Komentáre pre stránku: Ktorý systém si vybrať?

Pohodlie a funkčnosť systému komentovania ovplyvňuje zapojenie publika a počet komentárov na stránke. V tomto článku nájdete recenzie najlepších externých systémov komentárov, ktoré vám pomôžu vybrať najlepšie riešenie.

Pohodlie a funkčnosť systému komentovania ovplyvňuje zapojenie publika a počet komentárov na stránke. V tomto článku nájdete recenzie najlepších externých systémov komentárov, ktoré vám pomôžu vybrať najlepšie riešenie.

Prečo potrebujeme externé systémy pripomienkovania

Ak chcete diskutovať o publikovaní na stránke WordPress so štandardným systémom komentárov a štandardnými nastaveniami, budete musieť zadať svoje meno a e-mailovú adresu manuálne. Rovnaký problém existuje v pravidelných systémoch na diskusiu o iných populárnych motoroch. Z tohto dôvodu strácate veľa pripomienok, pretože užívatelia nechcú vynaložiť úsilie na autorizáciu.

Služby komentárov tretích strán poskytujú tieto funkcie:

 • Pohodlie oprávnenia zúčastniť sa na diskusii. Tu je potrebné nájsť rovnováhu medzi želaním užívateľa čo najskôr zanechať komentár a potrebu získať informácie o komentátorovi od vlastníka zdroja.
 • Zapojenie publika do diskusie. Služby tretích strán upozorňujú používateľov na nové komentáre.
 • Vedenie pripomienok. Systémy tretích strán ukladajú komentáre používateľov na svoje servery. To šetrí miesto na disku a znižuje zaťaženie servera vlastníka lokality.
 • Schopnosť hodnotiť komentáre.
 • Schopnosť odporučiť pripomienky.
 • Rozšírené pokrytie publika prostredníctvom automatického uverejňovania komentárov v užívateľských profiloch na sociálnych sieťach.
 • Schopnosť vložiť vizuálny obsah do komentárov.

Nižšie nájdete recenzie najvhodnejších externých systémov komentovania.

Aké alternatívne systémy pripomienkovania možno použiť na stránke

Vlastníci webových stránok sú k dispozícii platené a bezplatné komentovanie služby. Mini-recenzie majú všeobecné informácie o každom systéme, ako aj pokyny na inštaláciu a konfiguráciu na stránkach spravovaných WordPressom.

Disqus systém komentovania

Disqus je najobľúbenejší systém pripomienok tretích strán. Podľa tvorcov, s jeho pomocou, užívatelia napísať 50 miliónov komentárov na stránky každý mesiac.

Služba kombinuje funkcie sociálnej siete a fóra. Umožňuje užívateľom komentovať publikácie priamo na stránkach. V diskusii môžete pokračovať na stránke Disqus bez toho, aby ste navštívili zdroj, kde je materiál publikovaný.

Používatelia sa môžu prihlásiť pomocou svojich účtov Facebook, Twitter a Google. Návštevníci môžu tiež vytvoriť samostatný účet na webovej stránke spoločnosti Disqus. Systém podporuje nasledujúce funkcie:

 • Upozorniť používateľov na nové komentáre.
 • Možnosť odovzdávať komentáre k vizuálnemu obsahu.
 • Zobraziť na webovom bloku "Posledné komentáre".
 • Možnosť odporučiť diskusiu predplatiteľom na Disqus, ako aj zdieľať diskusiu alebo individuálne komentáre na Twitteri alebo na Facebooku.
 • Prihláste sa na odber nových komentárov bez účasti na diskusii.
 • Speňaženie zdroja pomocou prirodzenej reklamy. Táto funkcia je momentálne k dispozícii iba pre stránky v anglickom jazyku. Disqus sám oznámi vhodné zdroje o možnosti speňaženia.

Disqus môže byť vzhľadom na svoju popularitu považovaný za referenčný bod alebo východiskový bod pre hodnotenie iných externých systémov komentovania.

Ako nainštalovať Disqus na webe

Po registrácii alebo prihlásení pomocou sociálneho profilu v ponuke Nastavenia vyberte možnosť Pridať disk do lokality.

Na stránke nastavení stránok zadajte názov prostriedku a vyberte adresu URL na platforme Disqus. Pomocou rozbaľovacej ponuky určte kategóriu, do ktorej vaša lokalita patrí. Kliknite na tlačidlo Ďalej.

V ďalšom kroku vyberte plán. K dispozícii sú nasledujúce možnosti:

 • Základné. Voľný plán pre všetky stránky, reklama je zobrazená v systéme komentárov. Disqus zdieľa príjmy z reklamy iba na stránkach, ktoré spĺňajú interné kritériá platformy.
 • Plus. Predplatená cena - $ 9 za mesiac. Plán vám umožňuje vypnúť reklamu. Pre nekomerčné stránky, osobné blogy, ktoré nezobrazujú reklamy, je možné program Plus Plus bezplatne pripojiť. Počet zobrazení by nemal presiahnuť 50 000 za deň.
 • Pro. Cena je 89 dolárov za mesiac, počet zobrazení stránky nie je viac ako 150 000 za deň. Z profesionálneho hľadiska existuje ďalšia funkcionalita: pokročilá analýza, prioritná podpora a rozšírené možnosti moderovania.

Pre veľmi veľké stránky s viac ako 150 000 zobrazeniami stránok za deň sa cena stanovuje individuálne.

To znamená, že od polovice roku 2018, Disqus nemôže byť nazývaný voľným komentovacím systémom. Pre podmienečne voľný plán bude musieť platiť ukazuje niekoho iného reklamy na webe. Naozaj zadarmo komentár systém možno použiť len na malé non-komerčné stránky. Na týchto stránkach nemôžete zobraziť reklamy AdSense.

Na nasledujúcej stránke vás systém informuje, že môžete svoju stránku speňažiť pomocou služby Disqus. Táto funkcia je k dispozícii pre zdroje v angličtine. Kliknite na tlačidlo označené na obrázku, aby ste potvrdili, že ste oboznámení s touto funkciou systému.

Vyberte platformu, na ktorej sa vaše stránky spúšťajú. Ak neexistuje hotové riešenie, použite univerzálny kód.

Systém vám ponúkne návod na inštaláciu doplnku Disqus pre WordPress. Postupujte takto:

 • V konzole WP vyberte ponuku Plugins - Add New.
 • Do poľa Vyhľadávacie pluginy zadajte dotaz Disqus.
 • Nainštalujte a aktivujte plugin.
 • Na stránke nainštalovaných doplnkov v riadku Disqus Comment System vyberte ponuku Configure.
 • Systém ponúkne aktualizáciu databázy. Prijať ponuku.
 • Zadajte prístupové údaje pre profil Disqus.
 • Vyberte lokalitu, do ktorej chcete inštalovať systém komentárov.
 • Exportujte poznámky do Disqus, ktoré používatelia opustili pred inštaláciou systému. Ak to chcete urobiť, prejdite do ponuky nastavení doplnkov. V časti Import a export kliknite na tlačidlo Exportovať poznámky.

Nainštalovali ste plugin a pripojili systém komentárov k lokalite. Užívatelia môžu teraz diskutovať o vašich publikáciách. A musíte venovať pozornosť nastaveniam služby.

Disqus komentovanie nastavenia systému

Prejdite do ponuky možností komunity na webovej stránke Disqus. Na karte Nastavenia v časti Všeobecné zadajte adresu URL lokality. Skontrolujte, či je začiarknutá možnosť Povoliť odporúčania pre vaše stránky. Vyberte jazyk rozhrania komentárov. Uložte zmeny.

V sekcii Komunita v poli Text odpisovača Moderátor vyberte text, ktorý sa zobrazí vedľa mena používateľov s právami moderátora. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte spôsob zobrazenia komentárov. K dispozícii sú nasledujúce možnosti: nové na vrchole, staré na vrchole a na vrchole.

V prípade potreby povolte, aby boli komentáre odoslané anonymným používateľom. Upozorňujeme, že takíto komentátori nedostávajú oznámenie o aktualizáciách diskusie. To znižuje ich zapojenie. Okrem toho schopnosť anonymne zanechať komentáre môže prilákať na stránku troly a spamerov.

Začiarknite políčko vedľa možnosti Odkazy v komentároch. V tomto prípade systém automaticky odošle všetky komentáre s odkazmi na moderovanie. Skontrolujte, či je zaškrtnutá voľba Médiá Prílohy. Toto povolenie odosielať komentáre do obrázka a videa.

Začiarknite políčko vedľa dvoch možností v sekcii Označené komentáre. Umožníte používateľom informovať moderátorov o neželaných komentároch. Okrem toho po počte značiek určených pomocou rozbaľovacej ponuky systém skryje podozrivý komentár predtým, ako moderátor preskúma sťažnosť. Uložte zmeny.

V účte Spoločenstva na karte Spoločenstva môžete sledovať počet komentárov a rád a nepáči, priradiť moderátorov, komentáre pre import a export. Upozorňujeme, že exportovanie komentárov do Disqus vám umožňuje vytvoriť záložnú kópiu súboru s komentármi. Túto funkciu nemožno použiť na prenos obsahu generovaného používateľom do alternatívneho systému komentárov.

Venujte pozornosť funkcii Word Filter. V príslušnom menu môžete pridať stop slová, pomocou ktorých systém pošle komentár do priečinka Spam.

Ponuka Moderovať komentáre zobrazuje všetky komentáre. Upozorňujeme, že komentáre ku kontrole sú v priečinku Čaká na spracovanie. Nie sú zobrazené na stránke, ak nie sú schválené moderátorom. Na kartách Spam a Vymazané môžete zobraziť spamové správy a vymazané komentáre.

Užitočný tip: Komentár môžete rýchlo schváliť alebo odstrániť pomocou e-mailu. Na to stačí odpovedať na e-mail s upozornením na novú správu na stránke. Ak chcete schváliť komentár, zadajte v odpovedi položku Schváliť, ak chcete odstrániť alebo odoslať do priečinka nevyžiadanej pošty, zadajte príkaz Odstrániť a Spam.

Disqus Nevýhody

Najobľúbenejší externý systém komentovania má niekoľko nevýhod. Tu sú najdôležitejšie:

 • Disqus nepodporuje autorizáciu užívateľa pomocou profilu Vkontakte. To je vážna nevýhoda pre projekty v ruskom jazyku.
 • Návštevníci, ktorí nemajú účet Facebook, Twitter alebo Google+, sa budú musieť zaregistrovať na Disqus, aby sa mohli zúčastniť diskusie. To zabraňuje mnohým používateľom zúčastňovať sa diskusií. Najmä, niekoľko hodnotiteľov Askusers, na hodnotenie blogu Texterra, poznamenal, že to bolo nepohodlné komentovať publikácie prostredníctvom Disqus.
 • Podľa niektorých správ, Disqus znižuje zapojenie publika. Napríklad v lete 2015, blog CMS WordPress WPBeginner opustil Disqus kvôli sťažnostiam čitateľov. Potom sa počet pripomienok zvýšil o 304%.
 • Nejasná situácia pri indexovaní pripomienok. Vyhľadávače ich striedavo indexujú. Napríklad komentáre, ktoré pred dvoma mesiacmi zanechali jednu z publikácií na blogu Texterra, sú stále jedinečné. Komentáre napísané pred rokom sú indexované, ale ako zdroj zobrazuje systém Text.ru Disqus.com, nie Texterra.ru.
 • Neexistencia bezplatnej tarify pre obchodné miesta.

Popularita a funkčnosť zmenili Disqus na referenčný externý systém komentárov. Jeho výhody a nevýhody sa dajú využiť pri hodnotení alternatívnych služieb.

Cackle komentovanie služby

Cackle je platené riešenie. Zdá sa, že vývojári vzali do úvahy nevýhody Disqusu a zvláštnosti rusko-jazykových projektov. Vďaka tomu systém získal dôležité výhody: indexáciu pripomienok vyhľadávačmi a možnosť autorizácie prostredníctvom účtov v sieťach populárnych v runete. O ďalších funkciách systému nižšie.

Ako nainštalovať klietku na mieste

Po registrácii a potvrdení vášho účtu systém ponúkne vytvorenie novej miniaplikácie. Zadajte adresu URL stránky a názov miniaplikácie a kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Systém ponúkne univerzálny kód widgetu alebo kód pre populárny CMS. Vyberte požadovanú možnosť.

Ak chcete použiť systém Cackle na stránke WordPress, nainštalujte plugin Cackle. V konzole WordPress vyberte menu "Komentáre - nastavenia Cackle Settings". Skopírujte vygenerované kľúče do rozhrania API a ID lokality z panela Cackle admin. Vložte ich do príslušných polí v menu nastavení pluginu vo WordPress. Aktivujte miniaplikáciu.

Exportujte existujúce komentáre do systému Cackle. Synchronizovať widget s databázou WordPress.

Aktivovali ste systém Cackle comment so základnými nastaveniami. Teraz sa užívatelia môžu prihlásiť, aby diskutovali o publikáciách pomocou účtov v populárnych sieťach, vrátane Facebook, Twitter, VKontakte, Odnoklassniki, Google+ a ďalších. Návštevníci stránky môžu tiež hodnotiť publikáciu, prihlásiť sa na odber komentárov, zdieľať celú diskusiu alebo jeden komentár, hodnotiť správy iných používateľov.

Mimochodom:

Rozhranie Cackle Comment Form je veľmi podobné rozhraniu Disqus. Užívatelia oboznámení s Disqus jednoducho použijú Cackle.

Upozorňujeme, že systém podporuje krížové posielanie správ Vkontakte. Táto funkcia je štandardne zapnutá. Na jednej strane to môže prispieť k zvýšeniu pokrytia publika. Na druhej strane môžu byť užívatelia naštvaní zverejnením správ v ich profile bez toho, aby sa ich pýtali.

Ako nastaviť Cackle systém komentovania

Ak chcete používať všetky funkcie služby, venujte pozornosť nastaveniam. V paneli Cackle admin vyberte príslušnú ponuku. Na karte „Všeobecné“ venujte pozornosť položke „Odstrániť komentáre“. Túto funkciu môžete vypnúť alebo povoliť do niekoľkých minút po publikovaní. Aj vo všeobecných nastaveniach môžete vybrať text ikony moderátora a zmeniť poradie ikon sociálnych služieb, cez ktoré sa môžete prihlásiť.

V rozšírených nastaveniach dbajte na nasledujúce položky:

 • Povoliť predbežnú úpravu komentárov obsahujúcich odkazy.
 • Zrušte začiarknutie políčka vedľa poľa Komentáre hostí. Anonymné komentáre nepodporujú zapojenie používateľov a dôveru v zdroj.
 • Zrušte začiarknutie políčka vedľa položky „Crossposting“. V tomto prípade systém automaticky neposiela komentáre do sociálnych sietí.

Zmeňte zvyšok nastavení podľa svojich predstáv alebo ponechajte predvolenú možnosť.

Na karte „Vzhľad“ si všimnite položku „Paginácia“. Paginácia zhoršuje komentáre použiteľnosti. Ak chcete vyriešiť problém, použite rozbaľovaciu ponuku, vyberte možnosť „Vybrať“ a do poľa Maximálny počet komentárov na stránku zadajte veľkú hodnotu.

Na karte Captcha môžete pripojiť službu reCAPTCHA od spoločnosti Google a na karte Ochrana proti spamu môžete pripojiť antispamovú službu Akismet.

Komentáre môžete upraviť v konzole WordPress alebo v paneli admin na stránke Cackle. Môžete tiež nainštalovať miniaplikáciu mini moderovania. S ním môžete moderovať komentáre priamo na stránke.

Nevýhody systému Cackle

Cackle - platená služba. To je jeho hlavná nevýhoda v porovnaní s Disqus. Náklady na používanie na jednom mieste sú 200 rubľov mesačne. Je to stojí za to utrácať peniaze na povolenie užívateľov cez Vkontakte a Odnoklassniki? Toto je hlavná otázka, odpoveď, na ktorú musí vlastník konkrétnej lokality rozhodnúť.

Ďalšou nevýhodou služby je zrejmosť možnosti účasti na diskusiách pre používateľov, ktorí nemajú profily v sociálnych sieťach. Ak zakážete možnosť zanechať anonymné komentáre, systém vyzve čitateľa, aby sa prihlásil prostredníctvom sociálnej siete. Prípadne sa užívateľ môže zaregistrovať na stránke Cackle. Ale na to musí nájsť ikonu označenú na obrázku.

HyperComments systém

HyperComments je platený systém komentárov, ktorý podporuje autorizáciu pomocou profilov v populárnych sieťach v runete. Používateľom sú k dispozícii tri tarify:

 • Osobné. Stojí 24 dolárov ročne, môže byť použitý na jednom mieste. Podporuje až 500 tisíc prevzatí widgetov mesačne.
 • Professional. Tri stránky, 120 dolárov za rok, až 2 milióny stiahnutí widgetu za mesiac.
 • Enterprise. 480 dolárov ročne, toľko miest, koľko chcete, až 6 miliónov widgetov na stiahnutie za mesiac.

Okrem autorizácie prostredníctvom Vkontakte má HyperComments aj ďalšie dôležité výhody. Toto je funkcia hyperkomplikácie, ktorá vám umožňuje vybrať text a diskutovať o ňom. Tiež komentátori môžu zdieľať citácie so svojimi odberateľmi. Ďalšie informácie o možnostiach systému ďalej.

Ako nainštalovať a konfigurovať HyperComments

Po prihlásení do profilu Google vás systém vyzve, aby ste zadali adresu URL lokality a vybrali platformu. Ak chcete použiť platenú sadzbu, budete musieť zadať fakturačné údaje.

Kliknite na tlačidlo Ďalej. Systém vás presmeruje na stránku doplnku HyperComments v adresári programu WordPress. Nainštalujte a aktivujte plugin. V konzole lokality vyberte ponuku Komentáre - HyperComments a prihláste sa pomocou svojho účtu Google. Na stránke nastavení vyberte kartu Nastavenia. Importujte existujúce komentáre do systému.

Ostatné základné nastavenia nie je možné zmeniť. Rozšírené nastavenia sú dostupné v záložke Komentáre v príslušnom menu.

V sekcii Všeobecné povoľte upozornenia správcovi a moderátorom o uverejnení nového komentára. V prípade potreby zapnite predbežné zmiernenie všetkých pripomienok.

V časti Štruktúra v prípade potreby zrušte začiarknutie políčka vedľa poľa Povoliť komentáre hostí. V tomto prípade môžu užívatelia odoslať správu len po autorizácii prostredníctvom sociálnej siete. Ak povolíte agresívne spôsoby na zvýšenie pokrytia, povoľte krížové odosielanie správ.

V sekcii "Citáty" zapnite príslušný widget. Он позволяет пользователям выделять отрывок текста и делиться им с подписчиками в социальных сетях.

В разделе HyperComments сохраните настройки по умолчанию. Эта функция позволяет комментировать отдельные фрагменты текста.

В разделе "Стереокомментарии" можно включить соответствующую функцию. Она объединяет комментарии в две колонки: сообщения автора и всех пользователей. При необходимости можно добавить в колонку автора логотип компании.

В разделе "Категории" можно создать категории комментариев. Эта функция позволяет пользователю по желанию добавлять свои сообщения в существующие группы.

Недостатки системы HyperComments

Главный недостаток системы - отсутствие бесплатного тарифа.

Služba diskriminuje používateľov, ktorí nemajú účty v sociálnych sieťach. Ak zakážete možnosť anonymného komentovania, takí návštevníci nebudú môcť zanechať správu.

Ďalšou dôležitou nevýhodou je, že systém štandardne neinformuje používateľov o nových komentároch. To znižuje zapojenie publika.

IntenseDebate systém komentovania

IntenseDebate je externý systém komentárov vyvinutý spoločnosťou Automattic Inc. Jedným z hlavných projektov spoločnosti je hostingové služby pre stránky WordPress.com. Preto je IntenseDebate obzvlášť dobre integrovaný s CMS WordPress.

IntenseDebate je bezplatná služba. Jeho funkčnosť nie je horšia ako referencia Disqus. Systém poskytuje vlastníkom lokality tieto funkcie:

 • Používateľsky príjemný komentár. Pre účasť v diskusii sa návštevník môže prihlásiť pomocou profilov v sociálnych sieťach. IntenseDebate nepodporuje populárne siete Vkontakte a Odnoklassniki v runete.
 • Informujte používateľov a správcov o uverejnení nových komentárov.
 • Platforma má vlastnosti sociálnej siete. Každý komentátor dostane profil s odkazmi na jeho účty na Facebooku, Twitteri a na iných stránkach. Profil zobrazuje hodnotenie komentátora. Môžete sledovať komentáre iných používateľov na stránkach tretích strán.
 • Crossposting komentáre na Twitteri.
 • Automatická integrácia s WordPress komentár systému.
 • Stabilná indexácia komentárov vyhľadávačmi.

Ak chcete využiť výhody systému, nainštalujte ho na lokalitu a nakonfigurujte ho.

Ako nainštalovať a konfigurovať IntenseDebate

Po registrácii do systému prejdite na systém komentárov k inštalácii. Zadajte adresu URL prostriedku. Ak používate WordPress, nainštalujte a aktivujte IntenseDebate plugin. Prihláste sa na stránku nastavení v konzole WP.

Po autorizácii systém ponúkne import existujúcich komentárov. Urob to.

Vo svojom osobnom účte na webovej stránke IntenseDebate povolte upozornenia, keď budú odoslané nové komentáre. Prepnite jazyk na ruštinu.

V menu Layout na osobnom účte, ak je to potrebné, zmeňte vzhľad tlačidiel, veľkosť užívateľských avatarov a upozornenie na nové správy. Ak chcete zabrániť stránkam s poznámkami, vyberte maximálnu hodnotu v poli Komentáre na stránku. Ak je to potrebné, zadajte text, ktorý sa zobrazí vo formulári na komentovanie.

V ponuke Komentáre povolte prihlásenie pomocou služby Facebook a Twitter. Pomocou systémových výziev vytvorte aplikáciu Facebook a získajte kľúč API. Začiarknite políčko vedľa položky Povoliť tlačidlo „Nahlásiť tento komentár“. Povolíte tlačidlo „Nahlásiť komentár“. Vyberte možnosť zobrazenia spätného vyhľadávania. Môžu byť publikované s komentármi používateľa alebo v samostatnej oblasti. Pre väčšinu projektov je vhodná druhá možnosť.

Spätné odkazy - oznámenia o odkazoch na publikácie na iných stránkach. Pomáhajú manažérom zdrojov sledovať publikácie a odkazovať na ne.

V prípade potreby nainštalujte na stránku ďalšie miniaplikácie. Nasledujúce doplnky sú k dispozícii v príslušnej časti osobného účtu:

 • Štatistiky komentárov - zobrazuje počet komentátorov a príspevkov.
 • Posledné komentáre.
 • Populárne publikovanie. Tento widget zobrazuje zoznam najviac diskutovaných príspevkov.
 • Aktívni komentátori. Doplnok zobrazuje desať najaktívnejších používateľov s odkazom na ich profily v IntenseDebate.

Správy v konzole WordPress môžete upraviť v ponuke Komentáre.

Nevýhody systému IntenseDebate

Hlavnou nevýhodou IntenseDebate je nedostatok integrácie so sieťami populárnymi v runete, napríklad Vkontakte. Ak sa chcete zúčastniť na diskusiách, používatelia sa budú musieť prihlásiť pomocou svojich účtov Facebook, Twitter, WordPress.com, zaregistrovať sa na stránke IntenseDebate alebo zadať svoje meno a e-mailovú adresu.

Tolstého komentáre

Vývojári umiestňujú Tolstého komentáre ako slobodný systém pre budovanie komunity používateľov stránok. Toto nie je tradičný systém komentovania, ale widget pre chat, v ktorom môžu čitatelia komunikovať. Komunikácia prebieha so systémom odznakov a hodnotení.

Ako nainštalovať Tolstoy komentáre na webe

Po registrácii na platforme systém ponúkne vloženie kódu widgetu na všetky stránky webu.

Ak sa všetko urobí správne, na stránke sa zobrazí miniaplikácia s komentármi.

V ovládacom paneli na stránkach Tolstoy komentáre upraviť veľkosť widgetu. Vyberte vhodný čas na načítanie miniaplikácie. Zostávajúce nastavenia nie je možné zmeniť.

Systém umožňuje užívateľom prihlásiť sa cez sociálne siete alebo sa zaregistrovať prostredníctvom e-mailu.

Informácie o správach sú administrátorovi dostupné v reálnom čase v sekcii moderovania osobného účtu. Používatelia vidia na stránkach stránky miniaplikáciu, ktorá udáva počet komentárov a kontextové okno s najviac hodnotenými komentármi.

Používatelia môžu hodnotiť komentáre. A pre aktivity systém prideľuje komentáre komentátorom.

Na každej stránke webu widget vytvorí samostatný chat. Zoznam konverzácií je však k dispozícii používateľom z ľubovoľnej stránky stránky prostredníctvom odkazu Všetky konverzácie.

Nevýhody Tolstého komentárov

Hlavnou nevýhodou je ukladanie komentárov na Tolstoy komentáre server, a nie v databáze lokality. Z tohto dôvodu nie je vlastný obsah indexovaný. Vývojári plánujú tento problém vyriešiť v budúcnosti.

V diskusiách na stránkach Tolstoy komentáre, používatelia hovoria, že widget spomaľuje stránky. Na testovacom mieste som si tento efekt nevšimol.

Alternatívy univerzálnych systémov

Namiesto univerzálnych multiplatformových riešení nastavili niektorí vlastníci stránok formulár na komentovanie jednej sociálnej siete. To je zvyčajne Facebook alebo Vkontakte. Niektoré zdroje majú naraz dve formy komentovania.

Ak chcete nainštalovať komentár na Facebooku, postupujte podľa pokynov v časti Vývojár. Pokyny pre inštaláciu komentára Vkontakte nájdete v sekcii pre vývojárov. Ak používate redakčný systém WordPress, môžete pridať poznámkový formulár pomocou pluginu Vkontakte API. Ten umožňuje nastaviť ako Facebook a Vkontakte komentáre formuláre, rovnako ako predvolený WordPress komentár systém.

Hlavnou nevýhodou foriem pripomienok sociálnych sietí je nedostatok komunikačných príležitostí pre návštevníkov, ktorí využívajú rôzne platformy. Napríklad, ak máte nainštalovaný systém Facebook, užívatelia Vkontakte nebudú môcť zanechať správu.

Kombinované formuláre, napríklad vytvorené pomocou rozhrania Vkontakte API, problém nevyriešia. Používatelia Facebook a Vkontakte môžu zanechať komentáre na rôznych kartách, ale nemôžu navzájom komunikovať.

Ďalšou alternatívou systému Disqus a podobných systémov je vytvorenie štandardného formulára na komentovanie motora. Zapamätajte si hlavnú výhodu externých služieb: schopnosť autorizovať jedným kliknutím pomocou profilov v sociálnych sieťach. Tento problém je určite možné vyriešiť pomocou štandardných nástrojov alebo rozšírení pre váš CMS.

Napríklad, WordPress môže byť nakonfigurovaný tak, že užívatelia sa môžu zúčastniť diskusie bez autorizácie vôbec. Ak to chcete urobiť, v ponuke konzoly Nastavenia - Diskusie zrušte začiarknutie políčka vedľa možnosti „Autor musí zadať meno a e-mail“

Ak sú anonymné komentáre pre váš projekt neprijateľné, alternatívne zvážte doplnok sociálneho prihlásenia alebo podobné riešenie. Používatelia dostávajú upozornenia o nových príspevkoch pomocou funkcie Prihlásiť sa na odber komentárov Reloaded.

Aký systém komentovania si vybrať

Externé systémy pripomienkovania poskytujú návštevníkom webu množstvo výhod, vrátane schopnosti autorizovať v jednom kliknutí pomocou profilov v sociálnych sieťach, prihlasovať všetky komentáre vybraných používateľov, upozorňovať na nové správy a schopnosť hodnotiť komentáre.

Ak máte medzinárodný projekt, môžete si nainštalovať Disqus. Popularita služby mu dáva výhodu oproti analógom. Používatelia sa naučia komentovať formulár Disqus, monitorovať aktivitu ostatných účastníkov systému a hodnotiť ich reputáciu profilu.

Ak realizujete medzinárodný projekt na WordPress, venujte pozornosť IntenseDebate. Tento systém nie je podradený funkčnosti Disqus. Ale lepšie sa integruje s motorom. IntenseDebate predvolene ukladá komentáre do databázy lokality. To zaručuje ich nepretržité indexovanie pomocou vyhľadávačov.

Majitelia rusky hovoriacich projektov musia brať do úvahy charakteristiky publika. Napríklad, ak väčšina návštevníkov vašej stránky sú mladí ľudia, ktorí aktívne využívajú rôzne sociálne siete a majú predstavu o internetových technológiách, môžete použiť službu Disqus. Väčšina používateľov má účet Facebook, Twitter alebo Google+.

Ak sa publikum vášho projektu neobmedzuje len na podmienených pokročilých používateľov internetu a sociálnych sietí, Disqus vám nevyhovuje. Komplikuje účasť v diskusiách užívateľov sietí populárnych v runete. Použite alternatívu: systém HyperComments. Z hľadiska funkčnosti dokonca prevyšuje Disqus.

Projekty ruského jazyka budú pracovať aj s Tolstoyovými komentármi a platenými systémami Cackle. Poskytujú možnosť prihlásiť sa cez sociálne siete, umožňujú sledovať diskusiu prostredníctvom oznámení a majú užívateľsky prívetivé komentáre.

Väčšina projektov nebude zodpovedať forme pripomienkovania sociálnych sietí. Ale vážnou alternatívou k externým službám je prispôsobenie systémov komentovania zamestnancov pre populárny CMS. Napríklad s pomocou Social Login a Subscribe to Reloaded pluginov zvýšite funkčnosť štandardného WordPress komentára. Používatelia sa budú môcť prihlásiť prostredníctvom sociálnych profilov a prihlásiť sa na odber aktualizácií. A budete poskytovať plnú kontrolu nad užívateľským obsahom a žiadne problémy s indexovaním komentárov.

Ak máte skúsenosti s používaním tohto alebo tohto systému pripomienok, podeľte sa o svoje názory na túto otázku v poznámkach. Nasledujúca tabuľka môže byť použitá na porovnanie vlastností externých služieb komentovania.

Systém / Vlastnosť

Sociálne oprávnenie jedným kliknutím

Bezplatné použitie

Indexovanie komentárov

Sociálne funkcie

Predvolené upozornenie na nové komentáre

Disqus

+

-

Vyhľadávače boli prerušovane indexované. Ako zdroje pripomienok z lokality "Texterra" programy ako Advego Plagiatus označujú stránky Disqus.com.

+

Disqus - štandard socializácie systému komentovania. Platforma má funkcie sociálnej siete: užívateľské profily, systém hodnotenia, schopnosť sledovať ostatných používateľov.

+

HyperComments

+

-

Nepretržitá indexácia pre tarifu Enterprise.

+

-

Ak chcete prijímať upozornenia, musíte sa prihlásiť na odber používateľa.

IntenseDebate

+

+

+

+

+

krákania

+

-

Developer túto funkciu deklaruje. Existujú správy o otázkach indexovania na fórach správcov webu.

+

+

Tolstoy Komentáre++-+-

Systémy sociálnych sietí

Oprávnenie s použitím profilu v rovnakej sieti

+

Komentáre sú indexované. Ale ako zdroj môžu vyhľadávače definovať užívateľské profily, nie webové stránky.

Socializácia funguje len v jednej sieti.

Oznámenia prostredníctvom sociálnej siete.

Zavedené systémy

Možno, ak rozšírite funkčnosť

+

+

Systém zamestnancov môže byť čiastočne socializovaný, napríklad s cieľom umožniť autorizáciu prostredníctvom sociálnych profilov.

Môže sa vyžadovať rozšírenie funkcií.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár