Čo je UGC: funkcie, typy a spôsoby použitia vlastného obsahu

UGC (obsah generovaný používateľom alebo obsah vytvorený používateľmi) - Toto je pôvodný obsah, ktorý vytvára publikum značky. Tento obsah môže byť čokoľvek - od komentárov a komentárov v blogu až po fotografie a videá. Spoločnosť ho môže používať na vlastné účely - na webovej stránke alebo na sociálnych sieťach na propagáciu značky a často je UGC oveľa efektívnejšie ako bežný obsah.

Použitie UGC je prospešné pre dve strany - spoločnosť aj užívateľov. Pre spoločnosť je prospešné získať fantastické množstvo čerstvých nápadov a jedinečného obsahu, ktorý by mohol priniesť mnoho bezesných nocí. Navyše, najčastejšie užívateľský obsah nevyžaduje vážne hotovostné investície.

Pre užívateľov, vytvorenie UGC vám umožní spolupracovať s vašou obľúbenou značkou, vyjadriť sa kreatívne, získať rôzne odmeny a zľavy na to, a dokonca aj niektoré z vašich vlastných, aj keď malých zmien v spoločnosti.

Na rozdiel od bežných reklamných kampaní, ktoré sú orientované na predaj, sú kampane využívajúce vlastný obsah založené na úprimnosti a úprimnosti. V každom prípade ide o dojem, ktorý na ľuďoch robia (s niekoľkými výnimkami).

Pros UGC

Uvažujme podrobnejšie, aké výhody je možné získať pomocou vlastného obsahu?

 • Dôvera v spoločnosť

Jedným z najdôležitejších bonusov, ktoré možno získať pri použití vlastného obsahu, je dôvera používateľov. Keď prejavíte záujem o niektoré zo svojich myšlienok, myšlienok, pocitov, prejavíte svoju otvorenosť, pozornosť a úctu k nim, spôsobíte v ľuďoch veľkú dôveru.

 • Oslovte nových používateľov

A keď vám niektorí ľudia začnú dôverovať, ostatní to uvidia a je veľká šanca, že sa o vašu spoločnosť zaujímajú. Práve tu nadobúda účinnosť fenomén sociálneho dôkazu, o ktorom ste pravdepodobne počuli viac ako raz.

Podľa štúdie, ktorú uskutočnila spoločnosť Nielsen, 92% používateľov dôveruje obsahu, ktorý zdieľajú ich priatelia a príbuzní, viac ako akékoľvek iné správy od samotnej značky. Druhý najdôležitejší ľudia považujú názory cudzincov na konkrétny produkt.

Sociálny dôkaz má silný vplyv na ľudí as ním môžete výrazne rozšíriť svoje publikum. UGC teda umožňuje nielen posilniť vzťahy s existujúcimi zákazníkmi, ale aj osloviť nových používateľov.

 • Vírusový potenciál

S najväčšou pravdepodobnosťou bude viralita obsahu generovaného používateľom väčšia ako pravidelnosť obsahu, pretože ľudia majú tendenciu zdieľať svoju tvorivosť s priateľmi, príbuznými a známymi.

 • Pozitívny vplyv na SEO

Vlastný obsah má tiež pozitívny vplyv na SEO. KissMetrics odhalil, že ak vezmeme do úvahy 20 najlepších značiek na svete, ich výsledky pri hodnotení o 25% sú spôsobené úspešným obsahom používateľa. To znamená, že veľké množstvo organickej premávky a obsahu je spojené s odkazmi na stránke (hlavne spätnými odkazmi).

 • Povzbudzovanie používateľov k nákupu

Najťažšou úlohou pre značky je dostať ľudí k nákupu ich výrobkov. Podľa správy L2 Inc, keď sa užívateľ stretáva s užívateľsky generovaným obsahom v procese premýšľania o nákupe, toto zvyšuje mieru konverzie o 4,6%.

Typy vlastného obsahu

Aby ste mohli pochopiť, čo je to UGC, čo to je a čo to vyzerá, uvediem typy obsahu generovaného používateľmi s najzaujímavejšími príkladmi.

Tu sú hlavné typy UGC, ktoré nájdete na internete:

1. Pripomienky

Áno, komentáre, ktoré vaše publikum uverejní na stránke, sú obsahom generovaným používateľom. Pre imidž spoločnosti je veľmi dôležité - ak ľudia zanechávajú spätnú väzbu, znamená to, že sú vášniví pre vašu činnosť a majú čo povedať v reakcii. Okrem toho užívatelia v recenziách často zdieľajú svoje cenné skúsenosti, ktoré môžu byť užitočné nielen pre vás, ale aj pre iných návštevníkov stránok.

Tu sú príklady podobných komentárov z nášho blogu.

2. Recenzie

Ohlasy sú najobľúbenejším typom vlastného obsahu, pokiaľ ide o predaj.

Podľa štatistík z prieskumu spoločnosti Econsultancy, „61% zákazníkov čítalo recenzie online pred uskutočnením rozhodnutia o nákupe“ a „63% zákazníkov s väčšou pravdepodobnosťou uskutoční nákup, ak sú na stránke recenzie.“

Ak chcete získať spätnú väzbu, musíte sa na ne opýtať. Samozrejme, mnohí používatelia nechávajú spätnú väzbu, ale ak sa ich spýtate, počet recenzií sa môže výrazne zvýšiť. Dá sa to urobiť na webovej stránke a napríklad v sociálnych sieťach alebo prostredníctvom e-mailového spravodajcu.

Pre hodnotenie zákazníkov môžete ostro povzbudiť - napríklad zľavu na ďalší nákup a ďalšie bonusy.

Vo veľmi populárnych internetových obchodoch sú zákazníci ochotní podeliť sa o svoje nákupné skúsenosti bez akýchkoľvek súťaží.

Ale ako nie najpopulárnejšie stránky povzbudzujú ľudí, aby zanechali spätnú väzbu.

3. Recenzie

Recenzie sú podobné hodnoteniam, ale sú podrobnejšie a obsahujú veľkú dôkazovú základňu. Najčastejšie sa v kvalite tohto typu obsahu používajú podrobné recenzie produktov - vo forme textu alebo videa (najčastejšie sa nachádzajú v internetových obchodoch elektronických zariadení).

Tu, napríklad, videokamera recenziu, zverejnené na Yandex.Market.

Ale podrobný prehľad o rovnakom fotoaparáte na Hi-Tech Mail.Ru.

Môžete použiť štandardný textový formát recenzií, alebo môžete prísť s niečím originálnym - požiadať zákazníkov, aby urobili video recenziu, fotografovali, napísali báseň alebo napísali pieseň o vašom produkte atď.

Nezabudnite na dar ako prejav vďačnosti.

Recenziu na stránke Kinopoisk možno pripísať aj tomuto typu UGC - publikované filmové recenzie vytvorili obraz stránky ako jedného z „expertov“ z hľadiska kina.

4. Návrh a výkresy

Skvelý spôsob, ako prilákať nových zákazníkov do vašej značky, je usporiadať súťaž o najlepší dizajn alebo vzor na danej téme. Na jednej strane priťahuje do značky mnoho kreatívnych ľudí, ktorí hľadajú možnosť vyjadriť sa kreatívne, na druhej strane motivujú fanúšikov značky k novým aktivitám. A samozrejme, je to pre spoločnosť veľmi výnosné, pretože nepotrebuje míňať peniaze na drahých dizajnérov.

Ak chcete vytvoriť 1 $ hrnček na opakované použitie, Starbucks požiadal zákazníkov, aby nakreslili svoj vlastný dizajn na bielom skle a poslali fotografiu s #whitecupcontest hashtagom na Twitteri a Instagrame. Dizajn víťaza bol použitý v obmedzenej sérii opätovne použiteľných hrnčekov.

Táto súťaž prispela k aktívnemu predaju limitovaných edícií, ako aj k nákupu kávy v obyčajných bielych šálkach, aby sa z nich čerpalo. Značka v tomto prípade nielen posilnila lojalitu voči značke, ale aj zvýšila jej predaj.

5. Fotografie

Fotografie sú jedným z najrozšírenejších typov obsahu: ľudia zdieľajú každý deň viac ako 2 miliardy fotografií. Preto je veľmi prospešné ich používať ako užívateľský obsah.

Vynikajúcim príkladom použitia fotografií od užívateľov bola reklamná kampaň spoločnosti Coca Cola - Share a coke.

Coca Cola ho nepoužila, aby sa vyjadrila, ale posilnila a „obnovila“ svoje vzťahy so zákazníkmi. Bola vynájdená veľmi zaujímavá myšlienka - personalizovať každú fľašu nápoja a poukázať na etikety rôzne mená, prezývky a slová, z ktorých je možné vytvoriť vety.

Kupujúci boli fotografovaní s "ich" fľaša a poslal fotografie na sociálnej sieti s hashtag #shareacoke, a dokonca mohol urobiť fľašu "Coca-Cola" s ich textom (mnohí používali, aby zablahoželal k ich narodeninám, alebo aby ponuku).

Kampaň vyhodila do povetria Instagram a spôsobila aj množstvo pozitívnych emócií od svojich zákazníkov a posilnila ich lásku k spoločnosti.

To je skvelý príklad toho, ako zaujímavý nápad môže dostať vírusové a priniesť dobrý príjem pre spoločnosť.

6. Video

Video je tiež veľmi populárny typ vlastného obsahu. Výber tém pre video je obrovský: môžete požiadať svojich zákazníkov, aby vytvorili kreatívne video s produktmi vašej značky, vykonali trik, urobili si chvíľku zo svojho života, film o samotnej spoločnosti, alebo prišli s ďalšou nezvyčajnou úlohou pre vaše publikum. Ak sa rozhodnete usporiadať súťaž, nezabudnite vám povedať o pravidlách pre výber najlepších videí a ceny pre víťaza.

GoPro publikuje šialene zaujímavé, krásne, vzrušujúce akčné video, natočené užívateľmi na rovnakom fotoaparáte v ich Instagrame.

Takáto súťaž sa však začala v zábavnom parku v Jekaterinburgu.

Tiež zaujímavá UGC kampaň bola vykonaná Chobani. Požiadala fanúšikov, aby sa podelili o svoju lásku k jogurtu, ktorú vydávajú. Fanúšikovia túto myšlienku srdečne prijali a vytvorili videá, vytvorili kreatívne fotografie a uverejnili príspevky na sociálnych sieťach, v ktorých chválili svoj obľúbený jogurt.

Tu je napríklad video s vystúpením piesne z jeho vlastnej skladby o jogurte Chobani.

Tweety účastníkov boli uverejnené na billboardoch, najlepšie videá boli zverejnené na stránke a zvyšok bol uverejnený na sociálnych sieťach.

7. Podcasty

Napriek tomu, že podcasty sú v popularite na mnohých typoch obsahu, môžu byť tiež použité ako UGC. Môžete požiadať užívateľov, aby sa podelili o svoje názory na akúkoľvek aktuálnu otázku alebo prišli s vlastným programom.

Vypracovanie stratégie pre kampaň UGC

Samozrejme, len výber najvhodnejšieho typu obsahu pre UGC nezaručuje zvýšenie predaja. Musíme sa postarať o ďalšie aspekty, ako napríklad: určenie miesta na volanie na vytvorenie obsahu a publikovanie, formát kampane (súťaž alebo jednoduchý dodatok k lokalite / sociálnej sieti) atď.

Ale najprv musíte rozhodnúť o cieli - prečo potrebujete vlastný obsah, ako ho budete používať? Tu sú niektoré možné motívy:

 • Hľadanie nových nápadov a riešení (napríklad vymyslenie firemného sloganu, vytvorenie loga, dizajnu).
 • Vyhľadávajte nový obsah (ak sa aktívne zapájate do marketingu obsahu, ale nemáte dostatok hotového obsahu).
 • Prilákanie nových zákazníkov (teda zvýšenie predaja).
 • Zvýšenie počtu predplatiteľov v sociálnych sieťach.
 • Zvýšiť lojalitu k značke (napríklad z dôvodu recenzií a recenzií).
 • Zlepšenie imidžu spoločnosti.

Po určení cieľa by ste mali začať premýšľať prostredníctvom stratégie. Musíte sa sami rozhodnúť, aké kroky by ste mali podniknúť, ale môžete si vziať približné akčný plánmi.

1. Príďte so zaujímavým nápadom, ktorý vyhovuje vašej cieľovej skupine a vyberte typ obsahu.

Premýšľajte o tom, čo by ste sa chceli opýtať svojich zákazníkov (napríklad vytvorte dizajn pre web, príďte sloganom, ráno si v spoločnosti odoberte na tenisky, napíšte recenziu o svojom produkte, vytvorte tematickú fotografiu s produktmi atď.) ,

Môžete usporiadať súťaž, v ktorej si vyberiete najlepších materiálov a víťazov cien, alebo jednoducho zverejníte obsah na webovej stránke alebo v sociálnych sieťach. Pri vedení súťaží nezabúdajte, že čím náročnejšie dáte publikum, tým je pravdepodobnejšie, že dostanete oveľa menej obsahu, ako ste očakávali.

2. Premýšľajte o odmene

Premýšľajte o odmene, ktorú dostanú užívatelia, ktorí vytvorili najlepší obsah (môže to byť exkluzívny darček, zľava, uverejnenie obsahu na webovej stránke alebo v reklame atď.). Pripravte si dary.

3. Vytvorte správu na výzvu na účasť v akcii.

Príďte s textom na výzvu na účasť, pridajte fotografiu alebo video, uveďte termín a pravidlá akcie. Vyberte spôsob umiestnenia hovoru (toto je možné vykonať na webovej stránke spoločnosti, na sociálnych sieťach, prostredníctvom e-mailu alebo reklamy).

4. Vyberte platformu pre používateľov na hosťovanie obsahu.

Sociálne médiá sú najobľúbenejším miestom na publikovanie UGC. V tomto prípade je obsah vytvorený kvôli obsahu - pre zákazníkov, ktorí vyjadrujú súcit so značkou a zdieľajú ju s ostatnými. Jedná sa o veľmi chytrý marketingový krok, vzhľadom na to, koľko pokrytia sa môžete dostať do sociálnych sietí. S ním môžete zvýšiť vernosť značky a prilákať nových zákazníkov.

Ak chcete spustiť sociálne siete UGC-on, požiadajte svojich zákazníkov, aby vytvorili konkrétny typ obsahu a zdieľali ho na sociálnych sieťach, pričom označili vybranú hashtag (napríklad názov vašej spoločnosti alebo akcie, ktorá sa práve koná).

Pri výbere sociálnej siete je potrebné si uvedomiť, aký obsah je najobľúbenejší a aké obmedzenia sa vzťahujú na publikácie v nich. Takže fotografia a krátke video by bolo logické posielať na Instagram, a ak sa opýtate na napísanie zdĺhavého textu (viac ako 140 znakov), potom Twitter ako platforma pre distribúciu UGC pre vás okamžite zmizne.

Môžete tiež požiadať používateľov o zaslanie dokončených úloh na váš e-mail, táto možnosť je vhodná pre vážne súťaže.

5. Buďte opatrní pri výbere obsahu a výbere víťazov.

Pri výbere víťazov (ak ste držiteľom súťaže) alebo pri výbere obsahu pre publikácie musíte mať na pamäti, že materiál, ktorý si vyberiete, bude charakterizovať vašu spoločnosť, „budovať“ jej imidž. Mala by mať vysokú kvalitu a najrelevantnejšiu značku.

6. Ďakujem publiku!

Odmeňte svojich víťazov (ak ste držiteľom súťaže) alebo len ďakujte svojim používateľom za skvelé nápady a skvelý obsah!

7. Analyzujte svoju UGC kampaň.

Zhromažďovať štatistiky o nových účastníkoch, potenciálnych predajcoch, predajoch počas kampane UGC. Zistite, čo presne ste dosiahli s UGC. To vám poskytne skutočné pochopenie toho, ako sa vaša spoločnosť vyvíja a ako má obsah používateľa vplyv na jej vývoj.

Ako vidíte, všetko je celkom jednoduché. Úsilie požadované na vašej strane je minimálne a množstvo obsahu, ktorý dostanete, môže byť veľmi pôsobivé.

Aký typ obsahu si vyberte: Výsledky prieskumu Crowdtap

Pozrime sa teraz na výsledky výskumu z tímu Crowdtap - The Marketer's Guide to User-Generated Content, ktorý sa rozhodol zistiť, ktorý obsah je pre používateľov najzaujímavejší. Poznanie týchto výsledkov vám môže pomôcť pri výbere typu vlastného obsahu.

Tu sú závery, ktoré boli urobené počas štúdie:

 1. Ľudia s obsahom obsahu vytvárajú vážne. Viac ako polovica respondentov uviedla, že obsah vytvára len raz denne a 23% ho vytvára častejšie - dvakrát až päťkrát denne. 18% veľmi zriedka vytvára obsah - menej ako raz denne.

Hlavnými motívmi pre tvorbu obsahu sú túžba komunikovať s inými ľuďmi, ako aj možnosť preukázať svoje tvorivé schopnosti.

záver: Musíte pochopiť, čo motivuje vaše publikum, aby ho podnietilo k vytvoreniu UGC.

 1. Ľudia častejšie zdieľajú obsah, ktorý ich inšpiruje a robí z nich zábavu. Okrem toho s väčšou pravdepodobnosťou zdieľajú obsah, ak vedia, že budú môcť zaujímať svojich priateľov a známych.

Keď sa respondenti pýtali, aký typ obsahu by radšej zdieľali, väčšina si vybrala fotografie a text v stave. Populárnou odpoveďou boli aj čerstvé články (45% respondentov by ich chcelo zdieľať), ako aj recenzie nových produktov a hodnotenia značiek (44%).

záver: Premýšľajte o tom, čo robí ľudí zdieľaním značkového obsahu, ak chcete, aby vaše publikum zdieľalo váš obsah na sociálnych sieťach.

 1. Ľudia, ktorí zdieľajú značkový obsah, chcú v prvom rade povedať svojim priateľom o skúsenostiach s používaním tohto produktu. A opäť zvažujú možnosť ukázať svoje tvorivé schopnosti.

záver: Inšpirujte účastníkov, aby sa podelili o svoje názory na vaše produkty alebo služby.

Vlastný obsah, ktorý má byť!

Vytváranie vysoko kvalitného obsahu si vyžaduje značné množstvo času, peňazí a úsilia. Preto je užívateľský obsah tak ziskový - s pomocou neho môžete ušetriť veľa peňazí a bez veľkého úsilia získať veľké množstvo nových jedinečných nápadov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár