5 efektívne stratégie na podporu vašej značky s obsahom marketing

Ste pripravení začať používať technológie marketingu obsahu pri propagácii svojej značky na webe? Potom vám predstavíme päť pracovných stratégií, ktoré vám pomôžu dosiahnuť maximálnu efektivitu pri interakcii s publikom. Vezmite ich na palubu.

1. Odpovedzte na svojich 30 najlepších otázok.

Namiesto toho, aby trávili čas na brainstormingu pri hľadaní nápadov pre svoj obsahový plán a prišli s témami, ktoré sa nezaujímajú o vašu cieľovú skupinu, začnite s 30 najpálivejšími používateľmi a odpovedajte na ne. Pre každú otázku by ľudia mali dostať veľmi konkrétnu odpoveď. Pripravte 30 materiálov: jeden materiál - podrobná odpoveď na jednu otázku. Alebo vytvorte 30 video podcastov, aby ste odpovedali na každú otázku.

Prečo táto práca? Odôvodnenie je veľmi jednoduché: vaše vyhliadky sú nejasné, kým vaša cieľová skupina nedostane komplexné odpovede na otázky, ktoré má, nebude kupovať vaše výrobky a využívať vaše služby, kým neodstránite jej pochybnosti a nedorozumenia. Zodpovedaním na otázky ľudí budete prijímať preventívne opatrenia, ktoré zabránia „reprodukcii“ zbytočného obsahu pre vaše publikum. A čo je najdôležitejšie - už pochopíte, ako formovať obsahovú politiku v budúcnosti. Ak sa zaujímate o svoje publikum a dávate mu naozaj to, čo od vás potrebuje, nedovolíte, aby ste pri výbere tém, ktoré zaujímajú vašu Strednú Áziu, nedovoľovali chyby.

2. prichádza éra narastajúcej konkurencie - odpovedať na výzvy a vytvárať nové formy obsahu

Súťaž značiek na webe bude len rásť. A súťažiť v oblasti prichádzajúceho marketingu je možné len prostredníctvom distribúcie zaujímavejšieho a originálneho obsahu ako súťaže. Rozmanitosť foriem a žánrov obsahu porastie.

Nové nápady, nové funkcie, nové nástroje, nové vybavenie - to je to, čo potrebujete, aby ste sa dnes snažili, ak zajtra nechcete zostať za vlakom. Musíte hľadať príležitosti na prepojenie obsahu vašej správy s publikom a inovatívne formy prezentácie, ktoré vzbudia záujem ľudí.

Niektorí západní experti sa napríklad domnievajú, že takýto nástroj, ako napríklad infografika, je „mŕtvy pri príchode“. Je oveľa zaujímavejšie, a čo je dôležitejšie, konkurencieschopnejšie, vytvárať grafickú informačnú grafiku a interaktívne infografiky, ktoré „komunikujú“ s užívateľom.

3. Investovať do kvalitného obsahu

Je to práve preto, že rastúca konkurencia v oblasti marketingu obsahu je nevyhnutná, že dnes stojí za to investovať do kvality vášho obsahu - pri prilákaní tímu najlepších copywriterov, najlepších redaktorov a marketérov. Bude to veľmi horúce. V priebehu niekoľkých rokov sa stane nevyhnutná vec: to, čo dnes funguje v oblasti marketingu obsahu, nespĺňa všeobecne akceptované štandardy kvality zajtrajška na tomto trhu. Diváci si rýchlo zvyknú na dobro. A „stupeň“ kvality sa bude musieť neustále zvyšovať.

V nedávnom rozhovore Rand Fishkin (SEOmoz) poznamenal, že dnes stojí za to spoliehať sa na distribúciu veľkého množstva stredne kvalitných materiálov, ale na vytváranie globálnych foriem obsahu, ktoré majú vynikajúcu kvalitu.

Nemali by ste sa snažiť vytvoriť toľko malých článkov, videí alebo informácií, to znamená materiálov, z ktorých každá spôsobí malú odozvu. Sústreďte sa na vážne, globálne dôležité veci, ktoré okamžite spôsobia záplavu reakcií. Je lepšie utrácať zdroje na vytvorenie jedného veľkého bieleho pepera ako na dvadsiatich takzvaných článkoch. Je lepšie vytvoriť jednu, ale chladnú interaktívnu infografiku, než desať malých.

4. Kombinovať obsah s vyhľadávače marketing.

Ak je vaším cieľom získať cielenú návštevnosť, vaše akcie v tomto smere by sa nemali obmedzovať na vytváranie a propagáciu obsahu. Je tiež potrebné zamerať sa na komplexné opatrenia na zlepšenie vašej webovej stránky ako hlavného zdroja návštevnosti vyhľadávania. Zlepšiť stránky nielen z hľadiska obsahu, ale aj z hľadiska použiteľnosti a dizajnu.

5. Vytvorte príbehy, ktoré chcú ľudia čítať a vidieť.

Aký je záujem čitateľa o text a diváka vo videu? Na pozemku. To je na príbehu. Skúste to použiť ako marketingový trik. Povedzte príbeh o vašej značke, produkte alebo službe pomocou jednoduchej schémy, ktorá vytvorí všetky príbehy:

  • počúvať čitateľa na začiatku,
  • rozvíjať dej vášho príbehu v hlavnej časti,
  • Dajte čitateľovi koniec, ktorý bude hodný koniec kulminujúcich udalostí uvedených v hlavnej časti.

Príbehy sú okolo nás. Premýšľajte o tom: vaša spoločnosť a váš produkt neexistujú vo vákuu, nejako zapadajú do okolitej reality, vašou úlohou je premýšľať o otázke: ako presne? Okolo značky a jej produktov - množstvo súvisiacich vecí, ako je životný štýl, ktorý váš produkt ponúka ľuďom.

Vytvorte mýty o vašej značke (mýty sú v dobrom zmysle, nemali by ste hovoriť úmyselne, ani preto, že to nie je fér, ale hlavne preto, že internetový marketing úzko súvisí s offline hodnotou vašej ponuky: propagovať). Vytvorte emocionálne príbehy, ktoré vedú k dôvere, zadajte svoju značku v životných situáciách. Nech je spojený so životom ľudí.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár