8 znakov zastaraných stránok

Stránky spadajú do výsledkov vyhľadávania začali prinášať menej aplikácií? Pozrite sa na tento osembodový kontrolný zoznam, aby ste zistili, či váš text, dizajn a funkčnosť zodpovedajú aktuálnym štandardom internetového marketingu.

Objemná štruktúra

Postupom času sa podnik rozširuje: spoločnosť má nové oddelenia a smery, pridáva sa tovar a služby. Stránka je preplnená obsahom a ďalšími stránkami. Ak inovácie nie sú štruktúrované, bude pre návštevníkov stále ťažšie sústrediť sa na ne. Nebudú hľadať potrebné informácie alebo produkt na dlhú dobu, núti ich cestu cez zložitú štruktúru, ale jednoducho opustiť miesto.

Zjednodušte vyhľadávanie na stránkach distribúciou produktov a obsahu do sekcií, ku ktorým je možné pristupovať z ľubovoľnej stránky. Nepreťažujte stránky rušivými konštrukčnými prvkami a zbytočnými informáciami, aby ste poskytli potrebné informácie viacerým používateľom.

Pozrite si, ako sú rovnaké auto produkty štruktúrované v internetovom obchode Exist, ktorý je známy väčšine autorov:

Ak chcete pochopiť, ako sa používatelia riadia stránkou, spýtajte sa priateľov, aby na vašej stránke našli konkrétnu časť alebo produkt. Ak im táto úloha zaberie veľa času - štruktúra je lepšie zmeniť. A ak ste nastavili "Webvisor", pozrite sa na záznamy o akciách návštevníkov.

Nedostatok adaptívneho usporiadania

Pred šiestimi rokmi bol podiel mobilných užívateľov na internete približne 15%. Potom nie všetci vývojári obťažujú prispôsobenie stránok pre telefóny. Teraz, podľa štúdie StatCounter, viac ako polovica ľudí surfovať na internete z smartfónov. Ak je stránka zle prispôsobená, stratíte až 50% publika.

Pre návštevníkov by malo byť vhodné používať vaše webové stránky zo smartfónu, takže jednoduchá redukcia stránky na obrazovku zariadenia nebude fungovať. Mobilnú verziu si budeme musieť vytvoriť oddelene, a to tak, že obnovíme bloky na stránkach a obrázky a text budú dostatočne veľké, aby sa dali ľahko vidieť bez aproximácie.

Ďalšie informácie o adaptácii pre telefóny môžu byť z článku: "Prispôsobenie stránky pre mobilné zariadenia: kompletný sprievodca."

Zdroj by sa však mal správne zobrazovať nielen na telefónoch, ale aj na monitoroch a iných zariadeniach s rôznou uhlopriečkou. Čo je dobré, keď obsah nie je len natiahnutý alebo komprimovaný, ale aj prestavaný v závislosti od formátu obrazovky.

Ak chcete zistiť, ako dobre je stránka prispôsobená, skúste ju zmeniť v režime okna alebo ju skontrolovať pomocou služby Adaptivator.ru.

Obmedzená funkčnosť

Moderné technológie umožňujú implementáciu funkcií, ktoré pomáhajú potenciálnym kupujúcim s výberom produktov a vyhľadávaním informácií.

Ak chcete zistiť, aké funkcie sa používajú vo vašom nika, študovať stránky konkurentov. A pochopiť, čo funguje najlepšie, je možné len po vykonaní A / B testovania rôznych fitch.

Opätovne optimalizovaný text

Predtým vyhľadávače hodnotili stránky na základe počtu a hustoty kľúčových slov, takže väčšina textov bola napísaná podobným spôsobom:

Takéto texty sú spravidla neinformačné. Nepomáhajú osobe s výberom. A v súvislosti s aktualizáciou algoritmov Google a Yandex budú stránky s nadmerne optimalizovaným obsahom vynechané.

Teraz pre kritérium vyhľadávačov číslo jedna bola užitočnosť obsahu pre čitateľov, a nie presné zadanie fráz.

Pomocou text.ru služby si môžete skontrolovať SEO dáta. Ukáže percento vody v texte a spamovanie s kľúčovými slovami.

SEO text je neoddeliteľnou súčasťou webu. Nie ste si istí, kde objednať SEO text lacno v Moskve a ďalších ruských mestách? SEO text je ľahko objednateľný - stačí sa obrátiť na expertov a napísať SEO texty. Ak máte stále podobný obsah na svojich stránkach, napíšte nám alebo zavolajte - vytvoríme text pre vašich klientov, nie pre počítače a umiestnime stránku na začiatok.

Zastaraný dizajn

Podľa štúdie Stanford Laboratory, 46% respondentov buduje dôveru v informácie na stránke založenej na dizajne. Ak je veľmi zastaraný, potom sa návštevníci môžu rozhodnúť, že jeho majitelia sa nestarajú o rozvoj podnikania a pohodlie svojich zákazníkov.

Ak chcete zistiť známky zastaraný web design, trochu ponoriť do trendov. V roku 2000 bol realistický dizajn založený na maximálnej podobnosti so skutočným svetom.

dátum:

Realizmus už nie je v móde. Od roku 2010 si dizajnéri uvedomili, že hlavná vec na stránke je obsah, nie dizajn. Návštevník musí priniesť informácie čo najrýchlejšie a neodvádzať svoju pozornosť chytľavou výzdobou. Preto sa trend posunul najprv v prospech bytového a potom materiálneho dizajnu, ktorý je založený na minimalizme a čistote.

skutočný:

Nedostatok identity značky

Ak má vaša spoločnosť korporátnu identitu - odrážajte ju na stránke. Sprievodca používaním firemnej identity pomôže v dizajne.

Použitie prvkov identity v sieti:

  • zvýšiť povedomie a dôveryhodnosť spoločnosti;
  • pomáha sprostredkovať myšlienky a emócie značky, ktoré boli zakotvené v korporátnej identite;
  • zdôrazniť miesto medzi konkurentmi.

Ak sa v priebehu času štýl zmenil, napríklad ste aktualizovali farby alebo prekreslili logo - urobte zo stránky všetky najnovšie zmeny.

Obsah Flash

Webové stránky s bleskom sú blokované väčšinou prehliadačov a neotvárajú sa z telefónov so systémom Android a iOS. Vo výsledkoch vyhľadávania spoločnosť Google varuje v popise stránky, že zdroj používa obsah Flash a nemusí sa na zariadení zobraziť správne. Spoločnosť Adobe tiež odmietla podporovať túto technológiu.

Teraz je väčšina flash-obsahu už prenesená na platformu HTML5, určenú na vytváranie webových stránok s videom, grafikou a animáciou. Na to, stránky vážia oveľa menej a zaťaženie rýchlejšie. Okrem toho, HTML5 a CSS3 poskytujú oveľa viac príležitostí na vytváranie efektov na stránke: paralaxa, vznášadlá, animácie atď.

Pomalé zaťaženie

57% návštevníkov nebude čakať na načítanie stránky viac ako tri sekundy. Zavrú kartu a idú ku konkurentom. Pomalé načítavanie zvyšuje percento zlyhaní, čo vedie k zníženiu konverzie a hodnotenia vo výsledkoch vyhľadávania.

Rýchlosť sťahovania môžete skontrolovať pomocou služby Google PageSpeed ​​insights. Zobrazí sa vám, ako dlho sú vaše stránky spustené a uveďte odporúčania na optimalizáciu.

Ak chcete skrátiť časy načítania:

  1. Znížte veľkosť kódu HTML, CSS a JS pomocou komprimovania údajov v protokole HTTP.
  2. Na načítanie kópií prvkov stránky z pevného disku, nie zo servera použite vyrovnávaciu pamäť prehliadača.
  3. Publikovanie obrázkov vo formáte JPG, fotografie v ňom vážia najmenej päťkrát menej ako v PNG.
  4. 4. Zjednodušte JS a CSS kód pomocou jscompress.com alebo refresh-sf.com.

Čo ak sa stránka neaktualizuje

Zvýši sa percento zlyhaní

Ak návštevníci hneď nenájdu to, na čo prišli, opustia stránku. Ak chcete pochopiť dôvody odmietnutia, pozrite sa na webweeper, ako sa používatelia správajú na stránkach. Pozrite sa na "Karty. Kliknutia" a "Karty. Posúvanie", aby ste zistili, ktorý obsah nie je zobrazený alebo čítaný a ktoré stránky nejdú.

Zníženie konverzie

Menej ľudí začína predkladať žiadosti, keď je obtiažne navigovať sa na stránke, vizuálne to vyzerá horšie ako konkurenti alebo neexistuje žiadna ponuka, ktorá by vás na trhu odlišovala. Ak chcete vybrať, nájsť výkonný UTP, vytvoriť jasnú navigáciu a urobiť redesign.

Stránka stratí svoju pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania

Miesto v tejto otázke je ovplyvnené faktormi správania, ako je čas strávený na stránke alebo percento hĺbky zobrazenia. Urobiť obsah užitočnejší a dizajn je zrozumiteľný a citlivý - potom vyhľadávače budú považovať váš zdroj za hodnotnejší pre používateľov a zvýšia sa pri vyhľadávaní.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár