Ako vytvoriť rozšírený úryvok: podrobný sprievodca pre figuríny

Rozšírený úryvok na stránke s otázkami poskytuje ďalšie prechody na lokalitu. Tento nástroj zatiaľ nepoužívate, pretože sa bojíte ísť do kódu lokality a zmiasť sa v typoch značiek? Potom je táto príručka pre vás: z nej sa naučíte, ako vytvoriť rozšírený úryvok, aj keď ste nikdy nerobili HTML kód.

Čo sú to rozšírené úryvky a prečo sú potrebné?

Úryvok z marketingu vyhľadávača je popis stránky stránky, ktorá sa zobrazuje na stránke s vydaním pod názvom a odkazom. S jeho pomocou, "vyhľadávače" povedať užívateľom, či nájdené zdroje zodpovedá žiadosti o informácie.

Vyhľadávacie nástroje automaticky vytvoria úryvok. Roboty používajú obsah stránky alebo tag meta description ako zdroj popisu. Štandardný útržok je obmedzený na približne 160 znakov s medzerami. Ide o dve alebo tri krátke vety.

Môžete úplne slobodne rozšíriť úryvok a zvýšiť atraktívnosť stránok stránky vo výsledkoch vyhľadávania. Vzhľad a obsah rozšírených popisov závisí od predmetu stránok, nástrojov, ktoré používate na vytváranie úryvkov, a typu údajov, ktoré chcete zobraziť na SERP.

Prečo potrebujeme pokročilé úryvky

Vďaka rozšíreným úryvkom zvýšite vizuálnu príťažlivosť odkazu a popis stránky v probléme. Dostanete aj ďalšiu možnosť potvrdiť relevantnosť zdroja na žiadosť potenciálneho klienta. V dôsledku toho poskytnete viac kliknutí na stránku a zvýšite mieru prekliknutia. Okrem toho môžete zlepšiť metriky správania na stránke. Hovoríme o znížení necieľových prechodov a s tým súvisiaceho poklesu miery odchodov zo systému.

Uvádzame niekoľko údajov o vplyve rozšírených úryvkov na kliknuteľnosť odkazu na stránku v danom probléme, ako aj o účinnosti propagácie prostriedkov:

 • V roku 2011, Marketing Tech Blog publikoval inšpirujúce údaje. Podľa tohto zdroja, špecifikovanie autorstva článkov s novinárskou fotografiou v úryvku poskytlo blogu nárast MP o 484%. Od tej doby sa pod mostom tečie veľa vody, ale čísla zostali. Rozmýšľajte, autorova fotografia vedľa odkazu na stránku zvýšila MP o stovky percent. Povoliť službu Google Authorship už nie je podporovaná, ale existujú aj iné typy rozšírených úryvkov.
 • Matt Cutts priamo nepotvrdzuje, že rozšírené popisy ovplyvňujú poradie stránok v danom vydaní. Ale on hovorí, že v niektorých oblastiach zavedenie mikromarkingu zlepšuje viditeľnosť stránky. Znovu si všimnite, že rozšírené úryvky zvyšujú viditeľnosť stránky. Predpokladajme, že nehovoríme o pozícii zdroja. Potrebujete kliknutia, ale nie prvé miesto v otázke. Mimochodom, Rand Fishkin tvrdí, že kliknutia môžu ovplyvniť pozíciu stránky v otázke. Ak má pravdu, Matt Cutts je mazaný, keď hovorí o nedostatku vplyvu útržkov na pozíciu.
 • Marketingová agentúra Catalyst pred niekoľkými rokmi testovala rozšírené úryvky. Poskytli kulinársku tému so zvýšením CTR o 150%.
 • Podľa vyhľadávače Land, Holandsko stránky Independer.nl, venovanej auto poistenie, s pomocou rozšírených úryvkov zvýšil CTR odkazov v otázke o 28%.
 • Kolegovia zo spoločnosti SeoProfy uvádzajú príklady zvýšenia počtu stránok s MP v tejto otázke. Klikacia schopnosť veľkého miesta sa zvýšila o 4% a malá o 442%.
 • Obchodníci z Builtvisible hovoriť o zvýšení CTR pomocou pokročilých popisov.

Úryvky vám prinesú ďalšie prechody na stránku. Ak ste schopní prevádzať prevádzku, okamžite implementujte rozšírené popisy. Prinesú vám nové obchody. Nižšie uvedené informácie vám to pomôžu.

Aké sú slovníky a typy syntaxí mikromarkovania

Aby vyhľadávače zobrazovali pokročilé úryvky pre stránky stránky vo výstupe, musíte implementovať sémantické značenie. Môžete to urobiť pomocou rôznych slovníkov alebo jazykov. Najbežnejšie slovníky mikrodat sú uvedené nižšie:

 • Schema.org. Tento slovník možno nazvať zlatým štandardom mikromarkovania. Je podporovaný najväčšími vyhľadávačmi, vrátane Yandex, Google a Bing. So Schema.org môžete opísať stovky entít. Vďaka tomu môžete pomôcť vyhľadávačom zobraziť rozšírené úryvky rôznych typov. Podrobné informácie o Schema.org nájdete v našom článku a príručke.
 • Microformats.org. Pomocou jazyka mikroformátov môžete štruktúrovať informácie o určitých subjektoch: ľudia, udalosti, články, recenzie. Najväčší vyhľadávač v Runet Yandex v súčasnosti podporuje iba štyri typy značenia mikroformátov: recepty, recenzie, produkty a kontaktné informácie. Preto sú možnosti Microformats.org v porovnaní so Schema.org obmedzené.
 • Otvorte graf. Tento jazyk pomáha sociálnym sieťam zobraziť odkazy na vaše stránky s atraktívnymi popismi. Open Graph je podporovaný všetkými najpopulárnejšími sociálnymi stránkami v RuNet, vrátane Facebook, Vkontakte, Twitter, atď.

Každý jazyk mikročipov môžete implementovať pomocou rôznych typov syntaxe:

 • Mikroúdaje. Formát mikrodat je považovaný za primárny spôsob implementácie mikromarkovania Schema.org. Zahŕňa použitie tagov a HTML atribútov na štruktúrovanie dát. Hlavnou výhodou mikrodat je jednoduchosť použitia.
 • JSON-LD. Sľubný formát na prenos štruktúrovaných údajov navrhnutých W3C. S týmto typom syntaxe môžete implementovať mikromarkovanie Schema.org.
 • Mikroformáty. Táto syntax sa používa na implementáciu slovníka Microformats.org.
 • RDFa. Tento formát sa používa na implementáciu jazyka Open Graph.

Aký jazyk a syntax si vybrať

Vyberte jazyk a syntax v závislosti od cieľov a cieľov, ktoré chcete vyriešiť. Ak potrebujete pokročilé úryvky na stránkach s výsledkami vyhľadávania, Schema.org je tou najlepšou voľbou. Tento typ mikromarkovania podporujú všetky hlavné vyhľadávače. Pomocou Schema.org môžete opísať mnoho rôznych entít a získať rôzne typy rozšírených úryvkov. Značku Schema.org môžete implementovať pomocou syntaxe mikrodat alebo JSON-LD.

Ak potrebujete spravovať popisy odkazov v sociálnych sieťach, implementujte Open Graph. Na implementáciu tohto označenia použijete formát RDFa. Jazyk Microformats.org si zaslúži pozornosť aj vďaka jeho jednoduchému používaniu.

Ako získať pokročilé úryvky pomocou Schema.org

Mikrodáta Schema.org môžete implementovať niekoľkými spôsobmi. Náš sprievodca popisuje najkomplexnejší a najsprávnejší /upload/img/2015-11-11-tex-01.jpg: samo-montážny kód, ktorý musíte zadať na značkovacej stránke. Ak chcete dôkladne pochopiť schema.org, nezabudnite použiť manuál a manuálne označiť niekoľko stránok rôznymi entitami.

Nesnažte sa zapamätať si poradie, v ktorom sú atribúty zadané. Musíte pochopiť, ako funguje Schema.org. Pre praktickú každodennú prácu budete používať jeden alebo viac z nižšie uvedených nástrojov.

Tvorca schémy

Webová služba Schema Creator je jednoduchý a pohodlný generátor mikromarkovacích kódov vytvorený softvérovou spoločnosťou Raven. Ak chcete nástroj používať, nemusíte rozumieť webovému programovaniu. Navyše sa nemusíte ani zaregistrovať. Pre úspešné používanie nástroja existujú iba dve podmienky. Po prvé, musíte poznať angličtinu na základnej úrovni alebo byť schopný používať online prekladateľov. Po druhé, musíte vedieť, kde a ako vložiť kódovací kód vygenerovaný nástrojom.

Predstavte si, že pomocou programu Schema Creator chcete označiť stránku s popisom knihy. Musíte si vybrať typ označenia "Kniha" (Kniha).

Na otvorenej stránke zadajte informácie o knihe: názov, autor, vydavateľ, ak je to potrebné, dátum vydania a formát. Môžete tiež poskytnúť odkaz na stránku knihy. Toto možno napríklad vykonať, ak chcete odkazovať na stránku obchodu, kde si môžete zakúpiť knihu.

V poli Náhľad môžete vidieť, ako sa budú zobrazovať značky stránok pre používateľov. Pole Kód obsahuje značkovací kód, ktorý sa musí skopírovať a prilepiť na stránku lokality.

Upozorňujeme, že ak používate CMS s možnosťou úpravy stránky vo vizuálnom formáte a formáte HTML, vyberte druhú možnosť.

Ak kód vložíte do vizuálneho editora, na stránke sa nezobrazí správne.

V režime úpravy HTML môžete vybrať, kam sa má na stránke vložiť kód. Môžete ho napríklad usporiadať ako kravatu uprostred textu alebo zhrnutie na konci článku.

Ak vám webová služba Schema Creator z nejakého dôvodu nevyhovuje, na vytvorenie kódu mikromarkovania použite iné nástroje:

 • Ak je vaša lokalita napájaná pomocou programu WordPress, použite doplnok Schema Creator. Prečítajte si podrobné pokyny na používanie tohto nástroja. Mimochodom, môžete použiť ďalšie plug-iny pre mikromarkovanie. Za týmto účelom zadajte do vyhľadávacieho poľa adresára pluginov programu WordPress dotaz "Schema.org".
 • Pre stránky na Joomla! Použite editor JCE a rozšírenie J4Schema.org. Venujte pozornosť tomu, aby táto dvojica nástrojov fungovala, musíte tvrdo pracovať. Prečítajte si viac v návode.
 • Pre stránky Drupal použite modul Schema.org.
 • Existujú plug-iny a moduly mikromarkovania pre ďalšie populárne CMS: Magento, OpenCart, 1C-Bitrix a tak ďalej.

Mikromarkovanie Schema.org môžete implementovať pomocou syntaxe JSON-LD. Na tento účel použite pokyny. S pomocou JSON-LD môžete na stránku vložiť len niekoľko typov mikromarkovania: Článok, Osoba, WebSite, SearchAction a niektoré ďalšie. Syntax JSON-LD má dôležitú výhodu oproti mikrodatám: môže sa použiť na vytvorenie značkovania, ktoré vidia iba vyhľadávacie nástroje.

Ako označiť stránku pomocou značky Google

Rozšírené úryvky môžete získať označením stránky značkou v kancelárii pre webmasterov Google. Ak to chcete urobiť, prihláste sa do Konzoly vyhľadávania a v ponuke vyberte položku Zobraziť v značke vyhľadávania.

Na stránke, ktorá sa otvorí, kliknite na tlačidlo Spustiť výber.

Zadajte adresu URL stránky, ktorú chcete označiť. Vyberte typ označenia. Ak plánujete vložiť značky iba na jednu stránku, začiarknite políčko vedľa možnosti Označiť túto stránku iba. Ak chcete označiť viacero stránok naraz, ponechajte predvolenú možnosť „Označiť tieto a podobné stránky“.

Vybraná stránka by sa mala otvoriť v režime štítkov. Teraz môžete pomocou kurzora vybrať požadovaný obsah a pridať atribúty k hodnotám.

Skontrolujte, či je hodnota atribútu zobrazená správne. Mala by sa objaviť v bloku „Moje dátové prvky“.

Rovnakým spôsobom označte zvyšok údajov. Ak označujete stránku s popisom filmu, uveďte režiséra, hlavných aktérov, žáner, rok vydania atď. Po výbere požadovaných údajov kliknite na tlačidlo "Publikovať".

Po ďalšom indexovaní stránky spoločnosť Google zohľadní zmeny a vo výstupe zobrazí rozšírený úryvok.

Ako získať pokročilý úryvok pomocou sprievodcu Google štruktúrovaným usporiadaním údajov

Pomocou sprievodcu značkami môžete pridávať štruktúrované údaje na stránky lokality alebo do kódu HTML e-mailov. Prihláste sa a zadajte adresu URL stránky, ktorú chcete označiť. Vyberte typ údajov a kliknite na tlačidlo Spustiť označenie.

Na stránke, ktorá sa otvorí, zvýraznite údaje a priraďte hodnoty atribútom, ako pri práci so značkou.

Po dokončení označenia kliknite na tlačidlo Generovať HTML. Skopírujte výber pomocou značkovacieho kódu a prilepte ho na stránku stránky.

Ako získať pokročilé úryvky pomocou "Yandex.Webmaster"

Pre vytvorenie rozšírených úryvkov, môžete použiť nástroje pre webmasterov "Yandex". Ak to chcete urobiť, vyberte ponuku Obsah stránky.

Vyberte typ údajov, ktoré sa majú zobraziť v rozšírenom úryvku. Môžu to byť „Produkty a ceny“, „Recepty“, „Abstrakty“, „Recenzie“, „Slovníky“, „Automatické reklamy“.

Postupujte podľa odporúčaných servisných pokynov. Ak chcete napríklad na úryvok pridať informácie o produktoch a cenách, musíte vytvoriť a načítať súbor YML. Ak chcete získať rozšírený úryvok pre stránku s popisom receptov, musíte na stránku pridať mikrodáta alebo mikroformáty s príslušným označením a čakať na ďalšie indexovanie stránky.

Ako získať pokročilé úryvky pomocou mikroformátov

Pomocou mikroformátov môžete v úryvku zobraziť kontaktné údaje osoby alebo organizácie, recepty, recenzie a informácie o produktoch. Pre niektoré typy mikroformátov existujú automatické generátory kódu:

 • hCard (kontaktné informácie).
 • hRevízia (recenzie).
 • hCalendar (udalosti).

Ak chcete označiť stránku s kontaktnými údajmi, zadajte potrebné informácie do generátora kódu hCard. V poli náhľadu môžete zobraziť náhľad karty s osobnými údajmi, ktoré sa zobrazia na stránke lokality. Ak sú údaje správne, skopírujte kód a prilepte ho na stránku. Po ďalšom indexovaní zdroja vyhľadávačmi sa zobrazí rozšírený úryvok.

Ako získať rozšírené popisy v sociálnych sieťach

Univerzálnym nástrojom na riešenie tohto problému je protokol Open Graph. Jeho "pochopiť" najobľúbenejšie sociálne siete, vrátane "Vkontakte", "Facebook", "Twitter", Google+ a ďalšie.

Na vytvorenie označenia Open Graph použite napríklad automatický generátor. Vyplňte požadované údaje. Skopírujte vygenerovaný kód a vložte ho na stránku medzi značky a.

Upozorňujeme, že v rozbaľovacej ponuke Typ musíte vybrať príslušný typ obsahu: článok, video, knihu atď.

Ak chcete získať atraktívne popisy na Twitteri, môžete použiť Twitter karty. Pomôžu vám podrobné inštrukcie o používaní tohto nástroja.

Pozrite si nasledujúce nástroje:

 • Ak je vaša stránka poháňaná programom WordPress, pomocou zásuvných modulov vytvorte značku Open Graph s týmto alebo iným.
 • Pre stránky na Joomla! vhodné rozšírenia Phoca Open Graph a Easy Open Graph.
 • Vlastníci stránok Drupal by mali venovať pozornosť modulu meta tagov Open Graph.
 • Pre stránky na 1C-Bitrix môžete vyskúšať platené rozšírenia Social Media Optimizer. Vývojári tvrdia, že podporuje rozloženie Open Graph a Twitter Cards.
 • Ak je vaša stránka poháňaná programom Magento, použite rozšírenia Social Share - Open Graph.
 • Pre stránky v OpenCart môžete tiež vybrať špeciálne rozšírenie.

Ak z nejakého dôvodu nechcete používať univerzálne značkovacie generátory Open Markup, nainštalujte na stránku príslušný plugin alebo rozšírenie.

Aké úryvky sa majú použiť v závislosti od typu lokality

Odpoveď na túto otázku závisí od cieľov a cieľov, ktoré riešite, ako aj od typu vašej stránky. Začnite so základnými typmi značiek. Spoločnosť Google už nanešťastie nepodporuje značky autorstva, takže naň nestrácajte čas. Ak nechcete byť obmedzení na základné značky, zamerajte sa na vlastnosti projektu.

Ak ste otvorili internetový obchod, budú pre vás užitočné nasledujúce typy úryvkov:

 • Products. Rozšírený úryvok môžete získať aj v programe Yandex pomocou programu Produkty a ceny.
 • Recenzie / recenzie.
 • Kontaktné údaje. Môžete zadať kontakty servisných centier, miesta vydania príkazov alebo offline jednotky. Použite značkovanie Schema.org alebo mikroformáty.
 • Osoba. Tento typ označenia použite na štruktúrovanie informácií o expertoch, vývojároch produktov, autoroch publikácií.
 • Vyhľadávacie pole. Použite WordPress plugin alebo skopírujte kód tu a vložte do svojich webových stránkach dáta.

Pre projekty s obsahom môžete použiť tieto typy značiek:

 • Článok. Použite generátor značiek alebo skopírujte kód a vložte potrebné údaje.
 • Events.
 • Osoba.
 • Kontaktné údaje.
 • Recenzie / recenzie.

Administrátori firemných stránok môžu uvažovať o nasledujúcich typoch rozšírených úryvkov:

 • Kontaktné údaje.
 • Products.
 • Recenzie / recenzie.
 • Osoba.
 • Článok.

Všimnite si tiež typy značiek a úryvkov, ktoré sú špecifické pre stránky s úzkou témou:

 • Recepty na kulinárske zdroje.
 • Filmy pre stránky venované kinu.
 • Knihy na publikovanie alebo predaj kníh.

Upozorňujeme, že zavedenie mikročipu nezaručuje zobrazenie rozšíreného úryvku vo výsledkoch vyhľadávania. "Vyhľadávače" nezobrazujú rozšírené popisy kvôli nesprávnemu značeniu, spamu v útržkoch, pokusom o skrytie značky od používateľa. Správnosť značky môžete skontrolovať pomocou nástroja Google alebo Yandex. Neodmietajte mikrodáta, ak vyhľadávacie nástroje nezobrazia rozšírený popis ihneď po jeho zavedení. Публикуйте контент и создавайте новые страницы с разметкой. Скорее всего, "поисковики" рано или поздно заметят ее и дадут вам расширенный сниппет.

Получить расширенный сниппет просто

Для этого нужно выбрать тип описания, который вы хотите показывать в поисковой выдаче. Затем вам нужно выбрать язык разметки, с помощью которой вы передадите поисковым системам структурированную информацию. Оптимальным вариантом считается словарь Schema.org, который можно реализовать с помощью микроданных или связанных данных JSON-LD.

Не тратьте время на создание кода вручную. Воспользуйтесь автоматическими генераторами разметки, например, Schema Creator. Ak chcete nájsť generátor špecifického typu označenia, zadajte do vyhľadávacieho nástroja dotaz "x schema creator" alebo "x schéma generátora", kde x je požadovaný typ označenia. Ak vytvárajete značkovacie stránky denne, nainštalujte na lokalitu plugin alebo rozšírenie, aby ste vytvorili sémantické značenie. Uistite sa, že implementujete Open Graph pre rozšírené popisy na sociálnych sieťach. Nezabudnite, že vyhľadávače nezaručujú zobrazenie rozšíreného úryvku, aj keď ste správne označili stránky stránky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár