Vaša marketingová stratégia: vonkajší pohľad

Čo si myslíte o tom, kedy letíte na ďalšiu marketingovú konferenciu? Skutočnosť, že hukot klimatizácií v kabíne v nadmorskej výške 10 tisíc kilometrov nad začiatkom búrky znie úplne inak ako vaša kancelária? Áno, tento hluk vždy pripomína cestujúcim, že sú na ceste - on, a dokonca aj muž na ďalšej stoličke, premýšľal, prečo nosiť papuče a flanelovú bundu v lietadle. Skúsení „letci“ vysvetlia, že sa takto cítia pohodlnejšie - v uzavretom priestore, kde klimatizačné jednotky sušia vzduch na minimum, v nepohodlnej polohe a bez obľúbených prístrojov, je veľmi ťažké naladiť sa na prácu a udržať si dobrú náladu ...

Možno sa často nezúčastňujete marketingových konferencií a nevymieňate si skúsenosti s tuctom tovární alebo spoločností vo vašej oblasti činnosti. Možno je to všetko, čo musíte ešte prísť, pretože pohľad zvonku je veľmi dôležitý pre pochopenie vašich vlastných obchodných procesov. Keď sa ocitnete v samom centre dobre zavedeného systému veľkého podniku, budete hovoriť s riaditeľmi alebo zamestnancami v rebríčku, ktorí nemajú ani menovku na pracovnom stole a analyzujú ich aktivity, venujú pozornosť niekoľkým veciam.

Marketingová stratégia je často založená na pôvodne nesprávnych presvedčeniach, ktoré sa tak hlboko rozrástli do obchodnej kultúry, že začali obmedzovať naše obzory. Preto je veľmi dôležité pochopiť, čo presne vidíme zle.

Nebezpečný klam číslo 1: Zákazníci budú vždy lojálni

Každý, kto má obchodné vzdelanie alebo absolvoval školenie o predaji, si bude pamätať na základnú myšlienku, že učitelia sa do nás snažia investovať - ​​"musíte získať dôveru zákazníkov." Zabudnite na všetko, čo vás títo ľudia naučili - pretože sme už žili v inom čase. Vaši potenciálni kupujúci majú neobmedzené možnosti a vynikajúci zákaznícky servis je minimálnou požiadavkou trhu, ktorý je už dlho plný: sudca pre seba - dospeli sme k názoru, že ľudia kupujú mobilné reklamy na inzerovanie svetrov pre návrhárov pre psov!

Je čas čeliť pravde a priznať, že vždy verní zákazníci sú prakticky utopickí. Namiesto toho, zaobchádzať so všetkými interakciami so zákazníkmi ako s šancou získať cenné skúsenosti. Prečo? Áno, pretože keď si myslíme, že by sme im mali pomôcť prostredníctvom našej spolupráce, a nie len získať si ich dôveru, začínajú nás viac oceňovať. Ľudia sú zaplavení stovkami plastových kariet pravidelného zákazníka - chcú získať kvalitný servis, a nie dostať samostatný vak na všetky tieto karty.

Nebezpečná mylná predstava č. 2: Zamestnanci musia myslieť ako majitelia podnikov

Veľmi často sa frustrovaní podnikatelia sťažujú na svojich zamestnancov a nemôžu pochopiť, prečo si nemyslia, že sú to isté ako vlastníci podnikov. "Čo je tu nepochopiteľné?" Odpoveď na túto otázku by nemala byť prekvapujúca - a prečo by v skutočnosti mali obyčajní zamestnanci vašej spoločnosti myslieť ako jej vlastníci, ak ju vlastne nemajú? Pretože majú miesto na firemnom parkovisku alebo predplatné do firemného fitness centra? To nestačí. Existuje dobrý spôsob, ako motivovať zamestnancov - aby sa stali spoluvlastníkmi podniku. Ak ste na to pripravení, choďte do toho! Inak buďte pripravení viesť a riadiť.

Keď pochopíte túto chybu a začnete brať ako samozrejmosť skutočnosť, že zamestnanci si myslia inak, budete schopní správne štruktúrovať stratégiu personálneho riadenia. Bude pre vás jednoduchšie spojiť, motivovať a rozvíjať talenty vašich zamestnancov bez toho, aby ste im museli poskytovať prístup k špičkovým VIP záchodom so zrkadlami v pozlátených rámoch a super mäkkom toaletnom papieri.

Nebezpečný klam číslo 3: Súťažiaci si myslia to isté ako vy

Ste tak znepokojený konkurentmi, že budete nasledovať všetky ich kroky? Môže vás to draho zaplatiť, pretože týmto spôsobom zaplavujete trh monotónnymi výrobkami a premeníte sa na inú anonymnú čínsku spoločnosť.

Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť v situácii intenzívnej konkurencie, je vzdialiť sa od porovnávania sa s konkurentmi, pozrieť sa dovnútra a mimo trhu a na základe toho zistiť, aké konkurenčné výhody máte. Ak úspešne vykonáte všetky tieto kroky, vaši konkurenti vás už nikdy neuvidia, pretože budete ďaleko dopredu alebo dokonca na inej ceste.

Preskúmajte svoju marketingovú stratégiu - sú v nej nejaké body založené na vyššie uvedených predpokladoch? Ak áno, skúste triezvo posúdiť situáciu a vykonať potrebné úpravy. Bočný pohľad je veľmi užitočný - koniec koncov, môžete sa naučiť nielen z vašich chýb.

V našom svete existujú nebezpečné mylné predstavy, ale jedna vec, ktorá sa zdá byť pravdivá: všetko má tendenciu skončiť a tento článok tiež. Prineste si papuče do lietadla a nespadajte do stereotypov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár