Filtre pre vyhľadávače: kontrolný zoznam pre diagnostiku sankcií Yandex a Google

Filtre sa považovali za podmienenú chorobu miesta, ktorá vyžaduje liečbu. Napríklad v dôsledku hromadného nákupu odkazov správcom je stránka chorá: dostane filter "Penguin". Choroba je liečená tabletkami: odstránenie zakúpených liniek.

Tento prístup k trestu stratil význam pred niekoľkými rokmi. Filtre sa stali súčasťou algoritmov vyhľadávačov. Trest sa preto nevyvíja ako jasná a akútna choroba. Filtre s väčšou pravdepodobnosťou fungujú ako chronické ochorenie: otrávia zdroj, zabránia jeho uvoľneniu. Symptómy algoritmických sankcií sa vymažú, preto je ťažké identifikovať chorobu na prvý pohľad.

Spoločnosť Google nemá priamy prehľad o algoritmických sankciách, takže filtre musia byť diagnostikované podľa nepriamych dôkazov. Tresty už nie sú liečené jednou tabletou. Ak sa chcete zbaviť chronických ochorení, vlastník lokality by nemal odstraňovať len spamové odkazy alebo prepísať texty SEO.

Je potrebné prehodnotiť marketingovú stratégiu: vytvoriť hodnotu pre divákov a nie manipulovať s touto problematikou. Zlaté pravidlo medicíny funguje aj vo vyhľadávacom marketingu. Lžíce prevencia nahrádza barel liekov, a správny prístup k rozvoju stránky zabraňuje tresty z vyhľadávačov.

Obsah:

Ako skontrolovať, či má vaša stránka filter Yandex alebo Google?

Vlastník lokality alebo obchodník by mali premýšľať o sankciách vyhľadávačov v okamihu, keď si všimnú akékoľvek negatívne anomálie v metrikách výkonnosti stránky. Špecifické znaky môžu byť:

 • Výrazný pokles prirodzenej návštevnosti vyhľadávania.
 • Prudký pokles pozície spornej lokality.
 • Vynechanie jednotlivých stránok alebo celého zdroja v dodatočnom indexe.
 • Úplná strata stránky alebo jednotlivých stránok z indexu.
 • Nové stránky stránky sa nedostanú do indexu.
 • Nízka zdrojová pozícia pri vydávaní životne dôležitých otázok. Napríklad, ak je miesto spoločnosti zobrazené nie je v prvej, ale na tridsiatom mieste, na žiadosť "firmy rohy a kopytá v Jekaterinburgu", musíte premýšľať o sankciách.

Ako skontrolovať filtre "Yandex" a Google

Na potvrdenie sankcií "vyhľadávačov" použite tieto nástroje:

Vyhľadávacia konzola Google a Yandex

V menu "Vyhľadávanie prevádzky - manuálne prijaté opatrenia" nájdete informácie o manuálnych sankciách.

Pomocou nástrojov pre webmasterov môžete skontrolovať počet stránok v indexe vyhľadávačov. Tiež s pomocou webmasterov a vyhľadávacej konzoly sa môžete dozvedieť o problémoch, ktoré môžu spôsobiť sankcie alebo znížiť efektivitu stránky. V "Webmaster" poznámka v časti "Diagnostika". V Konzole vyhľadávania sú k dispozícii užitočné informácie v sekciách "Zobraziť vo vyhľadávaní", "Vyhľadať návštevnosť", "Index Google", "Skenovať".

Venujte pozornosť nasledujúcim signálom, ktoré nepriamo upozorňujú na pokuty vyhľadávacích nástrojov:

 • Problémy s adaptáciou na mobilnú prevádzku. Správy sa zobrazia v sekcii „návštevnosť z vyhľadávania - pohodlie prehľadávania v mobile“ v konzole vyhľadávania a „Diagnostika webových stránok“ v správcovi webu.
 • Bezpečnostné otázky, ako napríklad škodlivý softvér na lokalite. Informácie sa zobrazia v sekciách „Skenovanie - Bezpečnostné problémy“ konzoly vyhľadávania a „Diagnostika - Bezpečnosť a porušenia“ správcu webu.
 • Veľký počet odkazov na spam. Neprirodzené prichádzajúce odkazy môžete vidieť v sekcii Vyhľadávacia prevádzka - Odkazy na vašu stránku v sekcii Vyhľadávacia konzola a "Odkazy - Externé odkazy" webmastera.

Pozrite sa na ďalšie príspevky a odporúčania v konzole vyhľadávania a správcom webu. V paneloch pre správcov webu môžete získať informácie o väčšine problémov a porušení, ktoré vedú k sankciám, alebo jednoducho znížiť účinnosť zdroja pri vyhľadávaní.

Existujú diagnostické služby filtrov vyhľadávačov. Som skeptický k nim, pretože Google a Yandex neposkytujú informácie o algoritmoch a algoritmických filtroch pre vývojárov tretích strán. Na komplexnú diagnostiku stránok však môžete voliteľne využívať služby.

Diagnostikujte sankcie SEOLib

Tento nástroj vám umožňuje sledovať návštevnosť v kontexte aktualizácií algoritmov "Yandex" a Google.

Panguin SEO nástroj

Nástroj pomáha sledovať vplyv zmien v algoritmoch spoločnosti Google na návštevnosť.

Aktualizácia histórie algoritmu Google z MOZ

Pomocou nástroja môžete porovnať zmeny návštevnosti so zmenami v algoritme Google.

Kontrola filtrov Google zo služby Fruition

Bezplatný plán vám umožňuje sledovať filtre Google na dvoch stránkach.

SEMRush Sensor

Služba pomáha sledovať zmeny v algoritmoch spoločnosti Google, sledovať pozície v danom probléme.

Na monitorovanie zmien v algoritmoch a dynamike premávky môžete použiť iné služby, napríklad Rank Ranger, AccuRanker. Pre zmeny v algoritmoch a nových filtroch je tiež vhodné nasledovať "Circe". Úroveň zúfalstva a skepsy na pobočkách Yandex a Google jasne potvrdzuje vážne zmeny v algoritmoch a vzhľad nových filtrov.

Ak sa vyskytne niečo zlé na návštevnosti stránok, premýšľajte o možných dôvodoch. Zhodnoťte svoju marketingovú stratégiu voči pravidlám vyhľadávacieho nástroja. Môžu byť akékoľvek metódy postupu príčinou algoritmických sankcií? Pozrite sa na webové analytické systémy. Ak si želáte a máte čas, použite navrhované alternatívne nástroje a prečítajte si vetvy profilov na "Circe".

Aké sú filtre vyhľadávačov

Filtre je možné klasifikovať podľa rôznych kritérií:

 • Vo vyhľadávačoch: Filtre Google a Yandex.
 • Podľa spôsobu aplikácie: manuálne a algoritmické. Algoritmické pokuty fungujú, ak roboti zistia jasné porušenie požiadaviek vyhľadávačov, aby mohli problém vyriešiť. Manuálne sankcie zahŕňajú vyhľadávače. Toto sa stane, keď algoritmus zistí podozrivé príznaky, ktoré nie sú dostatočné na jednoznačnú diagnostiku porušení. V tomto prípade robot hlási zdroj živému kolegovi, ktorý manuálne diagnostikuje manipuláciu.
 • Z dôvodov sankcií: t filtre pre manipuláciu s problémami a požiadavky na nesúlad zdrojov vo vyhľadávačoch. Na druhej strane, pokuta za manipuláciu môže byť zoskupená do nasledujúcich skupín: textový spam, manipulácia s odkazmi, behaviorálne faktory, čierne SEO alebo webové stránky nie pre ľudí (vstupné stránky, maskovanie, neviditeľný text atď.). Sankcie za technické nezrovnalosti je možné získať z týchto nevýhod: nedostatočná adaptácia pre mobilnú prevádzku, pomalé načítanie stránky, nedostatok užitočného unikátneho obsahu, problémy s funkčnosťou, dizajnom a použiteľnosťou, podvod, témy publikovania, duplicitný obsah.

Náš generálny riaditeľ, Denis Saveliev, zjednocuje filtre do skupín podľa spôsobu manipulácie s týmto problémom:

 1. Textové filtre, neštandardné informácie: "Baden-Baden", Panda.
 2. Manipulácia odkazov: "Minusinsk", "Penguin".
 3. Chudé stránky alebo stránky nie pre ľudí: AGS, Panda.
 4. Podvádzanie správania: filter pre behaviorálne manipulácie v Yandexe.

Podľa Denisa Savelieva je táto klasifikácia zaujímavá pre pochopenie histórie filtrov. Všetky filtre možno teraz kombinovať do dvoch skupín:

 1. Filtre pre neštandardné stránky a obsah.
 2. Filtre pre manipuláciu s odkazmi.

Podrobnosti nájdete v návode „História filtra vyhľadávania“.

Kedysi dávno, odborníci na marketing vyhľadávačov klasifikovali sankcie podľa prejavov alebo dôsledkov pre lokalitu. V rámci tejto typológie sa rozlišovali predfiltračné filtre a filtre pred filtrami, filtre pred vydaním a vylúčením zdrojov z indexu. Praktická hodnota tohto klasifikačného prístupu je obmedzená, pretože automatické sankcie sa stali súčasťou vyhľadávacieho algoritmu.

Upozorňujeme, že väčšina softvérových sankcií spoločnosti Yandex a Google sú súčasťou vyhľadávacieho algoritmu. Z praktického hľadiska to znamená, že sa nezdalo, že by filtre trestali webovú stránku spoločnosti za výrobu plastových okien z Tula a kovoobrábací závod z Petrohradu. Existujú na zlepšenie kvality výsledkov vyhľadávania. Preto, majitelia stránok a obchodníci musia mať neustále na pamäti dve práce.

Prvé: stránky získajú sankcie z dôvodu pokusov o triky vyhľadávačov, takže sa môžete ľahko vyhnúť sankcii vo fáze plánovania marketingu. A druhá: ak ste už dostali sankcie, je lepšie a lacnejšie zmeniť prístup k marketingu, než neustále sa zaoberať dôsledkami nesprávne zvolených spôsobov propagácie.

Nižšie nájdete popis špecifických filtrov klasifikovaných podľa vyhľadávačov.

Filtre Google

Najväčší vyhľadávač Google na svete sa stal majstrom v boji proti manipulácii. Očarujúce vedúci oddelenia proti spamu vyhľadávania tejto spoločnosti Matt Cutts sa zmenil na nočnú moru pre podvodníkov. Google najúspešnejšie bojuje proti čiernej SEO v anglickom segmente webu. Ak však chcete propagovať stránky ruského jazyka nečestnými prostriedkami, buďte pripravení čeliť niektorému z nižšie uvedených problémov.

UPD: Od roku 2018 pracuje Matt Cutts vo vláde USA. Ale internet obchodníci pamätať, že prispieva k boju proti spamu vyhľadávania.

1. Google Panda

"Panda" je súčasťou vyhľadávacieho algoritmu Google, ktorý je zodpovedný za kvalitu stránok všeobecne a najmä za obsah. Filter zbavuje dopravu nekvalitných lokalít, čo prispieva k prerozdeleniu návštev v prospech kvalitných zdrojov. Google Panda prideľuje zdroje podľa nasledujúcich kritérií:

 • Kvalitný obsah. Ako robot určuje kvalitu a nekvalitný obsah? Táto otázka nie je ani samostatný článok, ale celá kniha alebo dizertačná práca. Je spoľahlivo známe, že okrem robotov sa na hodnotení obsahu podieľajú aj hodnotitelia spoločnosti Google. Je tiež známe, že vyhľadávač nepriamo hodnotí kvalitu stránky spokojnosťou užívateľa. Mimochodom, dlhodobo ste analyzovali behaviorálne metriky efektívneho využívania zdrojov?
 • Duplicitný obsah. Ak je stránka má takmer identické stránky, naostrené na požiadavky "na objednávku PVC okná" a "objednať plastové okná", Panda hrozí vám. Upozorňujeme, že Panda nemá rád štvorhry samotné, ale nedostatok dodatočnej informačnej hodnoty.
 • Ukradnutý obsah. Panda vás neuskutoční okamžite za to, aby ste odoslali neopakovateľný obsah. Ale ceteris paribus pri hľadaní víťazných primárnych stránok. Venujte pozornosť našim publikáciám na tému jedinečný obsah: „Rozptýlenie mýtu jedinečnosti“, „Pomalá smrť jedinečného obsahu“, „Či je jedinečnosť naozaj dôležitá“, „Čo sú agregačné stránky“.
 • Postoj vlastníka lokality k používateľom. Do tejto klauzuly môžu byť zahrnuté nasledovné kritériá: problémy s funkčnosťou, použiteľnosťou a dizajnom lokality, nadmerným množstvom a nesprávnym usporiadaním reklamy. Napríklad „Panda“ môže potrestať zdroj, ak uverejníte reklamné jednotky na prvej obrazovke a skryjete obsah v dolnej časti stránky. Za nečitateľný obsah môžete dostať pokutu.

Ako zistiť, či stránka spadá pod filter Panda Google? Poznačte si nasledujúce značky:

 • Pokles v prirodzenej premávke z Google.
 • Pozície na mieste v danej problematike. Pod vplyvom "Panda" môže spadnúť pozícia všetkých alebo niektorých stránok zdroja. Značná časť stránok môže spadať do dodatočného indexu.
 • Pomalé indexovanie nových stránok.

Ako odstrániť zdroj z filtra Google Panda

Ak stránka stratila významný podiel prevádzky v dôsledku Pandy, prehodnotte marketingovú stratégiu. V krátkom čase je potrebné výrazne zlepšiť kvalitu zdroja. Mali by ste sa tiež vzdať akéhokoľvek pokusu o manipuláciu s problémom. Venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Audit stránky. Uistite sa, že jeho funkčnosť a dizajn spĺňajú potreby publika. Vyriešte problém duplicitného obsahu. Použite kanonické adresy URL, zatvorte indexovanie stránok a kategórií z indexovania. Ak je stránka poháňaná CMS WordPress, vyriešte tento problém pomocou SEO pluginov.
 • Nahraďte obsah s nízkou kvalitou kvalitou.
 • Ak má stránka nedostatočné informačné stránky, opravte situáciu. Ak napríklad nie sú na stránkach s produktmi internetového obchodu žiadne popisy, pridajte ich.
 • Pravidelne publikujte na stránke užitočný obsah pre publikum.

Medzi prácou na zlepšení kvality zdroja si prečítajte užitočné materiály o „Pande“:

 • Ako chrániť veľké stránky z Google Panda.
 • O "Panda 4.0".
 • O "Panda 4.1".

2. Google Penguin

Tučniak je súčasťou vyhľadávacieho algoritmu spoločnosti Google, ktorý bojuje proti vytváraniu manipulačných odkazov. Tento koncept zahŕňa takmer všetky umelé spôsoby, ako zvýšiť hmotnosť externého odkazu: nákup spätných odkazov, spamov odkazov na fórach a blogoch, publikovanie odkazov na súvisiace zdroje, spam maskovaný ako hosť, nadmerné používanie SEO kotiev, publikovanie odkazov neviditeľných pre používateľov.

UPD: Od jesene 2016 sa Penguin stal súčasťou algoritmu Google. Funguje v reálnom čase. Tučniak ovplyvňuje konkrétne stránky, nie stránku ako celok. Filter netrestá za manipulatívne odkazy, ale ruší ich vplyv na problém.

Spočiatku boli príznaky Google Penguin podobné znakom filtra popísaným vyššie pre stránky s nízkou kvalitou. Boli to:

 • Pokles v prirodzenom vyhľadávaní. Typicky, "tučniak" vedie k dramatickejšiemu poklesu návštevnosti v porovnaní s "Panda". Vyhľadávač však tieto sankcie často uplatňuje súčasne.
 • Anomálie po aktualizácii algoritmu tučniaka.
 • Manuálne prijímanie akcií súvisiacich s neprirodzenými odkazmi na konzole vyhľadávania Google.
 • Zníženie pozície zdroja v otázke.
 • Pomalé indexovanie nových stránok.
 • Pozície na mieste alebo nedostatok vydania pre životne dôležité požiadavky.
 • Strata významnej časti stránok v dodatočných indexových alebo indexovacích stránkach.

Po aktualizácii na jeseň 2016 "Penguin" nefunguje ako trest. To znamená, že netrestá internetové stránky, ale jednoducho ruší vplyv na poradie spamových odkazov.

Ako rozlíšiť "Penguin" od "Panda"? V takejto analýze neexistuje žiadny praktický zmysel, pretože oba filtre sa stali súčasťou toho istého algoritmu.

Teoreticky môžete analyzovať metódy marketingu projektu a vyvodiť závery. Ak napríklad vždy uverejňujete vysokokvalitný obsah, ale používate budovu s manipulačným prepojením, s najväčšou pravdepodobnosťou kvapka Google Penguin na stránku. Ak si kúpite odkazy a zverejníte prepis na stránke s jedinečnosťou 89,8%, "Penguin" a "Panda" vás prišli navštíviť v rovnakom čase.

Ako odstrániť zdroj z filtra Penguin Google

Aby ste chránili pred „tučniakom“, musíte odstrániť alebo odmietnuť nekvalitné odkazy, ako aj zmeniť marketingovú stratégiu stránky. Vykonajte nasledovné:

 • Pokúste sa odstrániť čo najviac spamových odkazov na vašu stránku.
 • Použite nástroj odmietnutia na vynulovanie váhy odkazov, ktoré nemožno odmietnuť.
 • Publikovať kvalitu a užitočný obsah získať prirodzené odkazy z renomovaných zdrojov.

UPD: Navrhované odporúčania na odstránenie prepojení zostávajú relevantné aj po aktualizácii „tučniaka“ na jeseň roku 2016. Ak by to bol iba tučniak Google, spamové odkazy sa nedali odstrániť. Vyhľadávač ich bude filtrovať bez negatívnych dôsledkov na stránku. Existujú však manuálne sankcie, ktoré môžu posudzovatelia uplatniť, a to aj kvôli spamu.

Prečítajte si užitočné materiály o "Penguin":

 • Ako používať nástroj na odmietnutie odkazov a prečo by sa mal používať opatrne.
 • Prečo nástroj odmietania väzieb nestačí na to, aby sa dostal zo sankcií.
 • Ako odstrániť spamové odkazy.
 • Ako skrotiť "Penguin" a "Penguin 2.0".
 • Prípad na stránke z Google Penguin.
 • И на закуску: почему "Пингвин" - это хорошо, а не плохо.

Далее описаны фильтры, которые когда-то существовали отдельно, но стали частью алгоритма Google. Описания интересны скорее с исторической точки зрения, чем с практической.

3. Песочница и возраст домена

Это условные фильтры или части поискового алгоритма, ограничивающие посещаемость недавно созданных сайтов. Nie je známe, či takéto filtre existujú. Denis Saveliev o tom píše viac.

Príznaky filtrov zahŕňajú pomalé indexovanie zdrojov. Ako sa vysporiadať s "sandbox" a "doména veku"? Venujte im pozornosť. Lepšie zameranie na vývoj zdroja: vytvorenie obsahu, zlepšenie použiteľnosti. Na stránkach je určite vyjsť z týchto filtrov bez akéhokoľvek ďalšieho úsilia z vašej strany.

4. Google - 5, - 30, - 950

Spoločnosť Google oficiálne nepotvrdzuje existenciu týchto filtrov, ale vlastníci stránok a optimalizátori vyhľadávania nemajú žiadne pochybnosti o tom, že existujú. Príznakom sankcií za údaje sa považoval za nevysvetliteľný pokles zdroja pri vydávaní piatich alebo 30 pozícií, ako aj poradie v emisii deviateho storočia. Google Filter 5 bol tiež nazývaný Google # 6, čo odráža náhly pokles pozície zdrojov z prvej na šiestu.

Vyhľadávač potrestal stránky s „mínusovými“ znakmi pre manipulačné taktiky propagácie a porušovania technických požiadaviek, vrátane nasledujúcich:

 • Použite dvere a maskovanie.
 • Link spam vo fórach av blogosfére.
 • Použitie presmerovania jazyka JavaScript.
 • Nesprávna voľba stratégie rozvoja: vytváranie stránok pre robotov, nie pre ľudí.

V súčasnosti neexistuje samostatný filter so znamienkom mínus. A pre dvere, maskovanie a ísť * webmasters potrestať Google algoritmus.

5. Ďalšie výsledky

Spoločnosť Google umiestňuje do ďalších stránok indexu, ktoré považuje za nedostatočné a cenné pre používateľov. Inými slovami, vyhľadávač nájde vaše stránky veľmi podobné stovkám iných zdrojov. Aj stránky vášho zdroja môžu byť v dodatočných výsledkoch z dôvodu technických chýb alebo pokusov o manipuláciu s problémom. Nakoniec, stránky mladých stránok môžu byť pridané do ďalšieho indexu.

Symptómom tohto filtra je poradie stránky v dodatočnom, nie hlavnom indexe. Ďalšie výsledky nájdete na stránke vydania kliknutím na odkaz označený na obrázku.

Ako sa chrániť pred filtrom rozšírených výsledkov

Ak chcete, aby sa stránka dostala z doplnkových výsledkov do hlavného indexu, postupujte podľa týchto troch pokynov:

 • Vzdať sa snaží manipulovať problém.
 • Vytvárajte a publikujte užívateľsky príjemný a jedinečný obsah.
 • Zaistite súlad zdrojov s požiadavkami vyhľadávača. Zatvorte stránku s duplicitným obsahom z indexovania.

Staré školy SEO odkazujú na filtračné výsledky ako „snot“ kvôli svojmu názvu v angličtine.

Vyskytol sa filter „Vynechané výsledky“ podobný doplnkovým výsledkom. Vyhľadávač ho používal kvôli nekvalitnému obsahu, ako aj kvôli problémom s funkčnosťou a použiteľnosťou stránky. Pod týmto filtrom spadali najmä stránky s nevhodným menu a vnútornou navigáciou.

6. Sociológia

O filme "socializácia" sa aktívne hovorilo v rokoch 2012 a 2013. Jedným z prvých, ktorí o tom hovorili, bol Rand Fishkin. S pomocou "socializácie", Google údajne pesimized stránky "obklopený zlými susedmi."

Podstatu filtra úspešne pripravili kolegovia zo služby Search Engine Watch. Tu sú práce:

 • Referenčná šťava prúdi nielen od darcu k akceptoru väzby, ale aj v opačnom smere.
 • Stránky dôveryhodnosti odkazujú na stránky dôveryhodnosti.
 • Odkazy na nespoľahlivé stránky poškodzujú darcu.
 • Autorita medzi lokalitami sa prenáša aj bez priamych spojení. Keď miesto "A" odkazuje na miesta "B" a "C", autorita zdroja "B" sa prenesie na zdroj "C" a oprávnenie zdroja "C" ovplyvní zdroj "B".
 • Kotvy a text okolo článkov ovplyvňujú prenos referenčnej šťavy.

Ako sa chrániť pred filtrom "Socializácia"

Neodkazujte na sporné zdroje: stránky pre dospelých, podvodné projekty atď. Odstráňte alebo resetujte prepojenia z pochybných zdrojov na vašu stránku. Čo robiť, ak nejaký podmienečne normálny zdroj na jednej stránke odkazuje na vás a na druhú stranu - na PornHub a "MMM"? Nemám žiadne nápady, takže v komentároch ponúknite svoje.

Príliš veľa odkazov a príliš veľa stránok.

Spoločnosť Google má podozrenie, že manipuluje, ak sa v krátkom časovom období na stránke odkazuje veľa zdrojov. Podozrenie sa dostanete aj vtedy, ak je na stránke v krátkom čase príliš veľa stránok. V takýchto prípadoch najväčší vyhľadávač na svete používa príliš veľa odkazov a príliš veľa stránok naraz. Znakom tohto trestu je prudký pokles účasti a pozície v danej problematike.

Ako sa chrániť pred filtrami "Príliš veľa odkazov a stránok"

Aby ste sa chránili pred sankciami založenými na odkazoch, zrušte budovu manipulačného prepojenia. Zakúpené spätné odkazy postupne odstraňujte, ak ste už dostali pokutu.

UPD: V súčasnej dobe, Penguin je sledovanie spamu pre referencie, takže informácie o príliš veľa odkazov je zaujímavé len pre pochopenie histórie vývoja filtra.

Pochybujem, že Google používa príliš veľa stránok naraz. Stránka môže súčasne zverejniť 100 alebo 10 000 stránok - neporušuje to pravidlá vyhľadávačov. Ďalšia vec je, že tento prístup sa ťažko odporúča, pretože vyhľadávač bude indexovať stránky postupne.

8. Filter pre prerušené odkazy

Samozrejme, nejde o samostatný filter, ale o časť algoritmu, ktorá je zodpovedná za kvalitu zdrojov. Ak vaše stránky majú veľa nefunkčných odkazov, je v ohrození. Spoločnosť Google ju môže zbaviť niektorých návštev a tiež vylúčiť niektoré stránky z indexu.

Ako chrániť pred filtrovaním pre nefunkčné odkazy

Na stránke pravidelne kontrolujte Link Link alebo podobný nástroj. Opraviť nefunkčné odkazy.

9. Duplicitný obsah

Pre duplicitný obsah je algoritmus, ktorý vyhodnocuje kvalitu zdroja: Panda. Pravdepodobne zbavuje miesta - plagiátori len časť prevádzky. Ale pri vydávaní sekundárnych zdrojov zostáva.

Ako chrániť pred duplicitným filtrom obsahu

Všetko je tu zrejmé. Odstráňte ukradnutý obsah alebo umiestnite odkazy na zdroj. Začnite publikovať svoje vlastné kvalitné materiály. Počkajte, kým sa stránka preindexuje.

10. Opätovná optimalizácia

Tento filter sa stal súčasťou "Panda", pretože re-optimalizácia znižuje kvalitu zdrojov z hľadiska ľudí a vyhľadávacích robotov. Filter sa používa, ak sa na mieste používajú hrubé manipulácie:

 • Kľúčové slovo nádcha.
 • Redundantné použitie kľúčov v názve, popise, atribúte alt.
 • Zvýraznite kľúčové frázy v texte tučným písmom alebo farbou.

Znamienko filtra je prudký pokles v premávke a výrazné zníženie polohy lokality v danej problematike.

Ako sa chrániť pred filtrom na optimalizáciu

Vzdať sa manipulačných marketingových taktík. Premýšľajte o živých návštevníkoch stránok.

11. Filter pre stránky s pomalým načítaním

Spoločnosť Google zbavuje prevádzku zdrojov, ktoré neuspokojujú používateľov pre určité vlastnosti. Pravdepodobne je filter pre stránky s pomalým načítaním tiež súčasťou "Panda". Medzi príznaky patrí pokles pozície stránky ako celku, ako aj pokles pozície len v mobilnej oblasti.

UPD: V januári 2018, Google oficiálne oznámila, že bude brať do úvahy rýchlosť načítania stránok pri hodnotení stránok v mobilnom probléme. Speed ​​Update začne pracovať v lete 2018.

Ako sa chrániť pred sankciami za stránky s pomalým načítaním

Pomôže vám článok o zvyšovaní rýchlosti načítania stránky a návod na implementáciu AMP.

12. Filter pre nedostatok optimalizácie pre mobilnú prevádzku

Toto nie je čistý filter, ale súčasť vyhľadávacieho algoritmu, ktorý znižuje zdroje v mobilnom výstupe bez adaptívneho rozloženia alebo mobilnej verzie. Príznakom tohto filtra je pokles pozície v probléme pre mobilné gadgets pri zachovaní pozície v otázke desktopu.

Mobilný index sa v blízkej budúcnosti stane hlavným. Preto je prispôsobenie lokality pre mobilnú prevádzku otázkou života a smrti zdroja.

Ako sa chrániť pred sankciami za nedostatok optimalizácie pre mobilnú prevádzku

Použite adaptívne rozloženie alebo mobilnú verziu lokality. Pozrite si nasledujúce materiály:

 • Čo potrebujete vedieť o mobilnom Armageddone.
 • Pokyny pre prispôsobenie stránky pre mobilnú prevádzku.
 • Zaškrtnite zoznam a skontrolujte mobilnú verziu stránky.
 • Úspešné príklady lokalít s adaptívnym usporiadaním.
 • Prečo používať adaptívne usporiadanie: prípad Texterra.

Filtre Yandex

Yandex zostáva lídrom vyhľadávacieho trhu v runete, takže majitelia stránok sa obávajú sankcií tohto vyhľadávača ako oheň. Na druhej strane, Yandex skutočne uznal impotenciu manipulátorov, odmietajúc pri hodnotení stránok brať do úvahy externé odkazy. Teraz vyhľadávač sľubuje, že bude tvrdo reagovať na pokusy podvádzať faktory správania. Aký druh trestu „Yandex“ môže čeliť krátkozrakým obchodníkom? Prečítajte si nižšie.

1. AGS

AGS je oficiálne potvrdený a jeden z najznámejších filtrov Yandexu. Najväčší vyhľadávač Runet ho používa na boj proti nekvalitným stránkam. Predpokladá sa, že skratka "AGS" odráža podstatu filtra. Neoficiálne stojí za: AntiG * vNosayt.

Názov "AGS" sa často používa s číslami: AGS-17, -30, 40. Označujú verzie filtrov. Na jeseň roku 2015 Yandex aktualizoval algoritmus AGS a navrhol meno bez číslice. Podľa webmasterov z "Spring", na začiatku roka 2018, AGS funguje.

AGS sa potýka s nekvalitnými webovými stránkami, ktorých majitelia o návštevníkoch nerozmýšľajú a manipulujú s výsledkami vyhľadávania. Jedná sa o pokutu dostať zdroje s nasledujúcimi funkciami:

 • Odchádzajúce SEO odkazy.
 • Zlá kvalita, neunikátny, nezaujímavý obsah pre používateľov. Odtiaľ nasleduje nízka návštevnosť a nedostatok prirodzených prichádzajúcich spojení.
 • Problémy s funkčnosťou, dizajnom a použiteľnosťou.
 • Porušenie technických požiadaviek "Yandex": duplicitné stránky, agresívna reklama, maskovanie.

Niektorí odborníci vyberajú filter pre agresívnu reklamu. Pre pohodlie však môže byť považovaný za súčasť AGS. Samostatný trest alebo časť AGS môže byť považovaný za filter pre neopakovateľné úryvky. Tento typ sankcie odstraňuje výsledky s rovnakým opisom zo SERP. Aby ste sa vyhli problémom, musíte vytvoriť jedinečné popisy stránok a publikovať svoj vlastný obsah.

Nasledujúce príznaky môžu povedať o AGS filtri:

 • Značný počet stránok stránky vypadol z indexu.

UPD: najnovšie verzie AGS vedú k poklesu pozícií a nie k strate zdroja z indexu.

 • Nula tic.
 • Nové stránky nie sú indexované ani indexované pomaly.
 • Účasť zdroja prudko klesá.

Ako obnoviť lokalitu po AGS

Stručne povedané, je potrebné obrátiť g * prispievanie do sladkej webovej stránky pre ľudí. Použite nasledujúce pokyny:

 • Odstrániť všetky odkazy SEO.
 • Poskytnite technické požiadavky na zdroje informácií vyhľadávacieho nástroja. Použite kanonické adresy URL, zatvorte duplicitný obsah z indexovania.
 • Venujte pozornosť funkčnosti a použiteľnosti zdroja. Postarajte sa o pohodlné menu a navigáciu, odstráňte agresívne reklamy, uistite sa, že užívateľ môže ľahko nájsť potrebné informácie.
 • Odstráňte ukradnutý a nekvalitný obsah.
 • Pravidelne publikujte obsah, ktorý je jedinečný a užitočný pre vaše publikum.
 • Po oprave chýb kontaktujte servisnú službu Yandex so žiadosťou o preskúmanie sankcií.
 • Vyvinúť zdroj a byť trpezlivý.

Buďte pripravení na to, že stiahnutie zdroja z ACS bude trvať mesiace.

2. Filter na re-optimalizáciu "Baden-Baden"

S filtrom pre re-optimalizáciu "Baden-Baden", "Yandex" trestá webové stránky manipuláciu s problémom tým, že napĺňa text s kľúčovými frázami. Nebudete mať prevádzku a vysoké pozície, ak stránky stránky sú pevné "kúpiť škrečka v Moskve lacno."

Od jari 2017 Yandex bojuje s re-optimalizáciou textu pomocou filtra Baden-Baden. O ňom sme písali samostatný článok. Je tiež dôležité, aby si vlastníci stránok uvedomovali algoritmy Palekh a Korolev, ktoré robia optimalizáciu textu bezvýznamnou.

Ako sa chrániť pred "Baden-Baden"

Publikovať texty pre ľudí, nie roboty.

- Znamená to, že by ste sa mali úplne vzdať kľúčových slov?

- Nie. S ich pomocou pomáhate používateľom nájsť potrebné informácie.

- V tomto prípade, ako často používať "klávesy", či ich zahrnúť do názvu alebo zvýrazniť značky alebo ?

- Nemyslite na frekvenciu používania alebo hustotu kľúčov. Radšej sa pokúste ponoriť do témy čo najhlbšie. Ak si myslíte, že prirodzené používanie "kľúča" v názve, titulkoch alebo titulkoch pomáha žijúcim čitateľom, môžete slovo alebo frázu podľa toho zvýrazniť. "Strongami" alebo kľúče nestojí za to.

3. Filter na podvádzanie behaviorálnych metrík

Vplyv tohto filtra na tvorbu výsledkov vyhľadávania sa zvýšil po odmietnutí Yandexu zohľadniť väzby a zvýšiť úlohu faktorov správania v hodnotiacich zdrojoch. Vyhľadávač bol nútený vylepšiť modul a sprísniť pokutu za manipuláciu z dôvodu vzniku a popularizácie emulácie služieb užívateľských akcií. Prečítajte si o tom viac. Oficiálna pozícia "Yandex" je tu popísaná.

Máme aj prípad podvádzania faktorov správania.

Trest za podvádzanie metrík správania sa prejavuje ako:

 • Majiteľ dostane oznámenie o porušení.
 • Dochádza k prudkému poklesu dopravy.
 • Opravený prudký pokles pozície stránky v otázke alebo vylúčení zdroja z problému.
 • V indexe nových stránok je pomalé zahrnutie.

Ako odstrániť miesto z filtra pre podvádzanie správania

Všetko je tu veľmi jednoduché:

 • Zastavte manipuláciu s problémom.
 • Požiadajte o odpustenie od Platóna.
 • Zamerajte sa na vývoj stránok.
 • Buďte trpezliví.

Bude to dlho trvať, kým to bude čakať, ale toto sa muselo premýšľať skôr.

4. Minusinsk

Ak AGS je podobný "Panda", potom "Minusinsk" možno porovnať s Google Penguin. C s použitím tohto trestu, Yandex potrestá zdroje pre manipuláciu s budovaním odkazov. Nasledujúce značky pomôžu pochopiť, že stránka spadala pod „Minusinsk“:

 • Pokles v návštevnosti vyhľadávania. Myslite na Minusinsk, ak sa problémy začali v polovici alebo na konci mája 2015.
 • Znížená pozícia v emisii.
 • Absencia stránky na prvej stránke vydania pre dôležité požiadavky alebo názov domény.

Vezmite prosím na vedomie, že predtým existujúci filter pre referenčný boom je teraz s najväčšou pravdepodobnosťou zahrnutý do "Minusinsk".

Ako sa chrániť pred Minusinsk

Je ťažšie brániť sa od Minusinsk ako od Tučniaka. Yandex neponúka vlastníkom stránok nástroj na odmietnutie odkazov, takže musíte vynaložiť maximálne úsilie na odstránenie prichádzajúcich manipulatívnych odkazov na stránku. Potom môžete kontaktovať podporu s pokáním.

Nezabudnite prehodnotiť marketingovú stratégiu: odmietnuť kúpiť odkazy. Lepšie investujte do vývoja a obsahu webových stránok. Alebo utrácať peniaze na charitu.

5. Partnerský filter

Predstavte si situáciu: snažíte sa monopolizovať trh plastových okien v Bobruisk. Ak chcete získať všetkých zákazníkov, vytvoríte tri LLCs: "Dobré okná", "Kvalitné okná" a "Dobré a kvalitné okná". Všetky tri spoločnosti LLC sa nachádzajú na rovnakej fyzickej adrese a používajú spoločnú výrobnú základňu. Pre každú spoločnosť LLC vytvoríte webovú stránku a zverejníte na nej vynikajúci obsah. Ak potenciálny klient vstúpi do vyhľadávacieho dotazu "PVC okná v Bobruisku", na prvých troch pozíciách v tomto vydaní môže vidieť odkazy na vaše stránky. Podnikatelov sen, že?

Takže Yandexovi sa to nepáči. Z tohto dôvodu opustí vydávanie iba jedného z vašich stránok a zvyšné pozície poskytnú zdroje patriace iným vlastníkom. V tomto prípade nemôžete vedieť, ktoré z vašich stránok zostanú v probléme.

Filter pobočiek má jednu vlastnosť: aj keď máte 10 vynikajúcich zdrojov relevantných pre dopyt, „vyhľadávač“ vždy zobrazuje iba jedno z vašich stránok v zozname.

Ako sa zbaviť filtrov pobočiek

Nesnažte sa umelo zachytiť problém. Vytvorte rôzne webové stránky, ak vaša spoločnosť LLC skutočne ponúka zákazníkom iný produkt. Môžete napríklad vytvoriť firmy "Elite Windows", "Normal Windows" a "Cheap Windows". V tomto prípade budú vaše stránky obsadzovať prvé miesta pre rôzne požiadavky: "PVC okná", "plastové okná lacné" a "nepriestrelné okná so zlatým profilom, pokryté diamantmi."

6. Nepot filter

Yandex vytvoril tento filter na boj proti obchodovaniu s linkami. Jeho algoritmus počíta podozrivé stránky a blokuje prenos "referenčnej šťavy" cez odchádzajúce odkazy. Hodnota filtra nepot klesla po odmietnutí „Yandexu“, aby sa zohľadnili externé odkazy pri zaraďovaní zdrojov, ako aj po sprísnení sankcií za nákup spätných odkazov.

Nepot filter neovplyvňuje poradie donorových miest a akceptorov väzieb. Preto nie je možné tento trest spoľahlivo diagnostikovať. Vyhľadávač však nerozpoznáva samotnú existenciu tohto filtra.

Ako sa chrániť pred nepotovým filtrom

Neobchodujte odkazy. Ak potrebujete odkazovať na pochybný zdroj, zatvorte prepojenie s atribútom nofollow.

7. Sankcie za obsah pre dospelých

Ak na stránke publikujete materiály kategórie 18+, „vyhľadávač“ pripraví vaše stránky o návštevnosť na otázky, ktoré nie sú určené pre dospelých. Ak sa chcete zbaviť tohto filtra, neuverejňujte obsah pre dospelých.

8. Zmiernenie nedostatku adaptácie na mobilnú prevádzku a nesprávne mobilné presmerovania

Ak vaše stránky nesprávne presmerujú mobilných používateľov na hlavnú stránku verzie prostriedku pre smartfóny a tablety, vyhľadávač ich zbaví vysokých pozícií v oblasti mobilných vydaní. "Yandex" zbavuje mobilnú prevádzku stránok, ktoré sú nepohodlné prezerať na obrazovkách smartfónov a tabliet.

Optimalizujte zdroj pre potreby vlastníkov miniaplikácií s malými obrazovkami.

Kontrolný zoznam pre filtre vyhľadávačov

Столкнувшись с возможными санкциями поисковых систем, владельцы сайтов часто тратят время зря. Они анализируют симптомы, чтобы определить конкретный фильтр. Это якобы помогает бороться с пенальти и возвращать потерянный трафик или позиции. Если вы придерживаетесь такого подхода, считайте себя настоящим олдскульным сеошником. Vyhľadávače zasahujú do normálneho života a práce, vymýšľajú sofistikované filtre a pripravujú vás o zárobky, však? Potom žiadny kontrolný zoznam pomôže. Vyhľadávače budú vždy o krok vpredu a vaše stránky budú vždy dostávať nové pokuty.

Tento zoznam bude užitočný pre obchodníkov, ktorí považujú Google a Yandex za asistentov, nie za súperov. Pripúšťate, že ste vinní za sankcie vyhľadávačov? Potom určte konkrétny typ trestu, opravte chyby a pokračujte ďalej.

Čo som urobil

Voliteľné filtre Google

Možné filtre "Yandex"

Čo robiť

Bought, obchodoval, zneškodnil, nečakane umiestnil prichádzajúce odkazy.

"Penguin", manuálne sankcie.

"Minusinsk".

Odstráňte neprirodzené prichádzajúce odkazy, použite nástroj odmietnutia odkazu Google.

Stole obsah, publikované prepísať alebo automaticky generované texty, nezverejnil jedinečný obsah.

"Panda".

AGS, filter pre duplicitné úryvky.

Odstráňte ukradnutý a nekvalitný obsah a zverejnite svoje vlastné kvalitné materiály.

Nepomýšľal som o ľuďoch: neaktualizoval som dizajn z 90. rokov, nevenoval som pozornosť použiteľnosti a funkčnosti, uverejňoval som reklamy na prvej obrazovke a obsah bol v nohách.

"Panda".

AGS, filter pre agresívnu reklamu.

Poskytnite "užívateľské šťastie".

Nezodpovedali technickým požiadavkám a odporúčaniam vyhľadávačov.

"Panda", nedostatok optimalizácie pre mobilnú prevádzku, pokuta za pomalé načítanie.

AGS, filter pre nedostatok optimalizácie na mobilnú prevádzku a nesprávne mobilné presmerovanie.

Priveďte stránku do súladu s požiadavkami vyhľadávačov.

Vyplnené v kľúčových slovách.

"Panda".

"Baden-Baden".

Odstráňte seo-testy, publikujte materiály pre ľudí.

Cheat správanie.

Algoritmické sankcie. Google s najväčšou pravdepodobnosťou neberie do úvahy uviaznuté metriky.

Filter na podvádzanie.

Prestaňte podvádzať. Premýšľajte o svojom správaní niekoľko mesiacov.

Predajné linky.

"Panda".

AGS, nepot.

Nepredávajte odkazy.

Publikovaný obsah pre dospelých.

Filter pre obsah pre dospelých.

Filter pre obsah pre dospelých.

Nezverejňujte obsah pre dospelých, ak vaše stránky nesúvisia s témou pre dospelých.

Podvádzal som v malých veciach: spamovanie na fórach, používanie maskovacích a vstupných stránok.

"Penguin", "Panda".

AGS, Minusinsk, algoritmické sankcie za nesprávne propagačné metódy.

Pracujte čestne.

Nerobil som nič zlé, ale vyskytli sa problémy s návštevnosťou vyhľadávania.

"Penguin", "Sociting".

"Minusinsk" filter pre podvádzanie správania.

Ak sa filtre objavia v dôsledku činností bezohľadných konkurentov, obráťte sa na podporné služby vyhľadávačov. Pokúste sa neutralizovať negatívne faktory vplyvu: prepojenia z lokalít s nízkou kvalitou. Ak proti vám konkurenti využívajú služby faktoringového faktoringu, požiadajte Platóna o ochranu.

Vytvoril niekoľko podobných stránok a pokúsil sa monopolizovať problém.

Partnerský filter

Partnerský filter

Vyvinúť jedno miesto. Vytvorte samostatné stránky iba v prípade, že to používatelia potrebujú.

Uvedomili ste si, že najrýchlejšie a najpresnejšie filtre môžu byť diagnostikované nesprávnymi a manipulačnými metódami propagácie, ktoré ste použili? Ak áno, zvážte, že ste takmer odišli na bielu stranu.

Prečo sa nemusíte báť filtrov

"Penguin", "Panda", AGS, "Minusinsk" a ďalšie sankcie pre vyhľadávače chránia vás a vašich zákazníkov pred bezohľadnými konkurentmi, ktorí propagujú zdroje prostredníctvom manipulácie. Od tých, ktorí nemôžu a nechcú rásť, investovať do lokality a ponúkať pridanú hodnotu pre publikum. Takže by ste mali poďakovať vyhľadávačom za ťažké prekážky pre manipulátory.

Čo ak vaše stránky už dostali pokutu z jedného alebo druhého dôvodu? Najprv ho identifikujte pomocou kontrolného zoznamu a opravte chyby. Po druhé, ďakujem vyhľadávaču. Yandex alebo Google vám práve poskytli bezplatné marketingové konzultačné služby: poukázali na problémy propagácie a načrtli cestu k zdravému vývoju vašich webových stránok. Výberom tejto cesty nakoniec vyhráte.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár