Ako prispôsobiť marketingovú stratégiu novým trendom v mobilnom internete

Tento rok bude poznačený mobilnou premávkou. Stop, tak hovoril o minulosti a pred poslednými rokmi. Sakra, dokonca aj 2012 bol mobilný. Vzostupný trend podielu mobilnej prevádzky nie je nový. Novinkou je, že v tomto trende sa objavil stály trend: majitelia smartfónov a tabletov čoraz viac uprednostňujú používanie mobilného internetu pomocou aplikácií ako mobilných prehliadačov. Ako to ovplyvní vašu marketingovú stratégiu?

Čo potrebujete vedieť o mobilnom marketingu v roku 2015

Podľa Kokoc Group, v polovici roka 2014, podiel mobilnej prevádzky v Rusku presiahol 20%. V niektorých regiónoch je toto číslo ešte vyššie. Napríklad v Moskve sa takmer každý štvrtý prechod na lokalitu vykonáva pomocou smartfónov alebo tabletov. Za posledný rok sa podiel mobilnej prevádzky na firemnej stránke spoločnosti Texterra zvýšil o viac ako 3% a dosiahol 17,03%.

Pozri tiež: Kompletný sprievodca pre prispôsobenie stránky pre mobilnú prevádzku

Mobilný internet migruje smerom k aplikáciám

Podľa amerických obchodníkov migruje mobilný internet z prehliadačov na aplikácie. Agentúra Flurry Analytics uvádza v uplynulom roku pôsobivý 76% nárast používania mobilných aplikácií. Priemerný americký používateľ tabletu alebo smartfónu nainštaloval mesačne 8,8 aplikácií.

Podľa štatistického portálu Statista bude objem trhu mobilných aplikácií v roku 2017 predstavovať 76,5 miliárd amerických dolárov. V roku 2014 to bolo približne 35 miliárd USD. Obchodník Target tvrdí, že v roku 2014 navštívilo webové stránky spoločnosti 32% používateľov mobilných telefónov pomocou prehliadača a aplikácia používala 68%.

Už vyvinutá mobilná aplikácia a teraz chcete zvýšiť jej efektivitu? Pozrite sa na odborníkov - "VelikaPlaza" sa zaoberá podporou mobilných aplikácií.

Ako používať mobilné aplikácie obyvateľov rôznych regiónov

Ruskí majitelia smartfónov a tabliet aktívne používajú mobilné aplikácie. Podľa WapStartu 82% vlastníkov modulov gadget nainštalovalo viac ako päť aplikácií. Viac ako polovica respondentov používa aplikácie viac ako hodinu denne a 17% používateľov na to využíva viac ako tri hodiny. Stojí za to zdôrazniť, že iba 15% Rusov inštaluje platené aplikácie.

V minulom roku najviac zarobili vývojári z Japonska, Južnej Kórey a USA predajom mobilných aplikácií. Vývojári z Brazílie, Ruska, Indie a Číny sa môžu pochváliť 40% nárastom počtu stiahnutí aplikácií, ako aj zvýšením tržieb z predaja platených zariadení 2,3-krát.

Podľa AppAnnie, počas uplynulého roka, používatelia stiahli o 60% viac aplikácií zo služby Google Play v porovnaní s rokom 2013 v celosvetovom meradle. A AppStore dosiahol rast tržieb o 70%. Spoločnosť comScore tvrdí, že Facebook a Google vlastnia 5 najlepších aplikácií pre smartfóny: ​​Facebook, Google Play, Google Search, YouTube a Facebook Messenger.

Pozri tiež: Top 10 stránok s citlivým rozložením

Ako využiť kľúčové faktory mobilného marketingu v praxi

Ako bolo uvedené vyššie, používanie mobilných aplikácií za posledný rok vzrástlo o 76%. Z hľadiska tematicky najvyšší rast zaznamenali aplikácie pre online nákupy (174%), sociálne siete (103%), aplikácie na monitorovanie zdravia (89%), čitatelia správ (49%).

Na zohľadnenie súčasných trendov v oblasti mobilného marketingu a použitie kľúčových faktorov ovplyvňujúcich trh použite nasledujúce odporúčania:

1. Umožnite zákazníkom nakupovať pomocou aplikácie

Týka sa to všetkých podnikateľov, ktorí niečo predávajú na webe: vlastníkov internetových obchodov, webových služieb, finančných inštitúcií atď. V USA používa 39% používateľov mobilných telefónov aplikácie na nákupy. V Rusku je toto číslo nižšie, ale toto je celosvetový trend, pre ktorý je potrebné sa pripraviť.

Upozorňujeme, že majitelia smartfónov a tabliet majú menšiu pravdepodobnosť, že budú používať aplikácie v showroomoch. Porovnávajú ceny v online obchodoch a predajniach offline pomocou mobilných prehliadačov. A ak osoba nainštaluje mobilnú aplikáciu, zvážte, že bežný zákazník je vo vrecku.

2. Predaj na sociálnych sieťach

Áno, sociálne siete nie sú najefektívnejším predajným kanálom. Rastúca popularita mobilných aplikácií však túto situáciu mení. Už bolo povedané, že majitelia smartfónov a tabliet z USA trávia na webe 10% svojho času na surfovanie v aplikácii Facebook. Pridajte k tomuto indikátoru čas, ktorý užívatelia strávia na Pinterestoch, Instagrame, Google+, Twitteri a miestnych sieťach.

Použite nasledujúce pokyny:

  • Inzerujte na Pintereste a Instagrame. Predajcovia oblečenia, šperkov, ozdobných predmetov a niektorých ďalších kategórií výrobkov jednoducho uverejnia fotografiu, použijú príslušné hashtags a zanechajú telefónne číslo v podpise. Kvalitné vedie vás.
  • Vytvorte sekciu pre produkty vo vašich skupinách alebo verejných stránkach na Facebooku, Vkontakte a Google+. Uverejnite fotografiu produktu a odkaz na stránku s pokladňou.
  • Urobte obsah atraktívnym pre používateľov sociálnych sietí. Hovoríme o vizuálnom dizajne pracovných miest, ako aj o používaní špeciálnych funkcií, napríklad o zverejnení krátkeho videa na Instagrame.

Pozri tiež: Ako zlepšiť faktory správania bez podvádzania: 49 tipov

3. Nájdite svoju aplikáciu maniaks segment

Každý piaty americký majiteľ smartfónov a tabliet je zaradený do kategórie "aplikačných maniakov". Títo ľudia inštalujú viac ako 17 nových programov mesačne. Viac ako polovica z nich sú dievčatá a ženy vo veku od 13 do 54 rokov.

Vytvorte spotrebiteľskú osobu zodpovedajúcu segmentu aplikácie maniakov vašej cieľovej skupiny. Berte do úvahy záujmy osoby pri vývoji a distribúcii mobilného nákupného programu.

4. Stimulujte inštaláciu aplikácie

Používatelia neinštalujú nové programy na smartfóny a tablety presne tak. Mali by dostať motiváciu: vidieť výhody, zhodnotiť popularitu, zaujímať sa o funkčnosť a dizajn aplikácie. Na stimuláciu inštalácie použite nasledujúce odporúčania:

  • Inzerujte aplikáciu.
  • Povedzte o programe účastníkom v sociálnych sieťach.
  • Uverejnite odkaz na aplikáciu na stránke.
  • Ponúkame inštaláciu programu mobilným užívateľom.
  • Ponúknite užívateľom preferenčné podmienky poskytovania služieb.

Mobilná verzia stránky a citlivé rozloženie nemusia stačiť

Mobilná verzia stránky alebo adaptívne rozloženie je minimum potrebné na získanie prevádzky. A ak chcete úspešne predávať prostredníctvom mobilných kanálov, začnite vyvíjať aplikáciu. Poskytnite tiež užívateľom možnosť nakupovať produkty vo vašich skupinách a verejnosti v sociálnych sieťach. Mimochodom, odborníci spoločnosti Texterra sú pripravení Vám poradiť pri vytváraní mobilnej verzie stránok a adaptívneho usporiadania.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár