Content Marketing 2.0: integrácia obsahovej stratégie a merchandisingu na zvýšenie online predaja

Mnohí podnikatelia už vedia, že marketing obsahu je efektívnejšia propagačná stratégia ako vysoko špecializovaná optimalizácia pre vyhľadávače. Propagácia prostredníctvom obsahu nielen zlepšuje vyhľadávacie pozície stránky, ale aj zapája publikum do sociálnej interakcie s vašou značkou, ako aj zvyšuje jej dôveryhodnosť. Nedávna štúdia, ktorú uskutočnil Inštitút marketingového marketingu a marketingprofs.com, však ukázala, že iba 41% praktizujúcich obchodníkov pracujúcich v segmente B2B považuje marketing obsahu za účinný prostriedok na prilákanie nových zákazníkov a zvýšenie príjmov.

Inými slovami, viac ako polovica odborníkov považuje obsahový marketing za nedostatočne účinný nástroj na prilákanie zákazníkov a stimuláciu predaja. Odkiaľ pochádza takýto výsledok? Možno, že problém spočíva v neschopnosti používať tento nástroj, rovnako ako vo vzťahu marketingového oddelenia s vedením spoločnosti. V skutočnosti, v istom zmysle, obchodníci slúžia dvom majstrom. Na jednej strane si sú dobre vedomí toho, že musia vytvárať a distribuovať veľké množstvo vysoko kvalitného obsahu, aby dokázali zachytiť mysle spotrebiteľov. Na druhej strane musia manažmentu preukázať primeranosť nákladov na marketingové aktivity. Stále je však potrebná ďalšia kompetencia pri stanovovaní cieľov kampane zameranej na obsahový marketing, často nie je štandardné marketingové a reklamné vzdelávanie dostatočné. Hľadáte zručnosti v žurnalistike, copywritingu a strihu na veľmi vysokej úrovni.

Obsah:

Úloha odporúčaní

Aby investícia do marketingu obsahu priniesla viditeľný výsledok, napríklad na zvýšenie miery konverzie a počtu online predaja, musíte zabezpečiť priame prepojenie medzi obsahom a produktmi spoločnosti. Po prečítaní tohto vyhlásenia si môžete myslieť: "Nie je to pravda, okamžitá reakcia a priamy predaj nie sú hlavným cieľom marketingu obsahu!"

Dôvod absolútne. Priama inzercia produktu alebo služby neposkytuje vždy požadovaný výsledok. Obsah a produkt musia byť prepojené prostredníctvom nenápadných odporúčaní, aby sa zvýšila efektívnosť stratégie marketingu obsahu. Inými slovami, nemali by ste zasahovať do procesu hľadania a nákupu tovaru spotrebiteľom. Je lepšie mu odporučiť relevantný obsah, keď je v časti opisu produktu, ako aj príslušný produkt, keď je v informačnej časti stránky.

Ako sa to robí

Profesionálni odborníci v oblasti e-Commerce sú však, podobne ako väčšina zákazníkov internetového obchodu, dobre oboznámení s odkazmi, modulmi a hlavolammi, ako napríklad „Budete mať tiež záujem ...“, „Ľudia často kupujú tento produkt ...“ atď.

Tieto moduly poskytujú cross-selling a up-selling, ako aj zvyšujú počet potenciálnych zákazníckych konverzií v produktovom katalógu. V konečnom dôsledku zvyšujú priemerný účet a zvyšujú počet predaných produktov.

Vzhľad na internetových stránkach modulov cross-and-selling je regulovaný dvoma spôsobmi. Po prvé, obchodníci môžu nezávisle vybrať produkty, odkazy na ktoré sa zobrazí návštevníkom konkrétnej stránky. Táto voľba by sa mala uskutočniť s prihliadnutím na zákony týkajúce sa merchandisingu. Po druhé, špeciálny softvér môže zhromažďovať údaje o správaní potenciálneho spotrebiteľa na stránke. Tieto údaje sa spracujú s cieľom určiť, ktorý z odkazov je pravdepodobnejší pre potenciálneho klienta.

Táto stratégia funguje dobre na vytvorenie prepojenia medzi produktom a obsahom. Napríklad si prezeráte reklamu na predaj vily na zahraničnej webovej stránke o nehnuteľnostiach (ospravedlňujeme sa za nesprávny odkaz na stránku, je to len náš vlastný projekt, ktorý chceme inzerovať). Na stránke s popisom nehnuteľnosti vidíte odkaz na analytický materiál o stave a vyhliadkach trhu s nehnuteľnosťami v krajine, kde sa nachádza vila, o ktorú máte záujem.

Tým, že odporúča obsah týmto spôsobom, majitelia stránok nielen zvýšiť pravdepodobnosť, že budete kupovať vilu prezentované. Taktiež vytvárajú podmienky, aby ste sa zoznámili so všetkými ponukami víl na pobreží vo vybranej krajine. To sa vykonáva pomocou bloku odkazov s nadpisom ako "Čitatelia tohto článku sa zaujímajú o takéto reklamy." Tento blok obsahuje všetky ponuky, ktoré sa aspoň čiastočne týkajú predmetu obsahu.

Po prečítaní užitočného a aktuálneho prehľadu si stránku uložíte ako spoľahlivý zdroj informácií. A po preskúmaní navrhovaných reklám určite zavoláte zdroj „predajca hotových riešení“, bez ohľadu na to, aká je táto fráza zvuková.

Víťazi zostávajú ...

... všetko. Obsah premieňa návštevníkov na kupujúcich a nasmeruje ich do katalógu tovarov. Stránky s popisom produktu sú získané prostredníctvom odkazov na užitočné materiály kvalifikovanými konzultantmi, ktorí riešia problémy zákazníkov. Obsah, ktorý je pre čitateľa zaujímavý, pracuje efektívnejšie ako agresívne reklamné úseky stránky, ktoré priamo "cítia" všetky produkty v rade. Užívatelia webového zdroja majú možnosť nezávisle určiť svoje potreby a vybrať vhodné riešenie čítaním recenzií a analýz.

Kombinácia obsahu s produktmi si vyžaduje značné úsilie a dodatočné investície od podnikateľov. Tieto investície sa však vyplácajú, zlepšujú imidž spoločnosti a predovšetkým zvyšujú predaj.

Potenciálni a existujúci zákazníci využívajú užitočné informácie a zdieľajú ich so svojimi priateľmi a propagujú vašu spoločnosť zadarmo. Kombináciou produktov a obsahu rozširujete okruh ľudí, ktorí poznajú vašu firmu. Zoznámenie sa stane vašim stálym zákazníkom a kupujúci sa stanú priateľmi. To je efekt content marketing 2.0.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár