte sa hádať s YouTube. Mini prípad na odstránenie štrajku z kanála." Po odoslaní sme dostali dva zaujímavé listy, v ktorých sa účastníci podelili o svoje skúsenosti so získavaním a odstraňovaním štrajku.

Strike za porušenie autorských práv na hudobnom kanáli

Napísali sme vlastníka kanála "Ťažký čas"venovaná ťažkej hudbe. Tu je to, čo nám povedal:

Áno, pre toto video bol skutočne prijatý štrajk:

V 24:42 a 29:31 naraz z dvoch nahrávacích spoločností, z ktorých jedna je malá grécka spoločnosť, a druhá taká monštrum ako Warner Music Group. WMG zablokovala prezeranie vo všetkých krajinách.

Odvolával sa na YouTube, ale priamo na tieto spoločnosti. V liste je popísané používanie hudby a videa ako neoddeliteľnej súčasti obsahu (tzv. Fair use). Na moje prekvapenie grécka nahrávacia spoločnosť odpovedala o niekoľko dní neskôr a vzniesla svoje tvrdenia. WMG neodpovedala, len keď uplynula lehota na prijatie rozhodnutia o mojom odvolaní z ich strany (myslím, že toto obdobie je asi mesiac), štrajk bol automaticky stiahnutý. Tu samozrejme musíte vziať do úvahy veľkosť môjho kanála. Malé kanály ako monštrá ako WMG pravdepodobne odpovedajú zapadlo :)

Strike príliš vysoká snímková frekvencia

Natalia Markina, majiteľka PSS kanálu Petrostroysystema hovorili o tom, ako dostali štrajk za snímkovú frekvenciu vo videu:

Video, pre ktoré sme zakázali:

V roku 2016 sme mali príbeh. V predvečer našej výročnej konferencie sme natočili video na 44 sekúnd o možnostiach účasti na platenom online vysielaní podujatia. Klip za 44 sekúnd so zvukom.

Spokojný, sme nahrali na náš kanál, ktorý v tej dobe sa skladala z asi 2000 odberateľov. A tresk! dostať štrajk! Ako zvyčajne, s veľmi zahaleným komentárom je porušením pravidiel služby YouTube. Dlho zmätený, pretože z osobitných dôvodov - grafika, hudba, náklady?

Ako výsledok, vo videu av popise predpísané zdroj grafiky a hudby, odstránené náklady. Ešte raz naložili, zatiaľ čo v uzavretom prístupe ... a opäť štrajk! Druhý! máme paniku!

Veľmi nervózny, pretože nechceli stratiť náš kanál vôbec.

Kvôli čistote experimentu si stiahli ten istý klip na Vimeo - a tam dostali štrajk.

V dôsledku toho napísali odvolanie, v tomto prípade, ktoré je dôležité, v angličtine. Strike nás strieľal!

Ako sa ukázalo, roboti YouTube skontrolujú video vrátane obnovovacej frekvencie. V našom videu bola frekvencia dosť vysoká a robot si vzal naše video na veľmi propagačný materiál. Pri vytváraní videa pre službu YouTube to berieme do úvahy (snímková frekvencia) a všetkým odporúčam, aby venovali pozornosť.

Podeľte sa o svoje príbehy!

Ak ste niekedy dostali štrajk, podeľte sa o svoj príbeh. Napíšte buď v komentároch alebo na [email protected] Najzaujímavejšie k tomuto materiálu pridávame.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár